
Код суду 233 № 233/2945/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.07.2017 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Сітніков Т.Б., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від військової частини А0641, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в с. Іскрене, Шполянського району Черкаської області, українець, громадянин України, т.в.о. водія заправника взводу забезпечення військової частини польова пошта В1611, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-11 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 26 від 05 червня 2017 року, старший солдат ОСОБА_1 30 травня 2017 року приблизно о 18 годині 00 хвилин в м. Костянтинівка Донецької області по пр. Ломоносова, 161а, будучи військовослужбовцем, в умовах особливого періоду, самовільно залишив розташування військової частини А0641 та був відсутній на військовій службі протягом трьох діб, чим порушив ч. 3 ст. 172-11 КУпАП.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, протокол про адміністративне правопорушення № 26 від 05 червня 2017 року підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно з ст. 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, акти
Диспозиція частини 3ст. 172-11 КУпАП, за якою складено протокол, передбачає відповідальність засамовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової військової служби), а також військовозобовязаним та резервістом під час проходження зборів, а також незявлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, незявлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до десяти діб.
У відповідності дост.256 КУпАПзміст протоколу про адміністративне правопорушення повинен містити суть правопорушення.
Суть правопорушення викладається у відповідності до диспозиції тієї частини статтіабо статті, за якою складається протокол.
Згідно з ст. 1 Закону України «Про оборону України» від 06 грудня 1991 року № 1932-Х11 зі змінами: особливий період період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року «Про часткову мобілізацію» №303/2014 по теперішній час на території України діє особливий період.
Таким чином, всупереч зазначеному, суть правопорушення в протоколі, що надійшов на розгляд, не відповідає диспозиціїч.3ст.172-11 КУпАП, а відповідно й вимогамст.256 КУпАП.
Зазначені вище недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і обєктивне зясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
Враховуючи, що складення та оформлення даного протоколу про адміністративне правопорушення виконано неналежним чином, вважаю за необхідне протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-11 КУпАП повернути до військової частини А0641 для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 276, 283 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріал про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 172-11 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до військової частини А0641 для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Б. Сітніков