
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
17 липня 2017 року Справа № 803/884/17
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Мачульський В.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Волинської обласної ради про скасування рішень,
ВСТАНОВИВ:
14 липня 2017 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 звернулися з адміністративним позовом до Волинської обласної ради про скасування рішення від 12 квітня 2017 року №13/31 Про надання у користування мисливських угідь громадській організації «Товариство мисливців та рибалок «Горинь» та рішення від 12 квітня 2017 року №13/32 Про надання у користування мисливських угідь громадській організації «Товариство мисливців та рибалок «Легіон».
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» (далі Закон) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону у разі коли у позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Також, згідно з частиною шостою статті 6 Закону у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 01 січня 2017 року установлено, що у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1 600,00 грн.
Як слідує з прохальної частини адміністративного позову, позивачі просять скасувати два рішення Волинської обласної ради від 12 квітня 2017 року № 13/31 та №13/32.
Таким чином, оскільки позивачами подано позовну заяву, що має дві вимоги немайнового характеру, тому вона повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 1280,00 грн., кожним позивачем, окремим платіжним документом.
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, до позовної заяви долучено документ про сплату судового збору в розмірі 640,00 грн. (квитанція №0.0.805325906.1 від 13 липня 2017 року) лише одним з позивачів - ОСОБА_1.
Також, позивачами не надано доказів, які б свідчили про звільнення їх від сплати судового збору.
Отже, враховуючи вищевикладене позивачам - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1280,00 грн. кожним окремо, а ОСОБА_1 - 640,00 грн.
Згідно пункту 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частиною четвертою статті 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.
Так, в порушення вимог пункту 4 частини першої статті 106 КАС Українив позовній заяві не вказано та не надано підтвердження, які саме права, кожного із шести позивачів, порушено рішеннями Волинської обласної ради.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачам строк, достатній для усунення недоліків, - до 25 липня 2017 року. Позивачам у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору у розмірі 1280,00 грн. кожним окремо позивачем і подання до суду оригіналів платіжних документів а також обґрунтувати які саме права, кожного із позивачів, порушено оскаржуваними рішеннями Волинської обласної ради.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Волинської обласної ради про скасування рішень залишити без руху.
Надати позивачам строк для усунення недоліків до 25 липня 2017 року.
Роз'яснити позивачам, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачам.
Копію ухвали надіслати особам, що звернулися із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В. Мачульський