
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
20 липня 2017 р. Справа № 804/4183/17 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Боженко Н.В. , розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Новомосковської міської ради Дніпропетровської області, треті особи: Управління Держгеокадастру у Новомосковському районі Дніпропетровської області, фермерське господарство "Приват-Агро", ТОВ Агрофірма "Олімпекс-Агро" про визнання протиправним, скасування рішення про державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Новомосковської міської ради Дніпропетровської області, треті особи: управління Держгеокадастру у Новомосковському районі Дніпропетровської області, фермерське господарство "Приват-Агро", товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Олімпекс-Агро" про визнання протиправним, скасування рішення про державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 липня 2017 року було відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду по суті на 20 липня 2017 року.
Через канцелярію суду представником позивача надано клопотання про передачу справи на розгляд іншого суду, оскільки відкрито провадження по справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Суд, дослідивши матеріали справи дійшов до висновку, що дана справа підсудна іншому суду.
Так, статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені правила предметної підсудності адміністративних справ.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення. У містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
На підставі ч. 1 ст. 11 Закону України "Про місцеве самоврядування" виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Відповідачем за поданим позовом є Виконавчий комітет Новомосковської міської ради Дніпропетровської області, тобто орган, який не входить до переліку суб'єктів, встановленого ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, що можуть бути стороною у адміністративних справах, які підсудні окружним адміністративним судам.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що адміністративна справа не підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду, а підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду.
Згідно ч. 7, ч.8 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
За таких обставин, з метою дотримання правил предметної підсудності адміністративних справ, Дніпропетровський окружний адміністративний суд вважає за необхідне передати адміністративну справу №804/4183/17 на розгляд до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 18, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача - задовольнити.
Адміністративну справу №804/4183/17 за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Новомосковської міської ради Дніпропетровської області, треті особи: управління Держгеокадастру у Новомосковському районі Дніпропетровської області, фермерське господарство "Приват-Агро", товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Олімпекс-Агро" про визнання протиправним, скасування рішення про державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки, передати на розгляд Новомосковському міськрайонному суду Дніпропетровської області.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Н.В. Боженко