Єдиний державний реєстр судових рішень Копія. Справа № 2а-2558/09/1170
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Притули К.М.
при секретарі: Сириці І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом прокурора Кіровоградського району Кіровоградської області в інтересах держави в особі Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції до субєкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу ,-
в с т а н о в и в
Прокурор Кіровоградського району Кіровоградської області звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з субєкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_1 на користь держави в особі Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції за рахунок активів податковий борг по податку на додану вартість в розмірі 62806,0 грн. та податковий борг по податку з доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності в сумі 16 34,22 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначили, що перевіркою, проведеною Кіровоградською міжрайонною державною податковою інспекцією з питань дотримання податкового законодавства було встановлено, що субєкт господарювання-фізична особа ОСОБА_1 має податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 62806,00 грн. та по податку з доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності 13997,30 грн. На даний час вказані кошти відповідачем не сплачено.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просили їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про місце, день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення судової повістки, яке повернулось на адресу суду.
Заслухавши думку прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що субєкт господарювання-фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований в Кіровоградській районній державній адміністрації 14.06.06р. Свідоцтво про державну реєстрацію Серії НОМЕР_2, номер запису про державну реєстрацію НОМЕР_3.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
У відповідності до п. 1.1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до ст.ст.9,14,15 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати податки та інші обовязкові платежі у строки, встановлені відповідними законами.
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» податок на додану вартість включений до переліку загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів). Відповідно до ч. 2 ст. 14 вищевказаного Закону загальнодержавні податки і збори (обовязкові платежі) встановлюються Верховною Радою України і справляються на всій території України.
Згідно з ч.1 с.2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» платниками податку є: резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи.
У відповідності до п.7.1 ст.7 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» ставка податку становить 15 відсотків від об'єкта оподаткування, крім випадків, визначених у пунктах 7.2 - 7.3 цієї статті.
Підпунктом 8.1.3 пункту 8.1 статті 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» якщо згідно з нормами цього Закону окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті, то платник податку зобов'язаний самостійно включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.
П. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», закріплено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
У відповідності до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 даного Закону Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» одним із обовязків платників податків є обовязок сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
У звязку із несвоєчасною сплатою податкового боргу порушуються економічні інтереси держави.
Згідно з пп. 5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за одержанням податкового законодавства, правильного обчислення повнотою та своєчасної сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обвязкових платежів).
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» на державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділ), районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції покладено функції щодо контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі: обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, інших платежів, а також здійснення реєстрації фізичних осіб - платників податків та інших обовязкових платежів.
Крім того, відповідно до пункту 2.1.4 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові органи відносяться до категорії контролюючих.
Судом встановлено, що на підставі Акту перевірки № 420/17-20/НОМЕР_1 від 17.10.08 р. про результати планової виїзної перевірки дотримання вимог податкового законодавства, податковим повідомленням-рішенням № 0040161720/0 від 31.10.2008 р., визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість донарахування основного платежу 41644,00 грн., застосовано штрафні санкції 21162,00 грн., всього 62806,00 грн., яке направлено поштою 31.10.2008 р., а також податковим повідомленням-рішенням № 0040171720/0 від 31.10.2008 р., визначено суму податкового зобовязання по податку з доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності донарахуванням основного платежу 13997,30 грн., яке направлено поштою. Згідно перерахунку податку на доходи з фізичних осіб за ІІІ квартал 2007 року про визначення до сплати податку в сумі 331,02 грн. податковим повідомленням № 000243120/0 від 24.10.07 р. визначено суму податкового зобовязання по податку на доходи з фізичних осіб від підприємницької діяльності в сумі 331,02 грн. Згідно перерахунку податку на доходи з фізичних осіб за 2007 рік про визначення до сплати податку в сумі 658,84 грн. податковим повідомленням № 0001431720/0 від 08.02.08 р. визначено суму податкового зобовязання по податку на доходи з фізичних осіб від підприємницької діяльності в сумі 658,84 грн. Згідно розрахунку авансових платежів податку на доходи з фізичних осіб на 2008 рік про суму нарахованого податку всього на суму 1387,06 грн. податковим повідомленням № 0001441720/0 від 08.02. 08 р. визначено суму податкового зобовязання по податку на доходи з фізичних осіб від підприємницької діяльності в сумі 1397,06грн. Всього по податку на доходи з фізичних осіб від підприємницької діяльності 16384,22 грн.
Всього податкового боргу не сплачено на суму 79190,22 грн. Першу податкову вимогу №1/442 від 22.09.2008 р. направлено поштою 24.09.2008 р., та вручено 26.09.2008р. Другу податкову вимогу № 2/4 від 09.01.2009 р. направлено поштою 13.01.09р. та 16.01.09 р. Інформація про сплату даного боргу у суду відсутня.
Пп. 3.1.1 п. 3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За наведених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст., ст. 162 , 163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в
Позов прокурора Кіровоградського району Кіровоградської області задовольнити.
Стягнути з субєкта господарювання фізичної особи ОСОБА_1:
- на користь держави, в особі Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції( Одержувач: УДК в Кіровоградському районі, р/р 31118029700194 код 23684886 Банк: ГУДКУ в Кіровоградській області МФО 823016) за рахунок активів податковий борг по податку на додану вартість 62806,00 грн.
- на користь держави, в особі Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції ( Одержувач: Степова сільська рада, р/р № 33217801700222 код 23684886 Банк: ГУДКУ в Кіровоградській області МФО 823016) за рахунок активів податковий борг по податку з доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності в сумі 16384,22 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя-підпис
з оригіналом згідно
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М. Притула
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 18 листопада 2009 року.