Ухвала суду № 67847383, 19.07.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2017
Номер справи
813/77/17
Номер документу
67847383
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2017 рокуЛьвів№ 876/5650/17

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді - Мікули О.І.,

суддів - Бруновської Н.В., Курильця А.Р.,

з участю секретаря судового засідання - Смидюк Х.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові в залі суду апеляційну скаргу Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20 березня 2017 року у справі за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Західенерго" про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в :

Позивач - Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося в суд з позовом до відповідача - ПАТ "ДТЕК Західенерго", в якому просило стягнути з відповідача заборгованість зі сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2015 рік у сумі 4728034,47 грн.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20 березня 2017 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, позивач оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, з помилковим застосуванням норм матеріального права та підлягає скасуванню, покликаючись на те, що судом першої інстанції не надано належної правової оцінки тому факту, що відповідно до звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2015 рік відповідач не виконав вимогу Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у кількості 46 осіб. У зв'язку з цим до відповідача правомірно застосовано адміністративно-господарську санкцію у розмірі середньої річної заробітної плати у ПАТ "ДТЕК Західенерго" за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда та не зайняте інвалідом. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою позов задовольнити.

Представник відповідача - Галецький В.Т. у судовому засіданні не погодився з доводами апеляційної скарги і вважає, що вони не спростовують висновків суду першої інстанції, який ухвалив законне та обґрунтоване рішення, просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Представник позивача (апелянта) у судове засідання не прибув, про дату, час і місце апеляційного розгляду повідомлений належним чином, тому суд вважає можливим проведення розгляду справи у його відсутності за наявними в справі матеріалами, та на основі наявних у ній доказів.

Заслухавши суддю-доповідача та пояснення представника відповідача (апелянта), перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову - без змін з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що ПАТ "ДТЕК Західенерго" перебуває на обліку у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів.

08 серпня 2016 Головне управління Держпраці у Львівській області провело перевірку додержання ПАТ "ДТЕК Західенерго" законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зокрема, виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, якою встановлено, що ПАТ "ДТЕК Західенерго" не виконує норматив робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів за 2015 рік, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становить - 5873 особи; з них середньооблікова чисельність фактично працюючих інвалідів 189 особи; кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів" - 235 осіб; середньорічна заробітна плата штатного працівника за 2015 року - 92223,72грн.; сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів - 4242291,12 грн.

За результатами перевірки складено Акт від 23 серпня 2016 року.

Позивачем проведено розрахунок заборгованості зі сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2015 рік ПАТ "ДТЕК Західенерго" середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становить - 5873 особи; фонд оплати праці штатних працівників 541629,90 грн.; середньорічна заробітна плата штатного працівника - 92223,72 грн.; норматив робочих місць - 235 особи; зайнято робочих місць - 189 особа; сума коштів до сплати за 46 незайнятих інвалідами робочих місць становить 4242291,12 грн. (92223,72грн. х 46 = 4242291,12 грн.) - основний борг. Сума пені за 1 день прострочення - 2121,15 грн. (4242291,12грн.х0,05%). Кількість днів прострочення боргу: з 16 квітня 2016 року по 30 листопада 2016 року - 229 днів. Сума пені, що необхідно сплатити - 485743,35 грн. (2121,15 грн. х 229). Загальна сума - 4728034,47 грн. (4242291,12 грн. + 485743,35 грн.).

Вказана сума адміністративно-господарських санкцій та пені не сплачена відповідачем в добровільному порядку.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що ПАТ "ДТЕК Західенерго" виконало обов'язок зі створення робочих місць для інвалідів у повному обсязі та не може нести відповідальність за відсутність інвалідів, які направляються для працевлаштування, тому факт вчинення позивачем ст.18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відсутній. Крім того, суд звернув увагу на те, що адміністративно-господарські санкції за незайняті інвалідами робочі місця не є податком, збором (обов'язковим платежем), обов'язкова сплата яких передбачена Конституцією України та Податковим Кодексом України, а є заходом впливу до правопорушника у сфері господарювання у зв'язку з вчиненням правопорушення.

Такий висновок суду першої інстанції, на думку колегії суддів, відповідає нормам матеріального права та фактичним обставинам справи і є правильним, виходячи з такого.

Відповідно до ч.3 ст.18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ст.19 вказаного Закону для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог ст.18 цього Закону.

Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Ч.1 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» передбачає, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст.19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Згідно зі ст.18-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань.

Постановою Кабінету Міністрів України №70 від 31 січня 2007 року затверджено Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, яким передбачено, що звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, в яких вони зареєстровані, за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування також передбачає, обов'язок роботодавців подання центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття інформації про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів.

Наказом Міністерства соціальної політики України № 316 від 31 травня 2013 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 988/23520, затверджено форму звітності № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" та Порядкок її подання.

Таким чином, обов'язок роботодавця щодо забезпечення прав інвалідів на працевлаштування передбачає: виділення та створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, в тому числі спеціальних робочих місць; створення для інвалідів умов праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації; надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для працевлаштування інвалідів; звітування Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів; забезпечення інших соціально-економічних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Як вбачається з матеріалів справи, ПАТ "ДТЕК Західенерго" на відокремлених підрозділах "Добротвірська ТЕС" "Ладижинська ТЕС", "Бурштинська ТЕС", "Галременерго" норматив робочих місць виконано, фактично створені робочі місця для інвалідів, про що регулярно після відкриття вакансій, повідомляло відповідні центри зайнятості.

ПАТ "ДТЕК Західенерго" неодноразово протягом 2015 року подавало до Львівського та Ладижинського міських центрів зайнятості, Кам'янка-Бузького та Галицького районних центрів зайнятості звіти про попит на робочу силу (за формою 3-ПН) про створені на підприємстві робочі місця для інвалідів та наявність вільних робочих місць, що підтверджується:

- звітами про попит на робочу силу ВП "Добротвірська ТЕС станом на 05 січня 2015 року, 05 лютого 2015 року, 03 березня 2015 року, 08 квітня 2015 року, 07 травня 2015 року, 09 червня 2015 року, 01 липня 2015 року; 03 серпня 2015 року, 03 вересня 2015 року, 06 жовтня 2015 року, 03 листопада 2015 року, 02 грудня 2015;

- звітами про попит на робочу силу на ВП "Ладижинська ТЕС" станом на 05 січня 2015 року, 04 лютого 2015 року, 02 березня 2015 року, 02 квітня 2015 року, 06 травня 2015 року; 03 червня 2015 року, 06 липня 2015 року, 05 серпня 2015 року, 04 вересня 2015 року, 06 жовтня 2015 року, 05 листопада 2015 року, 04 грудня 2015 року;

- звітами про попит на робочу силу ВП "Бурштинська ТЕС" станом на 05 січня 2015 року, 06 лютого 2015 року, 06 березня 2015 року, 07 квітня 2015 року, 07 травня 2015 року, 09 червня 2015 року, 09 липня 2015 року, 07 серпня 2015 року, 09 вересня 2015 року, 09 жовтня 2015 року, 06 листопада 2015 року, 08 грудня 2015 року;

- звітами про попит на робочу силу ВП "Галременерго" станом на 06 січня 2015 року, 04 лютого 2015 року, 06 березня 2015 року, 03 квітня 2015 року, 05 травня 2015 року; 04 червня 2015 року; 03 липня 2015 року, 05 серпня 2015 року; 04 вересня 2015 року; 05 жовтня 2015 року; 03 листопада 2015 року; 04 грудня 2015 року.

Як вбачається з цих звітів, загальна кількість створених вакантних робочих місць для інвалідів протягом 2015 року складала 80, що, з урахуванням працевлаштованих інвалідів, навіть перевищує норматив.

Також протягом 2015 року ПАТ "ДТЕК Західенерго" зверталося з оголошеннями про запрошення інвалідів на роботу, зокрема: газета "Життя і слово", випуски від 30 січня 2015 року; 27 березня 2015 року; 15 травня 2015 року; 10 липня 2015 року; 02 жовтня 2015 року; газета "Галицьке слово", випуски від 10 січня 2015 року, 07 лютого 2015 року, 13 березня 2015 року, 17 квітня 2015 року, 15 травня 2015 року, 12 червня 2015 року, 10 липня 2015 року, 07 серпня 2015 року, 04 вересня 2015 року, 09 жовтня 2015 року, 06 листопада 2015 року.

Крім того, відповідач скеровував листи з метою сприяння у працевлаштуванні інвалідів на адресу, а саме: Ладижинського міського центру зайнятості - № 15-0017 від 05 січня 2015 року, № 15-0346 від 04 лютого 2015 року, № 15-0688 від 03 березня 2015 року, № 15-1104 від 02 квітня 2015 року, № 15-1898 від 14 травня 2015 року, № 15- 2221 від 10 червня 2015 року, № 15-2481 від 15 липня 2015 року, № 15-2977 від 19 серпня 2015 року, № 15-3240 від 17 вересня 2015 року, № 15-3660 від 21 жовтня 2015 року, № 15-3960 від 19 листопада 2015 року, № 15-4369 від 16 грудня 2015 року; Галицького управління праці та соціального захисту населення - № 115/1 від 05 січня 2015 року, № 115/28 від 06 лютого 2015 року, № 115/57 від 06 березня 2015 року, №115-75 від 06 квітня 2015 року, № 115/107 від 07 травня 2015 року, № 115/145 від 09 червня 2015 року, № 115/166 від 09 липня 2015 року, № 115/184 від 07 серпня 2015 року, № 115-221 від 09 вересня 2015 року, № 115/250 від 06 жовтня 2015 року, № 115/267 від 06 листопада 2015 року, № 115/290 від 08 грудня 2015 року; Івано-Франківського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів №115/1 - від 05 січня 2015 року, № 115-006 від 06 січня 2015 року, № 115-112 від 04 лютого 2015 року, № 115/28 від 06 лютого 2015 року, № 115- 218 від 05 березня 2015 року, № 115/57 від 06 березня 2015 року, № 115-316 від 03 квітня 2015 року, № 115-75 від 06 квітня 2015 року, №115-395 від 05 травня 2015 року, № 115/107 від 07 травня 2015 року, № 115-498 від 04 червня 2015 року, № 115/145 від 06 червня 2015 року, № 115-612 від 03 липня 2015 року, № № 115/166 від 09 липня 2015 року, № 115-742 від 05 серпня 2015 року, № 115/184 від 07 серпня 2015 року, № 115-832 від 04 вересня 2015 року, № 115/221 від 09 вересня 2015 року, № 115-905 від 05 жовтня 2015 року, № 115/250 від 06.жовтня 2015 року, № 115-980 від 03 листопада 2015 року, № 115/267 від 06.листопада 2015 року, № 115- 1094 від 04 грудня 2015 року, № 115/290 від 08.грудня 2015 року; Галицького районного центру зайнятості населення Івано-Франківської обл. № 115/1 від 05 січня 2015 року, № 115/28 від 06 лютого 2015 року,№ 115/57 від 06 березня 2015 року, №115-75 від 06.квітня 2015 року, № 115/107 від 07 травня 2015 року, № 115/145 від 09 червня 2015 року, № 115/166 від 09 липня 2015 року, № 115/184 від 07 серпня 2015 року, № 115- 221 від 09 вересня 2015 року, № 115/250 від 06 жовтня 2015 року, № 115/267 від 06 листопада 2015 року, № 115/290 від 08 грудня 2015 року; Кам'янка-Бузького районного центру зайнятості - № 07-25 від 05 січня 2015 року, №07- 369 від 05.лютого 2015 року, № 07-782 від 04.березня 2015 року, № 07-1170 від 06 квітня 2015 року, № 07-1597 від 07 травня 2015 року, № 07- 1906 від 09.червня 2015 року, № 07-2174 від 01 липня 2015 року, № 07-2713 від 06 серпня 2015 року, № 07-2982 від 03. вересня 2015 року, № 07-3456 від 07 жовтня 2015 року, № 07-3772 від 06 листопада 2015 року, № 07-3946 від 01 грудня 2015 року; Львівського міського центру зайнятості - №115-004 від 06 січня 2015 року, № 115-114 від 04 лютого 2015 року, № 115-220 від 05 березня 2015 року, № 115-317 від 03 квітня 2015 року, № 115-394 від 05 травня 2015 року, № 115- 499 від 04 червня 2015 року, №115-613 від 03 липня 2015 року, №115-741 від 05 серпня 2015 року, №115-833 від 04 вересня 2015 року, №115-904 від 05 жовтня 2015 року, №115-979 від 03 листопада 2015 року, №115-1092 від 04 грудня 2015 року; Львівському обласному фонду соціального захисту інвалідів - №115-005 від 06 січня 2015 року, №115-113 від 04 лютого 2015 року, № 115-219 від 05 березня 2015 року, №115-315 від 03 квітня 2015 року, №115-393 від 05 травня 2015 року, №115-497 від 04 червня 2015 року, №115-611 від 03 липня 2015 року, №115-740 від 05 серпня 2015 року, №115-831 від 04 вересня 2015 року, №115-906 від 05 жовтня 2015 року, №115-978 від 03 листопада 2015 року, №115-1093 від 04 грудня 2015 року.

Судом також встановлено, що ПАТ "ДТЕК Західенерго" виконано норматив робочих місць для інвалідів у апараті управління та ВП "Львівенергоспецремонг" шляхом працевлаштування необхідної кількості інвалідів.

Аналізуючи вищенаведені законодавчі приписи, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що обов'язок підприємства щодо створення робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов'язком підбирати і працевлаштовувати інвалідів на створені робочі місця, тому на підприємство - ПАТ "ДТЕК Західенерго" покладено обов'язок з забезпечення кількості робочих місць для інвалідів та повідомлення органу соціального захисту та центру зайнятості про такі вакансії, який він виконав належним чином.

Колегія суддів звертає увагу на те, що підставою господарської відповідальності учасника господарських відносини, у тому числі для застосування адміністративно-господарських санкцій, є вчинене таким суб'єктом господарське правопорушення. Учасник господарських відносин відповідає за порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним не вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. При вирішенні питання про правомірність стягнення адміністративно-господарських санкцій необхідно виходити із загальних норм права відносно відповідальності за порушення зобов'язань та встановлення в діях або бездіяльності роботодавця складу правопорушення з метою застосування юридичної відповідальності у вигляді адміністративно-господарських санкцій. При цьому необхідно враховувати, що елементами правопорушення є вина та наявність причинного зв'язку між самим порушенням та його наслідками. Застосування принципу вини як умови відповідальності пов'язане з необхідністю доведення порушення зобов'язання.

Аналогічна правова позиція неодноразово викладалася Судовою палатою в адміністративних справах Верховного Суду України, зокрема, в постанові № 21-5444а15 від 06 квітня 2016 року, зокрема, зазначено, що нарахування адміністративно-господарських санкцій за незайняті інвалідами робочі місця є заходом впливу до правопорушника у сфері господарювання у зв'язку зі скоєнням правопорушення, а тому не можуть застосовуватися у разі відсутності необхідної кількості працевлаштованих інвалідів, якщо при цьому товариство вжило всіх передбачених Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" заходів для працевлаштування останніх, а відповідно до ст.244-2 КАС України висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Аналізуючи вищенаведені законодавчі приписи та фактичні обставини справи, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції щодо відсутності вини ПАТ "ДТЕК Західенерго" у невиконанні ним нормативу з працевлаштування інвалідів у 2015 році, оскільки аналіз фактичних обставин справи дає підстави для висновку про те, що відповідачем здійснено всі передбачені чинним законодавством заходи щодо створення умов для працевлаштування інвалідів згідно з нормативом та заходи щодо інформування вищезазначених органів про наявну можливість на підприємстві для працевлаштування інвалідів, а сам пошук підходящої роботи та скерування на підприємство для працевлаштування інвалідів - це обов'язок державної служби зайнятості, тому відсутні підстави для застосування адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2015 рік.

Колегія суддів також погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність вини відповідача щодо непрацевлаштування інвалідів ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, оскільки позивач не надав доказів, які б підтверджували, що вони зверталися до відповідача з вимогою працевлаштування, а відповідач безпідставно відмовив їм в укладенні трудового договору та працевлаштуванні.

Доводи апеляційної скарги є безпідставними та не спростовують висновків суду першої інстанції з вищенаведених мотивів.

З врахуванням вищенаведеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про безпідставність позовних вимог, правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відповідно до ч.1 ст.200 КАС України апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20 березня 2017 року у справі № 813/77/17 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий О.І. Мікула

Судді: Н.В. Бруновська

А.Р. Курилець

Повний текст ухвали виготовлено 20 липня 2017 року.