
Копія Справа № 326/911/17
Провадження № 3/326/386/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2017 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Чапланова О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Приморського відділення поліції Бердянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, пенсіонера, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 (Пролетарська), буд. 19, -
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення Серії ГП 650902 від 10 липня 2017 року відносно ОСОБА_1, згідно якому 24.06.2017 року о 04-45 годині, ОСОБА_1 не виконав законну вимогу інспектора ССПП Приморського ВП лейтенанта поліції ОСОБА_2, зупинити транспортний засіб. На законну вимогу інспектора ССПП Приморського ВП лейтенанта поліції ОСОБА_2, зупинити транспортний засіб та припинити адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не відреагував, після чого втік з місця скоєння адміністративного правопорушення, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення Серії ГП 650902 від 10 липня 2017 року, складений відносно ОСОБА_1, судом встановлено, що вказаний протокол складено з порушенням норм чинного законодавства.
В протоколі про адміністративне правопорушення Серії ГП 650902 від 10 липня 2017 року, складеному відносно ОСОБА_1, не зазначена суть адміністративного правопорушення, зокрема не зазначено фабулу правопорушення та короткий виклад дій, які вчинив ОСОБА_1 в порушення вимог ст. 185 КУпАП, та не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, також не враховано, що за невиконання водіями вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу настає відповідальність за ст. 122-2 КУпАП.
Диспозиція ст. 185 КУпАП передбачає собою відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Обов'язковим елементом об'єктивної сторони складу цього адміністративного правопорушення є наявність законного розпорядження або вимоги працівника поліції при виконанні ним службових обов'язків чи інших осіб, у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
В протоколі про адміністративне правопорушення Серії ГП 650902 від 10 липня 2017 року, складеному відносно ОСОБА_1, не зазначено, які службові обов'язки виконували працівники поліції за адресою, де знаходився та був зупинений ОСОБА_1, протокол також не містить даних про наявність або відсутність свідків вчиненого правопорушення, посилання на інші докази, які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідно до вимог діючого законодавства всі виправлення/дописки, які маються у протоколі про адміністративне правопорушення, повинні бути завірені підписами особи, яка склала протокол, та особи, відносно якої складено протокол.
В порушення зазначених вимог в протоколі маються виправлення в графі «підпис посадової особи органу поліції, яка склала протокол» при зазначені посади особи, яка склала протокол, не завірені підписами особи, яка склала протокол, та особи, відносно якої складено протокол.
Вищезазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і обєктивне зясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
Згідно із ч. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
На підставі викладеного, вважаю, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності слід повернути до Приморського відділення поліції Бердянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області для належного оформлення, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
Керуючись: ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Приморського відділення поліції Бердянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, повернути до Приморського відділення поліції Бердянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню у порядку провадження по справам про адміністративне правопорушення не підлягає.
Суддя підпис ОСОБА_3
Копія вірна: суддя О.М. Чапланова
18.07.17