12.2 ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 липня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1015/17Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Луганській області про визнання дій протиправними, скасування наказу та зобов'язання утриматися від вчинення дій,
ВСТАНОВИВ:
18 липня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Луганській області про визнання дій протиправними, скасування наказу та зобов'язання утриматися від вчинення дій.
Пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Так, відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Пільги щодо сплати судового збору визначено у статті 5 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI). З матеріалів адміністративного позову не вбачається наявності таких пільг у позивача, до позовної заяви не додано клопотання про зменшення розміру судових витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення судових витрат.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України № 3674-VI визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 9 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIII "Про Державний бюджет України на 2017 рік" визначено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року - 1600,00 грн.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року - 1600,00 грн (04,% якого становить 640 грн), встановлений статтею 9 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIII "Про Державний бюджет України на 2017 рік", ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 640,00 грн за кожну вимогу немайнового характеру.
19.07.2017 за вх. № 17722/2017 позивачем було надано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 640,00 грн.
При цьому зазначаю, що позивачем заявлено п'ять вимог немайнового характеру:
1) визнання протиправними дій в.о. начальника Головного управління ДФС у Луганській області ОСОБА_2 щодо надання пропозицій до Державної фіскальної служби України про перелік змін № 2 до Організаційної структури Головного управління ДФС у Луганській області;
2) визнання протиправними дій в.о. Голови ДФС України ОСОБА_3 щодо затвердження переліку змін № 2 до Організаційної структури Головного управління ДФС у Луганській області від 29.05.2017;
3) визнання протиправними та скасування наказу Головного управління ДФС у Луганській області № 339 від 01.06.2017 «Про введення в дію переліку змін №2 до Організаційної структури Головного управління ДФС у Луганській області»;
4) визнання протиправними дій в.о. начальника Головного управління ДФС у Луганській області ОСОБА_2 щодо повідомлення ОСОБА_1 про зміну істотних умов державної служби, а саме звільнення із займаної посади згідно п.п. 1 п. 1 ст. 87 Закону України від 10.12.2015 № 889 - VIII «Про державну службу»;
5) зобов'язання Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у Луганській області утриматися від вчинення дій щодо звільнення першого заступника начальника Головного управління ДФС у Луганській області ОСОБА_1 відповідно до п. 6 ч.1 ст. 83 та (або) п.1 ч.1 ст. 87 Закону України від 10.12.2015 № 889 - VIII «Про державну службу».
У постанові Верховного Суду України від 14 березня 2017 року у справі № П/800/559/16 за позовом ОСОБА_5 до Вищої ради юстиції, Верховної Ради України про визнання незаконним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, реєстраційний № рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень 65680258) викладено такий правовий висновок: «Системний аналіз частини першої статті 6, частини другої статті 162, частини п'ятої статті 171-1 КАС України дає підстави для висновку, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії або утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дії чи бездіяльності є однією вимогою».
Таким чином, вимоги 2 та 3 адміністративного позову є похідними від вимоги 1, тому суд розцінює їх як одну вимогу немайнового характеру, позивач у відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI мав сплатити судовий збір у загальному розмірі 1920,00 грн за три вимоги немайнового характеру, тобто з урахуванням сплаченого судового збору у розмірі 640,00 грн, позивачу слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі 1280,00 грн ще за дві вимоги немайнового характеру.
Також зазначаю, що відповідно до частини третьої статті 50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно з пунктом 7 частини першої статті 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінський функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У позовній заяві, зокрема, зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі (п. 3 частини першої статті 106 КАС України).
Таким чином, згідно з положеннями КАС України відповідачем у справі може бути суб'єкт владних повноважень- орган державної влади та/або посадова особа останнього.
Позивачем заявлено вимоги як до органів державної влади - ДФС України та ГУ ДФС у Луганській області, так і до посадових осіб зазначених органів - в.о. Голови ДФС України ОСОБА_3 та в.о. начальника ГУ ДФС у Луганській області ОСОБА_2, при цьому відповідачами визначено лише ДФС України та ГУ ДФС у Луганській області.
Тобто позивачеві необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом належним чином оформленої позовної заяви з визначенням позовних вимог у відповідності до суб'єктного складу відповідачів.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Таким чином, пропоную усунути наведені недоліки позовної заяви шляхом надання суду належним чином оформленого адміністративного позову та документу про сплату судового збору.
Керуючись статтями 17, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Луганській області про визнання дій протиправними, скасування наказу та зобов'язання утриматися від вчинення дій залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом п'ятнадцяти календарних днів з дня отримання цієї ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання суду документа про сплату судового збору в дохід Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача ГУДКСУ в Луганській області, код банку отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101, у сумі 1280,00 грн, та належним чином оформленого адміністративного позову, в іншому випадку позовну заяву буде повернуто позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяА.Г. СекірськаСудове рішення № 67803352, Луганський окружний адміністративний суд було прийнято 19.07.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти корисні відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити корисні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 812/1015/17. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: