Рішення № 67748441, 05.07.2017, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
05.07.2017
Номер справи
925/378/17
Номер документу
67748441
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.07.2017Справа №925/378/17

За позовомДрабівської селищної радидо 1) Служби автомобільних доріг у Черкаській області, 2) Державного агентства автомобільних доріг України третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Комунальне підприємство Драбівське виробниче управління житлово-комунального господарстватретя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Кабінет Міністрів Українипрозобов'язання вчинити діїСуддя Смирнова Ю.М.

Представники:

від позивачаОСОБА_1 - селищний голова, Куць М.М. - представник від відповідача-1Постоленко І.В. - представниквід відповідача-2ОСОБА_4 - представниквід третьої особи-1Овдієнко В.Ф. - представниквід третьої особи-2Колток О.М. - представник

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передано позовну заяву Драбівської селищної ради до Служби автомобільних доріг у Черкаській області та Державного агентства автомобільних доріг України про зобов'язання вчинити дії, а саме: зобов'язати відповідачів прийняти у державну власність ділянку дороги, яка прилягає до дороги загального користування Т-24-09 від автомобільної дороги М-03 Драбів-Золотоноша, та проходить по вулицях Київська-Володимирська-Черкаська, протяжністю 2,8 км.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у 2007 році у встановленому законодавством порядку Драбівською селищною радою було прийнято рішення про передачу спірної ділянки дороги із комунальної до державної власності та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.09.2007 №735-р вказану ділянку дороги включено до Переліку автомобільних доріг, проїзні частини яких передаються з власності територіальних громад міст і селищ у державну власність з віднесенням їх до сфери управління Укравтодору. Однак, станом на момент звернення позивача з даним позовом до суду спірний об'єкт у встановленому законодавством порядку у державну власність та до сфери управління уповноваженого органу не прийнято.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.04.2017 за вказаним позовом порушено провадження у справі №925/378/17 та призначено справу до розгляду.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.05.2017 залучено до участі у справі Комунальне підприємство Драбівське виробниче управління житлово-комунального господарства третьою особою-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача та Кабінет Міністрів України третьою особою-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.06.2017 розгляд справи відкладено на 05.07.2017.

В судове засідання, призначене на 05.07.2017, представники позивача з'явилися, позов підтримали.

Відповідачі проти задоволення позову заперечують.

У поданому суду відзиві на позовну заяву відповідач-1 зазначає, що до предмету діяльності Служби автомобільних доріг у Черкаській області не належить погодження передачі об'єктів комунальної власності у державну та навпаки; такі дії не віднесені до числа її прав та обов'язків, а тому без відповідного розпорядження Укравтодору відповідач-1 не має права приймати спірну дорогу на свій баланс.

Відповідач-2 вказує на те, що позивачем не вчинялось жодних дій, спрямованих на передачу об'єкта, в тому числі не надано технічного паспорту дороги, у зв'язку з чим проведення процедури передачі дороги з комунальної у державну власність є неможливим.

Третьою особою-1 подано суду письмові пояснення по справі, в яких третя особа-2 повідомляє, що спірна ділянка дороги на балансі Комунального підприємства Драбівського виробничого управління житлово-комунального господарства не перебуває.

Від третьої особи-2 надійшли письмові пояснення стосовно порядку передачі майна із комунальної власності у державну. Заперечень проти заявлених позовних вимог Кабінет Міністрів України не надав.

В судовому засіданні судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників учасників процесу, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

У 1984 році виконавчим комітетом Драбівської районної ради депутатів трудящих видано Черкаському обласному виробничому управлінню будівництва і експлуатації автомобільних шляхів «Облшляхбуд» в Драбівському районі Української Радянської Соціалістичної республіки Державний акт на право користування землею серії Б №015422, згідно з яким користувачу в безстрокове і безоплатне користування надано земельну ділянку загальною площею 113,3 га для існуючого автошляху Черкаси - Драбів, який зареєстрований в книзі записів державних актів на право користування землею за №35.

Розпорядженням Голови Драбівської районної державної адміністрації Черкаської області від 03.12.1998 №425 прийнято до комунальної власності смт.Драбів ділянку автомобільної дороги «Черкаси-Золотоноша-Драбів» від позначки «кілометр 67+800» до позначки «кілометр 70+800» загальною довжиною 2,8 км, що проходить в межах селища Драбів, а також вирішено передати вказану ділянку дороги з балансу Драбівської районної ремонтно-будівельної дільниці на баланс Драбівського виробничого управління житлово-комунального господарства.

18.01.1999 складено акт, за змістом якого на виконання розпорядження Голови Драбівської районної державної адміністрації Черкаської області від 03.12.1998 №425 комісія у складі начальника Драбівського райДРБД ОСОБА_7, головного бухгалтера ОСОБА_8 передає вищевказану ділянку автомобільної дороги з балансу Драбівської ремонтно-будівельної дільниці на баланс Драбівського виробничого управління комунального господарства.

11.06.2006 Кабінетом Міністрів України видано доручення №37018/3/1-06 про передачу з комунальної у державну власність проїзної частини ділянок доріг та вулиць, що суміщаються з дорогами загального користування.

Як свідчать матеріали справи, вказане доручення було направлено на виконання, зокрема, до Державної служби автомобільних доріг України.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України листом від 12.01.2006 №1151/02 Служба автомобільних доріг у Черкаській області звернулася до виконавчого комітету Драбівської селищної ради з проханням надати згоду на передачу з комунальної у державну власність ділянок вулиць: Комсомольська, Кірова в смт. Драбів протяжністю 2,8 км, що суміщаються з дорогами загального користування.

12.01.2007 Драбівською селищною радою прийнято рішення №6/15-V, за змістом якого на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 11.10.2006 №37018/3/1-06 щодо передачі з комунальної у державну власність проїзної частини ділянок доріг та вулиць, що суміщаються з дорогами загального користування, Драбівська селищна рада вирішила передати з комунальної власності у державну проїзну частину вулиць Комсомольської, Кірова в смт Драбів, протяжністю 2,8 км.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.09.2007 №735-р «Про передачу проїзної частини автомобільних доріг у державну власність» прийнято пропозицію Укравтодору та відповідних органів місцевого самоврядування про передачу проїзної частини автомобільних доріг, що суміщаються з дорогами загального користування, з власності територіальних громад сіл, селищ та міст у державну власність з віднесенням їх до сфери управління Укравтодору за переліком згідно з додатком.

Так, до Переліку автомобільних доріг, проїзні частини яких передаються з власності територіальних громад міст і селищ у державну власність з віднесенням їх до сфери управління Укравтодору (Додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.09.2007 №735-р) включено автомобільну дорогу Т-24-09 від автомобільної дороги М-03 Драбів - Золотоноша, яка проходить по вулицях Комсомольській та Кірова, протяжністю 2,8 кілометра, та передається з власності територіальної громади с-ща Драбів.

Відносини, пов'язані з передачею об'єктів права комунальної власності у державну власність врегульовані Законом України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» та Порядком подання та розгляду пропозицій щодо передачі об'єктів з комунальної у державну власність та утворення і роботи комісії з питань передачі об'єктів у державну власність, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 №1482 (надалі - Порядок).

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» ініціатива щодо передачі об'єктів права державної та комунальної власності може виходити відповідно від органів, уповноважених управляти державним майном, Національної академії наук, інших аналогічних самоврядних організацій, яким передано в користування державне майно (далі - самоврядні організації), місцевих органів виконавчої влади, відповідних органів місцевого самоврядування.

За змістом ч. 1 ст. 2 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» (в редакції, чинній станом на 2007 рік) об'єктами передачі згідно з цим Законом є: цілісні майнові комплекси підприємств, установ, організацій, їх структурних підрозділів (далі - підприємства); нерухоме майно (будівлі, споруди, у тому числі об'єкти незавершеного будівництва, приміщення); інше окреме індивідуально визначене майно підприємств; акції (частки, паї), що належать державі або суб'єктам права комунальної власності у майні господарських товариств; житловий фонд та інші об'єкти соціальної інфраструктури (далі - об'єкти соціальної інфраструктури), які перебувають у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, установ, організацій (далі - підприємств) або не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), у тому числі не завершені будівництвом.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» передача об'єктів з комунальної у державну власність здійснюється за рішенням: сільських, селищних, міських, районних у містах рад - щодо об'єктів права комунальної власності відповідних територіальних громад; районних, обласних рад - щодо об'єктів права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні районних, обласних рад.

Пунктом 51 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.

Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 5 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» передача об'єктів з комунальної у державну власність здійснюється за наявності згоди на передачу Кабінету Міністрів України - щодо об'єктів, визначених в абзацах другому, третьому та п'ятому частини першої статті 2 цього Закону, або органів, уповноважених управляти державним майном, - щодо окремого індивідуально визначеного майна підприємств (крім нерухомого майна). Пропозиції щодо передачі об'єктів з комунальної у державну власність, на яку потрібна згода Кабінету Міністрів України, погоджуються з органом, уповноваженим управляти державним майном, до сфери управління якого пропонується передати об'єкт, а також погоджуються відповідно до абзаців третього - п'ятого частини третьої статті 4 цього Закону.

Як свідчать наявні у справі документи, до 2007 року ділянка автомобільної дороги Т-24-09 від автомобільної дороги М-03 Драбів - Золотоноша, яка проходить по вулицях Комсомольській та Кірова, протяжністю 2,8 кілометра, перебувала у власності територіальної громади селища Драбів. В подальшому, рішенням Драбівської селищної ради №6/15-V від 12.01.2007 проїзну частину вулиць Комсомольської, Кірова в смт Драбів, протяжністю 2,8 км (на виконання доручення Кабінету Міністрів України) передано з комунальної власності у державну, а Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.09.2007 №735-р прийнято пропозицію Укравтодору та відповідних органів місцевого самоврядування та включено вищевказану ділянку автомобільної дороги до Переліку автомобільних доріг, проїзні частини яких передаються з власності територіальних громад міст і селищ у державну власність з віднесенням їх до сфери управління Укравтодору.

Факт перебування відповідної ділянки автодороги у комунальній власності станом на момент прийняття Драбівською селищною радою рішення №6/15-V від 12.01.2007 визнавався як позивачем (про що свідчить власне факт прийняття рішення про передачу майна з комунальної власності), так і Кабінетом Міністрів України (що вбачається зі змісту наданого доручення, в якому також мова йде про передачу майна саме із комунальної власності).

В свою чергу, питання передачі спірної ділянки автодороги до комунальної власності територіальної громади селища Драбів та на баланс Драбівського виробничого управління житлово-комунального господарства, в тому числі обставини прийняття Головою Драбівської районної державної адміністрації Черкаської області розпорядження від 03.12.1998 №425, не є предметом розгляду даної справи. Станом на момент прийняття Драбівською селищною радою рішення №6/15-V від 12.01.2007 Розпорядження Голови Драбівської районної державної адміністрації Черкаської області від 03.12.1998 №425 було чинним, докази визнання його недійсним у справі відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» передача об'єктів здійснюється комісією з питань передачі об'єктів, до складу якої входять представники виконавчих органів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі.

Згідно з п. 7 Порядку передача об'єктів з комунальної у державну власність здійснюється комісією з питань передачі об'єктів (крім об'єктів, зазначених у підпункті «в» пункту 3 цього Порядку), до складу якої входять: представники виконавчого органу відповідної ради, місцевого органу виконавчої влади та органу, уповноваженого управляти державним майном, або самоврядної організації, яким передається об'єкт, - у разі передачі підприємств та нерухомого майна, а також представники підприємства, майно якого підлягає передачі, - у разі передачі нерухомого майна; представники виконавчого органу відповідної ради, органу, уповноваженого управляти державним майном, до сфери управління якого передається об'єкт, і органу приватизації - у разі передачі акцій (часток, паїв), що належать суб'єкту права комунальної власності у майні господарського товариства; представники виконавчого органу відповідної ради та органу, уповноваженого управляти державним майном, або самоврядної організації, яким передається об'єкт, а також підприємства, трудового колективу підприємства, майно якого підлягає передачі, - у разі передачі окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого). До роботи комісії можуть залучатися експерти, радники з правом дорадчого голосу.

Частиною 5 ст. 7 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» передбачено, що передача оформляється актом приймання-передачі, який підписується головою і членами комісії. Форма акта приймання-передачі затверджується Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» орган, уповноважений управляти державним майном, - у разі передачі об'єктів у державну власність, утворює комісію з питань передачі об'єктів та призначає її голову.

Пунктом 8 Порядку встановлено, що комісію з питань передачі об'єктів створює та призначає її голову орган, уповноважений управляти державним майном, або самоврядна організація, які приймають об'єкти.

Отже, з наведених вище положень законодавства слідує, що передача об'єктів із комунальної у державну власність оформляється актом приймання-передачі, який підписується головою і членами створеної для цього комісії з питань передачі об'єктів. При цьому, за приписами названих норм, обов'язок ініціювати початок процедури передачі об'єкта із комунальної власності та прийняття його у державну власність, в тому числі обов'язок зі створення відповідної комісії, покладається саме на орган, уповноважений управляти державним майном.

Матеріалами справи підтверджується, що у відповідності до положень Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» компетентним органом місцевого самоврядування вирішено питання про передачу об'єкта комунальної власності територіальної громади селища Драбів, а саме: автомобільної дороги Т-24-09 від автомобільної дороги М-03 Драбів - Золотоноша, яка проходить по вулицях Комсомольській та Кірова, протяжністю 2,8 кілометра, з комунальної у державну власність. При цьому, як того вимагаються положення ст. 5 Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», згода на таку передачу була надана Кабінетом Міністрів України у формі доручення від 12.01.2006 №1151/02. Пропозиція щодо передачі об'єкта була погоджена з Укравтодором як органом, уповноваженим управляти державним майном, до сфери управління якого запропоновано передати об'єкт, що вбачається зі змісту Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.09.2007 №735-р «Про передачу проїзної частини автомобільних доріг у державну власність».

Більш того, ініціатива передачі спірної ділянки автодороги у державну власність виходила саме від органу, уповноваженого управляти державним майном за дорученням Кабінету Міністрів України.

За таких обставин, з моменту прийняття Драбівською селищною радою рішення №6/15-V від 12.01.2007, у органу, уповноваженого управляти відповідним державним майном, виник обов'язок ініціювати створення комісії для прийняття спірного об'єкта у державну власність та вчинення інших дій, спрямованих на забезпечення передачі об'єкта за актом приймання-передачі.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про автомобільні дороги» державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державна служба автомобільних доріг України, що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через керівника центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту і який має свої органи управління на місцях.

Згідно з п.п. 1, 4 Положення про Державну службу автомобільних доріг України, затвердженого Указом Президента України від 19.01.2002 №50/2002, чинного у 2007 році, Державна служба автомобільних доріг України (Укравтодор) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра транспорту України. Укравтодор відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, виконує функції з управління автомобільними дорогами загального користування та іншими об'єктами державної власності, що належать до сфери його управління.

Таким чином, на момент прийняття рішення про передачу спірної ділянки дороги із комунальної у державну власність, органом, уповноваженим управляти відповідним майном виступала Державна служба автомобільних доріг України (Укравтодор). Про віднесення спірного майна до сфери управління Укравтодору вказано безпосередньо у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 11.09.2007 №735-р.

В подальшому, Указом Президента України від 06.04.2011 №370/2011 «Питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» утворено Державне агентство автомобільних доріг України, реорганізувавши Державну службу автомобільних доріг України.

Із відомостей, наявних в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що 07.11.2012 проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи - Державної служби автомобільних доріг України в результаті реорганізації.

Відповідно до ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Згідно з п. 1 Положення про Державне агентство автомобільних доріг України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 №456/2011 (надалі - Положення), Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами.

За змістом п. 3 Положення до основних завдань Укравтодору є, зокрема, здійснення управління автомобільними дорогами загального користування, здійснення управління об'єктами державної власності.

Відповідно до п.п. 30-32 п. 4 Положення Укравтодор відповідно до покладених на нього завдань здійснює функції з управління об'єктами державної власності; здійснює управління автомобільними дорогами загального користування; здійснює інші повноваження, визначені законами України та покладені на нього Президентом України.

З матеріалів справи вбачається, що позивач неодноразово звертався до Державного агентства автомобільних доріг України, а також Служби автомобільних доріг у Черкаській області із проханням вирішити ситуацію, яка виникла навколо автомобільної дороги, що проходить через селище Драбів Драбівського району Черкаської області (вулиці Черкаська-Володимирська-Київська) та є частиною автодороги загального користування державного значення М-03 Драбів-Золотоноша Т-24-09, в тому числі питання щодо здійснення ремонтно-будівельних робіт на зазначеній ділянці дороги.

Однак, у відповідь на зазначені звернення позивачу було повідомлено про те, що спірна ділянка дороги на балансі Служби автомобільних доріг України у Черкаській області не перебуває, а також підтверджено, що дана ділянка дороги не є частиною дороги /М-03/ - Драбів - Золотоноша Т-24-09, довжиною 61,5 км, включеного до Переліку автомобільних доріг загального користування державного значення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 №712.

Як свідчать матеріали справи та не заперечується сторонами, станом на момент розгляду справи, спірна ділянка автомобільної дороги до державної власності у встановленому законодавством порядку прийнята не була та до сфери управління органу, уповноваженого управляти відповідним державним майном, не передана.

В матеріалах справи відсутні докази вчинення з боку органу, уповноваженого управляти державним майном (Укравтодором), будь-яких дій, спрямованих на забезпечення передачі спірного об'єкта до державної власності, в тому числі докази створення (чи ініціювання створення) відповідної комісії.

Таким чином, оскільки в порушення вимог Закону України Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» органом, уповноважений управляти відповідним державним майном, не було вчинено жодних дій, спрямованих на прийняття до державної власності у визначеному законодавством порядку частини автомобільної дороги М-03 Драбів-Золотоноша, яка проходить по вулицях Київська-Володимирська-Черкаська (з урахуванням зміни назв вулиць), протяжністю 2,8 км, вимоги позивача про зобов'язання Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) прийняти у державну власність спірну ділянку дороги є обґрунтованими.

Належних та допустимих доказів в розумінні ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України на спростування обставин, повідомлених позивачем, відповідачами не подано.

Посилання відповідача-2 на відсутність технічної документації по спірній ділянці автодороги не спростовує правомірності заявлених вимог, оскільки, за приписами законодавства, яким врегульовано питання передачі майна із комунальної у державну власність, дослідженню необхідної для передачі документації має передувати створення комісії з питань передачі об'єкта, яка в порушення вимог законодавства відповідачем-2 створена не була.

Враховуючи викладене, вимоги позивача в частині зобов'язання Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) прийняти у державну власність спірну ділянку дороги підлягають задоволенню.

В свою чергу, оскільки в силу положень Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» обов'язок вчинення дій щодо прийняття об'єктів з комунальної у державну власність, в тому числі обов'язок зі створення відповідної комісії, покладається на орган, уповноважений управляти державним майном, яким в даному випадку є Державне агентство автомобільних доріг України, вимоги позивача, заявлені до Служби автомобільних доріг у Черкаській області, є безпідставними та задоволенню не підлягають.

У відповідності до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача-2.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов Драбівської селищної ради до Державного агентства автомобільних доріг України задовольнити.

2. Зобов'язати Державне агентство автомобільних доріг України

(Укравтодор) (03150, м.Київ, вулиця Фізкультури, будинок 9, ідентифікаційний код 37641918) прийняти у державну власність ділянку дороги, яка прилягає до дороги загального користування Т-24-09 від автомобільної дороги М-03 Драбів-Золотоноша, та проходить по вулицях Київська-Володимирська-Черкаська, протяжністю 2,8 км.

3. У задоволенні позову Драбівської селищної ради до Служби автомобільних доріг у Черкаській області відмовити.

4. Стягнути з Державного агентства автомобільних доріг України

(Укравтодор) (03150, м.Київ, вулиця Фізкультури, будинок 9, ідентифікаційний код 37641918) на користь Драбівської селищної ради (19800, Черкаська обл., Драбівський район, селище міського типу Драбів, вулиця Гагаріна, будинок 17, ідентифікаційний код 34226402) судовий збір у розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) грн 00 коп.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено: 14.07.2017

Суддя Ю.М. Смирнова