
Справа № 815/3740/17
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у справі
20 липня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І., розглянувши позов ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного жилого будинку «Одесит» про визнання протиправними дій, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного жилого будинку «Одесит» про визнання протиправними дій комісії, створеної Об'єднанням співвласників багатоквартирного жилого будинку «Одесит» при складанні акту залиття квартири АДРЕСА_1, власником якої є ОСОБА_2.
Суддя вважає, що у відкритті провадження по даній позовній заяві слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно із п. 7 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно із ч.1, п.1 ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається з позовної заяви, спір між сторонами виник у сфері, яка не містить публічно - правових відносин та у спірних правовідносинах відсутній орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхні посадові чи службові особи, інші суб'єкти при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, відсутня підпорядкованість одного учасника публічно-правових відносин іншому - суб'єкту владних повноважень, та суд доходить висновку, що даний спір не підвідомчий адміністративним судам.
Відповідно ч.2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до ст. 1, 3 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Діяльність об'єднань і асоціацій регулюється цим Законом, Цивільним, Житловим та Земельним кодексами України, іншими нормативно-правовими актами та статутом об'єднання, асоціації.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Враховуючи викладене, даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства та має розглядатися згідно правил підсудності, визначених Цивільним процесуальним кодексом України.
Згідно п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 належить відмовити.
Керуючись ст. ст. 109, 160, 165 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного жилого будинку «Одесит» про визнання протиправними дій комісії, створеної Об'єднанням співвласників багатоквартирного жилого будинку «Одесит» при складанні акту залиття квартири АДРЕСА_1, власником якої є ОСОБА_2 - відмовити.
Роз'яснити позивачу, що із зазначеної позовною заявою необхідно звертатись до місцевого загального суду в порядку цивільного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, встановлені ст. 186 КАС України.
Суддя Л.І. Свида