
Копія
Справа № 822/1718/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2017 року м. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіКасапа В.М. при секретаріГорбатюк І.С. за участі:представників сторінрозглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "Део Інвест" до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
позивач звернувся з позовом до Головного управління ДФС у Хмельницькій області в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0002331201 від 30 березня 2017 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 03.04.2017 року одержав податкове повідомлення - рішення №0002331201 від 30 березня 2017 року прийняте відповідачем, яким визначені грошові зобов'язання зі сплати штрафу за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 178 500,00 грн.
Під час проведення перевірки встановлено порушення п. 201.10 ст 201 Податкового кодексу України, яке полягало в тому, що господарством несвоєчасно зареєстровано податкові накладні, а саме порушено на 1 день термін реєстрації податкової накладної №10/2 від 29.12.2016 року - замість 13.01.2017 року, зареєстровано 14.01.2017 року. У зв'язку із встановленням даного порушення перевіряючий дійшов до висновку про необхідність накладення на позивача штрафу у розмірі 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в податковій накладній у сумі 178500.00 грн.
Вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято з порушенням норм чинного законодавства, є протиправним та підлягає скасуванню.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив його задоволити в повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечив, просив відмовити в задоволенні позовних вимог з підстав наведених в письмових запереченнях.
Заслухавши представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що адміністративний позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідачем проведена камеральна перевірка даних своєчасності реєстрації податкових повідомлень накладних та розрахунків коригувань до податкових накладних за грудень 2016 року ФГ "ДЕО - ІНВЕСТ".
Згідно акта про результати проведення камеральної перевірки ФГ "ДЕО - ІНВЕСТ" від 13.03.2017 №459/22-01-12-01/38072820, встановлено порушення п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України (далі - ПК України), щодо несвоєчасної реєстрації в ЄРПН податкової накладної за грудень 2016 року на суму ПДВ 1785000,00 грн. з порушенням терміну реєстрації до 15 календарних днів.
На підставі вищезазначеного порушення податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0002331201 від 30 березня 2017 року, яким визначено позивачу зобов'язання зі сплати штрафу за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів в сумі 178500,00 грн.
Надаючи правову оцінку рішенню суб'єкта владних повноважень, суд зазначає наступне.
З акту камеральної перевірки від 13.03.2017 року, вбачається, що позивачем зареєстровано в ЄРПН податкову накладну № 10/2, від 29.12.2016 року, 14.01.2017 року о 16 год. 18 хв.
Згідно п. 201.10 ст. 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанцію про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Отже, п.201.10 ст.201 ПК України встановлює обов'язок платника податків, який виступає в господарській операції продавцем товарів/послуг скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у строк не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
При цьому з матеріалів справи вбачається, що реєстрація податкової накладної в ЄРПН здійснена позивачем з порушенням строку, визначеного в абз.11 п.201.10 ст.201 ПК України. Податкову накладну створено 29.12.2016 року, та направлено до ЄРПН 14.01.2017 року.
Разом з тим, у п. 120-1.1 ст. 120-1 ПК України встановлено, що порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569, затверджено Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - Порядок N 569).
Відповідно до п.1 Порядку №569, цей Порядок визначає механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - податок), особливості складення податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (далі - розрахунки коригування) у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.
Відповідно до пункту 4 Порядку №569 електронний рахунок відкривається платнику податку Казначейством автоматично на безоплатній основі.
Платникам податку - суб'єктам спеціального режиму оподаткування додатково Казначейством автоматично на безоплатній основі відкриваються: електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету' та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання/надання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва, визначених пунктом 209.19 статті 209 Податкового кодексу України (далі - Кодекс); електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених пунктом 209.19 статті 209 Кодексу; електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на їх спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної пунктом 209.19 статті 209 Кодексу.
Платникам податку - сільськогосподарським підприємствам, які відповідають пункту 209.18 статті 209 Кодексу, додаткові електронні рахунки не відкриваються.
Згідно п.12 Порядку №569 якщо сума, обчислена відповідно до пункту 9 цього Порядку є меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник податку повинен зареєструвати в Реєстрі, такий платник перераховує необхідну суму коштів з поточного рахунка на електронний рахунок (в тому числі на додаткові електронні рахунки) На електронні рахунки (в тому числі додаткові електронні рахунки) не можуть перераховуватися кошти із спеціальних рахунків.
Реквізити спеціального рахунка суб'єкт спеціального режиму оподаткування зобов'язаний зазначати у податковій звітності з податку. Перерахування коштів з додаткових електронних рахунків на спеціальний рахунок здійснюється у разі надання достовірної інформації про реквізити такого спеціального рахунка.
Таким чином, за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН, передбачена відповідальність у вигляді штрафу, який був застосований відповідачем спірним податковим повідомленням-рішенням.
Отже, наведене свідчить про наявність законних підстав для винесення відповідачем спірного податкового повідомлення-рішення, яким до позивача за порушення п. 201.10 ст. 201 ПК України застосовано штраф у відповідності до п. 120-1 ст. 120 ПК України у розмірі 10 % суми податку на додану вартість за затримку реєстрації податкових накладних.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що податкове повідомлення-рішення №0002331201 від 30 березня 2017 року є правомірним та відсутні законні підстави для його скасування, а тому позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 17, 69-72, 86, 158-163, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
в задоволенні адміністративного позову Фермерського господарства "Део Інвест" до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0002331201 від 30 березня 2017 року - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 19 липня 2017 року
Суддя/підпис/В.М. Касап"Згідно з оригіналом" Суддя В.М. Касап