Ухвала суду № 67804102, 18.07.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.07.2017
Номер справи
826/4620/17
Номер документу
67804102
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

про розстрочення виконання судового рішення

18 липня 2017 року м.Київ №826/4620/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі Огнивому Д.П., за наслідками розгляду заяви про розстрочення виконання постанови суду в адміністративній справі

за позовом

Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області

до

публічного акціонерного товариства «Завод «Будмаш»

про

стягнення боргу у розмірі 304 625,87 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.05.2017 у справі №826/4620/17 постановлено стягнути з публічного акціонерного товариства «Завод «Будмаш» суму заборгованості у розмірі 304 625,87 грн.

Через канцелярію суду 12.06.2017 від публічного акціонерного товариства «Завод «Будмаш» (надалі – заявник) надійшла заява про розстрочення виконання постанови суду, в якій останній просив розстрочити виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.05.2017 у справі №826/4620/17 на дванадцять місяців з 01.08.2017 по 31.08.2018 наступним чином: 25 400,00 грн. до 25.08.2017, 25 400,00 грн. до 25.09.2017, 25 400,00 грн. до 25.10.2017, 25 400,00 грн. до 25.11.2017, 25 400,00 грн. до 25.12.2017, 25 400,00 грн. до 25.01.2018, 25 400,00 грн. до 25.02.2018, 25 400,00 грн. до 25.03.2018, 25 400,00 грн. до 25.04.2018, 25 400,00 грн. до 25.05.2018, 25 400,00 грн. до 25.06.2018, 25 225,87 грн. до 25.07.2018.

В обґрунтування вказаної заяви представником публічного акціонерного товариства «Завод «Будмаш» вказано, що на день звернення останнього з вказаною заявою товариство перебуває у складному фінансовому становищі, що значно ускладнює виконання рішення, оскільки відсутні кошти на рахунках публічного акціонерного товариства «Завод «Будмаш», наявні збитки по балансу товариства (за 2016 рік збитки складають 37 тис. грн., обсяг реалізації готової продукції в 2016 році порівняно з 2015 роком зменшився на 5 209,0 млн. грн.). Погіршення фінансової ситуації, за твердженням заявника, підтверджується також вимушеними заходами стосовно скорочення робочого часу та відповідно зменшення заробітної плати працівникам в 2016 та 2017 роках. Крім того, заявником наголошено, що одночасно декількома судовими рішеннями з публічного акціонерного товариства «Завод «Будмаш» стягнуто заборгованість у загальному розмірі 1 093 361,46 грн. Примусове стягнення усієї суми боргу призведе до порушень та зупинення роботи підприємства, що зумовить здійснення погашення заборгованості боржника за іншими платежами, податками та зборами, унеможливить виплату заробітної плати працівникам, що призведе до ще більшого наростання заборгованості підприємства.

На підтвердження вказаного заявником додано до заяви про розстрочення виконання постанови суду копії постанов Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.05.2017 у справі №826/4440/17, від 06.02.2017 у справі №826/18585/16, копію постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 25.04.2017 у справі №826/18585/16, наказів публічного акціонерного товариства «Завод «Будмаш» від 28.11.2016 №37 «Про режим роботи працівників підприємства», від 30.11.2016 №38 «Про зміни в окладах», балансу (звіту про фінансовий результат) станом на 31.12.2016, журнал проводок за 2016 рік, платіжні доручення на підтвердження часткового погашення податкової заборгованості публічного акціонерного товариства «Завод «Будмаш».

У судове засідання 18.07.2017 з’явився представник відповідача (заявника), який розглядувану заяву підтримав у повному обсязі з підстав, зазначених у ній.

Представник позивача проти задоволення вказаної заяви заперечував, вказавши, що податковий борг публічне акціонерне товариство «Завод «Будмаш» почало сплачувати лише після винесення відповідних судових рішень, частково суму заборгованості погашено.

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає про наступне.

Згідно з положеннями частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

У силу пункту 100.4 статті 100 Податкового кодексу України, підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань та податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.

Порядок розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (пункт 100.13 статті 100 Податкового кодексу України).

На виконання вказаних положень Податкового кодексу України наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №574 затверджено Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків, пунктом 3.1 якого визначено, що для розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платник податків звертається до органу доходів і зборів за місцем свого обліку або за місцем обліку такого грошового зобов'язання (податкового боргу) з письмовою заявою (додаток 1), в якій зазначаються суми податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені, сплату яких платник податків просить розстрочити (відстрочити), а також строк розстрочення (відстрочення) та періоди сплати. При цьому окремо зазначаються суми, строк сплати яких ще не настав, а також строк сплати яких вже минув.

До заяви додається економічне обґрунтування, яке складається з: переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин; аналізу фінансового стану; графіка погашення розстрочених (відстрочених) сум; розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення.

Підставою для розстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу) платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, перелік яких визначено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1235 "Про затвердження переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин", а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань (податкового боргу) та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.

Так, положеннями Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1235 «Про затвердження переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин» серед таких обставин, зокрема, вказано: 1) загроза виникнення неплатоспроможності (банкрутства) заявника в разі своєчасної та в повному обсязі сплати ним грошового зобов'язання або погашення податкового боргу в повному обсязі; 2) недостатність майна заявника - фізичної особи (без урахування майна, на яке відповідно до законодавства не може бути звернено стягнення) для своєчасної та у повному обсязі сплати грошового зобов'язання або погашення податкового боргу в повному обсязі чи відсутність у заявника - фізичної особи майна.

З огляду на вказані положення, враховуючи надані заявником пояснення, підтверджені доказами, щодо фінансового стану публічного акціонерного товариства «Завод «Будмаш», з метою недопущення виникнення неплатоспроможності (банкрутства) заявника, що призведе до вивільнення працівників останнього та виникнення ситуації непогашення податкової заборгованості в цілому або в частині, а також з метою надання часу на оздоровлення господарської діяльності публічного акціонерного товариства «Завод «Будмаш», суд дійшов до висновку про задоволення заяви про розстрочення виконання постанови суду.

Керуючись статті 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

У Х В А Л И В:

1. Заяву публічного акціонерного товариства «Завод «Будмаш» про розстрочення виконання постанови суду задовольнити.

2. Розстрочити виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.05.2017 у справі №826/4620/17 на дванадцять місяців зі сплатою платежів рівними частинами щомісячно наступним чином: 25 400,00 грн. до 25.08.2017, 25 400,00 грн. до 25.09.2017, 25 400,00 грн. до 25.10.2017, 25 400,00 грн. до 25.11.2017, 25 400,00 грн. до 25.12.2017, 25 400,00 грн. до 25.01.2018, 25 400,00 грн. до 25.02.2018, 25 400,00 грн. до 25.03.2018, 25 400,00 грн. до 25.04.2018, 25 400,00 грн. до 25.05.2018, 25 400,00 грн. до 25.06.2018, 25 225,87 грн. до 25.07.2018.

3. Копію даної ухвали направити сторонам.

Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.