Рішення № 67834867, 18.07.2017, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
18.07.2017
Номер справи
914/953/17
Номер документу
67834867
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.07.2017р. Справа № 914/953/17

Господарський суд Львівської області у складі судді Галамай О.З.,

при секретарі судового засідання Дубенюк Н.А.

за позовом: Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів

до відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м. Львів

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівська міська рада, м. Львів

про демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми)

В судове засідання з'явились:

від позивача: Cачала О.В. - представник, довіреність № 32-вих-2424 від 11.05.2017р.;

від відповідача: не з'явився;

від третьої особи: Синьовський Б.В. - представник, довіреність №2901/вих-117 від 17.01.2017р.

Учасникам судового процесу в судовому засіданні роз'яснено права та обов'язки, передбачені статями 20, 22 Господарського процесуального кодексу України.

На задоволення клопотання відповідача (вх. № 23289/17 від 03.07.2017р.), здійснюється звукозапис розгляду судової справи за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу "Оберіг".

Суть спору: На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Залізничною районною адміністрацією Львівської міської ради до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми).

Ухвалою суду від 16.05.2017р. порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 13.06.2017р.

Ухвалою суду від 13.06.2017 р. залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівську міську раду та відкладено розгляд справи на 27.06.2017 р. Розгляд справи неодноразово відкладався та продовжувався строк її розгляду з підстав, викладених у відповідних ухвалах суду.

Представник позивача в судовому засіданні 18.07.2017р. позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві та пояснень, наданих в судовому засіданні.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки не повідомив, вимог попередніх ухвал суду не виконав, обґрунтованого письмового відзиву на позов не подав.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача позовні вимоги підтримав. Також через відділ автоматизованого документообігу та обробки інформації Господарського суду Львівської області подав клопотання (вх.№25063/17 від 17.07.2017 р.) про долучення до матеріалів справи ряду документів в обґрунтування позовних вимог.

За таких обставин суд вважає, що справа у відповідності до вимог статті 75 Господарського процесуального кодексу України може бути розглянута за відсутності відповідача, за наявними в справі матеріалами.

В судовому засіданні 18.07.2017 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне:

29.03.2017 року в результаті проведеного обстеження працівниками КП «Адміністративно-технічне управління» виявлено порушення пункту 20.1.24 Правил благоустрою м. Львова від 21.04.2011 року, затверджених ухвалою Львівської міської ради №376, про що складено протокол №3-023б про адміністративне правопорушення. Суть порушення полягала в самочинному встановленні відповідачем ФОП ОСОБА_2 тимчасової споруди на вул. Вигоди, 62 у м. Львові, оскільки дана тимчасова споруда вилучена з Комлексної схеми розміщення тимчасових споруд, що випливає з ухвали Львівської міської ради від 10.11.2016 р. №1216 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015 р. №4527 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова»».

Адміністративною комісією при Залізничній районній адміністрації винесено постанову №99 від 24.04.2017 року про адміністративне правопорушення, вчинене ФОП ОСОБА_2 та постановлено накласти на відповідача штраф у розмірі 1 700,00 грн. Дана постанова не оскаржувалася та набула законної сили.

Керуючись п.7.1.3 та п.7.1.4 ухвали Львівської міської ради від 23.04.2015року № 4526 «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові», п.4.1.4 ухвали Львівської міської ради від 14.07.2016 р. №777 «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», Положенням про Залізничну районну адміністрацію, затвердженим рішенням виконкому Львівської міської ради від 01.11.2016 р. №977 (зі змінами), Залізничною районною адміністрацією (позивач у справі) було видане Розпорядження №14 від 11.01.2017р. "Про демонтаж тимчасової споруди, встановленої за адресою: АДРЕСА_2».

В пункті 1 зазначеного розпорядження відповідачу було рекомендовано добровільно демонтувати за власні кошти самовільно встановлену тимчасову споруду за адресою: АДРЕСА_2 до 11.02.2017 р.

Дане розпорядження було надіслано відповідачу листом №32-вих-145 від 13.01.2017р.

05.01.2017 р. та 13.02.2017р. комісією працівників Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради проведено обстеження і виявлено, що спірна тимчасова споруда не демонтована, а розпорядження голови Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради від 11.01.2017 р. №14 не виконано.

Станом на дату прийняття рішення тимчасова споруда не демонтована.

У зв'язку з наведеним, позивач звернувся до суду з позовом про зобов'язання демонтувати зазначену тимчасову споруду (малу архітектурну форму).

Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та третьої особи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають до задоволення.

При прийнятті рішення, суд виходив з наступного:

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених законом.

Згідно з п.10 ст.10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить надання дозволу на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення.

Відповідно до ст.28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Згідно Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 №376, тимчасовою спорудою - малою архітектурною формою для здійснення підприємницької діяльності є невелика споруда для здійснення підприємницької діяльності торговельно-побутового призначення, що виконується з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без влаштування заглиблених у грунт фундаментів з розмірами, визначеними діючими нормативними документами.

Згідно п.1.3. Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Львові, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015р (далі - Положення) тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з врахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без влаштування фундаменту. Самовільно встановлена тимчасова споруда - тимчасова споруда, яка встановлена за відсутності одного із документів, передбачених цим положенням: ухвали міської ради, договору оренди земельної ділянки чи договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, паспорту прив'язки тимчасової споруди.

Пунктом 1.10. Положення передбачено, що з 01.01.2017 року тимчасові споруди на території м. Львова розміщуються відповідно до договорів оренди окремих конструктивних елементів благоустрою.

Відповідно до п. 2.1 зазначеного Положення, розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив'язки, плану земельної ділянки та договору оренди земельної ділянки або договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказаній у паспорті прив'язки та плану земельної ділянки або схемі прив'язки.

Відповідно до п.7.1.2. Положення демонтажу підлягають тимчасові споруди самовільно встановлені.

Пунктом 4.24 Положення про Залізничну районну адміністрацію Львівської міської ради та її структури, наділено районну адміністрацію повноваженням розглядати та вживати заходів у встановленому міською радою та виконавчим комітетом Львівської міської ради порядку щодо фактів порушенню розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм та літніх майданчиків.

Як вбачається з матеріалів справи, 29.03.2017 року в результаті проведеного обстеження працівниками КП «Адміністративно-технічне управління» виявлено порушення пункту 20.1.24 Правил благоустрою м. Львова від 21.04.2011 року, затверджених ухвалою Львівської міської ради №376, про що складено протокол №3-023б про адміністративне правопорушення. Суть порушення полягала в самочинному встановленні відповідачем ФОП ОСОБА_2 тимчасової споруди на АДРЕСА_2, оскільки дана тимчасова споруда вилучена з Комлексної схеми розміщення тимчасових споруд, що випливає з ухвали Львівської міської ради від 10.11.2016 р. №1216 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015 р. №4527 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова»».

Адміністративною комісією при Залізничній районній адміністрації винесено постанову №99 від 24.04.2017 року про адміністративне правопорушення вчинене ФОП ОСОБА_2 та постановлено накласти на відповідача штраф у розмірі 1 700,00 грн. Дана постанова не оскаржувалася та набула законної сили.

Керуючись п.7.1.3 та п.7.1.4 ухвали Львівської міської ради від 23.04.2015року № 4526 «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові», п.4.1.4 ухвали Львівської міської ради від 14.07.2016 р. №777 «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», Положенням про Залізничну районну адміністрацію, затвердженим рішенням виконкому Львівської міської ради від 01.11.2016 р. №977 (зі змінами), Залізничною районною адміністрацією (позивач у справі) було видане Розпорядження №14 від 11.01.2017р. "Про демонтаж тимчасової споруди встановленої за адресою: АДРЕСА_2».

В пункті 1 зазначеного розпорядження відповідачу було рекомендовано добровільно демонтувати за власні кошти самовільно встановлену тимчасову споруду за адресою: АДРЕСА_2 до 11.02.2017 р.

Дане розпорядження було надіслано відповідачу листом №32-вих-145 від 13.01.2017р.

В силу приписів ст. 73 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, виконавчого комітету міської ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Згідно з п. 7.8 ухвали Львівської міської ради від 23.04.2015 №4526 "Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові" у разі невиконання власником тимчасової споруди вимог п. 7.6. ухвали, районна адміністрація звертається до відповідного суду з позовом про примусовий демонтаж тимчасової споруди, встановленої з порушенням цих правил.

Як вбачається з матеріалів справи, 05.01.2017 р. та 13.02.2017р. комісією працівників Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради проведено обстеження і виявлено, що спірна тимчасова споруда не демонтована, а розпорядження голови Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради від 11.01.2017 р. №14 не виконано.

Відповідно до Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженого Ухвалою Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015року не приведено необхідну документацію на розміщення тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_2 у відповідність до законодавства, а саме: відсутній договір оренди земельної ділянки чи договір оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, паспорт прив'язки ТС, так як паспорт прив'язки спірної тимчасової споруди, який міститься в матеріалах справи, дійсний до 30.12.2016 року. Відповідачем не надано суду та в матеріаліах справи відсутні докази отримання відповідачем необхідних дозвільних документів на встановлення тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_2 відповідно до вимог чинного законодавства.

Станом на дату прийняття рішення тимчасова споруда не демонтована (в матеріалах справи відсутні докази протилежного).

Крім того, в матеріалах справи відсутні докази недійсності вказаного розпорядження голови Залізничної районної адміністрації про демонтаж, а отже, останнє підлягає до виконання.

З огляду на наведене, дослідивши всі докази в їх сукупності, враховуючи те, що рішення про демонтаж об'єкта відповідача є чинним, а відповідач не виконує його в добровільному порядку, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Залізничної районної адміністрації та зобов'язати відповідача демонтувати тимчасову споруду, розташовану за адресою: АДРЕСА_2.

Відповідно до статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно статті 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Відповідно до статті 43 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.

З огляду на викладене, виходячи з положень чинного законодавства України, матеріалів та обставин справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Згідно вимог статті 49 Господарського процесуального кодексу України, при задоволенні позову витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 3, 4, 41, 42, 43,44, 45,46,12, 22, 32, 33, 34, 35, 36, 43, 49, 69, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задоволити.

2.Зобов'язати Фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 (79052, АДРЕСА_1 демонтувати за власні кошти тимчасову споруду (малу архітектурну форму), розташовану за адресою: АДРЕСА_2.

Стягувач: Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради (вул. Виговського, 34, м. Львів, 79022; код ЄДРПОУ 04056084).

3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (79052, АДРЕСА_1) на користь Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради (вул. Виговського, 34, м. Львів, 79022; код ЄДРПОУ 04056084) 1600,00грн. - судового збору.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку та строки, передбачені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Накази видати у відповідності до статті 116 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 20.07.2017 р.

Суддя Галамай О. З.