
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код за ЄДРПОУ 34390710
УХВАЛА
06 липня 2017 р. Справа № 820/2806/17
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Бідонько А.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до Відділу приватизації житлового фонду Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради, третя особа: ОСОБА_3 в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4 про визнання недійсним та скасування розпорядження і свідоцтва, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_2, звернувся до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду з позовом до Відділу приватизації житлового фонду Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради, третя особа: ОСОБА_3 в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4, в якому просить суд визнати недійсним з дати видання та скасувати розпорядження відділу приватизації житлового фонду Управління комунального майна та приватизації департаменту економіки та комунального майна Виконавчого комітету ХМР від 10.06.2016 №553-Ц2; визнати недійсним з дати видання та скасувати Свідоцтво про право спільної сумісної власності на нерухоме майно від 10.06.2016 №5-16-319938-Ц2, видане відділом приватизації житлового фонду Управління комунального майна та приватизації департаменту економіки та комунального майна Виконавчого комітету ХМР на квартиру №18 за адресою: м. Харків, проспект Ювілейний, буд.34-Г на ім'я ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Дослідивши позову заяву та додані до неї матеріали справи, суд дійшов висновку, що справа не підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду з огляду на такі обставини справи.
Згідно з частиною 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних ociб, прав та інтересів юридичних ociб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових ociб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до частини 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно з частиною 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: 1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; 2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Відповідно до положень частини 1 статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Згідно положень статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Частиною 1 статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
Згідно Положення про управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна ОСОБА_1 міської ради, затвердженим рішенням 2 сесії ОСОБА_1 міської ради 5 скликання «Про затвердження положень виконавчих органів ОСОБА_1 міської ради 5 скликання» від 31.05.2006 року № 21/06, Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна ОСОБА_1 міської ради (надалі - Управління) є виконавчим органом ОСОБА_1 міської ради, що утворюється міською радою.
Управління є підзвітним та підконтрольним ОСОБА_1 міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету ОСОБА_1 міської ради, ОСОБА_1 міському голові, а в разі його відсутності секретарю Харківської міської ради, та Департаменту економіки та комунального майна ОСОБА_1 міської ради.
Таким чином, Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна ОСОБА_1 міської ради є виконавчим органом місцевого самоврядування.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що даний адміністративний позов підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом, оскільки відповідач у справі - Відділ приватизації житлового фонду Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради, є виконавчим органом ОСОБА_1 міської ради, як органу місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Отже, позовна заява ОСОБА_2 підлягає поверненню позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення з позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 18, пунктом 6 частини 3 статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_2 до Відділу приватизації житлового фонду Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради, третя особа: ОСОБА_3 в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4 про визнання недійсним та скасування розпорядження і свідоцтва - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що він має право звернення з таким позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду.
Копію даної ухвали надіслати позивачу та повернути позивачу позовну заяву з додатком.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бідонько А.В.