
Справа № 584/726/17
Провадження № 2-а/584/40/17
ПОСТАНОВА Іменем України
05.07.2017 Путивльський районний суд Сумської області
в особі: головуючого судді Толстого О.О.
при секретарі Зікрати Я.В.
за участю: прокурора Погосяна П.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Путивль справу за адміністративним позовом Першого заступника керівника Конотопської місцевої прокуратури (далі - Прокурор) в інтересах держави до Ревякинської сільської ради Путивльського району Сумської області про зобовязання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ :
Прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом, який обґрунтовував тим, що за результатами вивчення питань дотримання законодавства України щодо благоустрою населених пунктів виявлено ряд порушень щодо проведення технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчику, розташованого по вул. Молодіжній, 8 в с. Ревякине Путивльського району Сумської області, який перебуває на балансі Ревякинської сільської ради.
План паспортизації та інвентаризації вказаного обєкту благоустрою станом на 13.06.2017 відсутній, технічна інвентаризація та паспортизація цього дитячого майданчика не проводилася, рішеннями сесії сільської ради плани інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків не затверджувалися.
Бездіяльність сільської ради щодо затвердження плану інвентаризації та паспортизації обєкту благоустрою населення дитячого майданчику, а також невжиття заходів по вирішенню питання щодо безпосереднього проведення інвентаризації та паспортизації цього обєкту благоустрою ставить під загрозу закріплені ст.ст. 3, 27 Конституції України права дітей на життя, охорону здоровя, порушує вимоги Закону України «Про благоустрій населених пунктів», що може привести до травмування дітей у звязку з неналежним технічним станом обєкту благоустрою.
На підставі викладеного просив зобов'язати Ревякинську сільську раду Путивльського району Сумської області вчинити дії по розробленню та затвердженню плану технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчику, розташованого по вул. Молодіжній, 8 в с. Ревякине Путивльського району Сумської області, вирішити питання про проведення інвентаризації та паспортизації вказаного об'єкту благоустрою, а також стягнути на користь прокуратури Сумської області понесені витрати по сплаті судового збору.
Прокурор в судовому засіданні позов підтримав повністю.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, надав на адресу суду письмову заяву, в якій позов визнав повністю.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про повне задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Підтверджено матеріалами справи те, що на балансі Ревякинської сільської ради Путивльського району Сумської області перебуває дитячий майданчик по вул. Молодіжній, 8 в с. Ревякине Путивльського району Сумської області.
При цьому, плани інвентаризації та паспортизації цього обєкту благоустрою станом на 13.06.2017 сільською радою не затверджувалися (а.с. 6-8).
Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Ч. 2 ст. 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1статті 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»від 06.09.2005 № 2807-IV(далі Закон від 06.09.2005 № 2807-IV) до об'єктів благоустрою населених пунктів належать: 1) території загального користування: парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; пам'ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; пляжі; кладовища; інші території загального користування; 2) прибудинкові території; 3) території будівель та споруд інженерного захисту територій; 4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.
Пунктом 8ч. 1 статті 21 Закону від 06.09.2005 № 2807-IVвизначено, що елементами (частинами) об'єктів благоустрою єобладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків.
Згідно з п. 5 ч. 2ст. 18 Закону від 06.09.2005 № 2807-IVпідприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин), що здійснюються у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
Пунктом 1.2 Інструкції з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29.10.2012 № 550 (далі - Інструкція), передбачено, що ця Інструкція визначає порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації парків (гідропарків, лугопарків, лісопарків, парків культури та відпочинку, парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, історичних, національних, меморіальних та інших), рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків, пам'яток культурної та історичної спадщини, майданів, площ, бульварів, проспектів, вулиць, доріг, провулків, узвозів, проїздів, пішохідних та велосипедних доріжок, пляжів, кладовищ, інших територій загального користування; прибудинкових територій; територій будівель та споруд інженерного захисту територій; територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій на умовах договору, а також інших об'єктів благоустрою в межах населеного пункту (крім земельних ділянок, на яких розташовано вказані об'єкти).
Згідно п. 1.3 зазначеної Інструкції, паспортизація об'єктів благоустрою - складання технічних паспортів об'єктів благоустрою за результатами їх інвентаризації;технічна інвентаризація об'єктів благоустрою - сукупність заходів з обстеження, спрямованих на підтвердження наявності об'єктів нерухомого майна, елементів благоустрою та оцінку їх технічного стану, а також наявності інженерних мереж на об'єкті благоустрою.
Пунктами 1.4, 1.5 Інструкції визначено, що технічна інвентаризація та паспортизація об'єктів благоустрою проводяться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно. Технічна інвентаризація об'єктів благоустрою може бути плановою або позаплановою.Планова технічна інвентаризація повинна проводитись згідно з планами, затвердженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
Таким чином, суд вважає, що Ревякинською сільською радою Путивльського району Сумської області допущено порушення вимог закону, оскільки плани паспортизації та інвентаризації дитячого майданчику по вул. Молодіжній, 8 в с. Ревякине сільською радою не затверджувалися, технічна інвентаризація та паспортизація цього обєкту благоустрою не проводилася.
Частина 1 ст. 9 КАС України передбачає, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В силу ч. 1ст. 162 КАС Українипри вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання відповідача вчинити дії по розробленню, затвердженню плану технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика, розташованого по вул. Молодіжній, 8 в с. Ревякине Путивльського району Сумської області, та проведенню його інвентаризації і паспортизації.
Оскільки позовні вимоги прокурора задоволені повністю, суд вважає необхідним також покласти на Ревякинську сільську раду обов'язок відшкодувати стороні позивача усі понесені і документально підтверджені судові витрати, що складаються з судового збору в розмірі 1600 грн.
Керуючись ст. ст.7,8,11,70,71,158-163 КАС України,ст. ст. 13, 18, 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 № 2807-IV,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Першого заступника керівника Конотопської місцевої прокуратури задовольнити повністю.
2. Зобовязати Ревякинську сільську раду Путивльського району Сумської області вчинити дії по розробленню, затвердженню плану технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика, розташованого по вул. Молодіжній, 8 в с. Ревякине Путивльського району Сумської області, та проведенню його інвентаризації і паспортизації.
3. Присудити на користь Прокуратури Сумської області 1600 грн. судового збору з місцевого бюджету Ревякинської сільської ради Путивльського району Сумської області, які підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань цієї ради на р/р 35214005002983 в ДКСУ у м. Київ, код 03527891, МФО 820172.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Путивльський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк з моменту отримання копії постанови, складеної в повному обсязі.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення розгляду справи апеляційним судом.
Постанова складена у повному обсязі 10.07.2017.
Суддя: підпис
З оригіналом згідно:
Суддя
Путивльського районного суду ОСОБА_1