
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
20 липня 2017 рокум. Ужгород№ 807/3180/14 № провадження: Н/807/2/17
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гаврилко С.Є., вирішуючи питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами за заявою Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 15 січня 2015 року в адміністративній справі № 807/3180/14 за позовною заявою Ужгородської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
19 липня 2017 року Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із заявою про перегляд рішення у звязку з нововиявленими обставинами, якою просить суд: "1. Переглянути постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 15.01.2015 р. по справі № 807/3180/14 за нововиявленими обставинами; 2. Скасувати постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 15.01.2015 р.; 3. Прийняти нове судове рішення, яким відмовити в позові Ужгородської обєднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми податкового боргу по платежу 50 13050500 "Орендна плата з фізичних осіб" у розмірі 32946,07 грн., в тому числі пеня в розмірі 410,00 грн.".
Розглянувши подану заяву, суд вважає за необхідне залишити її без руху з огляду на наступне.
Вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами встановлені статтею 248 КАС України. Відповідно до частини 4 цієї статті, до заяви додається документ про сплату судового збору.
Заявником до заяви про перегляд рішення у звязку з нововиявленими обставинами не додано документу про сплату судового збору.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України "Про судовий збір" № 3674-VI (надалі Закон України № 3674-VI).
Відповідно до статті 3 частини 1 абзацу 3 Закону України № 3674-VI, судовий збір справляється, у тому числі, за подання до суду заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами.
Згідно зі статтею 4 частини 2 пункту 3 підпункту 2 Закону України № 3674-VI, за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами сплачується судовий збір у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до статті 4 частини 1 Закону України № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" станом на 01 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 1600 грн. 00 коп..
Суд зазначає, що за подання до суду позовної заяви до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення з останнього 33947,90 грн. податкового боргу у справі № 807/3180/14, Ужгородська обєднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області повинна б була сплатити 678,96 (станом на дату звернення - 33947,90*2%=678,96) грн. судового збору.
Таким чином розмір судового збору за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами становить 746,86 (678,96*110%=746,86) грн..
Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; код банку отримувача (МФО) - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу *; 101; _____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Таким чином, для усунення недоліків заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами, заявнику необхідно надати суду оригінал доказу сплати судового збору згідно ставок, передбачених Законом України "Про судовий збір" за подання до суду заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами у розмірі 746,86 грн..
У звязку з вищенаведеним, заява про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами не відповідає вимогам статті 248 КАС України.
Згідно до статті 250 частини 3 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
На підставі наведеного та керуючись статтями 9, 106, 108, 160, 165, 248, 250 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 15 січня 2015 року в адміністративній справі № 807/3180/14 за позовною заявою Ужгородської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу залишити без руху.
Надати Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 строк до 04 серпня 2017 року для усунення вищезазначених недоліків.
Попередити заявника, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута заявнику.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом пяти днів з дня проголошення ухвали, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також постановлення ухвали в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то пятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя ОСОБА_2