
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
17 липня 2017 рокуЛьвів№ 876/7927/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Шинкар Т. І., перевіривши апеляційну скаргу Франківської районної адміністрації Львівської міської ради на постанову Франківського районного суду міста Львова від 08 червня 2017 року у справі № 465/249/15-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про скасування розпорядження,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Франківського районного суду міста Львова від 08 червня 2017 року задоволено повністю адміністративний позов ОСОБА_1 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про скасування розпорядження.
Не погодившись із прийнятим судовим рішенням, Франківська районна адміністрація Львівської міської ради подала апеляційну скаргу.
Вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження, суддя виходив з наступного.
Відповідно до вимог ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Згідно з ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Апеляційна скарга Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради подана 05.07.2017. Водночас, разом з апеляційною скаргою подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження у якій зазначено, що з відмітки на останньому аркуші справи №465/249/15а вбачається, що повний текст оскаржуваної постанови апелянт отримав лише 29.06.2017.
Однак, в матеріалах справи №465/249/15-а на останньому аркуші немає жодних відміток про отримання копії оскаржуваного рішення апелянтом, також не подано (не зазначено) інших доказів про дотримання строку подання апеляційної скарги.
Окрім того, згідно з ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», в редакції чинній на час подання позовної заяви, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду вказаної апеляційної скарги розраховується наступним чином (0,06*1218)*110% і становить 80,39 грн. (вісімдесят гривень тридцять дев'ять копійок).
Разом з апеляційною скаргою апелянтом подано заяву про відстрочення сплати судового збору у зв'язку з важким фінансовим становищем.
Вирішуючи подану заяву, суддя виходить з наступного.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року №484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
У постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016р. №2 «Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» вказано, що при зверненні до суду із заявою про відстрочення або розстрочення сплати судового збору особа повинна додати до такої заяви належні документи на підтвердження факту відсутності відповідних коштів (бюджетних асигнувань) для сплати судового збору. Водночас відсутність таких доказів чи їх неналежність є підставою для відмови в задоволенні заяви про відстрочення або розстрочення сплати судового збору. Крім того зазначено, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, не є вказані аргументи і підставою для відстрочення його сплати.
У заяві про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги апелянт покликається на неможливість сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів, однак жодних доказів на підтвердження наявності чи відсутності відповідних коштів у кошторисі на 2017 рік апелянтом не подано.
Оскільки подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.186 та ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме апелянтом не підтверджено подання апеляційної скарги в строк встановлений законом, а у випадку пропуску строку звернення з апеляційною скаргою не підтверджено поважності причин такого пропуску, а також до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати тридцятиденний строк для усунення недоліків.
За подання до адміністративного суду апеляційної скарги судовий збір у розмірі 80,39 грн. слід сплатити за наступними реквізитами "Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок отримувача - 31219206781004; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - 101; судовий збір, код суду 34668371".
Також, слід роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліків апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.
Керуючись статтями 108, 186, 187, 189, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ :
Апеляційну скаргу Франківської районної адміністрації Львівської міської ради на постанову Франківського районного суду міста Львова від 08 червня 2017 року у справі №465/249/15-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про скасування розпорядження - залишити без руху.
Встановити Франківській районній адміністрації Львівської міської ради строк для усунення недоліків апеляційної скарги тривалістю 30 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
СуддяТ. І. Шинкар