
Справа № 444/1591/17
Провадження № 3/444/758/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 липня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., з участю ОСОБА_1 ОСОБА_2, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від відділу прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ОСОБА_2 (Yilmaz Yusuf Hyseyn Gulkan), ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, паспорт громадянина ОСОБА_3 серії Т11 № 325448 виданий 10.03.2011 року,
за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 ОСОБА_2 (Yilmaz Yusuf Hyseyn Gulkan) 08.07.2017 року о 10 год 30 хв був виявлений прикордонним нарядом "Прикордоннй патруль" в районі 646 прикордонного знаку на відстані близько 700 метрів від лінії державного кордону, 200 метрів до міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення "Рава-Руська", що відноситься до Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області за спробу незаконного перетину державного кордону в пункті пропуску "Рава-Руська" по документу, що містить недостовірні відомості щодо особи, а саме по посвідченню особи громадянина ОСОБА_4 Болгарії. Своїми діями ОСОБА_1 ОСОБА_2 (Yilmaz Yusuf Hyseyn Gulkan) вчинив спробу перетинання державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон України за документом, що містить недостовірні відомості про особу, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 ОСОБА_2 (Yilmaz Yusuf Hyseyn Gulkan) в судовому засіданні свою вину у вчиненому визнав та пояснив, що хотів перетнути кордон та їхати в ОСОБА_4, в подальшому у м. Лондон, Англію. Вказав, що його обманули та пообіцяли, що документ, а саме ID-карта за допомогою якої він намагався перетнути кордон, буде належним документом для цього.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 ОСОБА_2 (Yilmaz Yusuf Hyseyn Gulkan), факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 198611 від 09.07.2017 року;
- поясненнями в судовому засіданні та письмовими поясненнями в протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ОСОБА_2 (Yilmaz Yusuf Hyseyn Gulkan) в яких він зокрема свою вину у вчиненому визнав;
- протоколом про адміністративне затримання від 08.07.2017 року громадянина ОСОБА_4 Болгарія ОСОБА_5 (Marinov Maksim Georgiev);
- рапортами працівників прикордонної служби відділу прикордонної служби «Рава-Руська» начальнику відділу прикордонної служби «Рава-Руська» ОСОБА_6;
- довідкою з ОСОБА_6 даних «Гарт-5»;
-протоколом про уточнення установчих даних від 08.07.2017 року з якого вбачається, що громадянина ОСОБА_4 Болгарія ОСОБА_5 (Marinov Maksim Georgiev) ІНФОРМАЦІЯ_3, вважати громадянином ОСОБА_3 ОСОБА_1 ОСОБА_2 (Yilmaz Yusuf Hyseyn Gulkan), ІНФОРМАЦІЯ_1 та іншими матеріалами адміністративної справи.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 ОСОБА_2 (Yilmaz Yusuf Hyseyn Gulkan) є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Його вина полягає в тому, що він вчинив спробу перетинання державного кордону України в пунктах пропуску через державний кордон України за документами, що містять недостовірні відомості про особу.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 ОСОБА_2 (Yilmaz Yusuf Hyseyn Gulkan) за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною .
Обставин, які б обтяжували чи помякшували відповідальність ОСОБА_1 ОСОБА_2 (Yilmaz Yusuf Hyseyn Gulkan) судом не встановлено.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує помякшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який не працює, вперше притягується до адміністративної відповідальності, .
Санкція ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у виді накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч.1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 Кодексу України про адміністративні правопорушення розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Відповідно до ст. 16 Кодексу України про адміністративні правопорушення іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, а тому приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності , а саме у вигляді штрафу.
Окрім того, відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 320,00 грн.
Керуючись ст. 22, ч. 1 ст. 204-1, ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 ОСОБА_2 (Yilmaz Yusuf Hyseyn Gulkan) визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 (одна тисяча сімсот) грн. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ОСОБА_2 (Yilmaz Yusuf Hyseyn Gulkan) (ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, паспорт громадянина ОСОБА_3 серії Т11 № 325448 виданий 10.03.2011 року) судовий збір в розмірі 320,00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
-подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
-витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.