
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 826/16327/16 Суддя доповідач Бєлова Л.В.
У Х В А Л А
04 липня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Бєлова Л.В., розглянувши клопотання про відстрочення сплати судового збору та перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 - задоволено.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідачем подано апеляційну скаргу у якій, крім іншого, викладено клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 25 травня 2017 року у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору - відмовлено, апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2017 року - залишено без руху внаслідок відсутності документу, що належним чином підтверджує сплату судового збору.
06 червня 2017 року до Київського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про продовження строку усунення недоліків апеляційної скарги.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 07 червня 2017 року клопотання відповідача - задоволено, продовжено строк усунення недоліків апеляційної скарги на 10 днів з моменту отримання копії даної ухвали.
12 червня 2017 року відповідач отримав належним чином завірену копію ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 07 жовтня 2017 року, що підтверджується розпискою про отримання та датою на відбитку календарного штемпелю, що міститься на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.
23 червня 2017 року до Київського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2017 року. Зазначене клопотання мотивоване тим, що у відповідача відсутня можливість сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги у зв'язку з особливостями фінансування бюджетної установи.
Розглянувши доводи клопотання про відстрочення сплати судового збору, суд вважає, що воно не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України є процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Проте, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року №484-VІІІ зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Відповідно до положень постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 5 лютого 2016 року № 2 Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» обмежене фінансування бюджетної установи, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору.
Таким чином, відсутність видатків на оплату судового збору у кошторисі відповідача не може бути підставою для відстрочення сплати судового збору, обов'язок сплати якого встановлено чинним законодавством.
У зв'язку з наведеним, суд не вбачає обставин, які відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України можуть бути підставою для відстрочення сплати судового збору.
Станом на 04 липня 2017 року до Київського апеляційного адміністративного суду жодних документів на виконання вимог ухвали від 25 травня 2017 року не надходило.
Таким чином, ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 25 травня 2017 року про залишення апеляційної скарги без руху не виконана, хоча апелянт повідомлений належним чином.
На підставі ч. 5 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 зазначеного Кодексу, застосовуються правила ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Керуючись ст. 108, 189, 206, 254 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги - відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про скасування податкового повідомлення-рішення - повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Л. В. Бєлова