
Яготинський районний суд Київської області
Справа 382/603/17
Провадження 2-а/382/35/17
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 липня 2017 року Яготинський районний суд
Київської області, в складі;
Головуючого; судді Карпович В.Д.
При секретарі Шипота Я.В., Нікішина П.О.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яготині, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, Київського обласний фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, про продовження строку звернення до суду та зобов'язання вчинити певні дії.
Встановив:
В позові до суду з врахуванням збільшення позовних вимог позивачка вказала, що 07.08.2012 року, вона- ОСОБА_1 була призначена на посаду головного державного податкового інспектора сектору взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Яготинської міжрайонної ДПІ Київської області (наказ № 15-0 від 07.08.2012 р.).
22.10.2015 р. у зв'язку з введенням в дію порядку змін до структури та до штатного розпису, її було переведено на посаду головного державного ревізора-інспектора Яготинського відділення Переяслав-Хмельницького ОДПІ ГУ ДФС у Київській області (наказ № 59-0 від 22.10.2015 р.) з яким до серпня 2016 року вона перебувала у трудових відносинах..
Відповідно до Постанови КМУ від 04.11.2015 р. № 892 та наказу ДФС від 18.02.2016 р. № 143 було розпочато реорганізацію шляхом приєднання Переяслав- Хмельницької ОДПІ ГУ ДФС у Київській області до Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області..
У зв'язку із реорганізацію їй було запропоновано посаду головного державного інспектора Яготинського відділення Броварської ОДПІ у вже реорганізованому Головному управлінні ДФС у Київській області, а тому з 12.08.2016 року вона перебуває у трудових відносинах із правонаступником Переяслав- Хмельницької ОДПІ ГУ ДФС у Київській області - Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області. Тобто, вона не влаштувалась на роботу у новостворену організацію, а як і до реорганізації продовжила працювати у структурі органів Державної фіскальної служби.
15.08.2016року, нею було отримано листок непрацездатності серія АДА № 55261, причина непрацездатності - вагітність та пологи, у зв'язку з чим того ж дня вона звернулась із заявою до свого роботодавця - Броварської ОДПІ ГУ ДФС України у Київській області з проханням прийняти вказаний вище листок непрацездатності, а також індивідуальні відомості про застраховану особу Ф. ОК-5 та нарахувати і виплатити їй передбачені Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» суми допомоги по вагітності та пологам та надати відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами відповідно до ст. 17 ЗУ «Про відпустки» з 15 серпня 2016 року по 19 грудня 2016 року.
21.09.2016року, їй було нараховано допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами в розмірі 5 986, 95 грн.
Не погоджуючись із сумою нарахованої вище виплати 26.09.2016 року, нею було подано скаргу до Київського обласного фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, щодо правомірності дій керівництва та бухгалтерії при наданні допомоги по вагітності та пологах.
Згідно листа-відповіді Відповідача 2 від 17.10.2016 № 04-08-3-30 для розрахунку лікарняних їй за період з 15 серпня 2016 року по 19 грудня 2016 року (на 126 днів) було взято лише заробітну плату (тільки посадовий оклад) за 3 (Три) календарні дні, відпрацьовані у штаті правонаступника Переяслав-Хмельницької ОДПІ ГУ ДФС у Київській області - Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.
Проте вважає, що розрахунок допомоги їй у зв'язку з вагітністю та пологами в розмірі 5 986, 95 грн. здійснений з порушенням положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 р. № 439) і загального алгоритму розрахунку допомоги по вагітності і пологам.
Посилаючись на вимоги передбачені ст.ст.19, 25, 31 Закону України « Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування», просила:
Поновити їй строк для звернення до суду.
Зобов'язати Броварське ОДПІ ГУ ДФС у Київській області вчинити певні дії, а саме, здійснити перерахунок допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами з урахуванням заробітної плати ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) за останні 12 місяців роботи перед настанням страхового випадку в управлінні Переяслав-Хмельницького ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.
Зобов'язати Київський обласний фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вчинити певні дії, а саме, виплатити належну ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) суму допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами керуючись вже вірним розрахунком Броварського ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.
Присудити на користь позивача - ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) із Державного бюджету України судовий збір у розмірі 640,00 гри.
Не визнаючи позовних вимог позивача, відповідач; Київський обласний фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надіслали до суду свої заперечення, в яких вказали наступне:
Згідно з копією трудової книжки позивача, ОСОБА_1 звільнена з посади головного державного ревізора - інспектора Яготинського відділення Переяслав - Хмельницького ОДПІ ГУ ДФС у Київській області 11 серпня 2016 року згідно з п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП.
Відповідно до п.2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58, у разі переведення працівників з одного підприємства на інше за погодженням між керівниками підприємств до трудових книжок зазначених працівників у графі 3 записується посилання на погодження: «Звільнений у зв'язку з переведенням на роботу на таке-то підприємство, п.5 ст.36 КЗпП України». Отже, в цьому випадку під час обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, що настала після 11.08.2016р., застосовується п.27 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 з урахуванням змін та доповнень (далі - ПКМУ 1266), якою передбачено: що у разі коли застрахована особа перебувала у трудових відносинах менш ніж календарний місяць за останнім основним місцем роботи, розрахунковий період визначається за фактично відпрацьований час( календарні дні) перед настанням страхового випадку.
Дане твердження також підтримується фахівцями департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства праці і соціальної політики України надрукованим у газеті праця та зарплата № 38 (1002) від 12 жовтня 2016 року.
Щодо посилання позивача на Постанову Кабінету міністрів України від 08.12.2009 року Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1266, зауважують, що 26 червня 2015 року прийнято постанову Кабінету міністрів України № 439, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1266. Тобто з 04 липня 2015 року (дата набрання чинності постанови) законодавством не передбачено можливості для розрахунку середньої заробітної плати за декількома місцями роботи сумарно за шість календарних місяців у 12- місячному періоді перед настанням страхового випадку.
Не визнаючи вимог позивача, відповідач Броварська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, надіслали до суду свої заперечення в яких вказали наступне:
ОСОБА_1 звільнена з Переяслав-Хмельницької ОДПІ ГУ ДФС у Київській області згідно п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпПУ (наказ №35-о від 1 1.08.2016 року). у зв'язку з чим трудовий договір припинено і працівника переведено за його згодою до Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області. В цьому випадку, під час обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, застосовується ч. 1 п. 6 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001р. №1266, якою передбачено: якщо застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачували страхові внески менше ніж календарний місяць, середня заробітна плата (дохід) обчислюється за фактично відпрацьований час перед настанням страхового випадку. Наказом Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 12.08.2016 №113-о «Про призначення працівників» ОСОБА_1 була призначена головним державним інспектором Яготинського відділення Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київської області та їй нарахована заробітна плата за 1р. день - 136,60грн.
15 серпня 2016 року ОСОБА_1 був виданий лист непрацездатності (серія АДА №755261) по вагітності та пологах терміном на 126 кал. днів.
Враховуючи вищевикладене, період роботи ОСОБА_1 в Переяслав-Хмельницькій ОДПІ ГУ ДФС у Київській області не включається до розрахунку допомоги по вагітності та пологах. Крім того, при розрахунку допомоги по вагітності та пологах ОСОБА_1 Броварська ОДНІ здійснювала доплату за кожний повний місяць до мінімальної заробітної плати, яка на 15.08.2016 року становила 1450.00грн. Копія розрахунку лікарняного листа додається.
В судовому засіданні встановлено наступне:
07.08.2012 року, ОСОБА_1 була призначена на посаду головного державного податкового інспектора сектору взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Яготинської міжрайонної ДПІ Київської області (наказ № 15-0 від 07.08.2012 р.).
ОСОБА_1 звільнена з Переяслав-Хмельницької ОДПІ ГУ ДФС у Київській області згідно п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпПУ (наказ №35-о від 1 1.08.2016 року). у зв'язку з чим трудовий договір припинено і працівника переведено за його згодою до Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області. В цьому випадку, під час обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, застосовується ч. 1 п. 6 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001р. №1266, якою передбачено: якщо застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачували страхові внески менше ніж календарний місяць, середня заробітна плата (дохід) обчислюється за фактично відпрацьований час перед настанням страхового випадку. Наказом Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 12.08.2016 №113-о «Про призначення працівників» ОСОБА_1 була призначена головним державним інспектором Яготинського відділення Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київської області та їй нарахована заробітна плата за 1р. день - 136,60грн.
15 серпня 2016 року ОСОБА_1 був виданий лист непрацездатності (серія АДА №755261) по вагітності та пологах терміном на 126 кал. днів.
Відповідно до п.2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58, у разі переведення працівників з одного підприємства на інше за погодженням між керівниками підприємств до трудових книжок зазначених працівників у графі 3 записується посилання на погодження: «Звільнений у зв'язку з переведенням на роботу на таке-то підприємство, п.5 ст.36 КЗпП України». Отже, в цьому випадку під час обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, що настала після 11.08.2016р., застосовується п.27 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 з урахуванням змін та доповнень (далі - ПКМУ 1266), якою передбачено: що у разі коли застрахована особа перебувала у трудових відносинах менш ніж календарний місяць за останнім основним місцем роботи, розрахунковий період визначається за фактично відпрацьований час( календарні дні) перед настанням страхового випадку.
Таким чином суд приходить до думки, що період роботи ОСОБА_1 в Переяслав-Хмельницькій ОДПІ ГУ ДФС у Київській області не включається до розрахунку допомоги по вагітності та пологах. Крім того, при розрахунку допомоги по вагітності та пологах ОСОБА_1 Броварська ОДНІ здійснювала доплату за кожний повний місяць до мінімальної заробітної плати, яка на 15.08.2016 року становила 1450 грн.
Відповідно до п. 3 ст. 10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача- Київського обласного фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, суд вважає, що вимоги позивача не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні, а тому в їх задоволенні необхідно відмовити.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 86, 160 КАСУ, п.2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58, суд-
ПОСТАНОВИВ:
В адміністративному позові ОСОБА_1 до Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, Київського обласний фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, про продовження строку звернення до суду та зобов'язання вчинити певні дії, відмовити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Київської області, протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя Карпович В.Д.