
ЄУН 337/2535/17
2/337/1237/2017
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
19 липня 2017р. Суддя Хортицького районного суду м.Запоріжжя Мурашова Н.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3, яка дії в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4, про визнання незаконною та скасування реєстрації місця проживання неповнолітньої дитини,
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов вказаний позов.
Ознайомившись зі змістом позову та доданими матеріали, суд вважає необхідним відмовити у відкритті провадження у даній справі, виходячи з такого.
Відповідно до ст.15,16 ЦК України, ст.3,4 ЦПК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, і має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Відповідно до ст.15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Так, згідно з ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Згідно з ч.1, п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій та поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Порядок реєстрації місця проживання фізичної особи визначений Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
За змістом даного нормативно-правового акту реєстрація - це внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця
перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Орган реєстрації - це виконавчий орган сільської, селищної або
міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на
яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Відповідно до ст.6, 9-1 вказаного Закону орган реєстрації на підставі поданих фізичною особою документів має право зареєструвати місце її проживання або відмовити в реєстрації місця проживання
Відповідно до ст.14 цього ж Закону рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, посадових та службових осіб з питань свободи пересування, вільного
вибору місця проживання, реєстрації місця проживання чи місця перебування особи можуть бути оскаржені в установленому законом порядку.
Отже, суд вважає, що реєстрація місця проживання фізичної особи є наслідком вчинення відповідної дії органом реєстрації Департаментом реєстраційних послуг Запорізької міської ради, який в даному випадку є субєктом владних повноважень. Така реєстрація може бути скасована, зокрема, у звязку з визнанням протиправними відповідних дій субєкта владних повноважень.
Суд вважає, що між сторонами виник спір з питання реалізації субєктом владних повноважень своїх функцій, який підвідомчий адміністративним судам і підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
На підставі вищевикладеного, суд вважає необхідним відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за вказаним позовом.
Керуючись ст.15,16 ЦК України, ст.3,4,15, п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, ст.2,17 КАС України, Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»,
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3, яка дії в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4, про визнання незаконною та скасування реєстрації місця проживання неповнолітньої дитини.
Розяснити позивачці ОСОБА_1, що даний позов підлягає розгляду адміністративними судами в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області через Хортицький районний суд м.Запоріжжя протягом пяти днів з дня отримання її копії.
Суддя Н.А.Мурашова
19.07.2017