Постанова № 67551895, 27.06.2017, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.06.2017
Номер справи
818/435/17
Номер документу
67551895
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 червня 2017 р. Справа №818/435/17

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соп'яненка О.В.,

за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Керівника Шосткинської місцевої прокуратури в інтересах держави до Шосткинської міської ради Сумської області, третя особа: Управління житлово-комунального господарства Шосткинської міської ради Сумської області про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор, діючи в інтересах держави, звернувся до суду з позовом, який підтримав у судовому засіданні та мотивує тим, що у зв'язку з відсутністю затвердженого плану інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (дитячих майданчиків) підприємства, установи та організації, у яких ці об'єкти благоустрою перебувають на утриманні, не виконують свого обов'язку щодо їх планової інвентаризації та паспортизації відповідно до вимог статті 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Невжиття таких заходів може негативно позначитися на загальному стані цих об'єктів благоустрою, що в підсумку може спричинити заподіяння шкоди життю та здоров'ю дітей. Уточнивши позовні вимоги, просить визнати протиправною бездіяльність відповідача з питання незатвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме: трьох дитячих майданчиків, які розташовані на території даної міської ради по вул. Прорізна,15, вул. Шевченко,10, вул. Чернігівська (в районі озера та парку ім. Кожедуба) в м. Шостка, зобов'язати вчинити дії по розробленню та затвердженню планів технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків.

В судове засідання представник відповідача не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Подав заяву про розгляд справи за його відсутності. Надав пояснення, відповідно до яких технічна інвентаризація та паспортизація дитячих майданчиків по вул. Прорізна,15, вул. Шевченко,10, вул. Чернігівська (в районі озера та парку ім. Кожедуба) в м. Шостка не проводилась.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора, суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Судом встановлено, що на території Шосткинської міської ради розташовані 3 дитячі майданчики (по вул. Прорізна,15, вул. Шевченко,10, вул. Чернігівська (в районі озера та парку ім. Кожедуба), які перебувають в комунальній власності Шосткинської міської ради та передані за рішеннями виконкому на підставі угод про передачу майна в оперативне управління Управлінню житлово-комунального господарства Шосткинської міської ради Сумської області (а.с. 11-24).

Відповідно до пояснень позивача вищевказані дитячі майданчики обслуговуються КП "Шостка-Зеленбуд" (а.с. 39-40). Відповідно до листа №122 від 16.03.2017 КП "Шостка-Зеленбуд" вказані дитячі майданчики не обслуговуються організацією. Письмового акту передачі та договору з обслуговування майданчиків між КП "Шостка-Зеленбуд" та УЖКГ не укладалося. Паспортизацію та інвентаризацію майданчиків підприємство не проводило (а.с. 13).

Відповідно до пункту 44 частини 1 цієї статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання щодо встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до частин першої, другої статті 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території населеного пункту (села, селища, міста).

Відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить, зокрема, затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів, затвердження правил благоустрою територій населених пунктів, створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб), визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою.

Елементами (частинами) об'єктів благоустрою, відповідно до пункту 8 частини першої статті 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», є обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків.

Пунктом 5 частини другої статті 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин), що здійснюються у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Відповідно до п. 1.4, 1.5. Інструкції з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженої наказом від 29.10.2012 № 550 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України технічна інвентаризація та паспортизація об'єктів благоустрою проводяться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно. Технічна інвентаризація об'єктів благоустрою може бути плановою або позаплановою. Планова технічна інвентаризація повинна проводитись згідно з планами, затвердженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Враховуючи зазначені вище норми організацію благоустрою території міста Шостка повинна забезпечувати Шостинська міська рада, до компетенції якої віднесено, зокрема, затвердження правил і заходів благоустрою населеного пункту. Для підтримання об'єктів благоустрою у належному стані Закон України «Про благоустрій населених пунктів» зобов'язує, зокрема, підприємства, установи, організації у сфері благоустрою населених пунктів проводити їх планову інвентаризацію та паспортизацію. Однією з необхідних умов для належного виконання цього обов'язку є наявність затвердженого плану проведення таких заходів з благоустрою населеного пункту.

Однак, як зазначено самим відповідачем в письмових поясненнях, Шосткинська міська рада не затвердила планів інвентаризації та паспортизації таких об'єктів благоустрою як дитячі майданчики, які розташовані на території даної міської ради по вул. Прорізна,15, вул. Шевченко,10, вул. Чернігівська (в районі озера та парку ім. Кожедуба) в м. Шостка. Виконавчому комітету Шосткинської міської ради відповідач такі повноваження також не делегував (а.с. 79).

За таких обставин, суд вважає, що відсутність затверджених планових заходів щодо інвентаризації об'єктів благоустрою (дитячих майданчиків) свідчить про протиправну бездіяльність відповідача, яка, в свою чергу, є підставою для невжиття підприємствами, установами та організаціями у сфері благоустрою заходів щодо належного їх утримання. Крім того, зважаючи на цільове призначення таких об'єктів благоустрою як дитячі майданчики, невиконання суб'єктами благоустрою своїх обов'язків у цій сфері порушує права користувачів цих об'єктів на безпечні умови для життя і розвитку. Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов керівника Шосткинської місцевої прокуратури в інтересах держави до Шосткинської міської ради Сумської області про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити дії –задовольнити

Визнати протиправною бездіяльність Шосткинської міської ради Сумської області з питання незатвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме: трьох дитячих майданчиків, які розташовані на території даної міської ради по вул. Прорізна,15, вул. Шевченко,10, вул. Чернігівська (в районі озера та парку ім. Кожедуба) в м. Шостка .

Зобов'язати Шосткинську міську раду вчинити дії по розробленню та затвердженню планів технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків, які перебувають на балансі Управління житлово-комунального господарства Шосткинської міської ради.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Шосткинської міської ради Сумської області (ідентифікаційний код 36080075) на користь Прокуратури Сумської області (ідентифікаційний код 03527891, р/р 35214005002983 в ДКСУ у м. Київ, МФО 820172) судовий збір в розмірі 1600 грн., сплачений при зверненні до суду.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.В. Соп'яненко