
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.06.2017 Справа №917/554//17
за позовом Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, площа Перемоги, 2, м. Кременчук, Полтавська область, 39600
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 39600
про визнання укладеним договору про пайову участь
Суддя Паламарчук В.В.
Представники сторін:
від позивача: не з'явився
від відповідача: Пасюк В.В. посвідчення адвоката №1420 від 24.06.2014р.
В судовому засіданні на підставі ст. 85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Господарський суд повідомив, що повний текс рішення буде складено протягом п'яти днів з дня проголошення вступної та резолютивної частини рішення.
Суть спору: розглядається позов про визнання укладеним договору №54/16 від 13.09.2016р. про залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кременчука по об'єкту будівництва: "Торгово-адміністративна будівля в районі автошколи по АДРЕСА_2 в м. Кременчуці Полтавської області в редакції, запропонованій виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області.
Позивач на задоволенні позову наполягає.
У своєму відзиві на позов (вхід. №7923 від 21.06.2107р.) відповідач просить припинити провадження у справі, з підстав викладених у відзиві.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами згідно ст.75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи №917/554/17, заслухавши представника відповідача, суд встановив:
Як стверджує позивач відповідно до приписів Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон) і Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Кременчука, затвердженого рішенням Кременчуцької міської ради Полтавської області від 07.07.2015 року «Про внесення змін та доповнень до рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області від 1 листопада 2011 р. «Про затвердження Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Кременчука» (далі - Положення), фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - Відповідач), як замовник будівництва при здійсненні будівництва торгово-адміністративної будівлі в районі авто школи АДРЕСА_2 Полтавської області зобов'язаний взяти участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кременчука шляхом укладення відповідного договору про пайову участь.
Однак у порушення наведених вимог Закону Відповідач ухиляється від виконання свого обов'язку.
Згідно з договором оренди земельної ділянки від 05.10.2007 року украденого між Кременчуцькою міською радою Полтавської області та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, зареєстрований у Кременчуцькому районному відділі Полтавської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 09.11.2007 за № 040754800241, останньому передано земельну ділянку (кадастровий номер НОМЕР_2) для будівництва торговельно- адміністративної будівлі в районі автошколи по АДРЕСА_2.
Відповідно до договору оренди землі від 10.09.2009 року украденого між Кременчуцькою міською радою Полтавської області та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, зареєстрований у Кременчуцькому районному відділі Полтавської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26.10.2009 за № 040957600208, останньому передано земельну ділянку (кадастровий номер НОМЕР_2) для будівництва торговельно- адміністративної будівлі в районі автошколи по АДРЕСА_2.
Рішенням Кременчуцької міської ради Полтавської області від 26.06.2012 року «Про поновлення договорів оренди земельних ділянок» Відповідачу поновлено з 26.10.2011 року строком на два роки з дня державної реєстрації документу, що посвідчує право користування земельною ділянкою, за умови виконання пункту 2.1. вищезазначеного рішення, договір оренди землі, зареєстрований у книзі записів реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування землею, договір оренди землі від 26.10.2009 за № 040957600208.
На виконання вищезазначеного рішення між Кременчуцькою міською радою Полтавської області та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 украдено договір оренди землі від 07.09.2012 року, відповідно до якого останньому передано земельну ділянку (кадастровий номер НОМЕР_2) для будівництва торговельно- адміністративної будівлі в районі автошколи по АДРЕСА_2, зареєстрованого в Управлінні Держкомзему у місті Кременчук Полтавської області 19.12.2012 за №531040004000566.
25.09.2014 року за вих. № 42 Відповідачем до Кременчуцької міської ради Полтавської області було направлено лист в якому повідомлялось, що торговельно-адміністративна будівля була збудована та отримано Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації від 15.05.2014 року.
Також, в листі зазначено, що будівництво торговельно-адміністративної будівлі здійснювалось за участю інвесторів, вони і оформили на себе право власності на будівлю. Відповідно власниками будівлі стали ТОВ «Житлорембудсервіс» та ОСОБА_4.
Відповідач у вищезазначеному листі просить видати відповідне рішення про припинення договору оренди землі та підписати додаткову угоду про дострокове припинення договору оренди землі із 04.07.2014 року.
Враховуючи вищезазначений лист-заяву Кременчуцька міська рада Полтавської області від 28.10.2014 року «Про припинення права користування земельними ділянками» було прийнято рішення, яким припинено фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 право користування земельною ділянкою площею 500кв.м. (кадастровий номер НОМЕР_2), надану для будівництва торговельно-адміністративної будівлі в районі автошколи по АДРЕСА_2 та розірвати договір оренди землі, зареєстрований у книзі запитів реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та право постійного користування землею. Договір оренди землі 19.12.2012 року за № 531040004000566. Розірвання договору оренди землі вирішено здійснити шляхом підписання відповідної письмової угоди між міською радою та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1.
Однак, Відповідачем як замовником будівництва при здійсненні будівництва торгово-адміністративної будівлі в районі автошколи по АДРЕСА_2, так і не було укладено договір про залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кременчука.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про архітектурну діяльність» під будівництвом слід розуміти нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт.
За змістом статті 1 Закону, замовником є фізична або юридична особа, що має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала у встановленому законодавством порядку відповідну заяву.
Відповідно до статті 2 зазначеного Закону під забудовою території слід розуміти діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема, реконструкцію існуючої забудови та територій.
З урахуванням вищезазначеного та наведених положень Закону встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 є замовником будівництва при здійсненні будівництва торгово-адміністративної будівлі в районі автошколи по АДРЕСА_2, а отже, на відповідача поширюється дія Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Відповідно до частин 2, 3 статті 40 Закону замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною 4 цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
Частиною 9 статті 40 цього Закону визначено строки, упродовж яких мають укладатися договори про пайову участь - не пізніше ніж 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника будівництва щодо його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.
За змістом положень частини 1 статті 40 Закону, порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.
На виконання наведених вимог рішенням Кременчуцької міської ради Полтавської області від 07.07.2015 року «Про внесення змін та доповнень до рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області від 1 листопада 2011 року «Про затвердження Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Кременчука», затверджено Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Кременчука.
За приписами пункту 2.6. Положення пайовий внесок сплачується на підставі договору між містом (виконкомом міської ради) та замовником.
Для укладення такого договору замовник зобов'язаний повідомляти виконавчий комітет про будь-які вчинені ним дії щодо забудови земельної ділянки, відповідно до діючого законодавства та звернутися про укладення Договору про пайову участь.
Згідно з пунктом 1.2. Положення, замовник зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кременчука, крім випадків, передбачених пунктом 1.6. цього Положення.
Відповідно до пункту 2.5. Положення договір про пайову участь укладається на підставі звернення (заяви) замовника будівництва на ім'я заступника міського голови відповідно повноважень (першого заступника міського голови).
Згідно з пунктом 2.7. Положення, замовник будівництва зобов'язаний після реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, зобов'язаний в термін не більше 30-ти календарних днів звернутися до виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області з заявою про укладення договору пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.
Пунктом 2.6. Положення передбачено, що у разі коли договір не був укладений до введення об'єкта в експлуатацію - замовник (інвестор) зобов'язаний укласти договір після введення об'єкта в експлуатацію та сплатити пайовий внесок в терміни, обумовлені договором пайової участі.
В силу вимог статті 144 Конституції України та статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Таким чином приписами статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено обов'язок замовника будівництва прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який реалізується шляхом укладення відповідного договору в порядку, визначеному Законом та деталізованому актом органу місцевого самоврядування. Правовий аналіз частин 8 та 9 у сукупності з іншими положеннями цієї статті Закону дозволяє дійти висновку про те, що обов'язок щодо ініціювання укладення такого договору покладено саме на замовника будівництва, оскільки пов'язується з його зверненням до органу місцевого самоврядування.
Відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрованої Інспекцією ДАБК у Полтавській області за № ПТ 143141350378 від 15.05.2014 року, замовником будівництва торгово-адміністративної будівлі в районі авто школи по АДРЕСА_2 значиться фізична особа-підприємець ОСОБА_1.
До дати реєстрації зазначеної декларації Відповідач не виконав покладеного на нього Законом обов'язку щодо укладення договору про пайову участь і не звертався до виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області з приводу укладення такого договору.
Розділом 2 Положення урегульовано питання залучення замовників до пайової участі у розвитку інфраструктури міста Кременчука у разі їх ухилення від укладення договору.
Положення Порядку не суперечать нормам статті 40 Закону.
Згідно з частиною третьою статті 179 ГК України, укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, зокрема, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору.
Частиною першою статті 648 ЦК України встановлено, що зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.
Частиною 9 статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» «визначено істотні умови договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, якими є: розмір пайової участі, строк (графік) сплати пайової участі, відповідальність сторін. Крім того, невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Так, листом від 14.09.2016 року за вих. № 01-17/1702 виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області було направлено на адресу Відповідача два оригінали договору про залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кременчука по об'єкту будівництва: «Торгово-адміністративна будівля в районі авто школи по АДРЕСА_2».
Направлений 14.09.2016 року лист-пропозиція за вих. № 01-17/1702 з проектом договору та додатком, що містив розрахунок розміру пайової участі, складених відповідно до примірного договору, передбаченого Порядком, Відповідачем залишено без задоволення, пропозицій про прийняття або неприйняття умов договору про пайову участь від Відповідача не надійшло, умотивовані заперечення та протокол розбіжностей до направленого проекту договору Відповідачем направлено не було, у зв'язку з чим цей договір з додатком підлягає укладенню в судовому порядку.
Проект спірного договору містить всі істотні умови, передбачені Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», а розрахунок розміру пайової участі, що є додатком до нього договору, здійснено у відповідності до Положення.
Аналіз положень частин 2, 3, 9 статті 40 Закону дає підстави для висновку, що обов'язок ініціювати укладення договору про пайову участь покладено саме на замовника будівництва, оскільки цей обов'язок пов'язаний зі зверненням замовника до органу місцевого самоврядування.
Визначений частиною 9 статті 40 Закону і пунктом 2.7.2. Порядку строк (15 робочих днів, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію) встановлено для укладення договору про пайову участь після добровільного виконання стороною цього обов'язку і звернення замовника будівництва до органу місцевого самоврядування з метою укладення такого договору.
Не укладення такого договору у вказаний вище період часу, законодавством не визначається правовою підставою звільнення забудовника від обов'язку укласти відповідний договір, та відповідно, від обов'язку сплатити пайовий внесок
Строк визначений вказаним Законом та Порядком для укладання договору пайової участі у 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладання, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, встановлений саме для добровільного виконання стороною вказаного обов'язку, і невиконання такого обов'язку не звільняє замовника від укладання договору, адже невиконання замовником обов'язку передбаченого законом не може надавати йому переваг перед замовником, що виконав обов'язок Закону.
Оскільки Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає обов'язок усіх замовників прийняти участь у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури, крім тих, які цими законами звільнені від участі у створенні інфраструктури, то обов'язок приймати участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста залишається обов'язковим для Відповідача.
Органи місцевого самоврядування знаходяться поза межами процедури прийняття об'єктів будівництва в експлуатацію та позбавлені можливості контролювати момент його здійснення, відтак не укладення такого договору з підстав невиконання замовником обов'язку щодо звернення до органу місцевого самоврядування з відповідною пропозицією свідчить про його ухилення від укладення договору та може бути оскаржено в судовому порядку, у тому числі і після прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду України від 30 листопада 2016 року по справі № 922/6409/15 та від 16 листопада 2016 по справі №922/5937/15, постанов Вищого господарського суду України від 1 квітня 2015 року по справі 922/3133/14, від 20 квітня 2016 року по справі № 909/946/15, від 21 червня 2016 року по справі № 922/6586/15, від 28 липня 2016 року по справі № 909/1416/15.
На підставі вищевикладеного позивач просить визнати укладеним договір №54/16 від13.09.2016р. про залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кременчука по об'єкту будівництва: «Торгово-адміністративна будівля в районі авто школи по АДРЕСА_2 Полтавської області в редакції, запропонованій виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області.
У п.п.2.2.1 договору зазначено: Перерахувати на спеціальний рахунок міського бюджету кошти в сумі 160477 грн. (сто шістдесят тисяч чотириста сімдесят сім грн.) (згідно розрахунку, що є невід'ємною частиною договору) на розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста за реквізитами (КБК 24170000, рахунок № 31510921700008, МФО 831019, банк одержувача ГУДКСУ у Полтавській області, код 37965850) в місячний термін з моменту підписання договору.
Як вбачається з наданого до договору розрахунку розміру пайового внеску, там зазначені заокруглені суми, а саме:
Розрахунок
Вб = 2917754 грн. (кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною
документацією, згідно декларації про готовність об'єкта в експлуатацію від 15 травня 2014№ ПТ 143141350378)
К = 0,05
В = Вб х К = 2917754 х 0,05 = 145888 грн. (сто сорок п'ять тисяч вісімсот вісімдесят вісім грн.)
Згідно п.2.6. розрахована величина пайової участі збільшується на 10%, так як договір не був укладений до введення в експлуатацію (декларація про готовність об'єкта до експлуатації від 15.05.2014 №143141350378):
В = 145888+14589 = 160477 (сто шістдесят тисяч чотириста сімдесят сім грн.).
Після перерахунку зробленого судом розрахунок становить:
В = Вб х К = 2917754 х 0,05 = 145887,70 грн. (сто сорок п'ять тисяч вісімсот вісімдесят сім грн. сімдесят копійок).
В = 145887,70 +14588,77 = 160476,47 (сто шістдесят тисяч чотириста сімдесят шість грн. сорок сім копійок).
Позивачем не наведено у позові документально - правового обґрунтування зазначення номеру та дати договору, а тому в цій частині позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Заперечення відповідача, викладені у відзиві (вхід. №7923 від 21.06.2017р.), до уваги не приймаються за їх безпідставності.
Проаналізувавши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що Проект спірного договору містить всі істотні умови, передбачені Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», а розрахунок розміру пайової участі, що є додатком до нього договору, здійснено у відповідності до Положення, але допущені арифметичні помилки, позов підлягає задоволенню частково.
Судові витрати, згідно ст.49 ГПК України покладаються на відповідача.
На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст. 43, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати укладеним договір про залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кременчука по об'єкту будівництва: «Торгово-адміністративна будівля в районі авто школи по АДРЕСА_2 Полтавської області в редакції запропонованій виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області, а саме:
Договір про залучення коштів замовників на розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста Кременчука по об'єкту будівництва: "Торгово-адміністративна будівля в районі автошколи по АДРЕСА_2»
Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради в особі Першого заступника міського голови Пелипенка Володимира Михайловича, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», рішення міської ради від 7 липня 2015 року «Про внесення змін та доповнень до рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області від 1 листопада 2011 року «Про затвердження Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури м. Кременчука», у відповідності до розпорядження міського голови від 21.12.2015 № 363-Р, далі по договору Виконком, з одного боку, та фізична особа ОСОБА_1, у подальшому Замовник, з іншого боку, а разом Сторони, уклали даний договір, в подальшому за текстом Договір, про нижченаведене:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. Виконком залучає Замовника до участі у комплексному соціально - економічному розвитку інфраструктури міста.
2. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ СТОРІН
2-1 Виконком зобов'язується.
2.1.1. Провести розрахунок розміру пайової участі у комплексному розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури міста Кременчука відповідно до методики, затвердженої рішенням міської ради від 7 липня 2015 року «Про внесення змін та доповнень до рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області від 1 листопада 2011 року «Про затвердження Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури м. Кременчука».
2.1.2. Зобов'язується використати отримані від Замовника кошти на розвиток інфраструктури міста згідно «Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури міста Кременчука».
2.2. Замовник зобов'язується:
2.2.1. Перерахувати на спеціальний рахунок міського бюджету кошти в сумі 160476,47(сто шістдесят тисяч чотириста сімдесят шість грн. сорок сім копійок) (згідно розрахунку, що є невід'ємною частиною договору) на розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста за реквізитами (КБК 24170000, рахунок № 31510921700008, МФО 831019, банк одержувача ГУДКСУ у Полтавській області, код 37965850) в місячний термін з моменту підписання договору.
3. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
3.1. Замовник несе повну відповідальність за надану кошторисну документацію (документи, що підтверджують загальну кошторисну вартість будівництва об'єкту).
3.2. За порушення строку сплати, передбаченого п.2.2.1. Замовник сплачує пеню у розмірі 0.1% від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожний день простроченої сплати.
3.3. Сторони несуть відповідальність за виконання цього Договору в межах діючого законодавства.
4. ОСОБЛИВІ УМОВИ
4.1. Сума розміру пайового внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, інші умови договору змінюються в разі коригування проекту будівництва, зміни техніко-економічних показників, збільшення загальної кошторисної вартості будівництва об'єкту, змін чинного законодавства, про що сторони повинні укласти додаткову угоду.
4.2. У разі зміни замовника будівництва всі зобов'язання по сплаті пайового внеску переходять на нового замовника, про що укладається договір (додаткова угода). Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту зменшується на суму коштів, сплачених попереднім замовником відповідно до укладеного ним договору про пайову участь.
4.3. Усі зміни та доповнення до Договору мають юридичну силу тільки за умови, якщо вони оформлені письмово в установленому порядку та підписані обома Сторонами.
4.4. Усі спірні питання, що виникли між сторонами передаються на вирішення до відповідного суду у встановленому законом порядку.
5. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ
5.1. Договір набуває чинність після підписання Сторонами та реєстрації в управлінні економіки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.
2. Договір діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.
ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН:
Виконавчий комітет Замовник
Кременчуцької міської ради ФО-П ОСОБА_1
39600, м. Кременчук, пл. Перемоги,2 АДРЕСА_1
Міський бюджет м. Кременчука АДРЕСА_1
КБК 24170000 паспорт серія НОМЕР_4 виданий
р/р 31510921700008 Київським РВ ХМУ УМВС
банк одержувача ГУДКСУ України в Харківській області
у Полтавській області, м. Полтава 11 червня 1997 року
МФО 831019 ІПН НОМЕР_1
код ЄДРПОУ 37965850 тел. НОМЕР_3
Перший заступник Фізична особа
міського голови
_____В.М.Пелипенко ___Ю.С.Сумцов
Додаток
до договору
Розрахунок розміру пайового внеску
Назва об'єкта будівництва: торгово-адміністративна будівля в районі автошколи по АДРЕСА_2
Замовник: ОСОБА_1
Методика розрахунку
В = (Вб - Вм) х К, де
В - розмір пайового внеску в грн.
Вб - загальна кошторисна вартість будівництва чи реконструкції об'єкту в грн.
Вм - вартість звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішньо- та поза майданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій в грн.
К - коефіцієнт розміру пайового внеску
Розрахунок
Вб = 2917754 грн. (кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною
документацією, згідно декларації про готовність об 'скта в експлуатацію від 15 травня 2014№ ПТ1431413503 78)
К = 0,05
В = Вб х К = 2917754 х 0,05 = 145887,70 грн. (сто сорок п'ять тисяч вісімсот вісімдесят сім грн. сімдесят копійок).
Згідно п.2.6. розрахована величина пайової участі збільшується на 10%, так як договір не був укладений до введення в експлуатацію (декларація про готовність об'єкта до експлуатації від 15.05.2014 №143141350378):
В = 145887,70 +14588,77 = 160476,47 (сто шістдесят тисяч чотириста сімдесят шість грн. сорок сім копійок).
Перший заступник Фізична особа
міського голови
_____В.М.Пелипенко ___ОСОБА_1
3. Решта позовних вимог - не підлягає задоволенню.
4. Копію рішення направити сторонам.
Повний текст рішення складено та підписано 27.06.2017р.
Суддя В.В.Паламарчук