Постанова № 67756363, 22.05.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2017
Номер справи
804/2657/17
Номер документу
67756363
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2017 р. Справа № 804/2657/17 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Дєєв М.В., одноособово розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Державна інспекція енергетичного нагляду України» від імені якого діє Інспекція Держенергонагляду у Дніпровському регіоні

до Комунального підприємства «Фрунзенське ЖКП»

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Державна інспекція енергетичного нагляду України» від імені якого діє Інспекція Держенергонагляду у Дніпровському регіоні звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Комунального підприємства «Фрунзенське ЖКП» про стягнення заборгованості у розмірі 4250 грн. 00 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач має заборгованість на вказану суму, яка утворилась внаслідок несплати у встановлені чинним законодавством строки штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання. В добровільному порядку відповідач заборгованість не сплачує, що і стало підставою для звернення позивача до суду із даним позовом

10.05.2017 року відповідач отримав ухвалу про відкриття скороченого провадження, що підтверджується поштовим повідомленням, долученим до матеріалів справи. У строк встановлений ч. 3 ст. 183-2 КАС України, заперечень проти позову до суду не надав.

Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Згідно пункту 3 «Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 року №929, метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.

Відповідно до пункту 1.2 Статуту Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України від 27 лютого 2007 року №121, підприємство є державним унітарним підприємством електроенергетичної галузі і діє як державне комерційне підприємство, що засноване на державній власності, та входить до сфери управління Міністерства палива та енергетики України. Підприємство є юридичною особою (пункт 4.1 Статуту). Одним із напрямів діяльності ДП «НЕК «Укренерго», відповідно до пункту 2.3 Статуту, є здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі Державного підприємства «Наиіональна енергетична компанія «Укренерго» згідно Наказу Міністерства палива та енергетики України від 3 листопада 2006 року №422.

Відповідно Держенергонагляд у Дніпровському регіоні є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (пункт 1.2 Положення про Держенергонагляд у Дніпровському регіоні).

Згідно пункту 2 Додатку 1 до Положення про Держенергонагляд у Дніпровському регіоні структурним підрозділом останнього є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області, яка діє на підставі Положення. Інспекція є структурним підрозділом Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» і не є юридичною особою (відповідно до пункту 1.3 Положення про Інспекцію Держенергонагляду в Дніпропетровській області).

Правовідносини сторін є публічними, при цьому Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» у спірних правовідносинах виступає не як господарюючий суб'єкт, а як особа, до складу якої входить підрозділ, що здійснює державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії і підпорядкований Міністерству палива та енергетики України в частині виконання функцій, покладених на нього чинним законодавством.

На виконання частини 7 статті 27 Закону України «Про електроенергетику», частини 8 статті 31 Закону України «Про теплопостачання» Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року №1312 затверджено Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

Відповідно до пункту 1 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання ним визначений порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

Пунктами 7, 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії та оформлюється постановою цієї Інспекції. Відповідно до частини 5 статті 31 Закону України «Про теплопостачання» про виявлене правопорушення у сфері теплопостачання складається протокол.

Статтею 9 Закону України «Про електроенергетику» визначено право державних інспекторів з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень нормативно-правових актів. Таке ж право закріплене і в пункті 11 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 31 Закону України «Про теплопостачання» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Таким чином, підставою для накладення штрафу є ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Держенергонагляду.

З матеріалів справи вбачається, що 13.04.2016 року старшим державним інспектором Криворізького відділення Інспекції Деренергонагляду у Дніпропетровській області Беззубченком Г.В. КП «Фрунзенське ЖКП» видано обов'язковий для виконання Припис №25/19-68-013 з переліком заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень законодавства у сфері теплопостачання, із визначенням строків їх виконання. Вказаний Припис отриманий 13 квітня 2016 року особисто директором КП «Фрунзенське ЖКП» Шишкою В.А., про що свідчить його підпис, скріплений печаткою підприємства.

07.10.2016 року було проведено перевірку КП «Фрунзенське ЖКП» на предмет виконання Припису від 13.04.2016 року №25/19-68-013 та встановлено факт невиконання пунктів 1-3 вказаного Припису, про що складено Протокол від 07.10.2016 року №25/19-68-32 та Акт перевірки від 07.10.2016 року №25/19-68-32/13. Вказаний Протокол та Акт перевірки підписані без будь-яких зауважень, заперечень та/чи особливих думок, директором КП «Фрунзенське ЖКП» Шишкою В.А., про що свідчить його підпис, скріплений печаткою підприємства.

Начальником Криворізького відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області Корчевським А.В. було прийнято Постанову від 10.10.2016 року №25/19-90-33 про накладення на Комунальне підприємство «Фрунзенське ЖКП» штрафу у розмірі 5100,00 грн. Вказана постанова отримана 10.10.2016 року директором КП «Фрунзенське ЖКП» Шишкою В.А., про що свідчить його підпис, скріплений печаткою підприємства.

Платіжним дорученням від 21.11.2016 року №672 КП «Фрунзенське ЖКП» сплачено частину суми штрафу у розмірі 850,00 грн., отже сума заборгованості по сплаті штрафу складає 4250,00 грн.

В добровільному порядку заборгованість відповідачем сплачена не була.

Відповідно до частини 8-10 статті 31 Закону України «Про теплопостачання» суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф у п'ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання. У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку. Рішення про накладання штрафу в справах про порушення, передбачені цим Законом, може бути оскаржено в суді.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.

Керуючись ст. ст. 158 -163, 183-2 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Державна інспекція енергетичного нагляду України» від імені якого діє Інспекція Держенергонагляду у Дніпровському регіоні - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Фрунзенське ЖКП» на користь державного бюджету України (п/р №31110106700367 у банку Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, м.Дніпро, код ЄДРПОУ 36729624, МФО 805012, одержувач - Державний бюджет у Широківському районі, 21081100) штраф у розмірі 4250,00 грн. (чотири тисячі двісті п'ятдесят гривень).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в апеляційної скарги у порядок та у строки, встановлені ст. 183-2, ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Постанова, прийнята у скорочену провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя М.В. Дєєв