Постанова № 67700586, 12.07.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2017
Номер справи
812/859/17
Номер документу
67700586
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 липня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/859/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Широка К. Ю., розглянувши в порядку письмового провадження справу № 812/859/17 за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Луганській області до Публічного акціонерного товариства “Лисичанськвугілля” про стягнення податкового боргу з екологічного податку у сумі 1955154,14 грн за період з 01.10.2016 по 31.12.2016 та рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 1953884,33 грн за період з 01.07.2016 по 31.12.2016, всього - 3909038,47 грн, -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДФС у Луганській області (далі - позивач) до Публічного акціонерного товариства “Лисичанськвугілля” (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу з екологічного податку у сумі 1955154,14 грн за період з 01.10.2016 по 31.12.2016 та рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 1953884,33грн за період з 01.07.2016 по 31.12.2016, всього - 3909038,47 грн.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що Публічне акціонерне товариство “Лисичанськвугілля” зареєстровано у якості суб’єкта підприємницької діяльності Лисичанською міською радою Луганської області, ідентифікаційний номер суб'єкта підприємницької діяльності - 32359108. Відповідач, перебуває на обліку як платник податків з 19.06.2003.

У відповідача станом за період з 19.11.2016 по теперішній час утворився податковий борг з екологічного податку та рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі у загальній сумі 3909038,47 грн.

Відповідачем до контролюючого органо було подано податкові декларації з екологічного податку за 4 квартал 2016 року в загальному розмірі 1955154,14 грн відповідно до поданих податкових декларацій: № НОМЕР_1 від 02.02.2017 за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в розмірі 1776516,25 грн, № НОМЕР_2 від 02.02.2017 за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти в розмірі 72,372,40 грн, № НОМЕР_3 від 02.02.2017 за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах в розмірі 106265,49 грн.

Також відповідачем до контролюючого органо було подано податкові декларації з податкових зобов’язань з плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 3-4 квартал 2016 року в загальному розмірі 1953884,33 грн відповідно до розрахунків: № НОМЕР_4 від 02.11.2016 на суму 229058,64 грн, № НОМЕР_5 від 03.02.2017 на суму 274436,83 грн, № НОМЕР_6 від 03.02.2017 на суму 1043860,72 грн, № НОМЕР_7 від 03.02.2017 на суму 406528,14 грн,

З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією відповідачу була виставлена перша податкова вимога № 1/54/4491/24-06 від 06.06.2003 та друга податкова вимога № 2/79/6808 від 05.08.2003.

Податкові вимоги контролюючим органом не відкликались та судом не скасовувались.

На підставі викладеного, просив стягнути з Відповідача суму податкового боргу з екологічного податку у сумі 1955154,14 грн за період з 01.10.2016 по 31.12.2016 та рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 1953884,33грн за період з 01.07.2016 по 31.12.2016, всього - 3909038,47 грн з рахунків у банках, обслуговуючих боржника.

Представник позивача в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи без своєї участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити (а. с. 32, 43). Представник відповідача в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву про визнання адміністративного позову в повному обсязі, просив справу розглядати без участі представника товариства (а.с. 31, 41).

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, відсутні потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у справі доказів.

Враховуючи положення частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе розглянути дану адміністративну справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 КАС України, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що Публічне акціонерне товариство “Лисичанськвугілля” зареєстровано у якості суб’єкта підприємницької діяльності Лисичанською міською радою Луганської області, ідентифікаційний номер суб'єкта підприємницької діяльності - 32359108. Відповідач перебуває на обліку як платник податків в Харківському управлінні офісу великих платників податків Державної фіскальної служби з 19.06.2003 (а.с. 33-40).

Публічне акціонерне товариство “Лисичанськвугілля” має податковий борг з екологічного податку у сумі 1955154,14 грн за період з 01.10.2016 по 31.12.2016 (а. с. 11), який виник внаслідок несплати в установлений строк грошового зобов'язання, визначеного на підставі самостійно поданих декларацій, а саме: 1776516,25 грн, згідно декларації від 02.02.2017 за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (дата нарахування 17.02.2017), 72,372,40 грн, згідно декларації від 02.02.2017 за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти (дата нарахування 17.02.2017), 106265,49 грн згідно декларації від 02.02.2017 за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (дата нарахування 17.02.2017) (а.с. 8-10, 11) .

Також відповідач має податковий борг з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 1953884,33 грн за період з 01.07.2016 по 31.12.2016, всього - 3909038,47 грн (а. с. 20), який виник внаслідок несплати в установлений строк грошового зобов'язання, визначеного на підставі самостійно поданих декларацій, а саме: 229058,64 грн, згідно декларації від 02.11.2016 (дата нарахування 19.11.2016), 274436,83 грн, згідно декларації від 03.02.2017 (дата нарахування 17.02.2017), 1043860,72 грн, згідно декларації від 03.02.2017 (дата нарахування 17.02.2017), 406528,14 грн, згідно декларації від 03.02.2017 (дата нарахування 17.02.2017) (а.с. 12-19, 20).

Таким чином, загальна сума податкового боргу складає 3909038,47 грн грн, який відповідачем не сплачено (а.с. 11, 20).

З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією була надіслана відповідачу перша податкова вимога форми Ю1 № 1/54/4491/24-06 від 06.06.2003 та друга податкова вимога форми Ю2 № 2/79/6808 від 05.08.2003 (а.с. 22, 23). Перша податкова вимога вручена посадовій особі відповідача 11.06.2003, друга – 11.08.2003.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.

У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – ПК України) платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи тощо.

Відповідно до п.54.1 ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 250.2 ПК України платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Пунктом 257.1 ПК України встановлено, що базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу, а для рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за видобування нафти, конденсату, природного газу, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України, дорівнює календарному місяцю. Сума податкових зобов’язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації (пункт 257.5 ПК України).

Контролюючі органи згідно з пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України, мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до ст. 58 ПК України, контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов’язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу.

Пунктом 59.1. ст.59 ПК України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 95.1. ст. 95 ПК України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Частиною 2 ст.95 ПК України, передбачено два засобу погашення податкового боргу, а саме: шляхом стягнення коштів та продажу майна, яке перебуває у податковій заставі. Пунктом 95.3. ст. 95 ПК України встановлено стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Оскільки судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг з екологічного податку та рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у загальному розмірі - 3909038,47 грн перед бюджетом, який до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, сума податкового боргу є узгодженою, податковим органом дотримано порядок звернення до суду з позовом, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до Публічного акціонерного товариства “Лисичанськвугілля” про стягнення податкового боргу з екологічного податку у сумі 1955154,14 грн за період з 01.10.2016 по 31.12.2016 та рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 1953884,33 грн за період з 01.07.2016 по 31.12.2016, всього - 3909038,47 грн - задовольнити.

Стягнути з рахунків Публічного акціонерного товариства “Лисичанськвугілля” (код ЄДРПОУ 32359108, місцезнаходження: вулиця Малиновського, будинок 1, місто Лисичанськ, Луганська область, 93100) у банках, обслуговуючих такого платника, кошти в сумі 3909038,47 грн (три мільйона дев’ятсот дев’ять тисяч тридцять вісім гривень 47 коп.) в рахунок сплати податкового боргу зі сплати екологічного податку у сумі 1955154,14 грн за період з 01.10.2016 по 31.12.2016 та рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 1953884,33 грн за період з 01.07.2016 по 31.12.2016 на користь Державного бюджету України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя ОСОБА_1