Ухвала суду № 67846905, 30.06.2017, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2017
Номер справи
804/5396/16
Номер документу
67846905
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

30 червня 2017 рокусправа № 804/5396/16

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Прокопчук Т.С., розглянувши матеріали апеляційної скарги Дніпродзержинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області

на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року

по адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Дніпродзержинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

23 серпня 2016 року позивач ОСОБА_2 звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача Дніпродзержинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області (далі по тексту - Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області) про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволений.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області оскаржив її в апеляційному порядку.

Ухвалою судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 31 січня 2017 року апеляційна скарга Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року повернута, у зв'язку з не усуненням недоліків апеляційної скарги, а саме несплатою судового збору.

04 квітня 2017 року апелянтом Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повторно оскаржено постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року в апеляційному порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 189 КАС України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам ст. 187 КАС України.

Перевіривши апеляційну скаргу на відповідність вимогам ст. 187 КАС України, було встановлено, що зазначену апеляційну скаргу було подано з порушенням вимог закону, що полягає в наступному.

Відповідно до матеріалів адміністративної справи, апеляційну скаргу було подано після закінчення строків апеляційного оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року.

Ухвалою судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18 квітня 2017 року апеляційна скарга апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року залишена без руху, у зв'язку з пропущенням процесуальних строків на апеляційне оскарження та апелянту Дніпродзержинській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області надано строк на їх виправлення протягом тридцяти днів включно з моменту отримання копії ухвали судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18 квітня 2017 року про залишення апеляційної скарги без руху, а саме: апелянту Дніпродзержинській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області пропонувалось протягом тридцяти днів включно з моменту отримання копії ухвали судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18 квітня 2017 року про залишення апеляційної скарги без руху надати суду апеляційної інстанції клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року із зазначенням інших поважних підстав для поновлення строку апеляційного оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року з наданням відповідних доказів.

Як вбачається із матеріалів адміністративної справи, копія ухвали судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18 квітня 2017 року про залишення апеляційної скарги без руху отримана уповноваженою особою апелянта Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області - 30 травня 2017 року, про що свідчить поштове повідомлення в матеріалах адміністративної справи, однак ухвала судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18 квітня 2017 року протягом тридцяти днів включно з моменту її отримання апелянтом Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області не виконана, зазначені недоліки апелентом Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області протягом тридцяти днів включно з моменту її отримання не усунені, клопотання про продовження строку, встановленого судом для усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, від апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на адресу суду апеляційної інстанції станом на 30 червня 2017 року не надійшло.

Разом з тим, 07 червня 2017 року від апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання про усунення, на думку апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області, у зв'язку із чим зазначаю наступне.

Із матеріалів справи вбачається, що 04 листопада 2016 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом у відкритому судовому засіданні ухвалено постанову.

Відповідно до журналу судового засідання від 04 листопада 2016 року, представник відповідача Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області - Горбатко А.І. був присутній в цьому судовому засіданні і, відповідно, йому було роз'яснено судом порядок та строки оскарження вищезазначеної постанови.

Повний текст постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року виготовлений 09 листопада 2016 року.

Відповідно до поштового повідомлення в матеріалах адміністративної справи (а.с.64) копія постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року отримана уповноваженою особою відповідача Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області 24 листопада 2016 року.

З огляду на вказане, відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, останнім днем строку подання апеляційної скарги було 05 грудня 2016 року включно (день, який був першим робочим днем після 04 грудня 2016 року - останнього дня для оскарження вказаного судового рішення, який припав на вихідний день).

В той же час, апеляційна скарга апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року до суду першої інстанції подана 04 квітня 2017 року, про що свідчить реєстраційний штамп вхідної кореспонденції Дніпропетровського окружного адміністративного суду, тобто з чотиримісячним пропуском строку на апеляційне оскарження вказаного судового рішення.

Більш того, відповідно до дати, проставленої апелянтом Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на апеляційній скарзі, апеляційна скарга Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року навіть виготовлена 31 березня 2017 року, тобто, поза межами десятиденного строку, встановленого чинним законодавством України на час подання апеляційної скарги.

Клопотання апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року, яке надійшла на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 07 червня 2017 року, містить вимогу, відповідно до змісту якої апелянт Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до суду апеляційної інстанції з проханням поновити апелянту Дніпродзержинській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області строк на подання апеляційної скарги на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року, в обґрунтування якого зазначив, що перша апеляційна скарга ними була подана із дотриманням строків апеляційного оскарження, в той же час, у них було відсутнє фінансування на оплату судового збору, тобто, вказуючи ті ж самі причини, які вже були вказані апелянтом Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області при зверненні з апеляційною скаргою та визнані суддею не поважними, про що також було зазначено в ухвалі судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Прокопчук Т.С. від 31 січня 2017 року.

Розглянувши вказане клопотання апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 07 червня 2017 року, яке надійшло на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 07 червня 2017 року, приходжу до висновку про відсутність підстав для його задоволення з огляду на наступні обставини.

Суддею береться до уваги те, що перша апеляційна скарга була подана апелянтом Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області у межах строку, встановленого ст. 186 КАС України.

Однак, вважаю за необхідне зауважити, що оскаржувана апелянтом Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області постанова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 07 червня 2017 року на момент повторної подачі апеляційної скарги набрала законної сили, у зв'язку з чим апелянт Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області мав навести чіткі та обґрунтовані поважні причини пропуску ними строку на апеляційне оскарження рішення суду, які б виправдовували втручання у принцип res judicata (принципу остаточності рішення, згідно з яким жодна зі сторін не має права домагатися перегляду остаточного і обов'язкового рішення лише з метою повторного слухання справи і постановлення нового рішення. Відхід від цього принципу можливий лише коли він зумовлений особливими і непереборними обставинами).

Водночас, наголошую на тому, що жодних поважних підстав для поновлення пропущеного строку (чотири місяці!) апеляційного оскарження постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 07 червня 2017 року з наданням відповідних доказів, ніж ті, які вже були вказані апелянтом Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області при зверненні з апеляційною скаргою та визнані суддею не поважними, в клопотанні апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області, яке надійшло на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 07 червня 2017 року, вказано не було.

Клопотання про продовження строку, встановленого судом апеляційної інстанції для усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, від апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на адресу суду апеляційної інстанції станом на 30 червня 2017 року не надійшло.

Враховуючи наявність вказаних недоліків апеляційної скарги, надання суду апеляційної інстанції клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року без зазначення поважних підстав для поновлення строку апеляційного оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року, а також без наданням відповідних доказів станом на 30 червня 2017 року, а також відсутність клопотання про продовження строку, встановленого судом апеляційної інстанції для усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, дана адміністративна справа не може бути розглянута Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом.

Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху, також, у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 186 КАС України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або, якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому, протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строків.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

За таких обставин, суддя вважає за необхідне відмовити апелянту Дніпродзержинській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року у даній адміністративній справі.

Керуючись ч. 2 ст. 186, ч. 4 ст. 189 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити Державній податковій інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Дніпродзержинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року по адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Дніпродзержинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п`ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання чинності.

Суддя Т.С. Прокопчук