
Заводський районний суд м. Запоріжжя
69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/1858/17
Провадження №: 2-а/332/78/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
18 липня 2017 р. м.Запоріжжя
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Яцун О.С., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на протокол про адміністративне правопорушення серії БР №076241,
ВСТАНОВИВ:
17.07.2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на протокол про адміністративне правопорушення, в якій просить визнати протиправним та скасувати складений за ч.1ст.130 КУпАПпротокол БР №076241.
Вивчивши матеріали скарги, вважаю, що слід відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі з таких підстав.
У відповідності до п.1 ч.1ст.109 КАС Українисуддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч.1ст.2 КАС Українизавданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Пункт 1 частини 2ст.17 КАС Українивизначає, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
З матеріалів скарги вбачається, що ОСОБА_1 оспорює протокол про вчинення адміністративного правопорушення від 09.07.2017 року серії БР №076241.
Відповідно дост.251 КпАП Українидоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, які встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів та ін.
Відповідно до п.1 ч.1ст.255 КпАП Україниу справахпро адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними встаттях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції).
Згідно зст.256 КпАП Україниу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення);місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяноматеріальнушкоду,про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
Особа, яка притягаєтьсядоадміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання. При складенні протоколу особі,якапритягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбаченістаттею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення фіксує факт вчинення адміністративного правопорушення, однак, не породжує будь-яких правових наслідків для позивача, не встановлює його прав і обов'язків.
Крім цього, при складанні адміністративного протоколу здійснюються не владні повноваження, а процесуальні, законність яких може бути предметом розгляду лише при розгляді справи про адміністративне правопорушення або оскарження правового акта індивідуальної дії - постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
У зв'язку із цим, в розумінні положень ст.ст.2,17 КАС Українивбачається переконливим висновок про те, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на зазначені правовідносини, оскарження протоколу про вчинення адміністративного правопорушення не може бути самостійним предметом оскарження, а відтак слід відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі.
Керуючись ст.ст.2,17,109 КАС України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 на протокол про адміністративне правопорушення серії БР №076241.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятиднів з дня її отримання шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції.
Суддя: О.С. Яцун