
521/8885/17-п
3/521/4031/17
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 липня 2017 року Малиновський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:
головуючого Кузьменко Н.Л.
при секретарі Кондратюк В.М.
представника Одеської митниці ДФС ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті ОСОБА_1 справу, що надійшла з Одеської митниці ДФС відносно ОСОБА_2 (Baboi Nataliia), ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки Молдови, проживаючої за адресою: Молдова, АДРЕСА_1, пенсіонерки, про порушення митних правил, передбачених ст. 472 МК України, –
ВСТАНОВИВ:
26.03.2017 року о 17 год. 00 хв. в зону митного контролю міжнародного автомобільного пункту пропуску „Кучурган - Первомайськ” відділу митного оформлення № 1 митного поста „Кучурган” Одеської митниці ДФС в напрямку з України до Молдови в пішому порядку слідувала громадянка України ОСОБА_2 (ВABOI NATALIIA), ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянки України серія АХ номер 875281 виданий 04.04.2005 р. органом 2MDA.
У відповідності до п.4 ст. 336 МК України громадянку ОСОБА_2 було усно опитано та надано митну декларацію для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних з провадження підприємницької діяльності. Ні усно ні в письмовій декларації ОСОБА_2 не заявила відомостей про товари, які підлягають обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
В ході здійснення митного контролю громадянки ОСОБА_2 спільно з представниками УСБУ в Одеській області капітаном ОСОБА_3 було встановлено, що в боковому внутрішньому кармані жіночої сумки знаходяться без ознак приховування, - 14 монет різного номіналу та року виготовлення в період з 1839 по 1933 років, які по рокам та місць виготовлення мають ознаки культурних або історичних цінностей. Також, в дорожній сумці серед особистих речей, теж без 7 ознак приховування, було виявлено 2 (дві) мідні гравюри (естампи) невідомих майстрів та невідомого року виготовлення, які, згідно пояснення ОСОБА_2 належать їй, але відповідних документів на їх власність у неї не має.
На підставі вказаних обставин 26.03.2017 року працівником митниці у відношенні ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил №0288/50000/17 за ознаками правопорушення, передбаченого ст.472 МК України.
ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилась, причини неявки не повідомила.
Представник Одеської митниці ДФС у суді подання підтримав та вважав, що вина ОСОБА_2 повністю підтверджена зібраними матеріалами.
Вислухавши думку представника Одеської митниці ДФС, та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, за кваліфікуючою ознакою: недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, які підлягають обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Відповідно до положень ч.1 ст. 365 Митного кодексу України від 13 березня 2012 р. №4495-VI зі змінами та доповненнями, громадяни за умови дотримання вимог Митного кодексу України та інших актів законодавства України можуть перемішувати через митний кордон України будь-які товари, крім тих, що заборонені до ввезення в Україну (у тому числі з метою транзиту) та вивезення з України.
Відповідно до пункту 3.3 митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних з провадження підприємницької діяльності, форма якої затверджена постановою Кабінету міністрів України від 21 травня 2012 р. №431, товари, переміщення яких через державний кордон України обмежено (здійснюється за дозвільними документами, що видаються органами виконавчої влади), підлягають обов'язковому письмовому декларуванню.
Відповідно до ст.ст. 12,13 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» від 21 вересня 1999 року №1068-ХІV «у разі прийняття рішення про можливість вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей власнику культурних цінностей чи уповноваженій ним особі видається свідоцтво встановленого зразка на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей». Згідно з ч.2 ст.13 Закону - свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей є підставою для пропуску зазначених у ньому культурних цінностей за межі митної території України. Вивезення культурних цінностей без цього свідоцтва забороняється.
Відповідно до ст.2 Постанови Кабінету міністрів України від 21.05.2012 №448 «Про порядок вивезення за межі митної території України громадянами дорогоцінних металів (за винятком банківських металів, пам'ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них, а також культурних цінностей з метою їх відчуження» вивезення за межі митної території України громадянами культурних цінностей з метою їх відчуження здійснюється у разі, коли сумарна фактурна вартість культурних цінностей: не перевищує суму, еквівалентну 10000 євро, на підставі свідоцтва встановленого зразка на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей та з обов'язковим письмовим декларуванням.
Наказом Міністерства культури України від 22.04.2002 №258 «Про затвердження інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України» встановлено перелік сувенірних виробів, предметів культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва, на вивезення (тимчасове вивезення) яких дозвіл Державної служби контролю не потрібен. Відповідно до п.12 Додатку 1 зазначеної Інструкції до таких предметів не відносяться - вітчизняні та зарубіжні монети із дорогоцінних і недорогоцінних металів до 1960 р. включно».
Враховуючи те, що монети які перемішувались громадянкою ОСОБА_2 виготовлені в період з 1839 по 1933 роки, тобто до 1960 року, тому для їх переміщення необхідно отримати дозвіл Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей.
Під час проведення митного контролю та митного оформлення громадянки ОСОБА_2, вона не заявила посадовій особі митного органу усно та письмово, що переміщує товари, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню.
Вина ОСОБА_2 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0288/50000/17 від 26.03.2017 року, доповідною запискою, письмовими поясненнями ОСОБА_2 та митною декларацією.
Відповідно до висновку Одеського музею нцмізматики від 28.04.2017 року №182, загальна вартість досліджуваних предметів складає 13490,00 грн.
Суд при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_2, її ставлення до вчиненого проступку, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останньої є штраф у розмірі 100 відсотків вартості незадекларованих товарів з конфіскацію на користь держави виявлених 14 монет та 2 гравюри за протоколом про порушення митних правил № 0288/50000/17 від 26.03.2017 року.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності сплачує судовий збір за ставкою 0,2 від розміру мінімальної заробітної плати .
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 465, 527, 528, 529 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути ОСОБА_2 (Baboi Nataliia), ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, а саме 13490.00 (тринадцять тисяч чотириста дев’яносто) гривень з конфіскацією на користь держави незадекларованих 14 монет та 2 гравюри за протоколом №0288/50000/17 від 26.03.2017 року.
Стягнути з ОСОБА_2 (Baboi Nataliia), ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 320 гривень 00 копійок (Отримувач коштів: УК у місті ОСОБА_1/Малиновський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38016923; банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО): 828011; рахунок отримувача: 31216206700007; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу – судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справ протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.Л. Кузьменко