
Гребінківський районний суд Полтавської області
_____________ 528/691/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.07.2017 м. Гребінка
12 липня 2017 року суддя Гребінківського районного суду Полтавської області Шевченко В.М., вивчивши адміністративний позов та додані до нього матеріали ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Управління державної казначейської служби України у Гребінківському районі Полтавської області про визнання неправомірними дій сільського голови, скасування розпорядження сільського голови про звільнення з роботи, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди,
у с т а н о в и в :
до Гребінківського районного суду Полтавської області надійшла заява ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Управління державної казначейської служби України у Гребінківському районі Полтавської області про визнання неправомірними дій сільського голови, скасування розпорядження сільського голови про звільнення з роботи, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди.
Відповідно до частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку із здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій, зокрема за змістом пункту 2 частини другої цієї статті юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, про її проходження, звільнення з публічної служби.
Згідно із пунктом 15 частини першої статті 3 КАС України публічна служба це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, служба в органах влади АРК, органах місцевого самоврядування.
За приписами Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська рада є органом місцевого самоврядування.
Посадами в органах місцевого самоврядування, зокрема є посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України (абзац четвертий статті 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).
У даному випадку предметом спірних правовідносин є неправомірність дій сільського голови щодо звільнення позивача із займаної посади землевпорядника в Тарасівській сільській раді.
Відповідно до пункту 1 частини першої 18 КАС України місцевим загальним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи у яких однією із сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Складовими елементами правового статусу осіб публічної служби є вступ на публічну службу, умови та порядок її проходження, звільнення з публічної служби, соціальний статус осіб публічної служби. Так, предмет позову може стосуватися рішення керівника державного органу, постановленого за результатом проведення іспиту та відбору кандидатів на посаду в публічній сд,ужбд стягнення заробітної ллати (грошового утримання^^ притягнення до відповідальності, надання відпустки, результатів кваліфікаційної атестації, переведення на іншу посаду, забезпечення права особи на соціальний захист під час проходження служби, звільнення з посади, зміни формулювання підстав звільнення, поновлення на посаді, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та відшкодування шкоди, завданої неправомірним звільненням, тощо.
Відповідно ст. 2 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Відповідно до ст. 11 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадова особа місцевого самоврядування, яка вперше приймається на службу в органи місцевого самоврядування, вважається такою, що вступила на посаду, з моменту складення Присяги. Про складення Присяги робиться запис у трудовій книжці із зазначенням дати складення Присяги.
Як вбачається з копії трудової книжки ОСОБА_1, долученої до матеріалів справи, 01 серпня 2014 року нею було прийнято присягу посадової особи органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 14 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» в органах місцевого самоврядування встановлюються такі категорії посад: сьома категорія - посади радників, консультантів секретаріатів районних у містах рад, спеціалістів виконавчих органів районних у містах, міських (міст районного значення) рад, спеціалістів виконавчих органів сільських, селищних рад.
Відповідно до посадової інструкції спеціаліста-землевпорядника Тарасіської сільради, затвердженого розпорядженням сільського голови від 10 листопада 2015 року, посада спеціаліста-землевпорядника відноситься до сьомої категорії посадової особи місцевого самоврядування
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Управління державної казначейської служби України у Гребінківському районі Полтавської області про визнання неправомірними дій сільського голови, скасування розпорядження сільського голови про звільнення з роботи, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди, не підсудна Гребінківському районному суду Полтавської області як адміністративному, тому позивач має право звернутись з цією заявою до Полтавського окружного адміністративного суду.
Враховуючи викладене вище та керуючись статтею 18, пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
ухвалив:
повернути ОСОБА_1 подану від її імені заяву до Тарасівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Управління державної казначейської служби України у Гребінківському районі Полтавської області про визнання неправомірними дій сільського голови, скасування розпорядження сільського голови про звільнення з роботи, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди, для подальшого звернення до Полтавського окружного адміністративного суду.
Розяснити позивачу його право подачі адміністративного позову у встановленому порядку до Полтавського окружного адміністративного суду за правилами предметної підсудності.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Гребінківський районний суд Полтавської області шляхом подання апеляційної скарги, яка подається протягом пяти днів з дня отримання її копії.
Суддя ОСОБА_2