
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 травня 2017 року № 810/1618/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сквирської районної державної адміністрації Київської області про визнання протиправним та скасування розпорядження,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1А.) з позовом до Сквирської районної державної адміністрації Київської області (далі - відповідач, Сквирська РДА), в якому просить визнати протиправним та скасувати розпорядження від 14.04.2017 №5-аг про дисциплінарне стягнення до ОСОБА_1А (далі - оспорюване розпорядження).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що правові підстави для притягнення її до дисциплінарної відповідальності у відповідача були відсутні, а оголошення догани вчинено Сквирською РДА з порушення встановленого чинним законодавством порядком, а тому просила суд задовольнити адміністративний позов, оскільки вважає, що оспорюване розпорядження підлягає скасуванню.
Заперечуючи проти позовних вимог, представник відповідача доводив відсутність підстав для скасування оспорюваного розпорядження, а також зазначив, що ОСОБА_1 - начальником управління соціального захисту населення Сквирської РДА, було допущено неналежне виконання службових обов'язків, яке полягало у не дотриманні позивачем при призначенні субсидії гр. ОСОБА_2 термінів та порядку, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 "Про затвердження Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (далі - Постанова №848). А тому, просив суд відмовити в задоволенні адміністративного позову.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.05.2017 вирішено розгляд даної адміністративної справи здійснювати в порядку письмового провадження.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
На підставі розпорядження голови Сквирської РДА від 14.08.2015 №55-К у відповідності до Законів України статті 11 "Про місцеві державні адміністрації", статей 25, 27 та 33 "Про державну службу", пункту 8 Положення про порядок стажування у державних органах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.12.1994 року №804, пункту 6 Положення про ранги державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.1996 року №658, частини першої статті 32 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) 18.08.2015 винесено наказ №80-К, відповідно до якого ОСОБА_1, приступила до виконання обов'язків начальника управління соціального захисту населення Сквирської РДА з 18 серпня 2015 року в порядку переведення з посади головного спеціаліста відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації з посадовим окладом згідно штатного розпису, 12 рангом державного службовця (шостої категорії) та надбавкою за вислугу років у розмірі 15 відсотків.
Згідно з розпорядженням Сквирської РДА №387 від 31.08.2016, вирішено утворити дисциплінарну комісію з розгляду дисциплінарних справ стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорії "Б" і "В" Сквирської районної державної адмініструй (далі - дисциплінарна комісія) та затвердити її склад.
09 березня 2017 року на особистий прийом до голови Сквирської РДА звернувся гр. ОСОБА_2, житель ІНФОРМАЦІЯ_1 зі скаргою на бездіяльність посадових осіб управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації щодо розгляду його заяви про призначення йому субсидії з оплати житлово-комунальних послуг.
Голова Сквирської РДА 16.03.2017 направив начальнику управління соціального захисту населення Сквирської РДА - ОСОБА_1, доручення "Щодо розгляду скарги гр. ОСОБА_2 від 09.03.2017 №С 294".
Листом від 17.03.2017 №589 ОСОБА_1 на доручення Голова Сквирської РДА від 16.03.2017 повідомила, що ОСОБА_2 перебуває на обліку, як отримувач субсидії на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до Постанови №848.
Згідно з пунктом 13 зазначеної Постанови, заявник звернувся до управління з електронною заявою, через офіційний веб-портал Мінсоцполітики, проте в місячний термін не зявився до управління та не підписав заяву, що давала право на призначення.
01 листопада 2016 року на адресу управління пріоритетним листом надійшла заява від ОСОБА_2 щодо призначення субсидії на житлово-комунальні послуги, яку зареєстровано за №121.
Відповідно до поданої заяви було здійснено запит до Державної фіскальної служби для отримання та перевірки даних за 2015 рік, зазначених в декларації заявника. Після отримання відповіді на запит було виявлено, що заявник не вказав заробітну плату та дохід від оренди земельного паю. Відповідно до результатів запиту було неможливо призначити субсидію заявнику в строки, визначені Постановою №848. Про виявлені невідповідності, зазначені в декларації і відповіді на запит від ДФС, заявника неодноразово було повідомлено в телефонному режимі та через уповноважену особу Великополовецької сільської ради.
На даний час гр. ОСОБА_2 субсидію призначено з початку опалювального сезону. Розмір плати за житлово-комунальні послуги для домогосподарства в жовтні місяці 2016 року становив 1378,70 грн., а обсяг визначеного для відсотка платежу становив 14% 406,34 грн., а також, призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період в розмірі 972,36 грн. на період з 01.10.2016 по 30.04.2017.
Із протоколу від 17.03.2017 №3 засідання дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорії "Б" і "В" Сквирської райдержадміністрації, судом встановлено, що членами комісії було заслухано пояснення ОСОБА_1 щодо скарги гр. ОСОБА_2 на бездіяльність працівників управління соціального захисту населення Сквирської РДА, яка повідомила що декларація про призначення субсидії в електронному варіанті була подана ОСОБА_2 10.10.2016, але не була ним підписана. Письмова заява про призначення субсидії була подана ним 1.11.2016. Після звірки з фіскальною службою Комісією з призначення субсидій Сквирської РДА 14.11.2016 було встановлено, що ОСОБА_2 зазначені недостовірні відомості про доходи, про що його було повідомлено уповноваженою Великополовецької сільської ради, що визнано скаржником під час розмови з головою райдержадміністрації. Позивач зауважила, що особисто до неї гр. ОСОБА_2 не звертався, а також зазначила наступне.
Відповідно Постанови №848, у разі подання документів, передбачених цим пунктом, у неповному обсязі субсидія призначається за умови надходження протягом місяця з дня подання (відправлення) заяви усіх необхідних документів. Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, визначених Постановою. При цьому структурним підрозділом з питань соціального захисту населення повідомляється заявнику про призначення (непризначення) житлової субсидії.
Таке повідомлення не було направлено заявнику, оскільки працівники управління приймали рішення про непризначення субсидії, у звязку з тим що очікували, що громадянин ОСОБА_2 подасть достовірні відомості щодо своїх доходів, а письмове повідомлення йому не направлялося у звязку з відсутністю коштів на оплату витрат поштового зв'язку. Про факт цього порушення ОСОБА_1 стало відомо після надходження скарги на бездіяльні працівників управління 09.03.2017.
Заслухавши вказані пояснення ОСОБА_1, члени комісії одноголосно ухвалили рішення розпочати дисциплінарне провадження по розгляду скарги гр. ОСОБА_2 на бездіяльність працівників управління соціального захисту населення Сквирської РДА з метою встановлення наявності чи відсутності в діях позивача дисциплінарного проступку та підстав для її притягнення до дисциплінарної відповідальності.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зверталась листом від 06.10.2016 №2783 до голови Сквирської РДА щодо сприяння реалізації Програми матеріально-технічного забезпечення управління у 2017 році, у якому просила для забезпечення своєчасності та якості роботи управління соціального захисту населення Сквирської РДА розглянути можливість збільшення чисельності працівників, а також виділення додаткових коштів на господарські витрати (поштових марок, поштових конвертів та інші).
Листом №06-44/909 від 28.03.2017 голова Сквирської РДА повідомив ОСОБА_1, що головною умовою можливості фінансування з районного бюджету вищевказаної Програми та здійснення видатків через органи Держказначейства є виконання ст.85 Бюджетного кодексу України. На жаль, ситуація з дотриманням вимог ст. 85 є складною. В звязку зі стрімким ростом фонду оплати праці всіх категорій працюючих бюджетної сфери, незабезпеченістю додатковою дотацією з Державного бюджету працівників НВК в частині дошкільних відділень, недоотриманням коштів на своєчасну оплату пільг та субсидій із Державного бюджету (які є захищеними статтями видатків), станом на 01.03.2017р. обліковується в органах Держказначейства заборгованість в сумі більше 72 млн.грн., тому, на цей час є неможливим виділення коштів на фінансування заходів Програми. Єдиним джерелом здійснення видатків на утримання управління залишаються виділені кошти з Державного бюджету.
Розпорядженням голови Сквирської РДА від 30.03.2017 №195 доручено дисциплінарній комісії Сквирської РДА провести дисциплінарне провадження стосовно неналежного виконання посадових обов'язків начальником управління соціального захисту населення Сквирської РДА, та надати відповідний висновок.
30 березня 2017 року ОСОБА_1 на ім'я голови Сквирської РДА направила запит, в якому зазначила, що 17.03.2017 ОСОБА_3 - керівником апарату райдержадміністрації, позивача викликано у телефонному режимі для дачі особистих пояснень з приводу скарги гр. ОСОБА_2 на засідання комісії Сквирської РДА за головуванням ОСОБА_4, члени комісії: ОСОБА_3 ., ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 На засіданні комісії позивач надала усні пояснення щодо скарги громадянина ОСОБА_2 повідомивши, що при особистій зустрічі із ОСОБА_2 її проінформовано, що 15.03.2017 року ним було подано заяву до сектору контролю та звернень громадян райдержадміністрації про відкликання заяви щодо претензій до управління соціального захисту населення. ОСОБА_1 не повідомлено, яка комісія заслуховувала її пояснення та у звязку з чим дана комісія створена.
У звязку з зазначеним, позивач просив надати інформацію щодо комісії Сквирської райдержадміністрації під головуванням ОСОБА_4, а саме: мета та правові підстави створення даної комісії, а також підстава заслуховування її особистих пояснень по скарзі гр. ОСОБА_2 на даній комісії. Також, просила надати належним чином завірені копії документів, що стосуються даного питання.
Відповідно до протоколу від 31.03.2017 №4, засідання дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорії "Б" і "В" Сквирської райдержадміністрації членами комісії було заслухано пояснення ОСОБА_1, яка зазначила, що підстав для відкриття дисциплінарної справи немає, оскільки громадянин ОСОБА_2 відкликав свою заяву про притягнення до відповідальності працівників управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації, а також жодних матеріальних збитків йому не було завдано, оскільки субсидію йому нараховано.
На вказаному засіданні дисциплінарної комісії виступив ОСОБА_5 - начальник відділу управління персоналом організаційної роботи апарату адміністрації, який зауважив, що він не погоджується з ОСОБА_10 Підставою для відкриття дисциплінарного провадження є неналежне виконання службових обовязків, яке проявилося в тому, що заявнику протягом чотирьох місяців надавалася відповідь щодо розгляду його заяви про призначення субсидії, а під час того прийому громадянину ОСОБА_2 відповідали, що його заява перебуває на розгляді, в той час, коли йому потрібно було внести зміни до декларації.
А також, виступила ОСОБА_4, перший заступник голови райдержадміністрації, яка повідомила, що 15 березня 2017 року до Сквирської райдержадміністрації надійшла, ще одна заява від громадянина ОСОБА_2, у якій він зазначає, що претензій до працівників управління соціального захисту населення Сквирської РДА не має, але це не є заява про відкликання попереднього звернення березня 2017 року, оскільки він не просить не розглядати попередню заяву.
Після заслуховування пояснень ОСОБА_1, а також інших присутніх на засіданні дисциплінарної комісії щодо обставин призначення субсидії гр. ОСОБА_2, члени комісії ухвалили:
- визнати, що ОСОБА_10 допустила неналежне виконання посадових обовязків, що виявилося в упущенні контролю за діями працівників УСЗН, що призвело до порушення прав громадянина ОСОБА_2
- рекомендувати голові Сквирської РДА: оголосити догану начальнику управління соціального захисту населення Сквирсьі райдержадміністрації ОСОБА_10 за неналежне виконання посадових обовязків; зобовязати начальника управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації ОСОБА_10 розробити та здійснити заходи щодо усунення причин і умов, сприяли вчиненню цього порушення. Про результати доповісти голові Сквирської РДА до 20.04.2017.
Вказані рекомендації були викладені членами дисциплінарної комісії 31.03.2017 у висновку дисциплінарної комісії Сквирської РДА щодо неналежного виконання посадових обов'язків начальником управління соціального захисту населення Сквирської РДА ОСОБА_1 (далі - висновок комісії).
13 квітня 2017 року на засідання дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорії "Б" і "В" Сквирської райдержадміністрації, оформленого протоколом №5, було заслухано доповідь ОСОБА_4, яка повідомила, що Великополовецька газова дільниця Білоцерківської філії ПАТ "Київоблгаз" надала довідку від 31.03.2017 року про те, що абоненту ОСОБА_2, який проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, перераховано у березні 2017 року субсидію у сумі 8851,23 грн. Станом на 01.03.2017 року по даному абоненту облікований борг у сумі 1795,42 грн., який погашено субсидійними коштами, у звязку з чим на рахунку абонента обліковується переплата. Станом на 29.03.2017 року по фактичному показнику газового лічильника переплата становить 4737,59 грн.
А також, ОСОБА_4 поставила питання ОСОБА_1, чи ведеться журнал реєстрації відвідувачів, які звертаються до громадської приймальні управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації.
У відповідь на вказане запитання, позивач повідомила, що раніше такого журналу в управлінні не було, так як він не передбачений методичними рекомендаціями, але, проаналізувавши ситуацію, яка склалася із громадянином ОСОБА_2, такий журнал в управлінні заведений і ведеться на належному рівні.
Із протоколу №5 від 13.04.2017 засідання дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорії "Б" і "В" Сквирської райдержадміністрації виливає, що членами комісії ухвалено рішення: взяти до відома субєкту призначення зазначену у цьому протоколі інформацію.
14 квітня 2017 року на підставі протоколів засідань дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорії "Б" і "В" Сквирської райдержадміністрації відповідачем винесено розпорядження, яким ОСОБА_1, начальнику управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації, оголошено догану.
Позивач, не погоджуючись із оспорюваним розпорядженням, а також вважаючи його безпідставним та неправомірним, звернулась з позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що склались між сторонами спору, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Частиною першою статті 64 Закону України "Про Державну службу" визначено, що за невиконання або неналежне виконання посадових обовязків, визначених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами у сфері державної служби, посадовою інструкцією, а також порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни державний службовець притягається до дисциплінарної відповідальності у порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до підпункту 1 пункту 9 Положення "Про управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації", затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 22.03.2013 №85, начальник управління, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці в управлінні.
Підставою для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку, тобто протиправної винної дії або бездіяльності чи прийняття рішення, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні державним службовцем своїх посадових обовязків та інших вимог, встановлених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, за яке до нього може бути застосоване дисциплінарне стягнення (частина перша статті 65 Закону України "Про Державну службу").
Згідно з частинами першою-четвертою статті 66 Закону України "Про Державну службу", до державних службовців застосовується один із таких видів дисциплінарного стягнення: зауваження; догана; попередження про неповну службову відповідність; звільнення з посади державної служби.
У разі допущення державним службовцем дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 6 частини другої статті 65 цього Закону, субєкт призначення або керівник державної служби може обмежитися зауваженням.
У разі допущення державним службовцем дисциплінарних проступків, передбачених пунктами 4, 5 та 12 частини другої статті 65 цього Закону, субєктом призначення або керівником державної служби такому державному службовцю може бути оголошено догану.
У разі допущення державним службовцем дисциплінарних проступків, передбачених пунктами 2 та 8 частини другої статті 65 цього Закону, а також вчинення систематично (повторно протягом року) дисциплінарних проступків, передбачених пунктами 4 та 5 частини другої статті 65 цього Закону, субєкт призначення або керівник державної служби може попередити такого державного службовця про неповну службову відповідність.
Відповідно до частини першої статті 69 Закону України "Про Державну службу", для здійснення дисциплінарного провадження з метою визначення ступеня вини, характеру і тяжкості вчиненого дисциплінарного проступку утворюється дисциплінарна комісія з розгляду дисциплінарних справ (далі - дисциплінарна комісія).
Судом встановлено, що розпорядження Сквирської РДА №387 від 31.08.2016 вирішено утворити дисциплінарну комісію з розгляду дисциплінарних справ стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорії "Б" і "В" Сквирської районної державної адмініструй та затвердити її склад.
Частинами першою-третьою статті 67 Закону України "Про Державну службу" визначено, що дисциплінарне стягнення має відповідати характеру і тяжкості вчиненого дисциплінарного проступку та ступеню вини державного службовця. Під час визначення виду дисциплінарного стягнення необхідно враховувати характер дисциплінарного проступку, обставини, за яких він був вчинений, настання тяжких наслідків, добровільне відшкодування заподіяної шкоди, попередню поведінку державного службовця та його ставлення до виконання посадових обовязків.
Обставинами, що помякшують відповідальність державного службовця, є:
1) усвідомлення та визнання своєї провини у вчиненні дисциплінарного проступку;
2) попередня бездоганна поведінка та відсутність дисциплінарних стягнень;
3) високі показники виконання службових завдань, наявність заохочень та урядових відзнак, урядових і державних нагород;
4) вжиття заходів щодо попередження, відвернення або усунення настання тяжких наслідків, які настали або можуть настати в результаті вчинення дисциплінарного проступку, добровільне відшкодування заподіяної шкоди;
5) вчинення проступку під впливом погрози, примусу або через службову чи іншу залежність;
6) вчинення проступку внаслідок неправомірних дій керівника.
Під час застосування дисциплінарного стягнення можуть враховуватися також інші, не зазначені у частині другій цієї статті, обставини, що помякшують відповідальність державного службовця.
Разом з тим, під час проведення дисциплінарного провадження щодо неналежного виконання посадових обов'язків начальником управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації ОСОБА_10 дисциплінарною комісією не були враховані обставини, що пом'якшують її відповідальність, а саме:
- гр. ОСОБА_2 був повідомлений про необхідність подання достовірних відомостей до управління СЗН РДА начальником відділу соціальних допомог та компенсацій УСЗН ОСОБА_11, що було визнано скаржником на прийомі у голови Сквирської РДА 09.03.2017, проте своєчасно не зроблено;
- в управлінні соціального захисту населення Сквирської РДА відсутні кошти на оплату витрат поштового зв'язку для надсилання письмових повідомлень про призначення або непризначення субсидій, що підтверджується листом №06-44/909 від 28.03.2017 голови Сквирської РДА, яким повідомлено ОСОБА_1 про відсутність можливості сприяння реалізації Програми матеріально-технічного забезпечення управління у 2017 році;
- на час проведення дисциплінарного провадження гр. ОСОБА_2 субсидія є нарахованою, що підтверджується довідкою Великополовецької газової дільниці Білоцерківської філії ПАТ "Київоблгаз" від 31.03.2017 року про те, що абоненту ОСОБА_2, який проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, перераховано у березні 2017 року субсидію у сумі 8851,23 грн.;
- гр. ОСОБА_2 подав заяву від 15.03.2017 до Сквирської райдержадміністрації, у якій він зазначив, що претензій до працівників управління соціального захисту населення Сквирської РДА не має.
Таким чином, суд приходить до висновку, що під час визначення виду дисциплінарного стягнення дисциплінарною комісією не було належним чином враховано характер дисциплінарного проступку, обставини, за яких він був вчинений, а також тих, що помякшують відповідальність державного службовця.
Окрім цього, відповідно до частини першої статті 77 Закону України "Про Державну службу" рішення про накладення на державного службовця дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження приймає субєкт призначення протягом 10 календарних днів з дня отримання пропозицій Комісії, подання дисциплінарної комісії у державному органі. Рішення оформляється відповідним актом субєкта призначення.
Зважаючи на те, що суб'єкт призначення отримав пропозицію дисциплінарної комісії про застосування дисциплінарного стягнення до ОСОБА_1А у вигляді догани (висновок дисциплінарної комісії) 31.03.2017, тому суд вважає, що відповідачем порушено десятиденний строк, визначений частиною першою статті 77 Закону України "Про Державну службу", оскільки оспроюване розпорядження винесено Сквирською РДА лише 14.04.2017.
Ураховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, оскільки Сквирською РДА при винесенні оспорюваного розпорядження, яким позивача притягнуто до дисциплінарної відповідальності, не дотримано підстав, меж повноважень та способу дій, передбачених законодавством України, а тому таке розпорядження підлягає скасуванню.
Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).
Отже, здійсненні позивачем документально підтверджені судові витрати, а саме сплачений судовий збір у сумі 640,00 грн. підлягає присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Сквирської РДА.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Сквирської районної державної адміністрації №5-аг від 14.04.2017 "Про дисциплінарне стягнення до ОСОБА_1А."
Стягнути на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) сплачений нею судовий збір в сумі 640,00 грн. (шістсот сорок грн. 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Сквирської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код 24208857).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
СуддяБасай О.В.