ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1 УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
14 липня 2017 року м. Київ№ 826/8425/17Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шрамко Ю.Т., ознайомившись із позовом та доданими матеріалами ОСОБА_1 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві Коломієць Олени Георгіївни, третя особа - ОСОБА_3, про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва, (також далі - суд), надійшла позовна заява ОСОБА_1, (далі - позивач), до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві Коломієць Олени Георгіївни, (далі - відповідач), третя особа - ОСОБА_3, (далі - третя особа), про визнання протиправним та скасування рішення відповідача про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) індексний номер: 12723382 від 28.04.2014, яким за третьою особою зареєстровано право приватної власності на квартиру №71, загальною площею 44,3 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.
Ухвалою суду від 06 липня 2017 року позовну заяву позивача залишено без руху та надано їй строк для усунення виявлених недоліків.
У встановлений судом строк виявлені недоліки позовної заяви позивачем усунуто.
Поряд з цим, у позовній заяві позивачем також заявлено клопотання про визнання поважними причини пропущення нею строку звернення до суду з позовом, (далі - заявлене клопотання), виходячи з наступного.
Про недотримання відповідачем процедури державної реєстрації позивачу стало відомо з тексту рішення Дарницького районного суду м. Києва у цивільній справі №753/7093/16-ц під час ознайомлення з матеріалами справи.
У подальшому, 19.10.2016 року, апеляційним судом рішення було залишене без змін. Ознайомившись з текстами судових рішень, позивач 20.02.2017 року звернулась з позовною заявою про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав до Дарницького районного суду міста Києва, керуючись постановою Верховного Суду України у справі №21-41а16 від 14.06.2016 року, де зазначено, що якщо спірні правовідносини пов'язані із невиконанням умов цивільно-правової угоди, то спір не є публічно-правовим, а випливає з договірних відносин і має вирішуватися судами за правилами ЦПК, а також те, що відповідно до ч. 1 ст. 114 ЦГІК України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Ухвалою Дарницького районного суду міста Києва від 13.03.2017 року у відкритті провадження у справі відмовлено та запропоновано звернутись до Окружного адміністративного суду міста Києва. Дана ухвала оскаржена в апеляційному порядку, проте 14.06.2017 року апеляційна скарга залишена без задоволення.
Про відмову у задоволенні апеляційної скарги позивач дізналась наприкінці червня 2017 року шляхом отримання тексту ухвали, при цьому, з даним позовом до суду позивач звернулась 03 липня 2017 року.
Так, згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 99, ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України), адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Перевіривши зазначені у заявленому клопотанні доводи на предмет їх відповідності вище викладеним нормам та з'ясованим обставинам, а також зважаючи при цьому, що завданням адміністративного судочинства є, у тому числі, захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, суд прийшов до висновку про обґрунтованість заявленого клопотання та, як наслідок, наявність підстав для визнання поважними причин пропущення позивачем встановленого нормами КАС України строку для звернення до суду із позовом.
Позовна заява та додані матеріали відповідають вимогам, встановленим ст. 106 КАС України. Позов належить розглядати у порядку адміністративного судочинства. Підстави для повернення позову, залишення його без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Підготовку справи до судового розгляду проведено. Необхідності проведення попереднього судового засідання немає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 69, 71, 79, 99, 100, 106, 107, 122, 160, 165, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Визнати поважними причини пропущення ОСОБА_1 строку звернення до адміністративного суду із позовом до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві Коломієць Олени Георгіївни, третя особа - ОСОБА_3, про визнання протиправним та скасування рішення.
2. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві Коломієць Олени Георгіївни, третя особа - ОСОБА_3, про визнання протиправним та скасування рішення.
3. Призначити справу до розгляду суддею одноособово у судовому засіданні, яке відбудеться 03 серпня 2017 року о 10:30 в Окружному адміністративному суді міста Києва за адресою: місто Київ, вулиця Болбочана Петра, 8, корпус 1, зал № 7.
4. У судове засідання викликати сторін та третю особу.
5. Запропонувати позивачу подати до суду: 1) власне письмове підтвердження того, що у провадженні інших судів України або органів, які у межах своєї компетенції вирішують спори, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет, з тих же підстав та не має рішень інших судів та органів з такого спору; 2) засвідчені копії наявних додаткових письмових доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовується позов (крім тих, які долучено до позову як додатки); 3) письмові пояснення із зазначенням причин неможливості подання таких доказів для сприяння у витребуванні їх судом.
6. Витребувати у відповідача та зобов'язати його подати до суду: 1) два примірники письмових заперечень проти позову разом із засвідченими копіями наявних письмових доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються такі заперечення (у разі заперечення проти позову); 2) засвідчені копії оскаржуваного рішення, а також усіх наявних документів, які були або мали бути взяті відповідачем до уваги при його прийнятті (крім тих, які долучено до позову як додатки); 3) письмові пояснення із зазначенням причин неможливості надання таких доказів для сприяння у витребуванні їх судом.
7. Запропонувати третій особі подати до суду: 1) письмові заперечення проти позову (письмові пояснення) разом із засвідченими копіями наявних письмових доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються такі заперечення (пояснення); 2) письмові пояснення із зазначенням причин неможливості надання таких доказів для сприяння у витребуванні їх судом.
8. Роз'яснити, що, у разі повторного неприбуття позивача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду (ч. 3 ст. 128 КАС України); якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, а також у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів (ч. 6 ст. 71, ч. 4 ст. 128 КАС України).
9. Копії ухвали разом з витягом про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені ст.ст. 49, 51 КАС України, направити (вручити) сторонам та третій особі у порядку та спосіб, встановлені ст.ст. 33, 35, 38 КАС України, роз'яснивши, що вони мають право заявити клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту ухвалення.
Відповідно до ч. 1 ст. 255 КАС України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб та підлягає виконанню на всій території України.
Суддя Ю.Т. Шрамко
Витяг про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
Відповідно до ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України, особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.