Справа № 310/4038/17
1-кс/310/1146/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2017 рокум. Бердянськ
Слідчий суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Кошева О.А. О.М. при секретарі Ледовській А.В., розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_1 про арешт майна по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017080130001974 від 31 травня 2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України,
встановив:
Старший слідчий СВ Бердянського BП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_1 звернулася до суду із погодженим прокурором Бердянської місцевої прокуратури ОСОБА_2 клопотанням про арешт майна, а саме: транспортний засіб особистого використання: HYUNDAY ELANTRA 1797, 2011 р.в., держаний номерний знак AP6259CE, та квартиру, загальною площею 49,9 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_1.
Слідчий мотивував клопотання тим, що слідчим відділом Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12017080130001974 від 31 травня 2017 року за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч.3,5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України.
Відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААБ №476683 фізичну особу - підприємця ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_1) внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 01.02.2012 за №21030000000068617. ФОП ОСОБА_3 перебуває на обліку у відділенні у Дніпровському районі міста Запоріжжя Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області з 03.02.2012 та має стан «о» (платник податків за основним місцем обліку). Згідно реєстраційних даних ФОП ОСОБА_3 зареєстрований за податковою адресою: АДРЕСА_1. З 08.02.2012 р. здійснює діяльність на спрощеній системі оподаткування платник єдиного податку 3 групи, який сплачує податок за ставкою 5% (не платник ПДВ).
Відповідно до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2015 року у ФОП ОСОБА_3 працювало за трудовими договорами (контрактами) 3 особи.
15.02.2012 р. ФОП ОСОБА_3 відкрив рахунок в Запорізькому РУ ПАТ «КБ «Приватбанк» (МФО 313399) за №26006055704046, взято на облік який було 16.02.2012 р.
Таким чином, ОСОБА_3, є службовою особою, що виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.
Бердянська філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (надалі БФ ДП «АМПУ»)внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 10741030001045716 від 31.05.2013.
Відповідно до п.1.1. Положення про БФ ДП «АМПУ», затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 18.04.2014 за № 184, вказана філія створена відповідно до законодавства України та Статуту ДП «АМПУ», яке входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України.
Відповідно до п.п. 2.1, 2.2. Положення БФ ДП «АМПУ» створена з метою забезпечення функціонування морського порту Бердянськ, організації та забезпечення безпеки мореплавства, утримання та ефективного використання державного майна, закріпленого за філією та отримання прибутку.
Згідно до п.3.1 Положення БФ ДП «АМПУ» є відокремленим підрозділом ДП «АМПУ», який не має статусу юридичної особи та здійснює від імені даного підприємства частину господарської діяльності.
Відповідно до п. 3.3. Положення філія має окремий баланс, який входить до зведеного балансу ДП «АМПУ», круглу печатку зі своїм найменуванням, кутовий та інші штампи, бланки зі своїм найменуванням. Філія може відкривати поточні та інші рахунки в національній та іноземній валюті в установах банків.
Згідно п. 4.3. Положення майно, яким наділяється філія, а також майно отримане у результаті господарської діяльності філії, є державною власністю.
Відповідно до п. 4.4. Положення джерелом формування майно філії є майно, що передається ДП «АМПУ» та іншими субєктами господарювання, майно придбане в інших субєктів господарювання, організацій та громадян в установленому законодавством України порядку, тощо.
Згідно п. 4.5 Положення філія має право укладати з фізичними та юридичними особами договори, що не суперечать законодавству України, Статуту ДП «АМПУ», а також предмету діяльності філії, приймати участь у здійснені та безпосередньо здійснювати закупівлю товарів, робіт та послуг в порядку, визначеному законодавством України у сфері державних закупівель та розпорядчими документами ДП «АМПУ».
Відповідно до п.4.6 Положення філія зобовязана у порядку, встановленому законодавством України, виконувати фінансовий план філії.
03.06.2015, на виконання «Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки», затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 243 від 01.03.2010, проведено засідання Конкурсної комісії щодо прийняття рішення про проведення конкурсу та затвердження конкурсної документації на закупівлю робіт «Реконструкції котельні Бердянської філії ДП «АМПУ» (Проектування, монтаж та наладка твердопаливної модульної котельні існуючої БФ ДП «АМПУ»), про що складено відповідний протокол.
У звязку з виконанням «Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки», затвердженої постановою КМУ № 243 від 01.03.2010, головним енергетиком БФ ДП «АМПУ» розроблено техніко-економічне обґрунтування здійснення видатків на модернізацію, модифікацію (добудова, дообладнання, реконструкція) основних засобів, яким встановлено економію від використання вугілля в зрівняні з газовою котельною у розмірі 67%.
Відповідно до Конкурсної документації по вказаному обєкту, а саме п.1.2. додатку № 2 виконавець зобовязується виконати роботи «під ключ» у встановлений договором строк роботи з проектування модульної котельні на твердому паливі (на що мають бути відповідні дозволи та ліцензії), передати у власність замовника проектну документацію, здійснити монтаж обладнання та провести будівельно-монтажні, пусконалагоджувальні роботи паливі (на що мають бути відповідні дозволи та ліцензії), і забезпечити введення її в дію, для забезпечення функціонування теплової мережі, що належить ДП «АМПУ» на території БФ ДП «АМПУ» згідно технічних вимог, а замовник зобовязується прийняти ці послуги та оплатити їх.
Згідно п.2.3 та п. 2.4. додатку № 2 Конкурсної документації виконавець зобовязується виконати роботи в повному обсязі на протязі 80 діб з моменту перерахування замовником передплати, а зміна ціна або терміну виконання в сторону збільшення не дозволяється.
Відповідно п.4.1 додатку № 2 Конкурсної документації якість обладнання яке необхідне для якісного виконання робіт та яке та буде змонтовано на території БФ ДП «АМПУ» повинно відповідати вимогам технічних умов заводу виробника на СНиП П-35-76, обладнання повинно бути заводського виконання, мати сертифікати відповідності.
Згідно п.5.1 додатку № 2 Конкурсної документації приймання виконаних робіт та послуг оформляється актами здачі прийому робіт, у яких наводяться відомості про обсяг, якість і терміни виконаних робіт та їх вартість.
Відповідно п.п.6.1-6.3 додатку № 2 Конкурсної документації у разі невиконання або неналежного виконання своїх зобовязань за договором сторони несуть відповідальність передбачену законодавством України та договором. За порушення строків виконання робіт і послуг, передбачених договором виконавець сплачує замовнику пеню у розмірі подвійною облікової ставки НБУ, що діяло в період, за який сплачується пеня від вартості послуг за кожен день прострочення. Крім сплати штрафних санкцій виконавець компенсує замовнику збитки, зумовлені невиконанням або неналежним виконанням своїх зобовязань за договором.
Згідно додатку № 2-1 Конкурсної документації по вказаному обєкту одним із компонентів у комплектації модульної твердопаливної котельні є автоматизована паливоподача з транспортером, а додатковим замовленням до даної комплектації є автоматизований паливний склад з обємом 100 м3.
Так, за результатами проведення конкурсних торгів із закупівлі робіт з «Реконструкції котельні Бердянської філії ДП «АМПУ» (Проектування, монтаж та наладка твердопаливної модульної котельні, існуючої в БФ ДП «АМПУ»)» відповідно до повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів №11.25-03/360 від 02.07.2015 переможцем обрано ТОВ «Свет-Строй» (код ЄДРПОУ - 35258634) з ціною акцептованої конкурсної пропозиції у розмірі 2972500 грн. із врахуванням ПДВ.
Відповідно до Положення про ведення договірної роботи в державному підприємстві «Адміністрація морських портів України», затвердженого Наказом ДП «АМПУ» №136 від 10.07.2015, встановлено порядок підготовки проектів договорів їх укладання та контролю за їх виконанням у ДП «АМПУ». Згідно п.1.5 Даного Положення недотримання встановленого порядку ведення договірної роботи є порушенням трудової дисципліни і тягне за собою відповідальність винних у цьому осіб згідно з чинним законодавством України.
Згідно п.2.2 Положення про ведення договірної роботи в ДП «АМПУ» проект договору готується структурним підрозділом відокремленого підрозділу ДП «АМПУ», до компетенції якого належать питання, що становлять предмет договору (підрозділ, що супроводжує договір).
Відповідно до п.п.2.3, 2.4 даного Положення підготовка проекту договору здійснюється за наявністю відповідного рапорту з обґрунтуванням необхідності укладання такого договору на імя голови /начальника філії ДП «АМПУ» за підписом начальника підрозділу, що супроводжує договір. Проект договору/додаткової угоди має бути завізований у тижневий термін особами, зазначеними у додатках до даного Положення (Додаток 1, Додаток 2), при цьому строк розгляду однією особою не повинен перевищувати одного робочого дня.
Згідно п.2.12 зазначеного Положення додатки до договорів, специфікації, календарні плани тощо, які містять технічні умови відповідного договору візуються керівником підрозділу, що супроводжує договір, а відповідно до п.2.14 даного Положення зміни та доповнення до договорів візуються в тому ж порядку, що і самі договори (Додаток 2).
Згідно п.4.2 Положення про ведення договірної роботи в ДП «АМПУ» у випадку виникнення необхідності внесення за згодою сторін змін до договору, проект таких змін готується відповідальною особою, визначеною керівником підрозділу, що супроводжує договір, і узгоджується в порядку, визначеному для узгодження договорів відповідно до Положення.
20.07.2015 між ДП «АМПУ» в особі начальника Бердянської філії ДП «АМПУ» ОСОБА_4 (відносно якого обвинувальний акт направлений до Бердянського міськрайонного суду Запорізької області) та ТОВ «Свет-Строй» в особі директора ОСОБА_5 укладено договір № 36-В-БЕФ-15, згідно якого ТОВ «Свет-Строй» зобовязалося виконати, а БФ ДП «АМПУ» прийняти та оплатити роботи з «Реконструкції котельні Бердянської філії ДП «АМПУ» (Проектування, монтаж та наладка твердопаливної модульної котельні, існуючої в БФ ДП «АМПУ»)».
Відповідно до п.1.2 ТОВ «Свет-Строй» виконує вказані роботи відповідно до Технічних умов та Опитувального листа, викладених у Додатку №1, який є невідємною частиною цього договору.
Згідно п.1.3 даного договору ТОВ «Свет-Строй» зобовязується за свій рахунок провести всі необхідні експертизи та погодження в контролюючих органах (в тому числі СЕС та екологічній інспекції) для офіційного введення обладнання в експлуатацію та розробити проект оцінки впливу на навколишнє середовище котельні.
Відповідно до п.2.1 договору ціна вказаного договору визначається договірною ціною та затверджується протоколом узгодження договірної ціни (Додаток №2), який є невідємною частиною цього договору, та становить 2 972 500,00 грн. із врахуванням ПДВ.
Згідно п.2.2 даного договору ціна цього договору включає всі витрати, повязані із виконанням робіт за цим договором, в тому числі вартість та доставку всіх необхідних матеріальних ресурсів до місця виконання робіт Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Горького, 6, витрати на відрядження фахівців ТОВ «Свет-Строй» для виконання ними усіх дій та операцій, необхідних для виконання умов цього договору.
Відповідно до п.3.2 даного договору БФ ДП «АМПУ» здійснює попередню оплату (аванс) у розмірі 80 відсотків від загальної ціни договору, що складає 2378 000 грн. із врахуванням ПДВ, протягом 5 банківських днів з дати отримання замовником БФ ДП «АМПУ» оригіналу рахунку від ТОВ «Свет-Строй»
Згідно п.3.3 договору остаточний розрахунок здійснюється БФ ДП «АМПУ» протягом 15 календарних днів після виконання всього обсягу робіт за даним договором на підставі наданого ТОВ «Свет-Строй» оригіналу рахунку та підписаного сторонами акту приймання-передачі виконаних робіт.
Відповідно до п.4.1 договору якість обладнання, яке необхідне для якісного виконання робіт та буде змонтовано на території БФ ДП «АМПУ», повинна відповідати вимогам технічних умов заводу-виробник та СНиП П-35-76. Обладнання повинно бути заводського виконання, мати сертифікати відповідності.
Згідно п. 5.1 виконавець зобовязується виконати роботи в повному обсязі на протязі 80 робочих діб з моменту перерахування замовником передплати в розмірі та на умовах, передбачених п.3.2 зазначеного договору.
Відповідно до п. 5.4 договору ТОВ «Свет-Строй» після виконання певного обсягу робіт надає БФ ДП «АМПУ» акт приймання-передачі виконаних робіт.
Згідно п.6.1 Договору БФ ДП «АМПУ» зобовязана своєчасно та у повному обсязі сплачувати за виконані роботи у порядку, встановленому договором, приймати виконані роботи, згідно з актами приймання-передачі виконаних робіт та після одержання ТОВ «Свет-Строй» позитивного висновку Держбудекспертизи щодо проекту реконструкції котельної, протягом 10 робочих діб одержати від Державної архітектурно-будівельної комісії дозвіл (декларацію) на початок будівництва та надати її ТОВ «Свет-Строй».
Відповідно до п. 7.1-7.3 Договору у разі невиконання або неналежного виконання своїх зобовязань за договором сторони несуть відповідальність передбачену законодавством України та договором. За порушення строків виконання робіт, передбачених договором виконавець сплачує замовнику пеню у розмірі подвійною облікової ставки НБУ, що діяло в період, за який сплачується пеня від вартості послуг за кожен день прострочення. Крім сплати штрафних санкцій виконавець компенсує замовнику збитки, зумовлені невиконанням або неналежним виконанням своїх зобовязань за договором.
20 липня 2015 року начальник БФ ДП «АМПУ» ОСОБА_4, діючи в інтересах ТОВ «Свет-Строй», використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, в порушення п.п. 2.3, 2.4 Додатку № 2 та положень Додатку № 2-1 до Конкурсної документації, затвердженої Рішенням конкурсної комісії відокремленого підрозділу від 03.06.2015, уклав з ТОВ «Свет-Строй» договір № 36-В-БЕФ-15 щодо виконання робіт з «Реконструкції котельні Бердянської філії ДП «АМПУ» (Проектування, монтаж та наладка твердопаливної модульної котельні, існуючої в БФ ДП «АМПУ»)».
Далі, у вересні 2015 року начальник БФ ДП «АМПУ» ОСОБА_4 отримав від ТОВ «Свет-Строй» рахунок-фактуру № СФ-000245 від 17.09.2015 на суму 2377600 грн. за передплату на реконструкцію котельні БФ ДП «АМПУ» та 22.09.2015 власноручно поставив візу «Бух. к оплате 22.09.2015», підписав та передав його для виконання начальнику відділу доходів та видатків БФ ДП «АМПУ» ОСОБА_6
В подальшому, 24.09.2015 ОСОБА_6 здійснила перерахування грошових коштів в сумі 2377600 грн. в якості передоплати на рахунок № 26005421649000, відкритий у ПАТ «УкрСиббанк» для обслуговування ТОВ «Свет-Строй».
Відповідно до товарно-транспортної накладної № 031201 від 03.12.2015 на територію БФ ДП «АМПУ» завезено теплогенератор модульний ТМ-Т-1000 «OVK-KZOT»-К-1000 та в подальшому проведено монтаж обладнання, без пуско-налагоджувальних робіт.
В грудні місця 2015 року у директора ТОВ «Свет-Строй» ОСОБА_5 виник умисел на незаконне привласнення державних грошових коштів. Після чого, знаходячись в місті Запоріжжя він зустрівся з ФОП ОСОБА_3, з яким вступив у злочинну змову та з яким домовився про спільну злочинну діяльність, при цьому розробивши план спільних дій, спрямованих на привласнення чужого майна.
З метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконне привласнення державних грошових коштів, 23 грудня 2015 року між ТОВ «Свет-Строй» та ФОП ОСОБА_3 укладено договір підряду №564, згідно якого ФОП ОСОБА_3 зобовязався виконати роботи з реконструкції котельної Бердянської філії ДП «АМПУ», розташованого по вулиці Максима Горького, 6 в місті Бердянську Запорізької області. Сума договору склала 100035 грн. 17 коп.
Так, в грудні місяці 2015 року, знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_3, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, діючи умисно, за попередньою змовою із ОСОБА_5, незаконно, з корисливих мотивів, переслідуючи свої особисті інтереси, зловживаючи своїм службовим становищем в частині складання та видачі документів від імені ФОП ОСОБА_3, з метою незаконного привласнення державних коштів, достовірно знаючи про факт невиконання в повному обсязі усіх належних будівельних робіт, з метою досягнення раніше запланованої мети направленої на незаконне привласнення бюджетних коштів, діючи в порушення положень ДБН А.3.1-3-94 "Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів. Основні положення", Розділу 8 "Введення в експлуатацію (перший пуск)" Керівництва з експлуатації вугільного котлу 30111.021-РЭ, вніс данні до офіційного документу, типова форма якого затверджена наказом Мінрегіонбуду України від 04.12.2009 року № 554, наказом Мінрегіону України від 19.09.2011 № 195 акту № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в, що містять згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи №128/06-17 від 15.06.2017 неправдиві відомості про завищені обсяги та вартість фактично виконаних робіт, а саме:
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-1 на Тепломеханічні рішення котелень», позиція 14 - витрати на роботу з установки сталевих зварних відводів діаметром 108 мм в кількості 0,0255 т на суму 350,23 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає 0,0255 на суму 350,23 грн.;
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-1 на Тепломеханічні рішення котелень», позиція 16 - витрати на роботу з установки засувок на трубопроводах зі сталевих труб діаметром до 100 мм в кількості 2 штуки на суму 352,96 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає 2 штуки на суму 352,96 грн.;
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-5 на Зовнішні мережі каналізації», позиція 34 - витрати на роботу з розробки ґрунту вручну в траншеях глибиною до 2 м. без кріплень з укосами, група ґрунту 2 в кількості 0,07*100 м3 на суму 331,41 грн., з яких фактично виконано 0,02*100 м3 на суму 94,69 грн., завищення витрат складає 0,05*100 м3 на суму 236,72 грн.;
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-5 на Зовнішні мережі каналізації», позиція 37 - витрати на роботу з установки стальних зварювальних фасонних частин діаметром 100-250 мм в кількості 0,003 т на суму 41,20 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає 0,003 т на суму 41,20 грн.;
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-5 на Зовнішні мережі каналізації», позиція 42 - витрати на роботу з засипки вручну траншей, пазух котлованів і ям, група ґрунтів 2 в кількості 7 м3 на суму 205,99 грн., з яких фактично виконано 2 м3 на суму 58,86 грн., завищення витрат складає 0,05 на суму 147,13 грн.;
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-8 на Пусконалагоджувальні роботи», позиція 57 - витрати на роботу із проведення пусконалагоджувальних робіт двох котлів водогрійних, що працюють на твердому паливі з топкою механічною, напівмеханічною теплопродуктивністю до 1 Гкал/год в кількості 2 котли на суму 13 134,94 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає на суму 13 134,94 грн.,
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-8 на Пусконалагоджувальні роботи» позиції 58 - витрати на проведення пусконалагоджувальних робіт двох циклонів на суму 483,50 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає на суму 483,50 грн.,
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-8 на Пусконалагоджувальні роботи» позиції 59 - витрати на проведення пусконалагоджувальних робіт двох димососів одно та двостороннього № до 12 на суму 2820,38 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає на суму 2820,38 грн.,
- по розділу І - прямі витрати на суму 87 092,91 грн., з яких фактично понесено прямих витрат на 69525,85 суму грн., завищення прямих витрат складає 17567,06 грн.;
- по розділу ІІ - загальновиробничі витрати на суму 25825,16 грн., з яких фактично понесено загальновиробничих витрат на суму 17085,43 грн., завищення витрат складає 8 739,73 грн.;
- по розділу ІІІ кошторисний прибуток на суму 5344,69 грн., з яких фактично понесено загальновиробничих витрат на суму 3785,34 грн., завищення витрат складає 1559,35 грн.;
- по розділу IV - відомості про розмір адміністративних витрат на суму 2885,98 грн., з яких фактично понесено загальновиробничих витрат на суму 2 043,98 грн., завищення витрат складає 842 грн.;
- по розділу V - відомості про розмір єдиного податку по ставці 4% на суму 4001,45 грн., який фактично склав 2515,05 грн., з яких завищення витрат на податок складає 1486,40 грн.
Таким чином завищення витрат на проведення робіт згідно акту 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року форми КБ-2в проти фактично виконаних обсягів робіт складає на загальну суму 30032,68 грн.
Після чого, того ж дня, знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_3, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, діючи умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_5, незаконно, з корисливих мотивів, переслідуючи свої особисті інтереси, зловживаючи своїм службовим становищем в частині складання та видачі документів від імені ФОП ОСОБА_3, з метою незаконного привласнення бюджетних коштів, достовірно знаючи, про факт невиконання в повному обсязі усіх належних будівельних робіт, з метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконне привласнення бюджетних коштів, надав зазначеному акту офіційний вигляд, шляхом одноосібного та власноручного поставлення в нього свого підпису та відтиску печатки ФОП ОСОБА_3. Таким чином, ОСОБА_3. посвідчив вказаний завідомо неправдивий офіційний документ.
Далі, в грудні 2015 року, знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_5, продовжуючи реалізовувати умисел на привласнення бюджетних коштів, видав вище вказаний неправдивий документ шляхом надання раніше складеного та засвідченого ним завідомо неправдивого офіційного документу - акту № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в директору ТОВ «Свет-Строй» ОСОБА_5, який, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, за попередньою змовою з ОСОБА_3, незаконно, з корисливих мотивів, переслідуючи свої особисті інтереси, зловживаючи своїм службовим становищем в частині складання та видачі документів від імені ТОВ «Свет-Строй», з метою незаконного привласнення бюджетних коштів, достовірно знаючи про факт невиконання у повному обсязі усіх належних будівельних робіт, з метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконне привласнення бюджетних коштів, надав зазначеному акту офіційний вигляд, шляхом одноосібного та власноручного поставлення в нього свого підпису та відтиску печатки ТОВ «Свет-Строй». Таким чином, ОСОБА_5 посвідчив вказаний завідомо неправдивий офіційний документ.
Далі, 23 грудня 2015 року, на підставі завідомо підробленого офіційного документу - акту № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в, ОСОБА_5, за попередньою змовою з ОСОБА_3, з метою досягнення раніше запланованої мети направленої на незаконне привласнення державних грошових коштів, діючи умисно, з корисливих мотивів, здійснив перерахування частини раніше отриманих від БФ ДП «АМПУ» державних коштів з рахунку №26005421649000, відкритого в АТ «УкрСиббанк» для обслуговування ТОВ «Свет-Строй» на рахунок №№26006055704046 відкритий у ПАТ КБ «Приватбанк» для обслуговування ФОП ОСОБА_3 на загальну суму 100035 грн. 17 коп.
Згідно висновку експертизи ДП «Запорізький експертно-технічний центр Держпраці» за результатами експертного обстеження №24908201.09.05-0016.17 твердопаливних котлів, що встановлена на території Бердянського морського торговельного порту від 25.01.2017 встановлено, що котли за габаритними розмірами та технічними характеристиками схожі з твердопаливними котлами моделі ARS 500 BM, експлуатація твердопаливних котлів можлива тільки в режимі ручної подачі палива, без механічної (автоматичної) подачі палива, автоматизований паливний склад відсутній, а ознак, які б вказували на введення котлів в експлуатацію не виявлено. Враховуючи викладене, котли модульної твердопаливної котельні, що знаходиться на території Бердянського морського порту, ніколи не запускалися в роботу і не проходили налагоджування з метою забезпечення їх подальшої стабільної роботи у звичному режимі.
Таким чином, в грудні 2015 року, ФОП ОСОБА_3, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, маючи намір на незаконне привласнення державних грошових коштів, в грудні 2015 року вступив у злочинну змову із директором ТОВ «Свет-Строй» ОСОБА_5, з яким домовився про спільну злочинну діяльність, при цьому розробивши план спільних злочинних дій, спрямованих на привласнення чужого майна, та діючи умисно, незаконно, з корисливих мотивів, з метою незаконного привласнення грошових коштів, зловживаючи своїм службовим становищем, заволодів державними грошовими коштами, тим самим спричинивши майнову шкоду державі в особі Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» на загальну суму 30 032, 68 грн.
Таким чином, своїми умисними діями ОСОБА_3 привласнив чуже майно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, тобто скоїв кримінальне правопорушення (злочин), передбачений ч.3 ст.191 КК України.
Крім того, в грудні місяці 2015 року, знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_3, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, діючи умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_5, незаконно, з корисливих мотивів, переслідуючи свої особисті інтереси, зловживаючи своїм службовим становищем в частині складання та видачі документів від імені ФОП ОСОБА_3, з метою незаконного привласнення бюджетних коштів, достовірно знаючи про факт невиконання у повному обсязі усіх належних будівельних робіт, з метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконне привласнення державних коштів, діючи в порушення положень ДБН А.3.1-3-94 "Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів. Основні положення", Розділу 8 "Введення в експлуатацію (перший пуск)" Керівництва з експлуатації вугільного котлу 30111.021-РЭ, вніс данні до офіційного документу, типова форма якого затверджена наказом Мінрегіонбуду України від 04.12.2009 року № 554, наказом Мінрегіону України від 19.09.2011 № 195 акту № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в, що містять згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи №128/06-17 від 15.06.2017 неправдиві відомості про завищені обсяги та вартість фактично виконаних робіт, а саме:
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-1 на Тепломеханічні рішення котелень», позиція 14 - витрати на роботу з установки сталевих зварних відводів діаметром 108 мм в кількості 0,0255 т на суму 350,23 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає 0,0255 на суму 350,23 грн.;
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-1 на Тепломеханічні рішення котелень», позиція 16 - витрати на роботу з установки засувок на трубопроводах зі сталевих труб діаметром до 100 мм в кількості 2 штуки на суму 352,96 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає 2 штуки на суму 352,96 грн.;
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-5 на Зовнішні мережі каналізації», позиція 34 - витрати на роботу з розробки ґрунту вручну в траншеях глибиною до 2 м. без кріплень з укосами, група ґрунту 2 в кількості 0,07*100 м3 на суму 331,41 грн., з яких фактично виконано 0,02*100 м3 на суму 94,69 грн., завищення витрат складає 0,05*100 м3 на суму 236,72 грн.;
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-5 на Зовнішні мережі каналізації», позиція 37 - витрати на роботу з установки стальних зварювальних фасонних частин діаметром 100-250 мм в кількості 0,003 т на суму 41,20 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає 0,003 т на суму 41,20 грн.;
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-5 на Зовнішні мережі каналізації», позиція 42 - витрати на роботу з засипки вручну траншей, пазух котлованів і ям, група ґрунтів 2 в кількості 7 м3 на суму 205,99 грн., з яких фактично виконано 2 м3 на суму 58,86 грн., завищення витрат складає 0,05 на суму 147,13 грн.;
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-8 на Пусконалагоджувальні роботи», позиція 57 - витрати на роботу із проведення пусконалагоджувальних робіт двох котлів водогрійних, що працюють на твердому паливі з топкою механічною, напівмеханічною теплопродуктивністю до 1 Гкал/год в кількості 2 котли на суму 13 134,94 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає на суму 13 134,94 грн.,
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-8 на Пусконалагоджувальні роботи» позиції 58 - витрати на проведення пусконалагоджувальних робіт двох циклонів на суму 483,50 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає на суму 483,50 грн.,
- по розділу «Локальний кошторис 2-1-8 на Пусконалагоджувальні роботи» позиції 59 - витрати на проведення пусконалагоджувальних робіт двох димососів одно та двостороннього № до 12 на суму 2820,38 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає на суму 2820,38 грн.,
- по розділу І - прямі витрати на суму 87 092,91 грн., з яких фактично понесено прямих витрат на 69525,85 суму грн., завищення прямих витрат складає 17567,06 грн.;
- по розділу ІІ - загальновиробничі витрати на суму 25825,16 грн., з яких фактично понесено загальновиробничих витрат на суму 17085,43 грн., завищення витрат складає 8 739,73 грн.;
- по розділу ІІІ кошторисний прибуток на суму 5344,69 грн., з яких фактично понесено загальновиробничих витрат на суму 3785,34 грн., завищення витрат складає 1559,35 грн.;
- по розділу IV - відомості про розмір адміністративних витрат на суму 2885,98 грн., з яких фактично понесено загальновиробничих витрат на суму 2 043,98 грн., завищення витрат складає 842 грн.;
- по розділу V - відомості про розмір єдиного податку по ставці 4% на суму 4001,45 грн., який фактично склав 2515,05 грн., з яких завищення витрат на податок складає 1486,40 грн.
Таким чином завищення витрат на проведення робіт згідно акту 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року форми КБ-2в проти фактично виконаних обсягів робіт складає на загальну суму 30032,68 грн.
Після чого, того ж дня, знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_3, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, діючи умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_5, незаконно, з корисливих мотивів, переслідуючи свої особисті інтереси, зловживаючи своїм службовим становищем в частині складання та видачі документів від імені ФОП ОСОБА_3, з метою незаконного привласнення бюджетних коштів, достовірно знаючи про факт невиконання у повному обсязі усіх належних будівельних робіт, з метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконне привласнення державних коштів, надав зазначеному акту офіційний вигляд, шляхом одноосібного та власноручного поставлення в нього свого підпису та відтиску печатки ФОП ОСОБА_3 Таким чином, ОСОБА_3. посвідчив вказаний завідомо неправдивий офіційний документ.
Далі, в грудні 2015 року, знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_5, продовжуючи реалізовувати умисел на привласнення бюджетних коштів, видав вище вказаний неправдивий документ шляхом надання раніше складеного та засвідченого ним завідомо неправдивого офіційного документу - акту № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в директору ТОВ «Свет-Строй» ОСОБА_5, який, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, за попередньою змовою з ОСОБА_3, незаконно, з корисливих мотивів, переслідуючи свої особисті інтереси, зловживаючи
своїм службовим становищем в частині складання та видачі документів від імені ТОВ «Свет-Строй», з метою незаконного привласнення державних коштів, достовірно знаючи про факт невиконання у повному обсязі усіх належних будівельних робіт, з метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконне привласнення державних коштів, надав зазначеному акту офіційний вигляд шляхом одноосібного та власноручного поставлення в нього свого підпису та відтиску печатки ТОВ «Свет-Строй». Таким чином, ОСОБА_5 посвідчив вказаний завідомо неправдивий офіційний документ.
Далі, 23 грудня 2015 року, на підставі завідомо підробленого офіційного документу - акту № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в, ОСОБА_5, за попередньою змовою з ОСОБА_3, з метою досягнення раніше запланованої мети направленої на незаконне привласнення державних грошових коштів, діючи умисно, з корисливих мотивів, здійснив перерахування частини раніше отриманих від БФ ДП «АМПУ» державних коштів з рахунку №26005421649000, відкритого в АТ «Укрсиббанк» для обслуговування ТОВ «Свет-Строй» на рахунок №№26006055704046 відкритий у ПАТ КБ «Приватбанк» для обслуговування ФОП ОСОБА_3 на загальну суму 100035 грн. 17 коп.
Таким чином, ОСОБА_3, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, діючи умисно, незаконно, з корисливих мотивів, з метою незаконного заволодіння державними грошовими коштами, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно знаючи про факт невиконання у повному обсязі усіх належних будівельних робіт, вніс завідомо неправдиві відомості до офіційного документу, типова форма якого затверджена наказом Державного комітету статистики України та Державного комітету України з будівництва та архітектури від 21.06.2002 р. № 237/5 - ОСОБА_1 № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в про завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт та надав зазначеному документу офіційний вигляд шляхом власноручного поставлення в ньому свого підпису та відтиску печатки ФОП «ОСОБА_3О.», а також здійснив його видачу шляхом надання завідомо неправдивого документу - ОСОБА_1 № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в директору ТОВ «Свет-Строй» ОСОБА_5, на підставі якого 23 грудня 2015 року було перераховано частку раніше одержаних від БФ ДП «АМПУ» державних грошових коштів у сумі 100036 грн. 17 коп. на рахунок ФОП ОСОБА_3, з яких кошти на загальну суму 30 032, 68 грн. одержані останнім безпідставно, тим самим спричинив майнову шкоду державі в особі державного підприємства «Адміністрація морських портів України» на загальну суму 30032, 68 грн.
Таким чином, ОСОБА_3 скоїв службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційного документу завідомо неправдивих відомостей, і видача службовою особою завідомо неправдивого документу, тобто кримінальне правопорушення (злочин), передбачене ч.1 ст.366 КК України.
30 червня 2017 року відносно ОСОБА_3 складено повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст.191, ч.1 ст.366 КК України, яку ОСОБА_3 отримав поштою 17 липня 2017 року о 17 годині 55 хвилин.
Підозрюваний ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_3, є приватним підприємцем, проживає та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимий, будучи службовою особою вчинив кілька злочинів у тому числі злочин, передбачений ч.3 ст.191 КК України, що відноситься згідно ст.12 КК України до категорії тяжких злочинів, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі довосьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Крім цього, підозрюваний ОСОБА_3, своїми умисними незаконними діями спричинив державі в особі ДП «АМПУ» майнову шкоду на суму 30032, 68 грн., яка до цього часу не відшкодована.
Відповідно до інформації територіального сервісного центру №2344 регіонального сервісного центру МВС в Запорізькій області за №523, згідно бази даних ТСЦ 2344 РСЦ МВС України в Запорізькій області за громадянином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстровано транспортний засіб особистого використання: HYUNDAY ELANTRA 1797, 2011 р.в., держаний номерний знак AP6259CE.
Відповідно до інформації даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за ОСОБА_3 зареєстровано обєкт нерухомості: квартира, загальною площею 49,9 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_1.
У судове засідання слідчий не прибув, надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Вивчивши клопотання, перевіривши додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання з наступних підстав.
Слідчим відділом Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12017080130001974 від 31 травня 2017 року за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч.3,5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України.
Відповідно до положень ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів, спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
У разі задоволення цивільного позову або стягнення з юридичної особи розміру отриманої неправомірної вигоди суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про арешт майна для забезпечення цивільного позову або стягнення з юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, доведеного розміру отриманої неправомірної вигоди до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше.
Вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.
Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
У разі не накладення арешту на нерухоме майно, орган досудового розслідування втратить можливість забезпечити відшкодування державі шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 170-173 КПК України, слідчий суддя
ухвалив:
Клопотання старшого слідчого СВ Бердянського BП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_1 про арешт майна по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017080130001974 від 31 травня 2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України задовольнити.
Накласти арешт на майно, належне ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме: транспортний засіб особистого використання: HYUNDAY ELANTRA 1797, 2011 р.в., держаний номерний знак AP6259CE, та квартиру, загальною площею 49,9 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_1.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню СВ Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області.
Роз'яснити, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
На ухвалу може бути подана апеляція до Апеляційного суду Запорізької області:
- особами, які були присутніми при розгляді клопотання протягом пяти днів з дня її оголошення;
- особами, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна протягом пяти днів з дня відмови їм в їх клопотанні про скасування арешту майна повністю або частково.
Слідчий суддя О.А. Кошева