
11.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 липня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/959/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову Словяносербської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до заступника начальника відділу Новоайдарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про скасування постанови, зобовязання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
04 липня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Словяносербської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до заступника начальника відділу Новоайдарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про скасування постанови, зобовязання вчинити певні дії.
Пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України № 3674-VI визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року - 1600,00 грн, встановлений статтею 9 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIII Про Державний бюджет України на 2017 рік, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1600,00 грн.
При цьому зазначаю, що позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру:
-скасування постанови, винесеної 07.06.2017 заступником начальника відділу Новоайдарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, якою закінчено виконавче провадження за вимогою № Ф-8У від 17.11.2014 про стягнення ОСОБА_1 на користь Словяносербської ОДПІ недоїмки у розмірі 17527,33 грн;
-зобовязання Новоайдарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області відновити виконавче провадження з примусового виконання вимоги № Ф-8У від 17.11.2014 про стягнення зі ОСОБА_1 на користь Словяносербської ОДПІ недоїмки у розмірі 17527,33 грн;
- зобовязання Новоайдарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області відновити арешти, припинені у звязку з закінченням виконавчого провадження з примусового виконання вимоги № Ф-8У від 17.11.2014 про стягнення зі ОСОБА_1 на користь Словяносербської ОДПІ недоїмки у розмірі 17527,33 грн.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Системний аналіз частини першої статті 6, частини другої статті 162, частини п'ятої статті 171-1 КАС України дає підстави для висновку, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії або утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дії чи бездіяльності є однією вимогою (постанова Верховного Суду України від 14 березня 2017 року у справі № П/800/559/16 за позовом ОСОБА_5 до Вищої ради юстиції, Верховної Ради України про визнання незаконним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, реєстраційний № рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень 65680258).
Таким чином, позивачу у відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI слід надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 1600,00 грн, оскільки дві з вимог є похідними від першої вимоги про скасування постанови про закінчення виконавчого провадження.
Також зазначаю, що відповідно до частини першої статті 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Частиною першою статті 106 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначаються, зокрема, імя (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі є (п.2), імя (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі (п.3).
Згідно із частиною першою статті 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Сторонами у позовній заяві, долученій до матеріалів справи, зазначено «скаржника» та «особу, на рішення якої подається скарга», а не позивача та відповідача, як передбачено вимогами КАС України.
Крім того, особою, на рішення якої подається скарга, зазначено заступника начальника відділу Новоайдарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області.
Зазначаю, що у відповідності до частини третьої статті 181 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця приватний виконавець.
Тобто подана позовна заява оформлена неналежним чином.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Таким чином, пропоную усунути наведені недоліки позовної заяви шляхом надання суду належним чином оформленого адміністративного позову та документу про сплату судового збору.
Керуючись статтями 17, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Словяносербської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до заступника начальника відділу Новоайдарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про скасування постанови, зобовязання вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом десяти календарних днів з дня отримання цієї ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання суду документа про сплату судового збору в дохід Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача ГУДКСУ в Луганській області, код банку отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101, у сумі 1600 грн, та належним чином оформленого адміністративного позову, в іншому випадку позовну заяву буде повернуто позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_2