Ухвала суду № 67750709, 06.07.2017, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
06.07.2017
Номер справи
805/1199/16-а
Номер документу
67750709
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 липня 2017 року м. Київ К/800/33638/16

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

Суддів:Черпіцької Л.Т. Шведа Е.Ю. Мороза В.Ф.

провівши попередній розгляд адміністративної справи за касаційною скаргою ТОВ «Укрспецмаш» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 19.09.2016 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 09.11.2016 року у справі № 805/1199/16-а за позовом ТОВ «Укрспецмаш» до Мангуської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про часткове скасування вимоги, -

ВСТАНОВИЛА:

У квітні 2016 року ТОВ «Укрспецмаш» звернулося в суд з позовом до Мангуської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області, в якому просило про часткове скасування вимоги від 09.03.2016 року № Ю-6294-17 про сплату боргу (недоїмки) на суму 100000,00 грн. З урахуванням наданого уточнення позивач просив скасувати вимогу в частині 100000 грн., яка складається з недоїмки по єдиному внеску за такі календарні періоди: січень 2016 року - на суму 36099,97 грн., грудень 2015 року - частково на суму 63900,03 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що вимога відповідача від 09.03.2016 року № Ю-6294-17 є незаконною, необґрунтованою та такою, що підлягає скасуванню, оскільки на підставі п. 9-3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464 позивач вважав себе звільненим від виконання обов'язків, визначених ч 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464 на період з 14.04.2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану, так як підприємство позивача знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції, що триває на території Донецької і Луганської областей.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 19.09.2016 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 09.11.2016 року, у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з ухваленими по справі судовими рішеннями ТОВ «Укрспецмаш» звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій та ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що ТОВ «Укрспецмаш» (код ЄДРПОУ 31424275, 87400, Донецька обл., Першотравневий район, селище міського типу Мангуш, вул. Мурзи, будинок 16, квартира 6) зареєстроване як юридична особа 27.06.2001 року, перебуває на обліку в Мангуській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області з 11.07.2001 року.

Позивач звернувся до Мангуської ОДПІ із заявою про звільнення ТОВ «Укрспемаш» від виконання своїх обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (зокрема, від обов'язку своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок) на період з 14.04.2014 року до закінчення антитерористичної операції, яка отримана відповідачем 30.04.2015 року.

У відповідь на заяву позивача Мангуською ОДПІ направлено лист від 13.05.2015 року за № 2865/08/05-40-013, якою відмовлено у задоволенні заяви позивача, у зв'язку із тим, що у той час як ТОВ «Укрспецмаш» перебуває на обліку у Мангуській ОДПІ за місцем державної реєстрації (м. Мангуш), фактично знаходиться у м. Бердянськ (Запорізька область), а не у зоні АТО. При цьому, ТОВ «Укрспецмаш» не надано сертифікат про засвідчення факту настання обставин непереборної сили.

Позивач 10.07.2015 року звернувся до Донецької торгово-промислової палати із заявою про отримання сертифікату ТПП на підтвердження обставини непереборної сили (форс-мажору), що сталися на території проведення антитерористичної операції, для звільнення ТОВ «Укрспецмаш» від виконання обов'язків платника єдиного внеску та для не застосування до ТОВ «Укрспецмаш» відповідальності, штрафних та фінансових санкцій за невиконання обов'язків платника єдиного внеску № ПР228.

Донецька торгово-промислова палата 15.07.2015 року надала ТОВ «Укрспецмаш» відповідь № 1012/12.12-03 та вказала, що Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким звільнено осіб від виконання своїх обов'язків визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування» на період з 14.04.2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану. При цьому, звільнено від відповідальності штрафних та фінансових санкцій за невиконання обов'язків платника єдиного внеску на зазначений період.

Мангуською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області 09.03.2016 року сформовано вимогу № Ю-6294-17 про сплату боргу (недоїмки) ТОВ «Укрспецмаш» зі сплати єдиного внеску станом на 29.02.2016 року на суму в розмірі 963046,37 грн.

Відповідно до розрахунку недоїмки за вимогою від 09.03.2016 року № Ю-6294-17 станом на 29.02.2016 року недоїмка в розмірі 963046,37 грн. складається з сум нарахування єдиного соціального внеску за період: листопад 2014 року - 56213,52 грн.; грудень 2014 року - 60552,81 грн.; січень 2015 року - 58108,34 грн.; лютий 2015 року - 61213,28 грн.; березень 2015 року - 62658,03 грн.; квітень 2015 року - 66145,62 грн.; травень 2015 року - 58217,07 грн.; червень 2015 року - 66323,35 грн.; липень 2015 року - 78197,20 грн.; серпень 2015 року - 73713,77 грн.; вересень 2015 року - 83483,67 грн.; жовтень 2015 року - 71989,52 грн.; листопад 2015 року - 64314,31 грн.; грудень 2015 року - 69809,64 грн., січень 2016 року - 36099,97 грн.

Не погоджуючись частково із таким рішенням відповідача позивач звернувся в суд з даним позовом.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог в частині скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 09.03.2016 року № Ю-6294-17 на суму 63900,03 грн. (недоїмка за грудень 2015 року) суди першої та апеляційної інстанцій виходили з того, що постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.08.2016 року скасовано постанову Донецького окружного адміністративного суду від 25.05.2016 року у адміністративній справі № 805/891/16-а. У задоволенні позовних вимог ТОВ «Укрспецмаш» до Мангуської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про часткове скасування вимоги від 05.02.2016 року № Ю-6294-17 про сплату боргу (недоїмки) на суму 100 000, 00 грн. - відмовлено. Постанова Донецького апеляційного адміністративного суду від 03 серпня 2016 року № 805/891/16-а набрала законної сили. При цьому, Донецьким апеляційним адміністративним судом в постанові від 03.08.2016 року у справі № 805/891/16-а було встановлено, що до суми недоїмки у вимозі від 05.02.2016 року № Ю-6294-17 входить податкове зобов'язання за грудень 2015 року у сумі 69809,64 грн., про часткове скасування якого (в сумі 63900,03 грн.) заявлено позовні вимоги.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог в частині скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 09.03.2016 року № Ю-6294-17 на суму 36099,97 грн. (податкове зобов'язання за січень 2016 року) суди першої та апеляційної інстанцій виходили з того, що юридичним місцезнаходженням позивача є м. Мангуш, яке входить до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, проте позивач здійснює діяльність в м. Бердянську, тобто на території, яка не входить до населених пунктів, на якій здійснювалася антитерористична операція. Враховуючи наведене, суди дійшли висновку про те, що до позивача не застосовуються положення щодо звільнення від сплати єдиного внеску, на період з 14.04.2014 року до закінчення антитерористичної операції, з огляду на те, що позивач здійснює діяльність на території, яка не входить до населених пунктів, на якій здійснювалася антитерористична операція.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками судів першої і апеляційної інстанцій виходячи з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 67 Конституції України встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Пунктом 8 статті 9 вищевказаного Закону обумовлено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

У відповідності до пункту 12 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Приписами статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.

За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Указом Президента України від 14.04.2014 року № 405/2014 введене в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочате проведення Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.

Тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення визначає Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції». Абзацом 2 статті 1 зазначеного Закону визначено, що територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 року № 405/2014.

Відповідно до п. 23 Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України» м. Мангуш Донецької області є територією проведення антитерористичної операції.

Згідно положень ст. 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики з 14.04.2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14.04.2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція. При цьому, згідно п.п. 8 п. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» доповнено пунктом 9-3, відповідно до якого платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14.04.2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Колегія суддів зазначає, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 911-VIII від 24 грудня 2015 року внесені зміни до Закону України від 02 вересня 2014 року № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», у відповідності до якого п.п. 8 п. 4 ст. 11 вказаного Закону виключено. Водночас, оскільки п.п. 8 п. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» було внесено зміни до Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 911-VIII від 24 грудня 2015 року змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» не було внесено, спірні правовідносини врегульовують положення п. 9-4 Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

При цьому, слід зазначити, що з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці» від 02.03.2015 року № 219-VIII п. 9-3 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено вважати п. 9-4.

Таким чином, згідно п. 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14.04.2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану

Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу.

Враховуючи наведене, підставою для звільнення від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14.04.2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану є встановлення розташування платника єдиного внеску на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, а також подання відповідної заяви до органу доходів і зборів за основним місцем обліку та визнання недоїмки безнадійною для списання безнадійного податкового боргу.

Як вбачається із матеріалів та встановлено судами попередніх інстанцій юридичним місцезнаходженням позивача є м. Мангуш, яке входить до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, проте позивач здійснює діяльність в м. Бердянську, тобто на території, яка не входить до населених пунктів, на якій здійснювалася антитерористична операція. При цьому, фактично підприємство позивача знаходиться у м. Бердянськ Запорізької області по вул. Гагаріна, 7, що підтверджується дослідженими в ході розгляду адміністративної справи: копією договору поставки № 175 від 21 січня 2015 року, у п. 10.1 якого зазначена адреса виробництва постачальника ТОВ «Укрспецмаш»: 71111 Україна, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Гагаріна, 7, Положенням про Бердянську філію ТОВ «Укрспецмаш», Розпорядженням міського голови м. Бердянська Запорізької області № 187-р від 18.04.2002 року про надання згоди на розміщення Бердянської філії ТОВ «Укрспецмаш» за адресою: 71111 Україна, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Гагаріна, 7. (а.с. 42-47).

Враховуючи фактичне місцезнаходження та діяльність позивача саме у м. Бердянську Запорізької області, колегія суддів погоджується з висновками судів першої та апеляційної інстанцій про те, що Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» регулюються відносини щодо забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, а позивач здійснює таку діяльність на території, яка не входить до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, що не звільняє позивача від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо сплату боргу (недоїмки) на суму 36099,97 грн. (податкове зобов'язання за січень 2016 року).

При цьому, колегія суддів зазначає, що спірна вимога відповідача навіть у випадку здійснення діяльності позивачем за юридичною адресою винесена у відповідності до вимог ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», оскільки порядок звільнення від обов'язків щодо сплати єдиного внеску передбачав визнання боргу (недоїмки) безнадійною та звернення до органу доходів і зборів із заявою щодо його списання відповідно до ст. 101 глави 9 розділу ІІ Податкового кодексу України та затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 577 Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1844/24376.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Згідно зі статтею 255 КАС України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Як встановлено судами першої та апеляційної інстанцій питання про правомірність винесення відповідачем вимоги щодо сплати боргу (недоїмки) на суму 63900,03 грн. (податкове зобов'язання за грудень 2016 року) було предметом розгляду у адміністративній справі № 805/891/16-а за позовом ТОВ «Укрспецмаш» до Мангуської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про часткове скасування вимоги від 05.02.2016 року № Ю-6294-17. Оскільки постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.08.2016 року скасовано постанову Донецького окружного адміністративного суду від 25.05.2016 року у цій справі та у задоволенні позовних вимог ТОВ «Укрспецмаш» до Мангуської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про часткове скасування вимоги від 05.02.2016 року № Ю-6294-17 про сплату боргу (недоїмки) на суму 100 000, 00 грн. відмовлено, колегія суддів вважає, що позовні вимоги щодо скасування спірної вимоги відповідача в частині визначення боргу (недоїмки) із сплати єдиного внеску за грудень 2015 року у сумі 63900, 03 грн. також не підлягають задоволенню.

Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судами норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст.ст. 220, 220-1, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, -

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу ТОВ «Укрспецмаш» відхилити, а постанову Донецького окружного адміністративного суду від 19.09.2016 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 09.11.2016 року у справі № 805/1199/16-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення копії особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута в порядку ст.ст. 235-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судді: