Постанова № 67662582, 07.07.2017, Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
07.07.2017
Номер справи
359/5224/17
Номер документу
67662582
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження № 3/359/2443/2017

Справа № 359/5224/17

М № 0263/12500/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

«7» липня 2017 р. м. Бориспіль

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Криворучко І.В.

за участі представника Київської митниці ДФС ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу, яка надійшла від Київської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_3 (Vovniuk Vladimir), ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Україна, м. Житомир, місце проживання: ОСОБА_2, м. Торхіл, вул. Портофіно, буд. 24 (Canada, Thorhill, 24 Portofino cort), працює: інструктор з водіння в автошколі м. Торхіл, ОСОБА_2, паспорт громадянина ОСОБА_2 GK407784, виданий 14.03.2014 р., орган, що видав North York, за ст. 471 МК України, -

В С Т А Н О В И В :

Згідно даних протоколу про порушення митних правил, 24.05.2017 р. о 13 год. 35 хв., у громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3, який відлітав з України до Німеччини м. Франкфурт, літаком авіакомпанії «Lufthansa», рейс № 1491 було виявлено: радянські медалі 7 шт., нагрудні німецькі знаки 5 шт. та старовині монети 8 шт., що знаходились в одному з відділень валізи пасажира чорного кольору (багажна бирка № OS 585110, виписана на імя Vovniuk). Товари були виявлені в багажному відділенні залу «Відліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль». Громадянин своїми діями обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення. Зазначені товари переміщувались без ознак приховування. Зі слів громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 радянські медалі 7 шт., нагрудні німецькі знаки 5 шт. та старовині монети 8 шт. належать йому особисто. На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України даних товарів громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_3 Владімір не мав, до перетину «білої лінії» до інспекторів митниці не звертався та митної декларації не заповнював. Своїми діями пасажир порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, яким обмежено переміщення культурних цінностей через митний кордон України відповідно до Закону України № 1068-ХІV, від 21 вересня 1999 р., та Інструкції Міністерства культури і мистецтв України № 258 від 22.04.2002 р.

Частиною 2 статті 366 МК України передбачено, що канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Таким чином, своїми діями громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_3 під час проходження митного контролю в залі «Відліт» терміналу «D» ДПМА «Бориспіль» порушив встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.

Зазначені дії, що полягають у переміщенні через митний кордон України громадянином ОСОБА_2 ОСОБА_3, який формою проходження митного контролю обрав проходження через «зелений коридор», предметів, переміщення яких через митний кордон обмежено законодавством України, мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України.

У звязку з цим працівниками митниці складено протокол про порушення митних правил № 0263/12500/17 один примірник якого вручено під підпис громадянину ОСОБА_2 ОСОБА_3 (Vovniuk Vladimir) і в якому було зазначено про час та місце розгляду справи про порушення митних правил. В рахунок забезпечення штрафу працівниками митниці вилучено 1700 гривень.

Громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_3 (Vovniuk Vladimir) до суду не зявився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причини неявки суду невідомі. Клопотань про перенесення розгляду справи не надходило.

Представник особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_4 до суду не зявився, до початку розгляду справи надав заяву в якій просить надіслати рішення суду на його адресу в звязку з тим, що не має змоги прибути на судове засідання.

Представник Київської митниці ДФС в судовому засіданні підтримав протокол, просив суд накласти стягнення на правопорушника у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією вилучених товарів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника митниці, слід дійти висновку, що пасажир громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_3 (Vovniuk Vladimir) обрав проходження митного контролю «зеленим коридором» де передбачено наявність у громадян товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України. Під час огляду багажу у пасажира було виявлено 7 шт. радянських медалей, 5 шт. нагрудних німецьких знаків та 8 шт. старовинних монет.

Наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року № 258, затверджено «Інструкцію про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України».

Так, вказана Інструкція визначає порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України фізичними особами (громадянами України, іноземцями, особами безгромадянства) та юридичними особами (суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності будь-якої форми власності, державними та громадськими установами, представництвами іноземних компаній, дипломатичними представництвами, міжнародними організаціями тощо). Відповідно до п. 1.3. у даній Інструкції термін культурні цінності вживається у такому значенні - визначені у статті 1 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» об'єкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.

Статтею 1 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» визначено, що культурними цінностями є: оригінальні художні твориживопису,графіки та скульптури, художнікомпозиціїтамонтажізбудь-якихматеріалів,твори декоративно-прикладного і традиційного народного мистецтва; предмети, пов'язані з історичними подіями, розвитком суспільства та держави, історією науки і культури, а також такі, що стосуються життя та діяльності видатних діячів держави, політичних партій,громадських і релігійнихорганізацій,науки, культури та мистецтва;предмети музейного значення, знайдені під час археологічних розкопок; складові частинитафрагментиархітектурних, історичних, художніх пам'яток і пам'яток монументального мистецтва;старовинні книги та інші видання, що становлять історичну, художню, наукову та літературну цінність, окремо чи в колекції; манускрипти та інкунабули, стародруки, архівні документи, включаючи кіно-, фото- і фонодокументи, окремо чи в колекції;унікальні та рідкісні музичні інструменти;різноманітні види зброї, що має художню, історичну, етнографічну та наукову цінність; рідкісні поштові марки, інші філателістичні матеріали, окремо чи в колекції; рідкісні монети, ордени, медалі, печатки та інші предмети колекціонування; зоологічні колекції,що становлять наукову, культурно-освітню, навчально-виховну або естетичну цінність; рідкісні колекції та зразки флори і фауни, мінералогії, анатомії та палеонтології; родинні цінності - культурні цінності, що мають характер особистих або родинних предметів.

Згідно з висновком мистецтвознавчої експертизи від 19.06.2017 року № 060-4563 надані на експертизу вилучені за протоколом предмети мають культурну цінність як обєкт матеріальної культури, що має історичне значення. Даний висновок є обґрунтованим, і сумніву в обєктивності не викликає.

Відповідно до ч. 2 ст. 366 МК України, що канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Таким чином, громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_3 (Vovniuk Vladimir), під час проходження митного контролю в залі «Відліт» терміналу «D» ДПМА «Бориспіль» порушив встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.

Також судом враховані обставини справи, характер скоєного, особу порушника, та обставини що помякшують та обтяжують відповідальність останнього, думку представника митниці, суд дійшов висновку, що на правопорушника може бути накладено стягнення у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією вилучених предметів .

Вина правопорушника підтверджується даними протоколу про порушення митних правил, даними доповідної записки, протоколу опитування, даними опису вилучених предметів даними постанови про призначення комплексної експертизи, висновком мистецтвознавчої експертизи від 19.06.2017 року № 060-4563.

Своїми діями правопорушник громадянин громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_3 (Vovniuk Vladimir) порушив порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, яким обмежно переміщення через митний кордон України.

Крім того, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 320 грн.

Керуючись ст.471 МК України, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», -

П О С Т А Н О В И В :

Громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 (Vovniuk Vladimir), ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Україна, м. Житомир, місце проживання: ОСОБА_2, м. Торхіл, вул. Портофіно, буд. 24 (Canada, Thorhill, 24 Portofino cort), працює: інструктор з водіння в автошколі м. Торхіл, ОСОБА_2, паспорт громадянина ОСОБА_2 GK407784, виданий 14.03.2014 р., орган, що видав North York, визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та піддати стягненню у вигляді накладення адміністративного штрафу у розмірі 100 (ста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) грн., що підлягають сплаті на користь держави (отримувач: Бориспіль УДКСУ/Київська митниця міндоходів, ЄДПОУ: 38007070, МФО банку: 821018, КДБ: 21081100, р/р: 31117106705004, код виду надходжень 050*) та підлягають зверненню на вилучену згідно протоколу суму 1700 грн. 00 коп. в рахунок його сплати.

Вилучені у громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 (Vovniuk Vladimir), ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина ОСОБА_2 GK407784, виданий 14.03.2014 р., орган, що видав North York, 7 штук радянських медалей, 5 штук нагрудних німецьких знаків та 8 штук старовинних монет, відповідно до протоколу про порушення митних правил та опису предметів по справі № 0263/12500/17 від 24 травня 2017 року - конфіскувати в дохід держави Україна.

Стягнути з громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 (Vovniuk Vladimir), ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина ОСОБА_2 GK407784, виданий 14.03.2014 р., орган, що видав North York на користь державного бюджету України (р/р №31216206700004, МФО: 821018, код за ЄДРПОУ 38007070, банк: ГУДКСУ у Київській області м. Київ, отримувач коштів Бориспільське управління Державної казначейської служби України Київської області: 22030001, призначення платежу *;101;) судовий збір в розмірі 320 гривень.

Апеляційна скарга на постанову суду по справі про адміністративне правопорушення може бути принесена до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області протягом 10(десяти) днів з дня її винесення.

Постанова може бути предявлена до виконання протягом 3(трьох) місяців з дня набрання чинності.

Суддя І.В. Криворучко