
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
13 липня 2017 року № 876/6774/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Довгополов О. М., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Держпраці у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03 травня 2017 року у справі за адміністративним позовом Державного підприємства "Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" до Головного управління Держпраці у Львівській області про скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 червня 2017 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю апеляційної скарги вимогам частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору, та надано десятиденний строк для усунення виявлених недоліків.
Згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором № 7900512591694 особа, яка подала апеляційну скаргу, копію зазначеної ухвали отримала 12 червня 2017 року.
денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення вказаних в ній недоліків.
На виконання даної ухвали Управління Держпраці у Львівській області подало заяву про відкриття апеляційного провадження. На обґрунтування клопотання зазначає, що Державна служба України з питань праці (Держпраці) здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи, яким є Управління Держпраці в Тернопільській області. Тому на підставі п. 20 ст. 5 Закону України Про судовий збір апелянт просить звільнити його від сплати судового збору.
Оцінивши доводи даного клопотання, вважаю, що воно є необґрунтованим і не підлягає задоволенню з таких підстав.
Управління Держпраці у Львівській області в апеляційній скарзі також вказувало, що звільнене від сплати судового збору відповідно до п. 20 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Однак в ухвалі від 06.06.2017 року про залишення апеляційної скарги без руху вже було надано оцінку таким доводам апелянта і зроблено висновок про їх безпідставність, зокрема, зазначено, що пільги щодо сплати судового збору, встановлені даною нормою, на Управління Держпраці в Тернопільській області не поширюються, оскільки такі пільги стосуються виключно центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Державної служба України з питань праці (Держпраці), однак не поширюються на її територіальні органи.
В свою чергу апелянт помилково тлумачить п. 20 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", стверджуючи, що встановлені нею пільги щодо сплати судового збору поширюються як на Держпраці, так на її територіальні органи.
Помилковість таких тверджень апелянта підтверджується системним аналізом положень ст. 5 Закону України "Про судовий збір", якою встановлено пільги із сплати судового збору, де, зокрема, п. 18 звільнено від сплати судового збору Пенсійний фонд України та його органи, а також органи Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального страхування України, тобто чітко визначено, що такі пільги поширюються як на центральний орган виконавчої влади, так і на його органи (територіальні підрозділи).
Враховуючи наведене вище, приходжу до висновку, що Управління Держпраці у Львівській області не усунуло недоліків апеляційної скарги, вказаних в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, а тому відповідно до ч. 3 ст. 189 та п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційну скаргу слід повернути особі, яка її подала.
При цьому, особі, яка подавала апеляційну скаргу слід розяснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права на повторне подання апеляційної скарги в порядку, встановленому процесуальним законом.
Керуючись статтями 160, 165, 108, 187, 189, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Держпраці у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03 травня 2017 року у справі № 461/1696/17 за адміністративним позовом Державного підприємства "Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" до Головного управління Держпраці у Львівській області про скасування постанови повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів з моменту направлення копії ухвали особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
СуддяОСОБА_1