Ухвала суду № 67760106, 17.07.2017, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
17.07.2017
Номер справи
310/4038/17
Номер документу
67760106
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 310/4038/17

1-кс/310/1109/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2017 рокум. Бердянськ

Слідчий суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Кошева О.А. О.М. при секретарі Ледовській А.В., розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області Шипанової А.О. про арешт майна по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017080130001974 від 31 травня 2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України,

встановив:

Старший слідчий СВ Бердянського BП ГУНП в Запорізькій області Шипанова А.О. звернулася до суду із погодженим прокурором Бердянської місцевої прокуратури Скуйбедою О.Л. клопотанням про арешт майна, а саме: транспортного засобу особистого використання: MERCEDES-BENZ E200 1798, 2004 р.в., держаний номерний знак НОМЕР_1, та майна, належного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1: квартиру, загальною площею 45,42 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_1, як на майно сумісної власності подружжя, частка якого належить підозрюваному ОСОБА_4

Слідчий мотивував клопотання тим, що слідчим відділом Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12017080130001974 від 31 травня 2017 року за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч.3,5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України.

Відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії від 30.12.2015 товариство з обмеженою відповідальністю «Свет-Строй» (ЄРДПОУ 35258634) (далі - ТОВ «Свет-Строй») внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 10.07.2007 за №11031020000019901.

Згідно п.2.1 Статуту ТОВ «Свет-Строй», затвердженого протоколом №1/15 загальних зборів ТОВ «Свет-Строй» від 15 червня 2015 року, державну реєстрацію якого проведено 18.06.2015 за №11031050013019901, (далі-Статут) товариство створюється з метою отримання прибутку шляхом задоволення потребі підприємства, установ та організацій всіх форм власності і громадян у товарах та послугах, що виробляються у сферах, визначених предметом діяльності товариства, для реалізації за рахунок отриманого прибутку соціальних та економічних інтересів учасників.

Відповідно до п.5.1 Статуту виконавчим органом управління товариства є директор.

Згідно п.5.7 Статуту поточною діяльністю товариства керує директор товариства. Директор призначається та звільняється з посади рішенням зборів учасників. Директор вирішує всі питання діяльності товариства окрім віднесених до виключної компетенції Зборів учасників, забезпечує реалізацію рішень загальних зборів в рамках своїх повноважень, укладає договори, угоди, згоди, контракти та інші правочини, здійснює облік та внутрішній контроль за господарською діяльністю товариства, визначає розміри платежів за послуги товариства, затверджує положення про оплату праці робітників товариства, використовує правові засоби для удосконалення управління, укріплення договірної дисципліни, несе персональну відповідальність за виконання покладених на товариство завдань, приймає рішення про пред'явлення в судах від імені товариства претензій та судових позовів, здійснює інші юридичні акти, приймає рішення про введення, скасування та затвердження посад та нових посад в товаристві, створює безпечні та сприятливі умови для їх праці, встановлює рамки компетенції керівників відповідних напрямків діяльності та роботи товариства, приймає заходи для забезпечення товариства кваліфікованими кадрами, відкриває поточні та інші рахунки у банках, розпоряджається майном та коштами товариства в межах своєї компетенції, представляє товариство у відносинах з будь-якими українськими та іноземними юридичними та фізичними особами, укладає в країні та за її межами договори та інші угоди від імені товариства, представляє Зборам учасників для затвердження проект адміністративно-господарських витрат товариства та річний баланс, видає довіреності на представників товариства, забезпечує розробку, укладання та виконання колективного договору з трудовим колективом товариства, діє від імені товариства у межах, встановлених законодавством України та статутом.

Згідно п.5.7.5 статуту директор діє від імені товариства без довіреності. Директор в межах своєї компетенції та відповідно до Статуту.

Згідно п.2.1 Статуту ТОВ «Свет-Строй», затвердженого протоколом №2 загальних зборів ТОВ «Свет-Строй» від 28 грудня 2015 року (далі-Статут) товариство створене для здійснення господарської діяльності з метою задоволення споживчого ринку в продукції й послугах за профілем його діяльності, отримання прибутків і використання їх в інтересах Учасника.

Відповідно до п.5.1 Статуту органами управління товариства є вищий орган - загальні збори учасників, виконавчий орган - директор. Згідно п.5.3 Статуту поточною діяльністю товариства керую директор товариства, який призначається та звільняється з посади рішенням учасника.

Відповідно до п.5.3.1 Статуту директор товариства вирішує всі питання діяльності товариства окрім віднесених до виключної компетенції учасника, забезпечую реалізацію рішень учасника в рамках своїх повноважень, укладає угоди та згоди, здійснює облік та внутрішній контроль за господарською діяльністю товариства, визначає розміри платежів за послуги товариства, затверджує положення про оплату праці робітників товариства, несе персональну відповідальність за виконання покладених на товариство завдань, відкриває поточні та інші рахунки у банках, розпоряджається майном та коштами товариства в межах своєї компетенції, представляє товариство у відносинах з будь-якими українськими та іноземними юридичними та фізичними особами, укладає в країні та за її межами договори та інші угоди від імені товариства, представляє учаснику для затвердження проект адміністративно-господарських витрат товариства та річний баланс, пропонує на розгляд учаснику кандидатури посадових осіб товариства, видає довіреності на представників товариства, забезпечує розробку, укладання та виконання колективного договору з трудовим колективом товариства, діє від імені товариства у межах, встановлених законодавством України та статутом.

Згідно п.5.3.2 статуту директор діє від імені товариства без довіреності, в межах своєї компетенції та відповідно до Статуту.

Наказом №1/16 директора ТОВ «Свет-Строй» ОСОБА_4 «Про призначення на посаду директора» від 16.06.2015 згідно Протоколу загальних зборів учасників №1/15 від 15.06.2015 та штатного розкладу, з 16.06.2015 на посаду директора ТОВ «Свет-Строй» призначено ОСОБА_4.

Таким чином, ОСОБА_4, є службовою особою, що виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.

Бердянська філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (надалі БФ ДП «АМПУ»)внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 10741030001045716 від 31.05.2013.

Відповідно до п.1.1. Положення про БФ ДП «АМПУ», затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 18.04.2014 за № 184, вказана філія створена відповідно до законодавства України та Статуту ДП «АМПУ», яке входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України.

Відповідно до п.п. 2.1, 2.2. Положення БФ ДП «АМПУ» створена з метою забезпечення функціонування морського порту Бердянськ, організації та забезпечення безпеки мореплавства, утримання та ефективного використання державного майна, закріпленого за філією та отримання прибутку.

Згідно до п.3.1 Положення БФ ДП «АМПУ» є відокремленим підрозділом ДП «АМПУ», який не має статусу юридичної особи та здійснює від імені даного підприємства частину господарської діяльності.

Відповідно до п. 3.3. Положення філія має окремий баланс, який входить до зведеного балансу ДП «АМПУ», круглу печатку зі своїм найменуванням, кутовий та інші штампи, бланки зі своїм найменуванням. Філія може відкривати поточні та інші рахунки в національній та іноземній валюті в установах банків.

Згідно п. 4.3. Положення майно, яким наділяється філія, а також майно отримане у результаті господарської діяльності філії, є державною власністю.

Відповідно до п. 4.4. Положення - джерелом формування майно філії є майно, що передається ДП «АМПУ» та іншими суб'єктами господарювання, майно придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян в установленому законодавством України порядку, тощо.

Згідно п. 4.5 Положення філія має право укладати з фізичними та юридичними особами договори, що не суперечать законодавству України, Статуту ДП «АМПУ», а також предмету діяльності філії, приймати участь у здійснені та безпосередньо здійснювати закупівлю товарів, робіт та послуг в порядку, визначеному законодавством України у сфері державних закупівель та розпорядчими документами ДП «АМПУ».

Відповідно до п.4.6 Положення філія зобов'язана у порядку, встановленому законодавством України, виконувати фінансовий план філії.

03.06.2015, на виконання «Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки», затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 243 від 01.03.2010, проведено засідання Конкурсної комісії щодо прийняття рішення про проведення конкурсу та затвердження конкурсної документації на закупівлю робіт «Реконструкції котельні Бердянської філії ДП «АМПУ» (Проектування, монтаж та наладка твердопаливної модульної котельні існуючої БФ ДП «АМПУ»), про що складено відповідний протокол.

У зв'язку з виконанням «Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки», затвердженої постановою КМУ № 243 від 01.03.2010, головним енергетиком БФ ДП «АМПУ» розроблено техніко-економічне обґрунтування здійснення видатків на модернізацію, модифікацію (добудова, дообладнання, реконструкція) основних засобів, яким встановлено економію від використання вугілля в зрівняні з газовою котельною у розмірі 67%.

Відповідно до Конкурсної документації по вказаному об'єкту, а саме п.1.2. додатку № 2 виконавець зобов'язується виконати роботи «під ключ» у встановлений договором строк роботи з проектування модульної котельні на твердому паливі (на що мають бути відповідні дозволи та ліцензії), передати у власність замовника проектну документацію, здійснити монтаж обладнання та провести будівельно-монтажні, пусконалагоджувальні роботи паливі (на що мають бути відповідні дозволи та ліцензії), і забезпечити введення її в дію, для забезпечення функціонування теплової мережі, що належить ДП «АМПУ» на території БФ ДП «АМПУ» згідно технічних вимог, а замовник зобов'язується прийняти ці послуги та оплатити їх.

Згідно п.2.3 та п. 2.4. додатку № 2 Конкурсної документації виконавець зобов'язується виконати роботи в повному обсязі на протязі 80 діб з моменту перерахування замовником передплати, а зміна ціна або терміну виконання в сторону збільшення не дозволяється.

Відповідно п.4.1 додатку № 2 Конкурсної документації якість обладнання яке необхідне для якісного виконання робіт та яке та буде змонтовано на території БФ ДП «АМПУ» повинно відповідати вимогам технічних умов заводу - виробника на СНиП П-35-76, обладнання повинно бути заводського виконання, мати сертифікати відповідності.

Згідно п.5.1 додатку № 2 Конкурсної документації приймання виконаних робіт та послуг оформляється актами здачі - прийому робіт, у яких наводяться відомості про обсяг, якість і терміни виконаних робіт та їх вартість.

Відповідно п.п.6.1-6.3 додатку № 2 Конкурсної документації у разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за договором сторони несуть відповідальність передбачену законодавством України та договором. За порушення строків виконання робіт і послуг, передбачених договором виконавець сплачує замовнику пеню у розмірі подвійною облікової ставки НБУ, що діяло в період, за який сплачується пеня від вартості послуг за кожен день прострочення. Крім сплати штрафних санкцій виконавець компенсує замовнику збитки, зумовлені невиконанням або неналежним виконанням своїх зобов'язань за договором.

Згідно додатку № 2-1 Конкурсної документації по вказаному об'єкту одним із компонентів у комплектації модульної твердопаливної котельні є автоматизована паливоподача з транспортером, а додатковим замовленням до даної комплектації є автоматизований паливний склад з об'ємом 100 м3.

Так, за результатами проведення конкурсних торгів із закупівлі робіт з «Реконструкції котельні Бердянської філії ДП «АМПУ» (Проектування, монтаж та наладка твердопаливної модульної котельні, існуючої в БФ ДП «АМПУ»)» відповідно до повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів №11.25-03/360 від 02.07.2015 переможцем обрано ТОВ «Свет-Строй» (код ЄДРПОУ - 35258634) з ціною акцептованої конкурсної пропозиції у розмірі 2972500 грн. із врахуванням ПДВ.

Відповідно до Положення про ведення договірної роботи в державному підприємстві «Адміністрація морських портів України», затвердженого Наказом ДП «АМПУ» №136 від 10.07.2015, встановлено порядок підготовки проектів договорів їх укладання та контролю за їх виконанням у ДП «АМПУ». Згідно п.1.5 Даного Положення недотримання встановленого порядку ведення договірної роботи є порушенням трудової дисципліни і тягне за собою відповідальність винних у цьому осіб згідно з чинним законодавством України.

Згідно п.2.2 Положення про ведення договірної роботи в ДП «АМПУ» проект договору готується структурним підрозділом відокремленого підрозділу ДП «АМПУ», до компетенції якого належать питання, що становлять предмет договору (підрозділ, що супроводжує договір).

Відповідно до п.п.2.3, 2.4 даного Положення підготовка проекту договору здійснюється за наявністю відповідного рапорту з обґрунтуванням необхідності укладання такого договору на ім'я голови /начальника філії ДП «АМПУ» за підписом начальника підрозділу, що супроводжує договір. Проект договору/додаткової угоди має бути завізований у тижневий термін особами, зазначеними у додатках до даного Положення (Додаток 1, Додаток 2), при цьому строк розгляду однією особою не повинен перевищувати одного робочого дня.

Згідно п.2.12 зазначеного Положення додатки до договорів, специфікації, календарні плани тощо, які містять технічні умови відповідного договору візуються керівником підрозділу, що супроводжує договір, а відповідно до п.2.14 даного Положення зміни та доповнення до договорів візуються в тому ж порядку, що і самі договори (Додаток 2).

Згідно п.4.2 Положення про ведення договірної роботи в ДП «АМПУ» у випадку виникнення необхідності внесення за згодою сторін змін до договору, проект таких змін готується відповідальною особою, визначеною керівником підрозділу, що супроводжує договір, і узгоджується в порядку, визначеному для узгодження договорів відповідно до Положення.

20.07.2015 між ДП «АМПУ» в особі начальника Бердянської філії ДП «АМПУ» ОСОБА_5 (відносно якого обвинувальний акт направлений до Бердянського міськрайонного суду Запорізької області) та ТОВ «Свет-Строй» в особі директора ОСОБА_4 укладено договір № 36-В-БЕФ-15, згідно якого ТОВ «Свет-Строй» зобов'язалося виконати, а БФ ДП «АМПУ» прийняти та оплатити роботи з «Реконструкції котельні Бердянської філії ДП «АМПУ» (Проектування, монтаж та наладка твердопаливної модульної котельні, існуючої в БФ ДП «АМПУ»)».

Відповідно до п.1.2 ТОВ «Свет-Строй» виконує вказані роботи відповідно до Технічних умов та Опитувального листа, викладених у Додатку №1, який є невід'ємною частиною цього договору.

Згідно п.1.3 даного договору ТОВ «Свет-Строй» зобов'язується за свій рахунок провести всі необхідні експертизи та погодження в контролюючих органах (в тому числі СЕС та екологічній інспекції) для офіційного введення обладнання в експлуатацію та розробити проект оцінки впливу на навколишнє середовище котельні.

Відповідно до п.2.1 договору ціна вказаного договору визначається договірною ціною та затверджується протоколом узгодження договірної ціни (Додаток №2), який є невід'ємною частиною цього договору, та становить 2 972 500,00 грн. із врахуванням ПДВ.

Згідно п.2.2 даного договору ціна цього договору включає всі витрати, пов'язані із виконанням робіт за цим договором, в тому числі вартість та доставку всіх необхідних матеріальних ресурсів до місця виконання робіт - Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Горького, 6, витрати на відрядження фахівців ТОВ «Свет-Строй» для виконання ними усіх дій та операцій, необхідних для виконання умов цього договору.

Відповідно до п.3.2 даного договору БФ ДП «АМПУ» здійснює попередню оплату (аванс) у розмірі 80 відсотків від загальної ціни договору, що складає 2 378 000 грн. із врахуванням ПДВ, протягом 5 банківських днів з дати отримання замовником БФ ДП «АМПУ» оригіналу рахунку від ТОВ «Свет-Строй».

Згідно п.3.3 договору остаточний розрахунок здійснюється БФ ДП «АМПУ» протягом 15 календарних днів після виконання всього обсягу робіт за даним договором на підставі наданого ТОВ «Свет-Строй» оригіналу рахунку та підписаного сторонами акту приймання-передачі виконаних робіт.

Відповідно до п.4.1 договору якість обладнання, яке необхідне для якісного виконання робіт та буде змонтовано на території БФ ДП «АМПУ», повинна відповідати вимогам технічних умов заводу-виробник та СНиП П-35-76. Обладнання повинно бути заводського виконання, мати сертифікати відповідності.

Згідно п. 5.1 виконавець зобов'язується виконати роботи в повному обсязі на протязі 80 робочих діб з моменту перерахування замовником передплати в розмірі та на умовах, передбачених п.3.2 зазначеного договору.

Відповідно до п. 5.4 договору ТОВ «Свет-Строй» після виконання певного обсягу робіт надає БФ ДП «АМПУ» акт приймання-передачі виконаних робіт.

Згідно п.6.1 Договору БФ ДП «АМПУ» зобов'язана своєчасно та у повному обсязі сплачувати за виконані роботи у порядку, встановленому договором, приймати виконані роботи, згідно з актами приймання-передачі виконаних робіт та після одержання ТОВ «Свет-Строй» позитивного висновку Держбудекспертизи щодо проекту реконструкції котельної, протягом 10 робочих діб одержати від Державної архітектурно-будівельної комісії дозвіл (декларацію) на початок будівництва та надати її ТОВ «Свет-Строй».

Відповідно до п. 7.1-7.3 Договору у разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за договором сторони несуть відповідальність передбачену законодавством України та договором. За порушення строків виконання робіт, передбачених договором виконавець сплачує замовнику пеню у розмірі подвійною облікової ставки НБУ, що діяло в період, за який сплачується пеня від вартості послуг за кожен день прострочення. Крім сплати штрафних санкцій виконавець компенсує замовнику збитки, зумовлені невиконанням або неналежним виконанням своїх зобов'язань за договором.

20 липня 2015 року начальник БФ ДП «АМПУ» ОСОБА_5, діючи в інтересах ТОВ «Свет-Строй», використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, в порушення п.п. 2.3, 2.4 Додатку № 2 та положень Додатку № 2-1 до Конкурсної документації, затвердженої Рішенням конкурсної комісії відокремленого підрозділу від 03.06.2015, уклав із ТОВ «Свет-Строй» договір № 36-В-БЕФ-15 щодо виконання робіт з «Реконструкції котельні Бердянської філії ДП «АМПУ» (Проектування, монтаж та наладка твердопаливної модульної котельні, існуючої в БФ ДП «АМПУ»)», після укладення якого у директора ТОВ «Свет-Строй» ОСОБА_4 виник умисел на здійснення розтрати державних грошових коштів з метою погашення овердрайфу та заборгованості ТОВ «Свет-Строй» перед іншими підприємствами, установами, організаціями та розрахунку з ними за послуги та товари, не пов'язані з реконструкцією котельні Бердянської філії ДП «АМПУ» (Проектування, монтаж та наладка твердопаливної модульної котельні, існуючої в БФ ДП «АМПУ»).

Так, у вересні 2015 року начальник БФ ДП «АМПУ» ОСОБА_5 отримав від ТОВ «Свет-Строй» рахунок-фактуру № СФ-000245 від 17.09.2015 на суму 2 377 600 грн. за передплату на реконструкцію котельні БФ ДП «АМПУ» та 22.09.2015 власноручно поставив візу «Бух. к оплате 22.09.2015», підписав та передав його для виконання начальнику відділу доходів та видатків БФ ДП «АМПУ» ОСОБА_6

В подальшому, 24.09.2015 ОСОБА_6 здійснила перерахування державних грошових коштів у сумі 2 377 600 грн. в якості передоплати на рахунок № НОМЕР_2, відкритий у ПАТ «УкрСиббанк» для обслуговування ТОВ «Свет-Строй», які були отримані товариством того ж дня.

Відповідно до товарно-транспортної накладної № 031201 від 03.12.2015 на територію БФ ДП «АМПУ» завезено теплогенератор модульний ТМ-Т-1000 «OVK-KZOT»-К-1000 та в подальшому проведено монтаж обладнання без фактичного виконання пусконалагоджувальних робіт.

В період часу з 22.09.2015 р. по 22.10.2015 р., знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_4, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, діючи умисно, незаконно, з корисливих мотивів, з метою розтрати чужого майна в особливо великих розмірах, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно знаючи, що грошові кошти в сумі 2 377 600 грн., перераховані в якості передоплати на проведення робіт з реконструкції котельні Бердянської філії ДП «АМПУ» (Проектування, монтаж та наладка твердопаливної модульної котельні, існуючої в БФ ДП «АМПУ») на рахунок № НОМЕР_2, відкритий у ПАТ «УкрСиббанк» для обслуговування ТОВ «Свет-Строй», повинні бути використані товариством відповідно до умов укладеного договору № 36-В-БЕФ-15 від 20.07.2015 для придбання будівельних матеріалів, обладнання та виконання робіт з реконструкції котельні БФ ДП «АМПУ», з метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконну розтрату бюджетних коштів, вчинених в особливо великих розмірах, здійснив не цільове використання грошових коштів попередньої оплати, які перераховані по об'єкту "Реконструкція котельні Бердянської філії (Проектування, монтаж та наладка твердопаливної модульної котельні, існуючої в БФ ДП «АМПУ»)» Бердянською філією ДП «Адміністрація морських портів України», шляхом використання вказаних коштів від БФ ДП «АМПУ» не на оплату за виконані роботи (в т.ч. проектні, пожежну сигналізацію та інші) та будівельні матеріали, а згідно висновку судово-економічної експертизи №36/11.2 на:

- 24.09.2015 р. на погашення овердрафту в сумі 106 378 грн. 65 коп.

- 26.09.2015 р. на надання зворотної фінансової допомоги по договору № 1908/15 від 19.08.15р. ТОВ «Теплобудімпорт» в сумах 10 000грн. та 500 000 грн.;

- 29.09.15р. на повернення грошових коштів згідно договору зворотної фінансової допомоги 04У/11-92 від 25.11.14р ТОВ «Сінтегро» в сумі 10 000 грн.;

- 30.09.15р. на списання банком відсотків за користування овердрафтом згідно договору №244/2 від 26.06.15р. в сумі 931,68 грн.

Таким чином, в період з 22.09.2015р. по 22.10.2015р, ОСОБА_4, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, діючи умисно, незаконно, з корисливих мотивів, з метою незаконного розтрати грошових коштів, в особливо великих розмірах, зловживаючи своїм службовим становищем, розтратив державні грошові кошти, тим самим спричинивши майнову шкоду державі в особі державного підприємства «Адміністрація морських портів України» на загальну суму 627 310,33 грн., що у 600 і більше разів перевищує неоподатковуваний податком мінімум доходів громадян і є особливо великим розміром.

Таким чином, своїми умисними діями ОСОБА_4 розтратив чуже майно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах, тобто скоїв кримінальне правопорушення (злочин), передбачений ч.5 ст.191 КК України.

Крім того, в грудні місця 2015 року у директора ТОВ «Свет-Строй» ОСОБА_4 виник умисел на незаконне привласнення державних грошових коштів. Після чого, знаходячись в місті Запоріжжя він зустрівся з ФОП ОСОБА_7, з яким вступив у злочинну змову та з яким домовився про спільну злочинну діяльність, при цьому розробивши план спільних дій, спрямованих на привласнення чужого майна.

З метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконне привласнення державних грошових коштів, 23 грудня 2015 року між ТОВ «Свет-Строй» та ФОП ОСОБА_7 укладено договір підряду №564, згідно якого ФОП ОСОБА_7 зобов'язався виконати роботи з реконструкції котельної Бердянської філії ДП «АМПУ», розташованого по вулиці Максима Горького, 6 в місті Бердянську Запорізької області. Сума договору склала 100 035 грн. 17 коп.

Так, в грудні місяці 2015 року, знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_7, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, діючи умисно, за попередньою змовою із ОСОБА_4, незаконно, з корисливих мотивів, переслідуючи свої особисті інтереси, зловживаючи своїм службовим становищем в частині складання та видачі документів від імені ФОП ОСОБА_7, з метою незаконного привласнення державних коштів, достовірно знаючи про факт невиконання в повному обсязі усіх належних будівельних робіт, з метою досягнення раніше запланованої мети направленої на незаконне привласнення бюджетних коштів, діючи в порушення положень ДБН А.3.1-3-94 "Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів. Основні положення", Розділу 8 "Введення в експлуатацію (перший пуск)" Керівництва з експлуатації вугільного котлу 30111.021-РЭ, вніс данні до офіційного документу, типова форма якого затверджена наказом Мінрегіонбуду України від 04.12.2009 року № 554, наказом Мінрегіону України від 19.09.2011 № 195 - акту № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в, що містять згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи №128/06-17 від 15.06.2017 неправдиві відомості про завищені обсяги та вартість фактично виконаних робіт, а саме:

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-1 на Тепломеханічні рішення котелень», позиція 14 - витрати на роботу з установки сталевих зварних відводів діаметром 108 мм в кількості 0,0255 т на суму 350,23 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає 0,0255 т на суму 350,23 грн.;

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-1 на Тепломеханічні рішення котелень», позиція 16 - витрати на роботу з установки засувок на трубопроводах зі сталевих труб діаметром до 100 мм в кількості 2 штуки на суму 352,96 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає 2 штуки на суму 352,96 грн.;

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-5 на Зовнішні мережі каналізації», позиція 34 - витрати на роботу з розробки ґрунту вручну в траншеях глибиною до 2 м без кріплень з укосами, група ґрунту 2 в кількості 0,07*100 м3 на суму 331,41 грн., з яких фактично виконано 0,02*100 м3 на суму 94,69 грн., завищення витрат складає 0,05*100 м3 на суму 236,72 грн.;

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-5 на Зовнішні мережі каналізації», позиція 37 - витрати на роботу з установки стальних зварювальних фасонних частин діаметром 100-250 мм в кількості 0,003 т на суму 41,20 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає 0,003 т на суму 41,20 грн.;

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-5 на Зовнішні мережі каналізації», позиція 42 - витрати на роботу з засипки вручну траншей, пазух котлованів і ям, група ґрунтів 2 в кількості 7 м3 на суму 205,99 грн., з яких фактично виконано 2 м3 на суму 58,86 грн., завищення витрат складає 0,05 на суму 147,13 грн.;

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-8 на Пусконалагоджувальні роботи», позиція 57 - витрати на роботу із проведення пусконалагоджувальних робіт двох котлів водогрійних, що працюють на твердому паливі з топкою механічною, напівмеханічною теплопродуктивністю до 1 Гкал/год в кількості 2 котли на суму 13 134,94 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає на суму 13 134,94 грн.,

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-8 на Пусконалагоджувальні роботи» позиції 58 - витрати на проведення пусконалагоджувальних робіт двох циклонів на суму 483,50 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає на суму 483,50 грн.,

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-8 на Пусконалагоджувальні роботи» позиції 59 - витрати на проведення пусконалагоджувальних робіт двох димососів одно та двостороннього № до 12 на суму 2 820,38 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає на суму 2 820,38 грн.,

- по розділу І - прямі витрати на суму 87 092,91 грн., з яких фактично понесено прямих витрат на 69 525,85 суму грн., завищення прямих витрат складає 17 567,06 грн.;

- по розділу ІІ - загальновиробничі витрати на суму 25 825,16 грн., з яких фактично понесено загальновиробничих витрат на суму 17 085,43 грн., завищення витрат складає 8 739,73 грн.;

- по розділу ІІІ - кошторисний прибуток на суму 5 344,69 грн., з яких фактично понесено загальновиробничих витрат на суму 3 785,34 грн., завищення витрат складає 1 559,35 грн.;

- по розділу IV - відомості про розмір адміністративних витрат на суму 2885,98 грн., з яких фактично понесено загальновиробничих витрат на суму 2 043,98 грн., завищення витрат складає 842 грн.;

- по розділу V - відомості про розмір єдиного податку по ставці 4% на суму 4001,45 грн., який фактично склав 2515,05 грн., з яких завищення витрат на податок складає 1486,40 грн.

Таким чином завищення витрат на проведення робіт згідно акту 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року форми КБ-2в проти фактично виконаних обсягів робіт складає на загальну суму 30 032,68 грн.

Після чого, того ж дня, знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_7, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, діючи умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_4, незаконно, з корисливих мотивів, переслідуючи свої особисті інтереси, зловживаючи своїм службовим становищем в частині складання та видачі документів від імені ФОП ОСОБА_7, з метою незаконного привласнення бюджетних коштів, достовірно знаючи, про факт невиконання в повному обсязі усіх належних будівельних робіт, з метою досягнення раніше запланованої мети направленої на незаконне привласнення бюджетних коштів, надав зазначеному акту офіційний вигляд, шляхом одноосібного та власноручного поставлення в нього свого підпису та відтиску печатки ФОП ОСОБА_7 Таким чином, ОСОБА_7. посвідчив вказаний завідомо неправдивий офіційний документ.

Далі, в грудні 2015 року, знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_4, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, за попередньою змовою з ОСОБА_7, продовжуючи реалізовувати умисел на привласнення бюджетних коштів, отримав від ОСОБА_7 вище вказаний завідомо неправдивий офіційний документу - акт № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в, та діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи свої особисті інтереси, зловживаючи своїм службовим становищем в частині складання та видачі документів від імені ТОВ «Свет-Строй», з метою незаконного привласнення бюджетних коштів, достовірно знаючи про факт невиконання у повному обсязі усіх належних будівельних робіт, з метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконне привласнення бюджетних коштів, надав зазначеному акту офіційний вигляд, шляхом одноосібного та власноручного поставлення в нього свого підпису та відтиску печатки ТОВ «Свет-Строй». Таким чином, ОСОБА_4 посвідчив вказаний завідомо неправдивий офіційний документ.

Далі, 23 грудня 2015 року, на підставі завідомо підробленого офіційного документу - акту № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в, ОСОБА_4, за попередньою змовою з ОСОБА_7, з метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконне привласнення державних грошових коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, здійснив перерахування частини раніше отриманих від БФ ДП «АМПУ» державних коштів з рахунку НОМЕР_4, відкритого в АТ «УкрСиббанк» для обслуговування ТОВ «Свет-Строй» на рахунок №26006055704046, відкритий у ПАТ КБ «Приватбанк» для обслуговування ФОП ОСОБА_7 на загальну суму 100 035 грн. 17 коп.

Згідно висновку експертизи ДП «Запорізький експертно-технічний центр Держпраці» за результатами експертного обстеження №24908201.09.05-0016.17 твердопаливних котлів, що встановлена на території Бердянського морського торговельного порту від 25.01.2017 встановлено, що котли за габаритними розмірами та технічними характеристиками схожі з твердопаливними котлами моделі ARS 500 BM, експлуатація твердопаливних котлів можлива тільки в режимі ручної подачі палива, без механічної (автоматичної) подачі палива, автоматизований паливний склад відсутній, а ознак, які б вказували на введення котлів в експлуатацію не виявлено. Враховуючи викладене, котли модульної твердопаливної котельні, що знаходиться на території Бердянського морського порту, ніколи не запускалися в роботу і не проходили налагоджування з метою забезпечення їх подальшої стабільної роботи у звичному режимі.

Таким чином, в грудні 2015 року, ОСОБА_4, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, маючи намір на незаконне привласнення державних грошових коштів, в грудні 2015 року вступив у злочинну змову із ФОП ОСОБА_7, з яким домовився про спільну злочинну діяльність, при цьому розробивши план спільних злочинних дій, спрямованих на привласнення чужого майна, та діючи умисно, повторно, незаконно, з корисливих мотивів, з метою незаконного привласнення грошових коштів, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом зловживання своїм службовим становищем, привласнив державні грошові кошти, тим самим спричинивши майнову шкоду державі в особі Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» на загальну суму 30 032, 68 грн.

Таким чином, своїми умисними діями ОСОБА_4 привласнив чуже майно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, тобто скоїв кримінальне правопорушення (злочин), передбачений ч.3 ст.191 КК України.

Крім того, в грудні місяці 2015 року, знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_7, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, діючи умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_4, незаконно, з корисливих мотивів, переслідуючи свої особисті інтереси, зловживаючи своїм службовим становищем в частині складання та видачі документів від імені ФОП ОСОБА_7, з метою незаконного привласнення бюджетних коштів, достовірно знаючи про факт невиконання у повному обсязі усіх належних будівельних робіт, з метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконне привласнення державних коштів, діючи в порушення положень ДБН А.3.1-3-94 "Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів. Основні положення", Розділу 8 "Введення в експлуатацію (перший пуск)" Керівництва з експлуатації вугільного котлу 30111.021-РЭ, вніс данні до офіційного документу, типова форма якого затверджена наказом Мінрегіонбуду України від 04.12.2009 року № 554, наказом Мінрегіону України від 19.09.2011 № 195 - акту № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в, що містять згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи №128/06-17 від 15.06.2017 неправдиві відомості про завищені обсяги та вартість фактично виконаних робіт, а саме:

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-1 на Тепломеханічні рішення котелень», позиція 14 - витрати на роботу з установки сталевих зварних відводів діаметром 108 мм в кількості 0,0255 т на суму 350,23 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає 0,0255 на суму 350,23 грн.;

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-1 на Тепломеханічні рішення котелень», позиція 16 - витрати на роботу з установки засувок на трубопроводах зі сталевих труб діаметром до 100 мм в кількості 2 штуки на суму 352,96 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає 2 штуки на суму 352,96 грн.;

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-5 на Зовнішні мережі каналізації», позиція 34 - витрати на роботу з розробки ґрунту вручну в траншеях глибиною до 2 м. без кріплень з укосами, група ґрунту 2 в кількості 0,07*100 м3 на суму 331,41 грн., з яких фактично виконано 0,02*100 м3 на суму 94,69 грн., завищення витрат складає 0,05*100 м3 на суму 236,72 грн.;

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-5 на Зовнішні мережі каналізації», позиція 37 - витрати на роботу з установки стальних зварювальних фасонних частин діаметром 100-250 мм в кількості 0,003 т на суму 41,20 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає 0,003 т на суму 41,20 грн.;

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-5 на Зовнішні мережі каналізації», позиція 42 - витрати на роботу з засипки вручну траншей, пазух котлованів і ям, група ґрунтів 2 в кількості 7 м3 на суму 205,99 грн., з яких фактично виконано 2 м3 на суму 58,86 грн., завищення витрат складає 0,05 на суму 147,13 грн.;

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-8 на Пусконалагоджувальні роботи», позиція 57 - витрати на роботу із проведення пусконалагоджувальних робіт двох котлів водогрійних, що працюють на твердому паливі з топкою механічною, напівмеханічною теплопродуктивністю до 1 Гкал/год в кількості 2 котли на суму 13 134,94 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає на суму 13 134,94 грн.,

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-8 на Пусконалагоджувальні роботи» позиції 58 - витрати на проведення пусконалагоджувальних робіт двох циклонів на суму 483,50 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає на суму 483,50 грн.,

- по розділу «Локальний кошторис 2-1-8 на Пусконалагоджувальні роботи» позиції 59 - витрати на проведення пусконалагоджувальних робіт двох димососів одно та двостороннього № до 12 на суму 2 820,38 грн., які фактично не виконані, завищення витрат складає на суму 2 820,38 грн.,

- по розділу І - прямі витрати на суму 87 092,91 грн., з яких фактично понесено прямих витрат на 69 525,85 суму грн., завищення прямих витрат складає 17 567,06 грн.;

- по розділу ІІ - загальновиробничі витрати на суму 25 825,16 грн., з яких фактично понесено загальновиробничих витрат на суму 17 085,43 грн., завищення витрат складає 8 739,73 грн.;

- по розділу ІІІ - кошторисний прибуток на суму 5 344,69 грн., з яких фактично понесено загальновиробничих витрат на суму 3 785,34 грн., завищення витрат складає 1 559,35 грн.;

- по розділу IV - відомості про розмір адміністративних витрат на суму 2885,98 грн., з яких фактично понесено загальновиробничих витрат на суму 2 043,98 грн., завищення витрат складає 842 грн.;

- по розділу V - відомості про розмір єдиного податку по ставці 4% на суму 4001,45 грн., який фактично склав 2515,05 грн., з яких завищення витрат на податок складає 1486,40 грн.

Таким чином завищення витрат на проведення робіт згідно акту 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року форми КБ-2в проти фактично виконаних обсягів робіт складає на загальну суму 30 032,68 грн.

Після чого, того ж дня, знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_7, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, діючи умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_4, незаконно, з корисливих мотивів, переслідуючи свої особисті інтереси, зловживаючи своїм службовим становищем в частині складання та видачі документів від імені ФОП ОСОБА_7, з метою незаконного привласнення бюджетних коштів, достовірно знаючи про факт невиконання у повному обсязі усіх належних будівельних робіт, з метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконне привласнення державних коштів, надав зазначеному акту офіційний вигляд, шляхом одноосібного та власноручного поставлення в нього свого підпису та відтиску печатки ФОП ОСОБА_7 Таким чином, ОСОБА_7. посвідчив вказаний завідомо неправдивий офіційний документ.

Далі, в грудні 2015 року, знаходячись в місті Запоріжжя, ОСОБА_4, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, за попередньою змовою з ОСОБА_7, продовжуючи реалізовувати умисел на привласнення державних грошових коштів, отримав від ОСОБА_7 вище вказаний завідомо неправдивий офіційний документ - акт № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в, та діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи свої особисті інтереси, зловживаючи своїм службовим становищем в частині складання та видачі документів від імені ТОВ «Свет-Строй», з метою незаконного привласнення державних коштів, достовірно знаючи про факт невиконання у повному обсязі усіх належних будівельних робіт, з метою досягнення раніше запланованої мети, направленої на незаконне привласнення державних коштів, надав зазначеному акту офіційний вигляд, шляхом одноосібного та власноручного поставлення в нього свого підпису та відтиску печатки ТОВ «Свет-Строй». Таким чином, ОСОБА_4 посвідчив вказаний завідомо неправдивий офіційний документ.

Далі, 23 грудня 2015 року, на підставі завідомо підробленого офіційного документу - акту № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в, ОСОБА_4, за попередньою змовою з ОСОБА_7, з метою досягнення раніше запланованої мети направленої на незаконне привласнення державних грошових коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, здійснив перерахування частини раніше отриманих від БФ ДП «АМПУ» державних коштів з рахунку НОМЕР_4, відкритого в АТ «УкрСиббанк» для обслуговування ТОВ «Свет-Строй» на рахунок НОМЕР_3, відкритий у ПАТ КБ «Приватбанк» для обслуговування ФОП ОСОБА_7 на загальну суму 100 035 грн. 17 коп.

Таким чином, ОСОБА_4, будучи службовою особою, виконуючи організаційно - розпорядчі та адміністративно - господарські функції, діючи умисно, незаконно, з корисливих мотивів, з метою незаконного привласнення державними грошовими коштами, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно знаючи про факт невиконання у повному обсязі усіх належних будівельних робіт, надав офіційному документу, типова форма якого затверджена наказом Державного комітету статистики України та Державного комітету України з будівництва та архітектури від 21.06.2002 р. № 237/5 - Акту № 731 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 рік форми КБ-2в, що містить завідомо неправдиві відомості про завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт, які були внесені ОСОБА_7, офіційний вигляд, шляхом власноручного поставлення в ньому свого підпису та відтиску печатки ТОВ «Свет-Строй», на підставі якого 23 грудня 2015 року ОСОБА_4 перерахував частку раніше одержаних від БФ ДП «АМПУ» державних грошових коштів у сумі 100 036 грн. 17 коп. на рахунок ФОП ОСОБА_7, з яких кошти на загальну суму 30 032, 68 грн. одержані останнім безпідставно, тим самим спричинив майнову шкоду державі в особі Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» на загальну суму 30 032, 68 грн.

Таким чином, ОСОБА_4 скоїв службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційного документу завідомо неправдивих відомостей, тобто кримінальне правопорушення (злочин), передбачене ч.1 ст.366 КК України.

30 червня 2017 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч.3,5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України.

Підозрюваний ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець міста Запоріжжя, українець, громадянин України, з вищою освітою, є засновником ТОВ «Запоріжрембудмонтаж», (ЄДРПОУ 33869121), де і працює директором вказаного підприємства, проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2, раніше не судимий, будучи службовою особою вчинив кілька злочинів у тому числі злочини, передбачені ч.ч.3,5 ст.191 КК України, що відноситься згідно ст.12 КК України до категорії тяжких та особливо тяжких злочинів, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі додванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Крім цього, підозрюваний ОСОБА_4, своїми умисними незаконними діями спричинив державі в особі ДП «АМПУ» майнову шкоду на суму 627 310,33 грн., що у 600 і більше разів перевищує неоподатковуваний податком мінімум доходів громадян і є особливо великим розміром та на суму 30 032, 68 грн., яка до цього часу не відшкодована.

Відповідно до інформації територіального сервісного центру №2344 регіонального сервісного центру МВС в Запорізькій області за №523, згідно бази даних ТСЦ 2344 РСЦ МВС України в Запорізькій області за громадянином ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстровано транспортний засіб особистого використання: MERCEDES-BENZ E200 1798, 2004 р.в., держаний номерний знак НОМЕР_1.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за ОСОБА_3 зареєстровано об'єкт нерухомості: квартира, загальною площею 45,42 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_1.

У судове засідання слідчий не прибув, надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.

Вивчивши клопотання, перевіривши додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність часткового задоволення клопотання з наступних підстав.

Слідчим відділом Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12017080130001974 від 31 травня 2017 року за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч.3,5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України.

Відповідно до положень ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів, спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

У разі задоволення цивільного позову або стягнення з юридичної особи розміру отриманої неправомірної вигоди суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про арешт майна для забезпечення цивільного позову або стягнення з юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, доведеного розміру отриманої неправомірної вигоди до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше.

Вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.

Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

У разі не накладення арешту на нерухоме майно, орган досудового розслідування втратить можливість забезпечити відшкодування державі шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення.

У зв'язку з тим, що матеріали клопотання не містять даних, які б підтверджували право власності ОСОБА_4 на частину квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, клопотання у цій частині задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 170-173 КПК України, слідчий суддя

ухвалив:

Клопотання старшого слідчого СВ Бердянського BП ГУНП в Запорізькій області Шипанової А.О. про арешт майна по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017080130001974 від 31 травня 2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України - задовольнити частково.

Накласти арешт на майно, належне ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, а саме: транспортний засіб особистого використання: MERCEDES-BENZ E200 1798, 2004 р.в., держаний номерний знак НОМЕР_1.

В задоволенні іншої частини клопотання - відмовити.

Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню СВ Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області.

Роз'яснити, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

На ухвалу може бути подана апеляція до Апеляційного суду Запорізької області:

- особами, які були присутніми при розгляді клопотання протягом п'яти днів з дня її оголошення;

- особами, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна протягом п'яти днів з дня відмови їм в їх клопотанні про скасування арешту майна повністю або частково.

Слідчий суддя О.А. Кошева