
Справа № 591/2857/17 Провадження № 3/591/992/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 липня 2017 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Мальована-Когер В.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, одруженого, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, секретар Сумської міської ради VІІ скликання,
за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 85/2017 від 01.06.2017 року ОСОБА_1 несвоєчасно подав, без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
ОСОБА_1 свою вину не визнав, з проколом не згоден, пояснив, що вчасно подати декларацію не зміг з незалежних від нього причин, оскільки веб-сайт працював з перебоями, не завантажувався, про що він постійно цікавився на форумах, писав листи та телефонував до НАЗК. Недоліки у роботі реєстру та постійні перебої унеможливили виконання покладеного на нього обов'язку щодо подання декларації у встановлені строки. Вважає, що неналежне функціонування Реєстру є поважною причиною несвоєчасного подання декларації, тому просить закрити провадження по справі за відсутності складу правопорушення- відсутність вини
Суд заслухавши прокурора, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, а також дослідвши письмові матеріали адміністративних матеріалів, приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що відповідно до рішення Сумської міської ради VIІ скликання від 26.11.2015 № 2 «Про обрання секретаря Сумської міської ради VIІ скликання», обрано депутата Сумської міської ради VIІ скликання ОСОБА_1 секретарем Сумської міської ради VIІ скликання.
Присягу посадової особи місцевого самоврядування ОСОБА_1 прийняв 11.07.2014.
З часу обрання секретаря ради він головує на пленарних засіданнях ради, що зазначено у абзаці другому ч. 2 ст. 46 вказаного Закону.
Повноваження секретаря міської ради передбачені ч. 3 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
ОСОБА_1, в розумінні ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» є субєктом декларування та субєктом відповідальності за вчинення правопорушення повязаного з корупцією, згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Отже, секретар Сумської міської ради ОСОБА_1 має у обовязковому, визначеному законом порядку подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави.
Згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Так, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для декларацій (повідомлень) та субєктів декларування, щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.
другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, згідно п. 2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У другому етапі, що розпочалось з 01.01.2017, секретар Сумської міської ради ОСОБА_1, подав до Реєстру декларацію особи, уповноважену на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2016 рік 14.04.2017 о 00:11.
Відповідно до табелів обліку використання робочого часу за січень-березень 2017 року, секретар Сумської міської ради ОСОБА_1, останній перебував на робочому місці, окрім відряджень 12-13.01.2017 та 23.02.2017, а також вихідних і святкових днів.
Водночас, відомостей про перебування ОСОБА_1 на лікарняному не зазначено, що виключає наявності поважної причини.
Згідно листів НАЗК від 01.02.2017 №53-09/2197/17 та №53-09/2205/2017, у період з 01.09.2016 по 30.10.2016 обмежень доступу до Реєстру не було.
Разом з тим, згідно листа Державного підприємства "Українські спеціальні системи" № 07-928 від 21.06.2017 року в період з 16.01.2017 року до 01.06.2017 року включно доступ суб'єктів декларування до Реєстру (portal.nazk.gov.ua) був обмежений (з технічних причин) в наступні проміжки часу:
з 09-00 до 12-00 02.03.2017 року,
з 22-00 15.03.2017 до 08-00 16.03.2017 року,
з 06-00 до 08-00 24.03.2017 року,
з 01-00 до 09-00 28.03.2017 року.
Переважна частина службовців та посадових осіб Сумської міської ради, де працює ОСОБА_1 подали е-декларації без зауважень у відведений законом строк.
Датой виявлення цього правопорушення суд вважає факт установлення компетентним органом складу правопорушення, повязаного з корупцією згідно протоколу, а саме 01 червня 2017 року.
Таким чином, ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік є вчинення правопорушення, повязаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», за що передбачена відповідальність ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу винного, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, доказів накладення інших адміністративних стягнень не надано, вважаю за необхідне застосувати до нього покарання у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути судовий збір у сумі 320 грн.
Керуючись ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 320 гривень (стягувач: Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, інд. 01021, код ЄДРПОУ 26255795), отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банка отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова можу бути оскаржена до апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя В.В.Мальована-Когер