
Справа № 815/4697/16
УХВАЛА
20 липня 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
судді - Танцюри К.О.
судді - Корой С.М.
розглянувши в порядку письмового провадження заяву Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області про зміну (встановлення) способу і порядку виконання судового рішення від 23.12.2016 року у справі № 815/4697/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, про визнання протиправними дії та бездіяльності, зобовязання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності ДАБІ України та протиправними дій Департаменту ДАБІ в Одеській області щодо повернення поданого позивачем 26.04.2016 року повідомлення про початок будівельних робіт, які здійснюються на підставі будівельного паспорту щодо обєкта «Будівництво житлового будинку, гаражу, господарських будівель та септику», відмови в реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт, які здійснюються на підставі будівельного паспорту щодо обєкта «Будівництво житлового будинку, гаражу, господарських будівель та септику», поштова/будівельна адреса: Одеська область, Лиманський район, с. Фонтанка, вул. Демянчука, 78, реєстраційний номер обєкта нерухомого майна: 873592051227, кадастровий номер земельної ділянки: 5122786400:02:002:2867, дата державної реєстрації земельної ділянки, 03.03.2016 року, не реєстрації зазначеного повідомлення шляхом внесення в «Єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів», зобовязання відповідачів зареєструвати зазначене повідомлення про початок будівельних робіт шляхом внесення до «Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів».
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 23.12.2016 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково, стягнуто з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1102,42 грн.
10.07.2017 року через канцелярію суду від Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області надійшла заява про встановлення способу і порядку виконання судового рішення від 23 грудня 2016 року у справі № 815/4697/16.
Згідно із ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
На підставі ч. 6 ст. 128 КАС України дану заяву розглянуто в порядку письмового провадження.
Заява обґрунтована тим, що 03 травня 2017 року на адресу ГУ Державної казначейської служби України в Одеській області надійшла заява ОСОБА_1 з приводу виконання виконавчого листа Одеського окружного адміністративного суду від 10.04.2017 року, виданого на виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 23.12.2016 року по справі № 815/4697/16 щодо стягнення з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на користь ОСОБА_1 судового збору у розмірі 1102,42 грн.
Під час аналізу виконавчого листа по справі № 815/4697/16 ГУ Державної казначейської служби України в Одеській області встановлено, що за вказаним у виконавчому документі кодом ЄДРПОУ 37471912 така установа, як Департамент державної архітектурно будівельної інспекції в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна,83) в мережі установ та організацій, що отримують фінансування з державного та місцевих бюджетів в 2017 році не значиться, а рахунки цієї установи, з яких вбачалося можливим здійснити безспірне списання в ГУ або в будь якому іншому територіальному органі Казначейства відсутні.
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, розміщеного на веб сайті Міністерства юстиції України за кодом ЄДРПОУ 37471912, вказаним у виконавчому документі значиться така установа, як Державна архітектурно будівельна інспекція України.
Відповідно до п.2 Порядку виконання рішень про стягнення коштів, державного та місцевих бюджетів або боржників безспірне списання - це операція з коштами державного та місцевих бюджетів, що здійснюється з метою виконання Казначейством та його територіальними органами рішень про стягнення коштів без згоди (подання) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, боржників органів місцевого самоврядування та/або державних органів на підставі виконавчих документів.
Згідно з п.2 Порядку боржники це визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкритті в органах Казначейства.
Пунктом 2 Порядку передбачено, що виконавчі документи це оформлені в установленому порядку виконавчі листи судів та накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, а також інші документи, визначенні Законом України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ч.1 ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо.
Згідно з Положенням про Департамент Державної архітектурно будівельної інспекції в Одеській області затвердженого Наказом Державної архітектурно будівельної інспекції від 08.09.2015 року № 994 Департамент Державної архітектурно будівельної інспекції в Одеській області утворено як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно- будівельної інспекції України з метою реалізації державної політики з питань державного архітектурно будівельного контролю та нагляду в Одеській області.
Крім того, відповідно до наказу Державної архітектурно будівельної інспекції України від 01.10.2014 року № 230 «Щодо діяльності деяких підрозділів Державної архітектурно будівельної інспекції», Департамент Державної архітектурно будівельної інспекції в Одеській області забезпечує здійснення функції та повноважень територіального органу, утвореного як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно будівельної інспекції України.
Враховуючи вищевикладене, відповідач по справі № 815/4697/16 Департамент Державної архітектурно будівельної інспекції в Одеській області не є юридичною особою та не має власних рахунків в органах Казначейства.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з листом Вищого адміністративного суду України № 846/12/13-13 від 13.06.2013 року суди повинні враховувати, що підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення є. обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим.
Таким чином, зміни у правовому регулюванні порядку виконання судових рішень, боржником за якими є державний орган, яким не передбачено виконання рішень зобовязального характеру, унеможливлюють їх виконання.
Така обставина є підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заява ГУ Державної казначейської служби України в Одеській області обґрунтована та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158, 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління Казначейської служби України в Одеській області про зміну (встановлення) способу і порядку виконання судового рішення по справі № 815/4697/16 задовольнити.
Встановити спосіб і порядок виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 23.12.2016 року по справі № 815/4697/16, шляхом стягнення з Державної архітектурно будівельної інспекції України (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37471912) за рахунок її бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (код ІНН НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 1102,42 грн.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали, або в порядку ч. 3 ст.186 КАС України.
Головуючий суддя Л. І. Свида
СуддіК.О. Танцюра
ОСОБА_2