
Копія
Справа № 822/1887/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2017 року м. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Салюка П.І. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький про погашення податкововго боргу, -
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області звернулась до суду з адміністративним позовом до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький, в якому просить стягнути з рахунків відповідача та за рахунок готівки, що належить останньому кошти в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 57917,52 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за відповідачем рахується податковий борг в сумі 57917,52 грн. по земельному податку.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження, яка була надіслана судом на адресу відповідача, отримана 07 липня 2017 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Будь-яких заперечень чи клопотань у визначений законодавством термін від відповідача не надходило.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд вважає, що позовні вимоги слід задоволити з наступних підстав.
Судом встановлено, що Квартирно-експлуатаційний відділ м. Хмельницький (код ЄДРПОУ 07928461), зареєстрований 30 грудня 1999 року як юридична особа, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно даних Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області за відповідачем рахується податковий борг в сумі 57917,52 грн. по земельному податку, в тому числі:
по земельному податку по Грузевиці в розмірі 2552,39 грн. в т.ч. пеня 651,18 грн., основний платіж - 1901,21 грн.;
по земельному податку по Копистину в розмірі 55365,13 грн. в т.ч. пеня 52777,97 грн., основний платіж - 2587,16 грн.
Вказана заборгованість виникла на підставі поданих відповідачем податкових декларацій з плати за землю.
Пунктом 15.1 ст.15 Податкового кодексу України (далі - ПК України) встановлено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. пп. 16.1.3, 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктами 36.1, 36.2, 36.3 ст.36 ПК України встановлено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до пункту 286.2 статті 286 ПК України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Згідно з ст.286 ПК України, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, сума узгодженого грошового зобов'язання набуває якості податкового боргу у разі її несплати у встановлений цим Кодексом строк, з наступного дня після граничного строку її сплати.
Враховуючи, що сума податкового зобов'язання є узгодженою та не сплачена своєчасно відповідачем, вона набула статусу податкового боргу.
Як встановлено судом, за відповідачем рахується податковий борг в сумі 57917,52 грн. по земельному податку, що підтверджується розрахунком суми земельного податку, розрахунком суми заборгованості, корінцем податкової вимоги форми "Ю" №155-25 від 13 червня 2016 року та податковими деклараціями з плати за землю.
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З метою погашення боргу, у відповідності до п.59.1 ст.59 ПК України відповідачу направлено податкову вимогу форми "Ю" №155-25 від 13 червня 2016 року, та була отримана 16 червня 2016 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження відповідачем, податкової вимоги чи погашення податкового боргу за визначеними податковими зобов'язаннями відповідачем суду не надано.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
У п. 95.3 ст. 95 ПК України зазначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст. 15,16 ПК України, КЕВ м. Хмельницького є платником податків, зборів та обов'язкових платежів і зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом. Даний факт також підтверджується і Положенням КЕВ м. Хмельницького. Зокрема ст. 3 Положення чітко визначає, що відповідач є юридичною особою. Відповідно до п. 3.3 ст. 3 положення - установа веде самостійний баланс, має реєстраційні рахунки у відділеннях Державного казначейства, гербову печатку із своїм найменуванням, власні бланки та кутовий штамп. Пп. 5.2.2. п. 5.2. ст.5 Положення - установа забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством.
При цьому, КЕВ м. Хмельницького відповідно до вимог ПК України не є звільненим від обов'язку сплати податку, не має пільг щодо його сплати, самостійно подавав податковому органу декларації з земельного податку, є самостійною юридичною особою, що не ліквідована (не оголошена банкрутом), а тому зобов'язаний виконувати взяті на себе податкові зобов'язання.
Оскільки відповідачем не вжито достатніх заходів щодо погашення в добровільному порядку узгодженого податкового зобов'язання, то позивач звернувся до суду щодо примусового стягнення податкового боргу.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкового боргу у відповідача. Крім того, суд зважає на те, що податкова вимога відповідачем не оскаржувалась та не скасована, доказів про сплату заборгованості не надано.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що податкова заборгованість є обґрунтованою, відповідає чинному законодавству і підлягає стягненню. Наявність зазначеної заборгованості підтверджується матеріалами справи, з огляду на що, позовні вимоги слід задоволити.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 86, 158-163, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов - задоволити.
Стягнути з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький (код ЄДРПОУ 07928461), кошти в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 57917 (п'ятдесят сім тисяч дев'ятсот сімнадцять) грн. 52 коп. з рахунків відповідача та за рахунок готівки, що належить відповідачу.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя П.І. Салюк