
Провадження №3/760/5478/17
Справа №760/12352/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2017 року суддя Солом′янського районного суду м. Києва Педенко А.М. вивчивши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 (РНОКПП невідомий), ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина Німеччини, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 185КУпАП, -.
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АА 095564 від 09.07.2017 р. вбачається, що 09.07.2017 року близько 17-20 год., ОСОБА_2, перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп'яніння по вулиці Медовій, 2, в місті Києві, не реагував на неодноразові законні вимоги працівників поліції припинити правопорушення, а саме: образливе чіпляння до громадян та працівників поліції, нецензурна лайка, погрожував фізичною розправою працівникам поліції, тобто виявляв злісну непокору законній вимозі працівників поліції.
Зазначені дії ОСОБА_2 згідно протоколу кваліфіковані за ч. 1 ст. 185КУпАП.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що справу необхідно повернути для належного оформлення до Управління патрульної поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, крім іншого, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Стаття 254 КУпАП передбачає, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Проте, протокол про адміністративне правопорушення серії АА 095564 від 09.07.2017 р. зазначеним вимогам не відповідає. Так, складений протокол, не містить адреси проживання особи в Україні, що позбавляє суд можливості належним чином повідомити особу, що притягується до адміністративної відповідальності про час та місце розгляду складеного відносно неї протоколу, який, крім того, цій особі не вручений.
Протокол не містить підпису ОСОБА_2, а також відсутні дані про те, що він отримав копію протоколу про адміністративне правопорушення, відповідно відсутні і його пояснення по суті правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 278 КУпАП регламентовано. що орган(посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи, чи сповіщено особу, яка бере участь у розгляді справи , про часі місце її розгляду.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи викладене та те, що основним доказом винуватості ОСОБА_2 є протокол про адміністративне правопорушення, який не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, і вказані вище недоліки перешкоджають всебічному, повному і об'єктивному з'ясуванню обставин даної справи і не можуть бути усунуті в ході розгляду справи, суд вважає за необхідне повернути адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 до Управління патрульної поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, для належного оформлення.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 245, 254, 256, 278, 280 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст.185 КУпАП направити до Управління патрульної поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві (вул. Народного Ополчення, 9, м. Київ), для належного оформлення.
Постанова є остаточною, оскарженню не підлягає, набирає чинності з дня її винесення.
Суддя: