Постанова № 67654384, 10.07.2017, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
10.07.2017
Номер справи
461/2779/17
Номер документу
67654384
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 461/2779/17

Категорія 3

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.07.2017 року Галицький районний суд м. Львова в складі:

головуючого - судді Стрельбицького В.В.,

при секретарі Скаб В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Львівської міської ради, Виконавчого комітету Львівської міської ради, Управління земельних ресурсів Департаменту містобудування Львівської міської ради про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання до вчинення дій,

в с т а н о в и в :

позивач звернувся в суд з позовом до Львівської міської ради, Виконавчого комітету Львівської міської ради, Управління земельних ресурсів Департаменту містобудування Львівської міської ради, в якому просить визнати неправомірною бездіяльність відповідача щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 15 лютого 2017 року та зобов'язати ЛМР розглянути його заяву в строки та порядку передбаченому Законом.

В обґрунтування позову покликається на те, що 15 лютого 2017 року він, як учасник бойових дії, звернувся з письмовою заявою до ЛМР про погодження вибору місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, орієнтовною площею 0,10 га в АДРЕСА_1. До заяви, ним були подані всі документи, які як вважає позивач, необхідні для розгляду даного питання уповноваженим суб'єктом. Однак, 21 березня 2017 року Управлінням земельних ресурсів Департаменту містобудування Львівської міської ради в особі виконувача обов'язків начальника управління Е.Б.Колос надано відповідь № 2403-1634 про повернення вказаної заяви з пакетом поданих позивачем документів без зазначення причин та результатів розгляду. Такі дії відповідача ОСОБА_1 вважає неправомірними, адже вони порушують його законні права та інтереси і не грунтуються на положеннях Закону.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримала, надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві. Просить позов задоволити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов заперечив, з мотивів безпідставності. Просить відмовити в задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, як учасник бойових дій, звернувся до Львівської міської ради зі заявою від 15 лютого 2017 року про погодження вибору розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення землеустрою щодо відведення земельної ділянки в АДРЕСА_1 для будівництва житлового будинку, орієнтований розмір 0,10 га.

Згідно листа Управління земельних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради №2403-1634 від 21 березня 2017 року, позивачу повернуто вказану заяву з пакетом поданих до неї документів, у зв'язку з невідповідностю місця розташування земельної ділянки, на яку претендує позивач генеральному плану населеного пункту та іншої містобудівної документації.

Відповідно до ч.ч.6,7 ст.118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Крім того, ст. 19 Конституції України та ч.3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання, зокрема, вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Як встановлено, заява позивача від 15 лютого 2017 року про погодження вибору розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення землеустрою щодо відведення земельної ділянки в АДРЕСА_1 для будівництва житлового будинку предметом вирішення на пленарному засіданні ЛМР не була, а відповідач Управління земельних ресурсів Департаменту містобудування Львівської міської ради обмежився лише листом, в якому не обґрунтованими є посилання на невідповідність поданої ОСОБА_1 заяви положенням Земельного Кодексу України, оскільки такі доводи відповідача повністю спростовуються матеріалами справи та не відповідають нормам законодавства України.

Тож, у відповідності до вищевказаних норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», саме на пленарному засіданні ЛМР повинно бути прийнято рішення за вказаною заявою та за наявності на це підстав погоджено вибір місця розташування земельної ділянки та надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку.

Частинами 1, 2 ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків звільнення від доказування. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене, враховуючи те, що представником відповідача не надано жодних доказів належного розгляду заяви позивача від 15.02.2017 року з дотриманням вимог Закону, суд приходить до висновку про під ставність позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.7-12,70,86,160-163 КАС України, суд,

вирішив:

Позов задоволити.

Визнати бездіяльність Львівської міської ради з розгляду заяви ОСОБА_1 від 15 лютого 2017 року про погодження вибору місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га в АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку неправомірною.

Зобов'язати Львівську міську раду розглянути на пленарному засіданні подану ОСОБА_1 15 лютого 2017 року заяву про погодження вибору місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га в АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку в строки, порядку та у спосіб передбачений Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельним кодексом України та прийняти належне рішення, у відповідності до чинного законодавства України.

На постанову суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10-ти днів з дня її проголошення.

Суддя Стрельбицький В.В.