
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
19 липня 2017 року м. Київ № 826/9146/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Келеберда В.І. , розглянувши в письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про покладання на суб'єкта владних повноважень обов'язку щодо забезпечення виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 грудня 2016 року по справі № 826/9146/16
за позовом ОСОБА_1
до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Приватне акціонерне товариство «Завод Радар», Офіс великих платників податків ДФС про визнання протиправними дії та скасування рішення про визнання протиправними дій та скасування рішення
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 грудня 2016 року задоволено позов ОСОБА_1 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Приватне акціонерне товариство «Завод Радар», Офіс великих платників податків ДФС про визнання протиправними дій та скасування рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у частині зупинення обігу акцій ПрАТ "Завод Радар".
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 05 квітня 2017 року апеляційну скаргу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 грудня 2016 року залишено без задоволення.
06 квітня 2017 року позивачем до Окружного адміністративного суду міста Києва подано заяву про покладання на суб'єкта владних повноважень обов'язку щодо забезпечення виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 грудня 2016 року.
Позивач, мотивуючи підстави звернення до суду з заявою про покладання на суб'єкта владних повноважень обов'язку щодо забезпечення виконання постанови, зазначає, що оскільки рішення від 05 квітня 2017 року №642 скасоване, а єдиною підставою для блокування внесення змін до депозитарного обліку цінних паперів саме це рішення, то з його скасуванням підстава для зазначення блокування відпала, а тому способом реалізації Постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 грудня 2016 року може бути покладання на Відповідача обов'язку повідомити ПАТ "Національний депозитарій України" та інші депозитарні установи про скасування заборони здійснювати облікові операції щодо внесення змін до депозитарного обліку цінних паперів, зокрема, ПрАТ "Завод Радар".
Відповідно до приписів ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення. Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження». Процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах, вирішує суддя адміністративного суду одноособово, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України виконавчий лист видається судом першої інстанції. Якщо за результатами перегляду справи суд апеляційної чи касаційної інстанції залишить прийняте по суті позовних вимог рішення без змін, ухвалить нове судове рішення по суті позовних вимог чи змінить судове рішення, то виконавчий лист видається судом апеляційної чи касаційної інстанції, за умови, що заява особи про видачу виконавчого листа надійшла до моменту повернення адміністративної справи до суду першої інстанції.
Відповідно до ст. 1 Закону України від 21.04.1999 року № 606-XIV «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Згідно зі ст. 2 цього Закону примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України «Про державну виконавчу службу».
У відповідності до ст. 17 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.
Отже позивач у встановлені Законом України «Про виконавче провадження» строки має звернутись до органів державної виконавчої служби для примусового виконання відповідачем постанови суду від 13 грудня 2016 року по справі № 826/9146/16.
Керуючись положеннями п. 17 ч. 4 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про покладання на суб'єкта владних повноважень обов'язку щодо забезпечення виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 грудня 2016 року по справі № 826/9146/16 відмовити.
Суддя В.І. Келеберда