Ухвала суду № 67748942, 13.07.2017, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
13.07.2017
Номер справи
924/471/17
Номер документу
67748942
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

УХВАЛА

"13" липня 2017 р.Справа № 924/471/17

Господарський суд Хмельницької області у складі:

суддя Танасюк О.Є., розглянувши матеріали справи

за позовом Департаменту соціального захисту населення Кам`янець-Подільської міської ради м. Кам`янець-Подільський

за участю третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:

Державна фінансова інспекція в Хмельницькій області;

Західний офіс Держаудитслужби в особі Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

до Кам`янець-Подільського публічного акціонерного товариства "Гіпсовик" м.Кам`янець-Подільський

про стягнення 24503,55 грн. як надміру виплачені бюджетні кошти у формі компенсації з бюджету середнього заробітку працівникам призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на рахунок Департаменту соціального захисту населення.

Представники сторін:

від позивача: ОСОБА_1 - представник за довіреністю №10143/02/1-06 від 25.05.17р.;

від відповідача: ОСОБА_2 - представник за довіреністю №688 від 12.06.17р.; ОСОБА_3 - представник за довіреністю №689 від 12.06.17р.;

третьої особи: не з`явився

третьої особи: не з`явився

Суть спору: позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути 24503,55 грн. як надміру виплачені бюджетні кошти у формі компенсації з бюджету середнього заробітку працівникам призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на рахунок Департаменту соціального захисту населення.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що працівниками Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області під час проведення зустрічної звірки з 03.06.2016р. по 07.06.2016р. документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що проводились Камянець-Подільським ПАТ Гіпсовик з Департаментом соціального захисту населення Кам'янець-Подільської міської ради за період з 01.01.2014р. по 01.05.2016р. виявлено, що відповідачем було подано до Департаменту соціального захисту населення Кам'янець-Подільської міської ради недостовірні дані про фактичні витрати на виплату компенсації з бюджету середнього заробітку працівникам.

Вказує, що нарахування середнього заробітку працівниками відповідача всупереч п.8 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995р. № 100, призвело до завищення розміру середньомісячної заробітної плати поданого для відшкодування середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації за період 2014-2015 роки, внаслідок чого було надлишково перераховано кошти ПАТ Гіпсовик на загальну суму 24503,55 грн.

У заяві від 16.06.17р. №11075/02/1-04 про доповнення підстав позову позивач зазначає, що надміру виплачені кошти є одним з видів матеріальної шкоди. Таким чином, просить стягнути з публічного акціонерного товариства „Гіпсовик" матеріальну шкоду в розмірі 24503,55 грн. як виплачені бюджетні кошти у формі компенсації з бюджету середнього заробітку працівникам призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на розрахунковий рахунок Департаменту соціального захисту населення 35216098029089 в Держказначейській службі України м. Київ, отримувач Держказначейська служба України МФО 820172, код ЄДРПОУ 03198570.

З огляду на приписи ГПК України, постанови Пленуму ВГСУ № 18 та на зміст позовної заяви від 12.05.2017 р. подана позивачем заява про доповнення підстав позову (вих. № 11075/02/1-04 від 16.06.2017 р.) була розцінена судом як заява що доповнює позовну заяву новими обставинами при збереженні в ній первісних обставин та прийнята судом.

Представник відповідача у письмовому відзиві на позов від 12.06.2017р. проти позову заперечує. Вказує, що позивач за своєю організаційно-правовою формою є органом місцевого самоврядування, який діє на підставі положення про Департамент соціального захисту населення Кам`янець-Подільської міської ради від 05.03.13р. №5. При цьому наголошує, що позивачем жодним чином не обґрунтовано яким законодавчим актом України передбачено його право на звернення до суду із даним позовом. Зазначає, що такого права не передбачено і у вищевказаному положенні на підставі якого діє позивач. Представник відповідача вважає, що позивач у даній справі є обєктивно неналежним тому просить відмовити у позові.

Також позивач стверджує, що ним був поданий до Департаменту соціального захисту населення Кам`янець-Подільської міської ради абсолютно вірний звіт щодо нарахованої компенсації середнього заробітку працівникам Камянець-Подільського ПАТ „Гіпсовик ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які були призвані на військову службу під час мобілізації з 28.01.2015р. по 30.11.2015р. з дотриманням усіх вимог встановлених постановою КМУ №100 „Про Порядок обчислення середньої заробітної плати від 08.02.1995р. та чинного законодавства.

У додаткових поясненнях від 05.07.2017р. №12743/02/1-06 зазначає, що відповідно до ст. 11 Закону України „Про місцеве самоврядування виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах рад є їх виконавчі комітети, вілляли, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Згідно зі ст. 16 вказаного Закону органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Вказує, що ст. 18-1 Закону орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування. Крім того, звертає увагу, що компенсацію відповідач отримував від Департаменту соціального захисту населення. За таких обставин зазначає, що позивач вправі звертатися до суду з даним позовом.

У додаткових поясненнях від 12.07.2017р. позивач наголошує, що ст. 55 Конституції України передбачено, що кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань. Право на захист це одна з правомочностей субєктивного права кожної особи. Саме ця обставина зумовлює поняття і зміст права на захист. Це є вид і міра можливої (дозволеної) поведінки, спрямованої на використання правоохоронних можливостей. За змістом право на захист складається з можливостей, здатних забезпечити здійснення субєктивного права. Однією з таких можливостей є право на предявлення позову.

Зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 1 ГПК України у випадках передбачених законодавчими актами України до господарського суду мають право звертатися державні та інші органи. При цьому ГПК України не передбачено, що зазначені органи можуть звертатися до суду лише в разі надання їм такого права законом. Зазначає, що згідно зі ст. 16 Закону України „Про місцеве самоврядування органам місцевого самоврядування законом можуть надаватися окремі повноваження органів виконавчої влади, у здійсненні яких вони є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні та додаткових поясненнях від 11.07.2017р. наполягає на тому, що позивач не наділеним повноваженнями звертатися з даним позовом до суду. Також повідомляє, що з 23 січня по 03 березня 2017 року Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області Державної фіскальної служби України на Кам'янець-Подільському ПАТ „Гіпсовик проводилась документальна планова виїзна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за результатами якої було складено ОСОБА_5 № 0234/22-01-14-01/22986119 від 13.03.2017 року. Перевірка проводилась за період з 01.01.2015р. по 30.09.2016 року. Перевіркою не виявлено порушення в нарахуванні середньої заробітної плати працівникам ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які були мобілізовані на строкову військову службу 28.01.2015 року, що засвідчує зазначений акт перевірки.

Також відповідач подав клопотання про продовження строку розгляду спору на 15 днів.

Враховуючи положення ст. 69 ГПК України суд вважає за можливе продовжити строк розгляду спору на 15 днів.

Представник третьої особи - Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області в судове засідання не з`явився, проте у письмовому поясненні від 13.06.2017р. та від 12.07.2017р. просить позов Департаменту соціального захисту населення Кам`янець-Подільської міської ради задоволити в повному обсязі. Зазначає, що відповідачем при визначенні середньомісячної заробітної плати працівникам товариства ОСОБА_4 та ОСОБА_6 було порушено п. 5 Постанови КМУ №105 та абз. 3 п. 2 Постанови КМУ №100, що призвело до завищення розміру середньомісячної заробітної плати, суму якої включено до звітів про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам за призовом під час мобілізації, які Департаментом відшкодовано в повному обсязі.

Представник третьої особи - Західного офісу Держаудитслужби в особі Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області в судове засідання не зявився. У письмовому поясненні від 19.06.2017р. підтримує позицію Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області щодо задоволення позовних вимог.

Враховуючи необхідність витребування додаткових доказів та пояснень, з метою повного, всебічного та обєктивного вирішення спору, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.

Керуючись ст. ст. 69, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк розгляду спору по справі №924/471/17 на 15 днів.

2. Розгляд справи відкласти на 14:30 год "27" липня 2017 р.

Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1, зал № 332.

2. Зобовязати відповідача надати докази на підтвердження того, що Державною фіскальною службою під час перевірки дотримання відповідачем вимог податкового, валютного та іншого законодавства не виявлено порушень в нарахуванні середньої заробітної плати ОСОБА_4 та ОСОБА_6, які були мобілізовані на строкову військову службу 28.01.2015р.

Визнати явку повноважних представників сторін та третіх осіб (з дорученнями та документами, що посвідчують особу) в судове засідання обов'язковою.

СуддяО.Є. Танасюк

Віддрук. 5 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу, Департаменту соціального захисту населення Кам`янець-Подільської міської ради (32300, м. Кам`янець-Подільський, вул. Шевченка,26).

3 - відповідачу,Кам`янець-Подільського публічного акціонерного товариства "Гіпсовик" (32300, м. Кам`янець-Подільський, пров.Індустріальний,1)

4- третя особа - Державна фінансова інспекція в Хмельницькій області (29000, Хмельницька область, м.Хмельницький, провулок Маяковського, буд. 19/1) рек. з повід.

5- третя особа - Західний офіс Держаудитслужби в особі Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області (29000, м.Хмельницький, пров.Маяковського,19/1) рек. з повід.