Постанова № 6758534, 05.10.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.10.2009
Номер справи
2а-12965/09/0570
Номер документу
6758534
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 жовтня 2009 р.                                                                       справа № 2а-12965/09/0570

час прийняття постанови: 14.30 година

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді

при секретарі                                                  Фенделєвій В.Є.

за участю представника позивача Долі Е.В.

представника відповідача Башкірової С.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державного підприємства «Шахтарськантрацит» до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області про визнання недійсним рішення № 116 від 24 березня 2009 року частково: щодо сплати штрафу в сумі 580878.43 грн. та пені в сумі 175979.46 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Державне підприємство «Шахтарськантрацит» звернулось до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області про визнання недійсним рішення № 116 від 24 березня 2009 року частково: щодо сплати штрафу в сумі 580878.43 грн. та пені в сумі 175979.46 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з березня 2008 року по березень 2009 року підприємство сплачувало поточні платежі до Пенсійного фонду у розмірі згідно додатку 23 «Розрахунок сум страхових внесків на загальнодержавне пенсійне страхування», які відповідач відносив на попередній період, тобто здійснював перерозподіл, сплачених грошових коштів позивача без врахування призначення платежу у платіжних дорученнях.

Позивач зазначає, що ним допущена несвоєчасна сплата належної суми страхових внесків ДП «Шахтарськантрацит» в деяких місяцях, тому він визнає пеню на суму 9679.88 грн. та штрафні санкції в сумі 103884.95 грн.

Просить суд визнати недійсним рішення відповідача № 116 від 24.02.2009 року частково: щодо сплати штрафу в сумі 580878.43 грн., щодо сплати пені в сумі 175979.46 грн.

          В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Надав суду пояснення аналогічні обґрунтуванню позовних вимог. Просив позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив у задоволенні позовних вимог відмовити. Заперечення проти позову суду не надав.

Розгляд справи здійснювався із фіксуванням судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою «Камертон».

Вислухавши у судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Державне підприємство «Шахтарськантрацит» зареєстровано виконавчим комітетом Шахтарської міської ради Донецької області 30 квітня 2003 року, як юридична особа (ідентифікаційний код 32299510), включено до ЄДРПОУ.

Відповідач, Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

24 березня 2009 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області було прийнято рішення № 116 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, відповідно до якого відповідач застосував до позивача суму штрафу у розмірі 684763.38 грн. та нарахував пеню у розмірі 185659.34 грн. за період з 28.11.2007 року по 02.03.2009 року.

Відповідно до зазначеного рішення № 116 до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» було застосовано штраф у розмірі 50% в залежності від кількості днів затримки.

Підприємством рішення управління було оскаржено до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецькій області та за результатами розгляду було одержано рішення від 27 квітня 2009 року № 6693/08, яким рішення УПФУ в м. Шахтарську від 24.03.2009 року № 116 залишено без змін.

Також, позивачем зазначене рішення було оскаржено до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримано рішення про результати розгляду скарги від 23 липня 2009 року № 13495/09-10, відповідно до якого рішення УПФУ в м. Шахтарську від 24.03.2009 року № 116 залишено без змін.

У відповідності до ч. 5 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків.          

Згідно ч. 6 ст. 20 цього Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно до п. 11.11. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України платники, зазначені в підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.

18 березня 2008 року позивачем до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області був поданий розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за лютий 2008 року. Страхові внески 33.2% та 4% за лютий 2008 року в розмірі 121578.86 грн. підлягали сплаті позивачем до 20 березня 2008 року.

Так, 27 березня 2009 року позивачем сплачено страхові внески на загальну суму в розмірі 121578.88 грн. Тобто, мав факт несвоєчасної сплати суми страхових внесків в розмірі 121578.88 грн. на 7 календарних днів (з 21.03.2008р. по 27.03.2008р.).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 21 березня 2008 року по 27 березня 2008 року здійснював поточні платежі за лютий 2008 року.

У квітні 2008 року позивачем до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області був поданий розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за березень 2008 року. Страхові внески 33.2% та 4% за березень 2008 року в розмірі 129088.55 грн. підлягали сплаті позивачем до 20 квітня 2008 року.

Так, 24 квітня 2008 року позивачем сплачено страхові внески в розмірі 64010.00 грн. та 25 квітня 2008 року сплачено страхові внески в розмірі 64006.55 грн., а всього: 128016.55 грн. Тобто, мав факт несвоєчасної сплати суми страхових внесків в розмірі 64010.00 на 4 календарних дні (з 21.04.2008р. по 24.04.2008р.), в розмірі 64006.55 грн. на 5 календарних днів (з 21.04.2008р. по 25.04.2008р.).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 21 квітня 2008 року по 25 квітня 2008 року здійснював поточні платежі за березень 2008 року.

У травні 2008 року позивачем до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області був поданий розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень 2008 року. Страхові внески 33.2% та 4% за квітень 2008 року в розмірі 92415.76 грн. підлягали сплаті позивачем до 20 травня 2008 року.

Так, 22 травня 2008 року позивачем сплачено страхові внески у розмірі 52310.34 грн., 30 квітня 2008 року сплачено страхові внески в розмірі 215.00 грн., 27 травня 2008 року сплачено страхові внески в розмірі 20550.00 грн. та 30 травня 2008 року в розмірі 19340.42 грн., всього: 92415.76 грн.

Мав факт несвоєчасної сплати суми страхових внесків в розмірі 52310.34 грн. на 2 календарних дні (з 21.05.2008р. по 22.05.2008р.), в розмірі 20550.00 грн. на 7 календарних днів (з 21.05.3008р. по 27.05.2008р.) та в розмірі 19340.42 грн. на 10 календарних днів (з 21.05.2008р. по 30.05.2008р.).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 21 травня 2008 року по 30 травня 2008 року здійснював поточні платежі за квітень 2008 року.

18 червня 2008 року позивачем до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області був поданий розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень 2008 року. Страхові внески 33.2% та 4% за травень 2008 року в розмірі 125244.84 грн. підлягали сплаті позивачем до 20 червня 2008 року.

Так, 25 червня 2008 року позивачем сплачено страхові внески в розмірі 62625.00 грн. та 7 липня 2008 року сплачено страхові внески в розмірі 62619.84 грн., всього: 125244.84 грн.

Тобто, мав факт несвоєчасної сплати суми страхових внесків в розмірі 62625.00 грн. на 5 календарних днів (з 21.06.2008р. по 25.06.2008р.) та в розмірі 62619.84 грн. на 17 календарних дні (з 21.06.2008р. по 07.07.2007р.).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 21 червня 2008 року по 7 липня 2008 року здійснював поточні платежі за травень 2008 року.

У липні 2008 року позивачем до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області був поданий розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за червень 2008 року. Страхові внески 33.2% та 4% за червень 2008 року в розмірі 115560.26 грн. підлягали сплаті позивачем до 20 липня 2008 року.

Так, 11 липня 2008 року позивачем сплачено страхові внески в розмірі 3740.00 грн., 1 серпня 2008 року сплачено страхові внески в розмірі 44737.24 грн., 14 серпня 2008 року сплачено страхові внески в розмірі 36700.00 грн. та 18 серпня 2008 року сплачено страхові внески в розмірі 30773.22 грн., всього: 115950.46 грн.

Тобто, мав факт несвоєчасної сплати суми страхових внесків в розмірі 44737.24 грн. на 12 календарних днів (з 21.07.2008р. по 01.08.2008р.), в розмірі 36700.00 грн. на 15 календарних дні (з 21.07.2008р. по 14.08.2007р.), в розмірі 30773.22 грн. на 29 календарних днів (з 21.07.2008р. по 18.08.2008р.).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 21 липня 2008 року по 18 серпня 2008 року здійснював поточні платежі за червень 2008 року.

У серпні 2008 року позивачем до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області був поданий розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за липень 2008 року. Страхові внески 33.2% та 4% за липень 2008 року в розмірі 152049.42 грн. підлягали сплаті позивачем до 20 серпня 2008 року.

Так, 28 серпня 2008 року позивачем сплачено страхові внески в розмірі 151659.42 грн. Тобто, мав факт несвоєчасної сплати суми страхових внесків в розмірі 151659.42 грн. на 8 календарних днів (з 21.08.2008р. по 28.08.2008р.).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 21 серпня 2008 року по 28 серпня 2008 року здійснював поточні платежі за липень 2008 року.

У вересні 2008 року позивачем до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області був поданий розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за серпень 2008 року. Страхові внески 33.2% та 4% за серпень 2008 року в розмірі 135095.28 грн. підлягали сплаті позивачем до 20 вересня 2008 року.

Так, 27 серпня 2008 року позивачем сплачено страхові внески в розмірі 772.00 грн., 29 серпня 2008 року сплачено страхові внески в розмірі 472.00 грн., 30 вересня сплачено страхові внески в розмірі 67119.21 грн., всього: 68363.21 грн. (33.2%), а також сплачено 66732.08 грн. (2%) Тобто, мав факт несвоєчасної сплати суми страхових внесків в розмірі 67119.21 грн. на 10 календарних днів (з 21.09.2008р. по 30.09.2008р.).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 21 вересня 2008 року по 16 жовтня 2008 року здійснював поточні платежі за серпень 2008 року.

У жовтні 2008 року позивачем до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області був поданий розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за вересень 2008 року. Страхові внески 33.2% та 4% за вересень 2008 року в розмірі 116689.15 грн. підлягали сплаті позивачем до 20 жовтня 2008 року.

Так, 28 жовтня 2008 року позивачем сплачено страхові внески в розмірі 102643.15 грн., 18 грудня 2008 року в розмірі 8150.00 грн. та 17 лютого 2009 року в розмірі 293.00 грн., всього: 111086.15 грн. Тобто, мав факт несвоєчасної сплати суми страхових внесків в розмірі 102643.15 грн. на 8 календарних днів (з 21.10.2008р. по 28.10.2008р.), на суму 8150.00 грн. на 59 календарних днів (з 21.10.2008р. по 18.12.2008р.) та на суму 293.00 грн. на 120 календарних днів (з 21.10.2008р. по 17.02.2009р.).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 21 жовтня 2008 року по 17 лютого 2009 року здійснював поточні платежі за вересень 2008 року.

У листопаді 2008 року позивачем до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області був поданий розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за жовтень 2008 року. Страхові внески 33.2% та 4% за жовтень 2008 року в розмірі 116885.40 грн. підлягали сплаті позивачем до 20 листопада 2008 року.

Так, 27 листопада 2008 року позивачем сплачено страхові внески в розмірі 61479.00 грн., 5 грудня 2008 року сплачено страхові внески в розмірі 33177.00 грн., 12 грудня 2008 року в розмірі 5313.00 грн. та 18 грудня 2008 року в розмірі 16916.40 грн., всього: 116885.40 грн. Тобто, мав факт несвоєчасної сплати суми страхових внесків в розмірі 61479.00 грн. на 7 календарних днів (з 21.11.2008р. по 27.11.2008р.), на суму 33177.00 грн. на 15 календарних днів (з 21.11.2008р. по 05.12.2008р.), на суму 5313.00 грн. 23 календарних дні (з 21.11.2008р. по 12.12.2008р.) та на суму 16916.40 грн. на 28 календарних днів (з 21.11.2008р. по 18.12.2008р.).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 21 листопада 2008 року по 18 грудня 2008 року здійснював поточні платежі за жовтень 2008 року.

У грудні 2008 року позивачем до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області був поданий розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за листопад 2008 року. Страхові внески 33.2% та 4% за листопад 2008 року в розмірі 130410.75 грн. підлягали сплаті позивачем до 20 грудня 2008 року.

Так, 26 грудня 2008 року позивачем сплачено страхові внески в розмірі 130576.00 грн. та 30 грудня 2008 року в розмірі 1060.00 грн., всього: 131 636 грн.. Тобто, мав факт несвоєчасної сплати суми страхових внесків в розмірі 130576.00 грн. на 6 календарних днів (з 21.12.2008р. по 26.12.2008р.) та на суму 1060.00 грн. на 10 календарних днів (з 21.12.2008р. по 30.12.2008р.).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 21 грудня 2008 року по 30 грудня 2008 року здійснював поточні платежі за листопад 2008 року.

У січні 2009 року позивачем до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області був поданий розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за грудень 2008 року. Страхові внески 33.2% та 4% за грудень 2008 року в розмірі 106530.49 грн. підлягали сплаті позивачем до 20 січня 2009 року.

Так, 2 лютого 2009 року позивачем сплачено страхові внески в розмірі 53715.00 грн. та 5 лютого 2009 року в розмірі 53260.58 грн., всього: 106975.58 грн. Тобто, мав факт несвоєчасної сплати суми страхових внесків в розмірі 53715.00 грн. на 13 календарних днів (з 21.01.2009р. по 02.02.2009р.) та на суму 53260.58 грн. на 16 календарних днів (з 21.01.2009р. по 05.02.2009р.).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 21 січня 2009 року по 5 лютого 2009 року здійснював поточні платежі за грудень 2008 року.

У лютому 2009 року позивачем до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області був поданий розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за січень 2009 року. Страхові внески 33.2% та 4% за січень 2009 року в розмірі 114697.41 грн. підлягали сплаті позивачем до 20 лютого 2009 року.

Так, 23 лютого 2009 року позивачем сплачено страхові внески в розмірі 2719.00 грн., 27 лютого 2009 року в розмірі 23069.00 грн., 27 лютого 2009 року в розмірі 9870.00 грн. та 2 березня 2009 року в розмірі 35485.00 грн., всього: 71 143 грн.

Тобто, мав факт несвоєчасної сплати суми страхових внесків в розмірі 2719.00 грн. на 3 календарних дні (з 21.02.2009р. по 23.02.2009р.), на суму 23069.00 грн. та на суму 9870.00 грн. на 7 календарних днів (з 21.02.2009р. по 27.02.2009р.), на суму 35485.00 грн. на 10 календарних днів (з 21.02.2009р. по 02.03.2009р.).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в період з 21 лютого 2009 року по 2 березня 2009 року здійснював поточні платежі за січень 2009 року.

Крім того, суд зазначає, що в кожному із платіжних доручень підприємством визначалось призначення платежу

У відповідності до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0.1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до п. 9.3.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, у разі, коли страхувальник не сплачує (не перераховує) або несвоєчасно сплачує (несвоєчасно перераховує) страхові внески, у тому числі донараховані ним самостійно або органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

при затримці їх сплати у строк до 30 календарних днів включно, - 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум;

при затримці їх сплати у строк до 90 календарних днів включно, - 20 відсотків зазначених сум;

при затримці їх сплати понад 90 календарних днів, - 50 відсотків зазначених сум.

Рішення про застосування штрафів, зазначених у цьому підпункті, складається в залежності від терміну затримки сплати (погашення) страхових внесків:

1) при затримці до 30 календарних днів включно, на наступний день після закінчення зазначених 30 календарних днів рішення про застосування штрафу виноситься у розмірі десяти відсотків від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки.

Тобто, рішення виноситься одне на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки за період з 1 до 30 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період;

Розрахунок фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.

Відповідно до п. 10.1. зазначеної Іеструкції на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) та своєчасно не сплачені (не перераховані) фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0.1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку та розмірах, визначених цим пунктом.

Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником включно.

Документами, які є підставою для нарахування пені, є:

- документи, що підтверджують суму страхових внесків, фінансових санкцій та строк їх сплати - Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з позитивною сумою; вимога про донараховані суми страхових внесків за актами перевірок та узгоджене рішення про застосовані фінансові санкції (штрафи); рішення суду;

- документи, що підтверджують суму та дату погашення недоїмки за страховими внесками та боргу за фінансовими санкціями - виписки з рахунків у вигляді електронного реєстру розрахункових документів; корінець прибуткового документа про приймання установою банку платежів готівкою; договорів про розстрочення (відстрочення) страхових внесків; Розрахунок суми страхових внесків з від'ємною сумою; рішення про виключення з Державного реєстру підприємств та організацій України; свідоцтво про смерть фізичної особи.

Як встановлено судом, строк простроченої сплати страхових внесків у загальній сумі 1327313.25 грн. склав від 2 до 29 календарних днів відповідно, у зв’язку з чим штраф повинен розраховуватись у розмірі 10% від суми своєчасно несплачених страхових внесків.

Так, загальна сума страхових внесків у розмірі 1327 313.25 грн. сплачена позивачем із затримкою до 30 календарних днів, тобто 10% від цієї суми складає 132731.32 грн.

Сума страхових внесків у розмірі 8150.00 грн. сплачена позивачем із затримкою на 59 календарних дні, тобто 20% від цієї суми складає 1630.00 грн.

Сума страхових внесків у розмірі 293 грн. сплачена позивачем із затримкою на 120 календарних днів, тобто 50% від цієї суми складає 146.50 грн.

Таким чином, сума штрафної (фінансової) санкції за рішенням № 116 від 24.03.2009 року складає 141027.82 грн.

Стосовно нарахування позивачу пені суд зазначає наступне.

Пеня за несвоєчасну сплату сум страхових внесків відповідно до п. 8 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» повинна розраховуватись наступним чином: 0.1% х 121578.88 грн. х 7 днів = 851.05 грн.; 0.1% х 64010.00 х 4 днів = 256.04 грн.; 0.1% х 64006.55 грн. х 5 днів = 320.03 грн.; 0.1% х 52310.34 грн. х 2 днів = 104.62 грн.; 0.1% х 20550.00 грн. х 7 днів = 143.85 грн.; 0.1% х 19340.42 грн. х 10 днів = 193.40 грн.; 0.1% х 62625.00 грн. х 5 днів = 313.12 грн.; 0.1% х 62619.84 грн. х 17 днів = 1064.54 грн.; 0.1% х 44737.24 грн. х 12 днів = 536.85 грн.; 0.1% х 36 700 грн. х 15 днів = 550.50 грн.; 0.1% х 30773.22 грн. х 29 днів = 892.43 грн.; 0.1% х 151659.42 грн. х 8 днів = 1213.27 грн.; 0.1% х 67119.21 грн. х 10 днів = 671.19 грн.; 0.1% х 102643.15 грн. х 8 днів = 821.15 грн.; 0.1% х 8150.00 грн. х 59 днів = 480.85 грн.; 0.1% х 293.00 грн. х 120 днів = 35.16 грн.; 0.1% х 61 479 грн. х 7 днів = 430.35 грн.; 0.1% х 33 177 грн. х 15 днів = 497.65 грн.; 0.1% х 5313.00 грн. х 23 днів = 122.20 грн.; 0.1% х 16916.40 грн. х 28 днів = 473.66 грн.; 0.1% х 130 576 грн. х 6 днів = 783.46 грн.; 0.1% х 1060.00 грн. х 10 днів = 10.60 грн.; 0.1% х 53 715 грн. х 13 днів = 698.23 грн.; 0.1% х 53260.58 грн. х 16 днів = 852.17 грн.; 0.1% х 2719.00 грн. х 3 днів = 8.15 грн.; 0.1% х 23 069 грн. х 7 днів = 161.48 грн.; 0.1% х 9870.00 грн. х 7 днів = 69.09 грн.; 0.1% х 35485.00 грн. х 10 днів = 354.85 грн.

Таким чином, сума пені за рішенням № 116 від 24.03.2008 року складає 12909.94 грн.

Як вбачається із оскаржуваного рішення, розрахунку фінансової санкції та пені до нього відповідач зарахував поточні платежі, сплачені позивачем за період з лютого 2008 року по січень 2009 року в рахунок погашення недоїмки, пені та фінансових санкцій, що виникли в інших періодах, та розрахував розмір штрафних санкцій та пені виходячи з того, що були сплачені недоїмка, пеня та фінансові санкції, що виникли в попередніх періодах.

Стосовно погашення суми недоїмки відповідно до другого речення частини 5 статті 106 Закону України № 1058 суд зазначає, що даними нормами передбачене послідовне погашення недоїмки, пені, та фінансових санкцій при здійсненні сплати поточних сум страхових внесків (а саме вона мала місце у спірних відносинах), без порядку календарної черговості їх виникнення, як зазначено у першому реченні даного пункту.

Таким чином, зарахування відповідачем сплачених позивачем поточних сум страхових внесків в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій здійснене з порушенням вимог Закону, що призвело до неправильного нарахування відповідачем штрафу та пені.

Відповідачем помилково визначено базу для нарахування штрафів та пені, тому суд приходить до висновку, що спірне рішення є частково недійсним.

У відповідності до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, з Державного бюджету України суд стягує на користь позивача понесені судові витрати у розмірі 1.70 грн.

Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги державного підприємства «Шахтарськантрацит» до управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області про визнання недійсним рішення № 116 від 24 березня 2009 року частково: щодо сплати штрафу в сумі 580878.43 грн. та пені в сумі 175979.46 грн. - задовольнити частково.

Визнати рішення управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області винесене відносно Державного підприємства «Шахтарськантрацит» № 116 від 24 березня 2009 року про стягнення суми штрафу в розмірі 684763.38 грн. та нарахування пені в розмірі 185659.34 грн. – частково недійсним на суму штрафу в розмірі 543735.56 грн. та на суму нарахованої пені в розмірі 172749.40 грн.

В решті позовних вимог – відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Шахтарськантрацит» (86211, Донецька область, м. Шахтарськ, вул. Крупської, 20; р/р 26004301666425 у філії «Відділення Промінвестбанку в м. Шахтарську», МФО 334613, ЄДРПОУ 32299510) витрати по сплаті судового збору у розмірі 1.70 грн.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 5 жовтня 2009 року в присутності представників сторін. Повний текст постанови складений 10 жовтня 2009 року.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Могильницький М.С.