Ухвала суду № 67854961, 24.07.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.07.2017
Номер справи
375/705/17
Номер документу
67854961
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 375/705/17

Суддя доповідач Земляна Г.В.

У Х В А Л А

24 липня 2017 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Земляна Г.В., перевіривши апеляційну скаргу Київської обласної державної адміністрації на постанову Рокитнянського районного суду Київської області від 15 червня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Рокитнянської районної державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В :

Постановою Рокитнянського районного суду Київської області від 15 червня 2017 року позов задоволено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу.

Перевіривши апеляційну скаргу вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам частини 6 статті 187 КАС України з наступних підстав:

В порушення вимог частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства апелянтом не сплачено судовий збір.

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011, № 3674-VI в редакції чинній на час подачі апеляційної скарги, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду має бути сплачено 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Відповідно до положень Закону України «Про судовий збір», розмір ставки за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру станом на дату подання позовної заяви фізичною особою була встановлена сума 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Прожитковий мінімум в 2017 році року становив 1600,00 грн.

Таким чином судовий збір за подання апеляційної скарги має бути сплачений апелянтом в сумі 704 грн. (1600*0,4* 110%).

При цьому, апелянт не входять в перелік осіб, які відповідно до ст. 5 цього Закону користуються пільгами по сплаті судового збору (в редакції Закону № 3674-VI чинній на момент подання апеляційної скарги).

Разом з цим, в апеляційній скарзі апелянти просять звільнити осіб з інвалідністю та їх від сплати судового збору, проте не надають жодного документу у підтвердження того, що вони входять в перелік осіб, які відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір», користуються пільгами по сплаті судового збору.

Разом з цим, в апеляційній скарзі апелянт зазначає, що він підлягає звільненню від сплати судового збору відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Проте відповідно до зазначеної норми Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються органи виконавчої влади Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад, на які покладено завдання щодо вирішення питань соціального захисту населення, до яких апелянт не відноситься.

Таким чином судовий збір за подання апеляційної скарги має бути сплачений апелянтом в сумі 704 грн.

Платiжнi реквізити для перерахування судового збору до Київського апеляційного адміністративного суду: Отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897, банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) - 820019, Рахунок отримувача - 31211206781007, код класифікації доходів бюджету - 22030101.

Водночас, слід зазначити, що з метою допуску до правосуддя, суд роз'яснює апелянту, що він має право звернутись до суду з клопотанням про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору з одночасним наданням документів в підтвердження неможливості сплатити судовий збір на момент звернення з апеляційною скаргою.

Крім того, в порушення вимог статті 187 Кодексу адміністративного судочинства в апеляційній скарзі не чітко сформульовані апеляційні вимоги, оскільки апелянт спочатку просить скасувати постанову Рокитнянського районного суду Київської області, а вже в прохальній частині скарги просить скасувати постанову Бородянського районного суду Київської області.

Оскільки зазначені обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, тому відповідно до вимог статтей 108 та 189 КАС України, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.

А апелянту протягом п'ятнадцяти днів з моменту отримання копії ухвали слід усунути недоліки апеляційної скарги шляхом сплати судового збору у розмірі 704 грн. або надання мотивованого клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору з одночасним наданням документів на підтвердження неможливості сплатити судовий збір на момент звернення з апеляційною скаргою та чітко сформулювати свої апеляційні вимоги.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Київської обласної державної адміністрації на постанову Рокитнянського районного суду Київської області від 15 червня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Рокитнянської районної державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків протягом п'ятнадцяти днів з моменту отримання копії ухвали.

В разі невиконання вимог суду до строку встановленого судом апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановленні статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

Київського апеляційного адміністративного суду Г.В.Земляна