Рішення № 67748087, 11.07.2017, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
11.07.2017
Номер справи
908/1290/17
Номер документу
67748087
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

номер провадження справи 33/30/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.07.2017 Справа № 908/1290/17

за позовом Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 206)

до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)

про внесення змін до договору оренди земельної ділянки,

Суддя Мірошниченко М.В.

Секретар судового засідання Хилько Ю.І.

Відомості про представників сторін та учасників судового процесу:

від позивача: Денщиков О.О. - довіреність № 01/02-17/03464 від 10.06.2016 р.;

від відповідача : ОСОБА_3 (присутня без довіреності) - НОМЕР_1, виданий Шевченківським РВ УМВС України в Запорізькій області 04.03.1999 р.;

ВСТАНОВИВ:

Запорізька міська рада, м. Запоріжжя звернулася в господарський суд Запорізької області із позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя, в якій позивач просить внести зміни до пунктів 5 та 9 договору оренди землі зареєстрованого 05.03.2007 р. за № 040726100121, а саме:

- змінити п. 5 договору оренди землі, зареєстрованого 05.03.2007 р. за № 040726100121, укладеного між Запорізькою міською радою та ФОП ОСОБА_1, виклавши його в такій редакції: «п. 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 632884 грн. 55 коп. (шістсот тридцять дві тисячі вісімсот вісімдесят чотири грн. 55 коп.) в цінах 2017 року»;

- змінити п. 9 договору оренди землі, зареєстрованого 05.03.2007 р. за № 040726100121, укладеного між Запорізькою міською радою та ФОП ОСОБА_1, виклавши його в такій редакції: «п. 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 18986 грн. 54 коп. (вісімнадцять тисяч дев'ятсот вісімдесят шість грн. 54 коп.) що складає 3% від нормативної грошової оцінки землі за календарний рік в цінах 2017 року».

В якості підстави позову зазначено, що на виконання умов укладеного між сторонами договору оренди землі, відповідач отримав в строкове платне користування земельну ділянку площею 0,0477 га для розташування магазину, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 Згідно до п. 9 Договору (в редакції Додаткової угоди від 06.04.2011 р.) орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 6723,15 грн., що складає трикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2011 року. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на приписи ст. ст. 142, 144 Конституції України, ст. ст. 632, 651, 652 Цивільного кодексу України, ст.ст. 14, 271, 288 Податкового кодексу України, ст. ст. 18, 20, 23 Закону України "Про оцінку землі", ст. ст. 21, 30 Закону України "Про оренду землі", ст. ст. 10, 26, 59, 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". При цьому вказує, що законодавством та умовами договору, укладеного між сторонами передбачена можливість внесення змін до договору, у зв'язку з чим і на виконання прийнятих Запорізькою міською радою 30.06.2015 р. рішень № 6 "Про встановлення податку на майно (в частині плати за землю") та № 7 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя", відповідачу було направлено відповідну пропозицію від 29.12.2016р. за вих. № 01/02-32/05803 "Про внесення змін до договору оренди землі". Відсутність відповіді орендаря на пропозицію, на думку позивача, є підставою для звернення до суду за захистом порушених прав, які полягають в недоотриманні місцевим бюджетом орендної плати за користування земельною ділянкою в належному розмірі та приведення договору у відповідність до вимог чинного законодавства в частині визначення орендної плати за землю.

Просить позов задовольнити.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 22.06.2017 р. порушено провадження у справі № 908/1290/17, розгляд якої призначено на 11.07.2017 р.

Відповідач (ФОП ОСОБА_1 вимоги суду, викладені в ухвалі від 22.06.2017р., щодо надання письмового відзиву та витребуваних судом документів не виконав, процесуальним правом на участь в судовому засіданні не скористався, про причини неявки суд не повідомив. В судовому засіданні 11.07.2017 р. була присутня без довіреності донька ФОП ОСОБА_1 - ОСОБА_3

Відповідно до підпункту 3.9.1 Постанови Пленуму ВГСУ від 26.12.2011 р. № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог ч. 1 ст. 64 та ст. 87 ГПК України.

За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Слід зазначити, що ухвала господарського суду від 22.06.2017 р. своєчасно була направлена судом на адресу місцезнаходження відповідача, вказану в позовній заяві та у Витязі з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Тобто, про час та місце судового розгляду даної справи відповідач був повідомлений належним чином.

Відповідно до п. 3.9.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Стаття 75 ГПК України дозволяє суду розглянути спір за наявними у справі матеріалами, у випадку, якщо відзив на позов та витребувані судом документи не надані.

Оскільки про час та місце судового розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі його представника за наявними у справі матеріалами.

За клопотанням представника позивача розгляд справи здійснювався без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав доводи, викладенні у позовній заяві в повному обсязі.

В судовому засіданні 11.07.2017 р. оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд знаходить підстави для задоволення позову.

Як свідчать матеріали справи, між Запорізькою міською радою (Орендодавцем, позивачем у справі) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (Орендарем, відповідачем у справі), на підставі рішення четвертої сесії п'ятого скликання Запорізької міської ради № 6/203 від 20.09.2006р. було укладено Договір оренди землі.

05.03.2007 р. Договір оренди землі зареєстрований у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис за № 040726100121 (далі - Договір).

За умовами пунктів 1, 2 Договору позивач (Орендодавець) надав, а відповідач (Орендар) прийняв в строкове платне користування земельну ділянку (кадастровий номер НОМЕР_3) загальною площею 0,0477 га, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, для розташування магазину.

Пунктом 8 Договору оренди землі передбачено, що договір укладено на 20 років.

Відповідно до п. 19 Договору передача земельної ділянки Орендарю здійснюється Орендодавцем на умовах, що визначені у Договорі, за актом прийому-передачі земельної ділянки, який підписується сторонами і є невід'ємним додатком до Договору.

Факт передачі позивачем в оренду відповідачу земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_3, загальною площею 0,0477 га, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, для розташування магазину підтверджується Актом приймання-передачі земельної ділянки, який підписано Орендодавцем і Орендарем та скріплено печатками Сторін.

Відповідно до п. 5 Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 87114,51 грн. в цінах 2006 року.

Відповідно до пункту 9 Договору (в редакції Додаткової угоди від 06.04.2011 р.) орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та в розмірі 6723,15 грн., що складає трикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2011 року.

Пунктами 10, 11 Договору (в редакції Додаткової угоди від 29.12.2007 р.) закріплено, що обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладення або зміни умов договору чи продовження його дії.

Орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Пунктом 12 Договору сторонами було погоджено, що розмір орендної плати переглядається, зокрема, у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку; підвищення цін, тарифів, в тому числі внаслідок інфляції, погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами; прийняття Орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати; в інших випадках, передбачених законом.

30.06.2015р. Запорізькою міською радою було прийнято рішення № 7 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя", згідно якого вирішено, зокрема, впровадити оподаткування земель міста на підставі нової нормативної грошової оцінки з 01.01.2016р. (далі - Рішення № 7). Рішення за № 7 було оприлюднене 14.07.2015 року в газеті "Запорозька Січ" та набрало чинності з 01 січня 2016 року.

Також, 30.06.2015р. Запорізькою міською радою було прийнято рішення № 6 "Про встановлення податку на майно (в частині плати за землю)", яким було затверджено розміри орендної плати за використання земельних ділянок, які перебувають у комунальній власності в межах міста Запоріжжя (далі - Рішення № 6).

Відповідно до додатку 3 до Рішення № 6 при розрахунку, розмір орендної плати за всі земельні ділянки м. Запоріжжя, крім пунктів 1-8, складає 3 відсотки від нормативної грошової оцінки землі. Зазначене рішення було оприлюднене 14.07.2015 року в газеті "Запорозька Січ" і набрало чинності з дня його офіційного оприлюднення та введено в дію 01.01.2016 року.

У зв'язку із тим, що нормативна грошова оцінка та розмір орендної плати за надану відповідачу в оренду земельну ділянку, визначений пунктом 9 Договору, не відповідає встановленому рішеннями Запорізької міської ради № 6 та № 7 від 30.06.2015 р. та вимогам діючого законодавства, 30.12.2016 р. позивачем на адресу відповідача була направлена пропозиція від 29.12.2016 р. за № 01/02-32/05803 щодо внесення змін до діючого Договору шляхом викладення умов Договору в наступній редакції: "п. 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 597060,90 грн., в цінах 2016 року"; "п. 9. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та в розмірі: 17911,83 грн., що складає 3% нормативної грошової оцінки земельної ділянки за календарний рік в цінах 2016 року". Разом із пропозицією на адресу відповідача направлено проект додаткової угоди до договору для підписання.

Зазначена пропозиція відповідачем була отримана 03.01.2017р.

Як з'ясовано судом, вирішити питання щодо приведення Договору у відповідність до вимог діючого земельного законодавства у позасудовому порядку сторонам у справі не вдалося.

У зв'язку із цим, позивач звернувся до суду з даними позовом про внесення змін до Договору оренди землі, укладеного 05.03.2007 р. між Запорізькою міською радою та ФОП ОСОБА_1, виклавши його в такій редакції: «п. 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 632884 грн. 55 коп. (шістсот тридцять дві тисячі вісімсот вісімдесят чотири грн. 55 коп.) в цінах 2017 року»; «п. 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 18986 грн. 54 коп. (вісімнадцять тисяч дев'ятсот вісімдесят шість грн. 54 коп.) що складає 3% від нормативної грошової оцінки землі за календарний рік в цінах 2017 року». Вказані позовні вимоги стали предметом судового розгляду у даній справі.

Приписами ст. 188 ГК України встановлено, що сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Відповідно до статті 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Зокрема, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, що передбачено ст. 652 ЦК України.

При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 652 ЦК України зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.

Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3 ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, визначених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

На час вирішення даного спору судом питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою регулюється виключно Податковим кодексом України від 02.12.2010р. № 19127/03/07.3/17-10, який набув чинності з 01.01.2011р. (далі - ПК України).

Згідно із статтею 287 ПК України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Статтею 288 ПК України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. (п. 288.1 ст. 288 ПК України).

Розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території (п. 288.5.1 ст. 288 ПК України).

Згідно з п. п. 34, 35 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин; затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України.

Відповідно до положень ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до ст. 654 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Згідно положень ст. 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Частиною 1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" визначено, що однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Орендна плата за землю відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі" - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Верховним Судом України в постанові від 07.10.2015р. по справі № 3-481гс15 було зазначено, що у випадку, якщо рішення міської ради, яким змінено нормативну грошову оцінку земель міста та затверджено нові ставки орендної плати, є чинним й у встановленому законом порядку незаконним не визнавалося, - воно є обов'язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд України і в постанові від 02.03.2016 по справі № 3-476гс15.

Пунктом 2.19. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" судам роз'яснено, що у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Рішення Запорізької міської ради від 30.06.2015р. № 6 та від 30.06.2015р. № 7 не скасовувалися та є чинними.

З аналізу вищенаведених норм вбачається, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок і, як наслідок, зміна розміру земельного податку та ставок орендної плати за землю не залежить від волевиявлення сторін договору оренди землі, а є способом регулювання уповноваженими органами місцевого самоврядування плати за користування землею в межах та на виконання норм Податкового Кодексу України.

В свою чергу, орендна плата за земельні ділянки комунальної власності є регульованою ціною. Тому, зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки (бази оподаткування) тягне за собою зміну розміру земельного податку та орендної плати, а отже є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Запорізькою міською радою з метою визначення бази розрахунку орендної плати за земельну ділянку, надану в користування відповідачу отримано в Головному управлінні Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області Витяг з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки в цінах 2016 року.

За даними витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 11.03.2016р. № 2156/86-16 нормативна грошова оцінка земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_3, яка знаходиться за адресою; АДРЕСА_3, складає 597060,90 грн. в цінах 2016 року.

Відповідно до статті 289 Податкового кодексу України нормативна грошова оцінка землі підлягає щорічній індексації.

Згідно з листом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 12.01.2017р. № 22-28-0.22-443/2-17, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки для земель несільськогосподарського призначення за 2016 рік становить 1,06.

Таким чином, розмір нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки в цінах 2017 року становить 632884,55 грн.:

597060,90 грн. х 1,06 = 632884,55 грн., де:

597060,90 грн. - нормативна грошова оцінка земельної ділянки в цінах 2016 року;

1,06 - коефіцієнт індексації за 2016 рік.

632884,55 грн. - нормативна грошова оцінка земельної ділянки в цінах 2017 року з урахуванням коефіцієнта індексації.

Розмір орендної плати за користування земельною ділянкою по Договору оренди землі в цінах 2017 року складає 18986,54 грн.:

632884,55 х 3% = 18986,54 грн., де:

18986,54 грн. - річний розмір орендної плати;

3% - розмір орендної плати у відсотках від нормативної грошової оцінки землі, визначений рішенням Запорізької міської ради від 30.06.2015р. № 6.

Тобто, відповідач не сплачує орендну плату за землю в належному розмірі.

Таким чином, Договір оренди землі підлягає приведенню у відповідність до вимог законодавства, шляхом внесення до нього відповідних змін.

Як вже зазначалася вище, з метою досудового врегулювання спору, Запорізькою міською радою на адресу відповідача було направлено пропозицію від 29.12.2016р. за №01/02-32/05803 щодо внесення змін до діючого Договору разом з проектом додаткової угоди до договору для підписання. Матеріали справи містять докази отримання пропозиції позивача відповідачем 03.01.2017р.

Однак, на момент звернення до суду відповідач додаткову угоду не уклав, питання про припинення чи розірвання цього Договору не порушує та продовжує використовувати орендовану земельну ділянку. Вказане свідчить про ухилення відповідача від приведення умов договору оренди землі у відповідність до вимог чинного законодавства України.

Нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд України у постановах від 06.12.2010р. у справі № 2-1/10068-2008, від 27.12.2010 р. у справі № 27/15-10, від 23.05.2011 р. у справі № 7/105-10(30/234-09), від 04.07.2011 р. у справі № 41/81пд, від 20.11.2012 р. у справі № 28/5005/640/2012.

Частиною 3 ст. 653 ЦК України та частиною 5 ст. 188 ГГ України встановлено, якщо договір змінюється в судовому порядку, зобов'язання змінюється з моменту набрання рішенням суду про зміну договору законної сили.

Таким чином, оскільки судом встановлено, що нормативна грошова оцінка землі та розмір орендної плати за надану відповідачу земельну ділянку, визначені пунктами 5, 9 Договору, не відповідає законодавчо встановленому, а умовами спірного Договору передбачено внесення змін до нього у разі відповідних змін, відповідач не ставить питання про розірвання договору, на цьому не наполягає і позивач, суд вважає, що наявні достатні підстави для зміни Договору у частині, що стосується нормативної грошової оцінки землі та розміру орендної плати за користування земельною ділянкою, виклавши пункти 5, 9 Договору у запропонованій позивачем редакції.

Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку. Аналогічна умова передбачена п. 32 Договору оренди землі.

В пункті 12 Договору сторони дійшли згоди, що розмір орендної плати переглядається, зокрема, у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку; підвищення цін, тарифів, в тому числі внаслідок інфляції, погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами; прийняття Орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати; в інших випадках, передбачених законом.

Таким чином, орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною. У зв'язку з чим є підстави для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору та зміна розміру орендної плати не є додатковим грошовим зобов'язанням, а є лише необхідністю приведення договору оренди земельної ділянки комунальної форми власності у відповідність до рішення Запорізької міської ради № 6, 7 від 30.06.2016р. та вимогам діючого законодавства.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Вищого господарського суду України від 27.07.2016р. по справі № 908/4263/13.

В силу приписів ст. ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Позивач надав всі необхідні докази в обґрунтування позовних вимог.

Відповідач своїм правом на участь у судовому розгляді справи не скористався, будь-яких письмових пояснень по суті спору не надав.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене, вимоги позивача про внесення змін у пункти 5 та 9 Договору, в частині нормативної грошової оцінки землі та розміру орендної плати, суд вважає законними, обґрунтованими та документально підтвердженими, а тому підлягають задоволенню у запропонованій позивачем редакції.

Відповідно до ст. 49 ГПК України сума 1600,00 судового збору покладається на відповідача у справі.

Керуючись ст. ст. 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Внести зміни до п. 5 договору оренди землі, зареєстрованого у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис за № 040726100121 від 05.03.2007 р., укладеного між Запорізькою міською радою та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, площею 0,0477 га, яка находиться за адресою: АДРЕСА_2, наданої для розташування магазину, виклавши його в такій редакції: «п. 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 632884 грн. 55 коп. (шістсот тридцять дві тисячі вісімсот вісімдесят чотири грн. 55 коп.) в цінах 2017 року».

Внести зміни до п. 9 договору оренди землі, зареєстрованого у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис за № 040726100121 від 05.03.2007 р., укладеного між Запорізькою міською радою та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, площею 0,0477 га, яка находиться за адресою: АДРЕСА_2, наданої для розташування магазину, виклавши його в такій редакції: «п. 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 18986 грн. 54 коп. (вісімнадцять тисяч дев'ятсот вісімдесят шість грн. 54 коп.) що складає 3% від нормативної грошової оцінки землі за календарний рік в цінах 2017 року».

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_4, код НОМЕР_2) на користь Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 206, код ЄДРПОУ 04053915, р/р № 35419001034816 в ГУДКСУ у Запорізькій області отримувач: виконавчий комітет Запорізької міської ради, ЄДРПОУ 02140892, МФО 813015) суму 1600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп. судового збору.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Рішення оформлено у повному обсязі та підписано згідно із вимогами ст. 84 ГПК України - 13.07.2017р.

Суддя М.В. Мірошниченко