
Справа№ 640/10749/17
н/п 2-а/640/354/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" липня 2017 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Бородіна Н.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції роти №2 УПП в м.Харкові лейтенанта поліції ОСОБА_2 про визнання незаконними дій та нечинним протокол , -
встановив:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся у суд з позовом до відповідача, інспектора патрульної поліції роти №2 УПП в м.Харкові лейтенанта поліції ОСОБА_2, про визнання незаконними дій щодо складання адміністративного протоколу за ст. 124 КУпАП та нечинним протокол складений у відношенні позивача за ст. 124 КУпАП.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно з ч. 1 ст. 221 КУпАП справа про адміністративне правопорушення , передбачене ст. 124 КУпАП, розглядається суддею районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 17 КАС компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.
Матеріали справи свідчать, що позивач оскаржує дії відповідача, щодо складання у відношенні нього протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП та сам протокол, які вчинені та складені під час формування поліцією у відношенні позивача матеріалів про вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП.
Оцінка наявним у справі про адміністративне правопорушення доказам, зокрема оцінка дій інспектора, складеного протоколу?іншим речам та документам, надається органом який розглядає справу про адміністративне правопорушення та встановлює на підставі доказів наявність або відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення, в даному випадку районним судом та окремо в порядку КАСУ не розглядається.
Таким чином, провадження у справах про порушення Правил дорожнього руху України, за які передбачена адміністративна відповідальність, розгляд справ про адміністративне правопорушення, накладення адміністративних стягнень, оскарження постанов суду (судді) у справі про адміністративне правопорушення здійснюються у порядку, передбаченому КУпАП, і не належать до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 17, 109, 165 КАС України, -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції роти №2 УПП в м.Харкові лейтенанта поліції ОСОБА_2 про визнання незаконними дій та нечинним протокол.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили, після закінчення строку на її оскарження.
Суддя Бородіна Н.М.