Постанова № 67779507, 21.02.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2017
Номер справи
804/5246/16
Номер документу
67779507
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ21 лютого 2017 р. Справа № 804/5246/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Барановського Р.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області до Публічного акціонерного товариства "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" про зобов'язання вчинити певні дії , -

ВСТАНОВИВ:

Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" (далі-ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА", підприємство, відповідач) із позовними вимогами щодо застосування заходів реагування у вигляді тимчасового зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг, під час якого здійснюється діяльність - експлуатація джерел утворення відходів без дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами ПАТ «ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 05761850, юридична адреса: вул. Киснева, 1 м. Дніпропетровськ, 49074).

Позовні вимоги обгрунтовані неусуненням добровільному порядку відповідачем значних порушень, виявлених в ході проведеної позапланової перевірки, відображених в акті дотримання вимог природоохоронного законодавства від 03.08.2016р., а саме - ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" не забезпечено у повному обсязі влаштування згідно вимог законодавства місць для зберігання відходів, оскільки під час обстеження території підприємства контролюючим органом встановлено, що на земельній ділянці без відповідних дозволів розміщуються сторонні предмети (відпрацьовані демонтовані трубопроводи з частковими залишками теплоізоляції), а також позивач стверджує, що підприємством було відмовлено в наданні документів та інформації (в т.ч. документів у сфері поводження з відходами), у зв'язку з чим ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА", на думку позивача, порушено вимоги ст.ст. 17, 32, 33, 34 Закону України "Про відходи", ст.ст. 20-2, 55 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст.ст. 8, 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 35 Закону України "Про охорону земель", ст. 164 Земельного кодексу України.

Позиція ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" відображена у запереченнях на позов та полягає у безпідставності та необгрунтованості заявлених контролюючим органом позовних вимог. Так, відповідач зазначив, що в ході проведеної Державною екологічною інпсекцією у Дніпропетровській області при проведенні позапланової перевірки перевищено надані даному контролюючому органу повноваження у вигляді перевірки законності знаходження на земельній ділянці підприємства демонтованого трубопроводу, оскільки підставою для позапланової перевірки стало виконання припису №4-58-65-11-3 від 11.12.2015р., у якому наведене порушення позивачем не згадується. Окрім того, відповідач звертає увагу суду на той факт, що демонтований трубопровід не зберігався на території ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА", а тільки збирався для негайного вивизення іншим суб'єктом господарювання з метою придбання лому (відходів з металу) на підставі укладеного між ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" та ТОВ "Принц Турки Груп" договору №Z19 від 14.04.2016р. При цьому, відповідач зауважує, що позовні вимоги у вигляді зупинення діяльності по експлуатації джерел утворення відходів є неможливим, оскільки ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" такою діяльністю не займається, а демонтований трубопровід вивезено 29.07.2016р. з території підприємства.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, судом встановлено наступне.

Згідно із Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та Статутом відповідача, який зареєстрований виконкомом Дніпропетровської міськради Дніпропетровської області за № 12241050032004271 від 22.05.2005р. - ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 05761850) зареєстровано у якості суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи від 30.06.2000р., основним видом економічної діяльності за КВЕД є 20.11. Виробництво промислових газів.

У період з 16.11.2015р. по 04.12.2015р. фахівцями Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області (далі-Держекоінспекція, контролюючий орган, позивач) було проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства України ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА", за результатами якої позивачем складено Акт перевірки, на підставі якого контролюючим органом складено припис №4-5865-11-3 від 11.12.2015р.

У період з 21.07.2016р. по 03.08.2016р. фахівцями Держекоінспекції на підставі наказу "Про проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства України щодо стану виконання припису від 11.12.2015р. №4-5865-11-3, виданого за результатами акту планової перевірки від 16.11.2015р.-04.12.2015р. ПАТ "Лінде Газ Україна", що знаходиться за адресою: вул. Киснева, 1, м.Дніпро (Дніпропетровськ), 49074; вул. Орджонікідзе, 130, м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область; юридична адреса: вул. Киснева, 1, м.Дніпро (Дніпропетровськ), 49074" за №532-П від 15.07.2016р. та направлення за №4-4752-9-3 від 18.07.2016р. було проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в галухі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, за результатами якої позивачем 03.08.2016р. складено Акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами (далі - Акт позапланової перевірки).

Даний акт направлений засобами поштового зв'язку на адресу ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА".

Так, у даному акті у переліку виявлених в ході перевірки порушень зазначено, що на момент перевірки в ході візуального огляду території підприємства, держінспекторами, зокрема, було встановлено, що :

«В ході перевірки встановлено, що окремі види відходів розміщуються в не обладнаних згідно законодавства місцях, що призвело до засмічення земельних ресурсів, а саме: на земельній ділянці без відповідних дозволів розміщуються сторонні предмети (відпрацьовані демонтовані трубопроводи з частковими залишками теплоізоляції). Таким чином підприємством не забезпечуються вимоги щодо видалення та розміщення відходів екологічно безпечними методами та не забезпечуються вимоги щодо запобіганню забрудненню навколишнього середовища, що є порушенням ст.17, 32, 33, 34 Закону України «Про відходи», ст.202, 55 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», ст.8,11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 35 Закону України «Про охорону земель», ст.1і&4^емельного кодексу України.».

Так, з огляду на вищенаведені порушення підприємством норм законодавства, Держеконіспекція звернулась до суду із даним позовом.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду(контролю) у сфері господарської діяльності,повноваження органів державного нагляду(контролю), їх посадових осіб і права,обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду(контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05.04.2007 року (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

У статті 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" надано визначення поняття "Державний нагляд (контроль)", яким згідно положень даної норми є діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади АР Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; засади державного нагляду(контролю) у сфері господарської діяльності.

За приписами ч. 4 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" - виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа.

Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо законпрямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).

Водночас ч. 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачено, що повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органа державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.

Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" - на підставі акту, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності,зокрема, підстав для повного або часткового зупинення виробництва звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адмініст ративного суду. У разі не обхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Системний аналіз вищевказаних норм свідчить про те, що необхідною умовою для звернення щодо повного або часткового зупинення виробництва є складений за результатами здійснення заходу акт, який має містити виклад виявлених порушень вимог законодавства.

Отже, передумовою для звернення субєкта владних повноважень до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг є порушення вимог законодавства, яке створює загрозу життю та здоровю населення.

Відповідно до Положення про Державну екологічну інспекцію, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 р. № 454/2011, Державна екологічна інспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України. Держекоінспекція України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Згідно із п. 4 Положення, Держекоінспекція України відповідно до покладених завдань, зокрема, здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про охорону атмосферного повітря щодо наявності та додержання дозволів на викиди забруднюючих речовин (підпункт "г" пункту 2 частини 4 Положення).

Відповідно до пункту 7 Положення, Держекоінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, морські екологічні інспекції (Азовська, Азово-Чорноморська, Північно-Західного регіону Чорного моря).

Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області здійснює свою діяльність на підставі Положення про Державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, яке затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів України №429 від 04.11.2011 р.

Таким чином, Держекоінспекція (позивач) є територіальним органом Державної екологічної інспекції України, яка створена для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає наступне.

Правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов'язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини на території України визначено Законом України "Про відходи".

Згідно із приписами ст. 1 Закону Україну "Про відходи". відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

Зберігання відходів - тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах (до їх утилізації чи видалення).

Відведені місця чи об'єкти - місця чи об'єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл уповноважених органів на видалення відходів чи здійснення інших операцій з відходами.

Розміщення відходів - зберігання та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах.

Згідно ч.1 статті 32 Закону України "Про відходи" - забороняється, зокрема, вести будь-яку господарську діяльність, пов'язану з утворенням відходів, без одержання від уповноважених органів виконавчої влади у сфері поводження з відходами лімітів на обсяги утворення та розміщення відходів.

Зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності спеціальних дозволів, у яких визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки, відомості щодо утворення, призначення, методів оброблення відповідно до встановлених лімітів та умови їх зберігання (ч.4 статті 33 Закону України "Про відходи").

Так, під час проведення позивачем позапланової перевірки фахівцями Держеконінспекції встановлено, що окремі види відходів розміщуються в не обладнаних згідно законодавства місцях, що призвело до засмічення земельних ресурсів, а саме: на земельній ділянці ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" без відповідних дозволів розміщуються сторонні предмети (відпрацьовані демонтовані трубопроводи з частковими залишками теплоізоляції).

При цьому, суд зазначає, що неможливо зробити такі висновки лише шляхом візуального обстеження без проведення інвентаризації відходів відповідно до Порядку ведення державного обліку та паспортизації відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №2034 від 01.11.1999р. (далі-Порядок №2034)

Згідно із п.2 Порядку №2034, інвентаризація відходів - комплекс разових організаційно-технічних заходів з виявлення, ідентифікації, опису і реєстрації відходів, обліку обсягів їх утворення, утилізації та видалення, а також виявлення і обстеження місць утворення відходів і об'єктів поводження з ними.

Інвентаризація відходів проводиться на загальних методологічних засадах відповідно до законодавства (п.8 Порядку №2034).

Враховуючи, що під час проведення перевірки інвентаризацію джерел утворення відходів не проведено, тому позивачем не доведено факту наявності на підприємстві джерел утворення відходів.

Також доводи позивача про порушення відповідачем вимог ст.17 Закону України "Про відходи" судом не приймаються, з огляду на наступне.

Так, правові, організаційні та економічні засади діяльності, повязаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоровя людини на території України встановлені Законом України "Про відходи".

За приписами ст.1 Закону України "Про відходи" поводження з відходами - дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення, перероблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.

Відповідно до ст.13 Закону України "Про відходи", суб'єктами у сфері поводження з відходами є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, а також підприємства, установи та організації всіх форм власності, діяльність яких повязана із поводженням з відходами.

Позивачем не наведено обґрунтованих тверджень та не надано відповідних доказів того, що ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" здійснює господарську діяльність, яка повязана з поводженням з відходами.

Термін розміщення відходів також визначається у ст. 1 Закону України "Про відходи" і означає - зберігання та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах.

Міністерство екології та природних ресурсів України, згідно ст. 1 - 4 Положення про Міністерство екології та природних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011р. за № 452/2011, у листі № 16687/07/10-11 від 05.09.2011р., надало роз'яснення щодо визначення термінів "розміщення відходів" та "зберігання відходів", а саме:

"Терміни - "розміщення відходів - зберігання та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах " і "зберігання відходів - тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах (до їх утилізації чи видалення )" -спеціально визначені у статті 1 Закону, оскільки подальша доля цих відходів істотно відрізняється.

Якщо розміщені відходи назавжди або практично на невизначений довготривалий термін будуть поховані або займуть певне місце на поверхні, то відходи, що тимчасово зберігаються, згодом можуть бути передані на утилізацію або видалення, і зазначені остаточні операції можливо будуть проведені в інших місцях та іншими суб'єктами господарювання.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, перебування на момент проведення позивачем позапланової перевірки пояснюється підприємством тим, що компанія ТОВ "Принц Турки Груп" здійснювала демонтаж трубопроводу з метою подальшого вивезення (придбання) лому та відходів металу згідно з Договором №Z19, укладеним між ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" (Постачальник) та ТОВ "Принц Турки Груп" (Покупець) від 14.04.2016 р. про постачання товару (лом та відходи чорних та кольорових металів).

Зі змісту наявних у матеріалах справи копій службових записок на ім'я керівника служби безпеки, якості, охорони навколишнього середовища та охорони здоров'я співробітників підприємства від 24.07.2016р. та 29.07.2016р., а також складеної відповідачем вагової відомості від 29.07.2016р. вбачається, що відпрацьовані демонтовані трубопроводи 29.07.2016р. було вивезено з території ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" покупцем за договором постачання - ТОВ "Принц Турки Груп".

Наведен свдічить, що відповідач здійснив виключно короткострокове локально-виробниче накопичення відходів з подальшою передачею утворюваних відходів, яке є невід'ємною частиною здійснення господарської діяльності та не є розміщенням або зберіганням відходів в розумінні статті 1 Закону України "Про відходи".

Таким чином тимчасове зберігання відходів не є розміщенням відходів згідно Закону України "Про відходи", тому підприємство не мало отримувати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами або влаштовувати спеціальні місця зберігання відходів згідно.

Крім того, чинним законодавством не наділено особу при здійсненні певного виду господарської діяльності отримувати відповідні дозволи. Сам по собі відсутність дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, дозволів на спеціальне водокористування та дозволів на розміщення відходів або відсутність факту звернення до відповідних органів за такими дозволами не є порушенням норм чинного законодавства.

Обовязок до отримання дозволів має чітко встановлені критерії та порядок, зокрема наявність у користуванні чи у власності будь-яких стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря; застосування споруд або технічних пристроїв з метою забору води, скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів тощо.

Як вбачається зі змісту Акта позапланової перевірки, факт знаходження відпрацьованих демонтованих трубопроводів на земельній ділянці було встановлено лише в ході даної позапланової перевірки (період проведення: 21.07.2016р.-03.08.2016 р.), в той час як планова перевірка за результатами якої винесено припис, виконання вимог якого було предметом позапланової перевірки здійснювалась у період з 16.11.2015р. по 04.12.2015 р., тобто на час її проведення факт знаходження демонтованого трубопроводу позивачем не встановлювався та необхідність усунення порушень норм законодавства внаслідок його перебування на земельній ділянці підприємства у приписі №4-5865-11-3 від 11.12.2015р. не вимагався та не міг бути предметом позапланової перевірки ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА".

У відповідності до положень статті 6. Закону України "Про основні засади державного нагляду(контролю) у сфері господарської діяльності" - під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю).

Таким чином, при здійсненні позапланової перевірки Держекоінспекцією було перевищено повноваження щодо перевірки законності знаходження на земельній ділянці відповідача демонтованого трубопроводу, оскільки підставою для позапланової перевірки було виконання припису від 11.12.2015 р. №4-58-65-11-3, в якому вищезазначене порушення взагалі не згадується.

На підставі викладеного, суд дійшов до висновку, що без проведення інвентаризації джерел інвентаризації відходів, визначення складу і властивостей відходів, зроблені фахівцями Держекоінспекції висновки про порушення ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНИ" щодо порушення вимог природохоронного законодавства є передчасними.

Підсумовуючи вищенаведене, вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з того, що будь-який орган державної влади зобов'язаний діяти виключно у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України).

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

За приписами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.ч.1,4 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до ч. 1 ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, враховуючи те, що жодних доказів на підтвердження факту порушення ПАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" порушень природохоронного законодавства у вигляді експлуатації джерел відходів без дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами підприємства, а наведені в акті позапланової перевірки твердження є недостатніми для висновку про наявність підстав для того, щоб тимчасово зупинити діяльність підприємства під час якої здійснюється експлуатація джерел утворення відходів, суд доходить до висновку, що позивачем, як суб'єктом владних повноважень не доведено наявності у діях відповідача порушень вимог природоохоронного законодавства законодавства.

З огляду на викладене, враховуючи наявні у матеріалах справи докази, суд вважає, що адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області до Публічного акціонерного товариства "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" про зобов'язання вчинити певні дії у вигляді застосування заходів реагування у вигляді тимчасового зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг, під час якого здійснюється діяльність - експлуатація джерел утворення відходів без дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами ПАТ «ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 05761850, юридична адреса: вул. Киснева, 1 м. Дніпропетровськ, 49074) - задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Копію постанови направити сторонам по справі.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Р.А. Барановський