Постанова № 67538779, 04.07.2017, Татарбунарський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
04.07.2017
Номер справи
515/743/17
Номер документу
67538779
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №515/743/17

Провадження №3/515/1378/17

Татарбунарський районний суд Одеської області

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 липня 2017 р. Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Шевирін А.О.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Південного офісу Держаудитслужби Державної аудиторської служби України про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого та проживаючого за адресою: просп.ОболонськийАДРЕСА_1, м.Київ,

до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

04 лютого 2016 року Татарбунарська районна державна адміністрація (далі РДА) Одеської області в особі ОСОБА_1, який займав посаду голови РДА у період з 15.09.2015 року по 21.07.2016 року, уклала з відкритим акціонерним товариством (далі ВАТ, товариство) «Пересувна механізована колона - 15 «Дунайводбуд» договір на виконання робіт «ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі» на загальну суму 9540823грн.20коп. з ПДВ, без відповідних бюджетних асигнувань та фактичних надходжень спеціального фонду бюджету. Порушення виявлено при проведенні Південним офісом Держаудитслужби Державної аудиторської служби України перевірки державних закупівель та задокументовано в акті перевірки дотримання вимог чинного законодавства при проведенні відкритих торгів за предметом закупівлі «Покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі» Татарбунарською районною державною адміністрацією Одеської області за період з 01.01.2015року по 01.04.2017року від 28.04.2017року №31-13/2.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується:

-протоколом про адміністративне правопорушення серії ДАСУ №15-0117/17 від 19 травня 2017року, з якого вбачається, що Татарбунарською РДА в особі голови ОСОБА_1 та ВАТ «Пересувна механізована колона 15 «Дунайводбуд» укладено договір від 04.02.2016року на виконання робіт «ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі» на загальну суму 9540823грн.20коп. з ПДВ (далі договір) без відповідних бюджетних асигнувань та фактичних надходжень спеціального фонду бюджету. Зазначений акт ОСОБА_1 підписав без зауважень. Відповідальним за порушення є ОСОБА_1, який на момент укладення порушення перебував на посаді Татарбунарської РДА та яким підписано зазначений договір. Матеріально шкоди порушенням не заподіяно (а.с.3);

-витягом з акту перевірки дотримання вимог чинного законодавства при проведенні відкритих торгів за предметом закупівлі «Покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі» Татарбунарською районною державною адміністрацією Одеської області за період з 01.01.2015року по 01.04.2017року від 28.04.2017року №31-13/2, з якого слідує, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді голови Татарбунарської районної державної адміністрації Одеської області, у порушення вимог ч.ч.1,2 ст.48 Бюджетного кодексу України уклав договір з ВАТ «Пересувна механізована колона 15 «Дунайводбуд» в особі директора ОСОБА_2 від 04.02.2016року на виконання робіт «ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі» без відповідних бюджетних асигнувань та фактичних надходжень спеціального фонду бюджету (а.с.а.с.5,6);

-договором від 04.02.2016року на виконання робіт «ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі», а саме робіт по розчистці русла річки Когильник від ПК0+00 до ПК61+51 (а.с.а.с.7-13);

-додатком №1 до зазначеного договору з розрахунком договірної ціни покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі, що здійснюється у 2016 році (а.с.а.с.14,15);

-розрахунками №№1-4 «Прямі витрати і загальновиробничі витрати: будівельні роботи/монтажні роботи « (а.с.а.с.16,17);

-підсумковою відомістю ресурсів (а.с.а.с.18-22);

-зведенням цін енергоносіїв та мастильних матеріалів для розрахунку вартості машино-годин (а.с.23);

-таблицею розрахункової вартості експлуатації 1 машино-години та таблицею підсумкової вартості експлуатації машин (а.с.а.с.24-28);

-розрахунком загальновиробничих витрат на покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі (а.с.29);

-обєктним кошторисом №2-1 на розчистку русла річки Когильник плавучими землесосними дизельними снарядами продуктивністю 80 м.куб./3 год від ПК0+00 до ПК26+00 (L=2600м) (а.с.30);

-відомістю трудомісткості і заробітної плати до обєктного кошторису №2-1 (а.с.31);

-локальним кошторисом на розчистку русла річки Когильник плавучими землесосними дизельними снарядами продуктивністю 80 м.куб. /3 год від ПК0+00 до ПК26+00 (L=2600м) (а.с.а.с.32-39);

-обєктним кошторисом №2-2 на розчистку русла річки Когильник екскаватором драглайн з ковшем 1,0 м.куб. від ПК26+00 до ПК59+85 (L=3385м) (а.с.40);

-відомістю трудомісткості і заробітної плати до обєктного кошторису №2-2 (а.с.41);

-локальним кошторисом №2-2-1 на розчистку русла річки Когильник екскаватором драглайн з ковшем 1,0 м.куб. від ПК26+00 до ПК59+85 (L=3385м) (а.с.а.с.42-47);

-обєктним кошторисом №2-3 на розчистку русла річки Когильник в районі переходів кабелів звязку і під мостом на автодорозі Одеса-Рені дизельним земле снарядом продуктивністю 80 м.куб./год від ПК59+85 до ПК61+51 (L=166м) (а.с.а.с.48,49);

-локальним кошторисом на будівельні роботи №2-3-1 на розчистку русла річки Когильник в районі переходів кабелів звязку і під мостом дизельним земле снарядом продуктивністю 80м.куб./год від ПК59+85 до ПК61+51 (L=166м) (а.с.а.с.50-56);

-локальним кошторисом №2-3-2 на розчистку русла річки Когильник в районі переходів кабелів звязку і під мостом на автодорозі Одеса-Рені дизельним земле снарядом продуктивністю 80 м.куб./год від ПК59+85 до ПК61+51 (L=166м) (а.с.а.с.57,58);

-графіком виконання робіт на 2016рік по обєкту «ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013: «Покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі» № 21 від 04.02.2016року (а.с.59);

-графіком виконання робіт на 2017рік по обєкту «ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013: «Покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі» № 22 від 04.02.2016року (а.с.60);

-графіком виконання робіт на 2016рік по обєкту «ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013: «Покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі» № 20 від 04.02.2016року (а.с.61);

-графіком виконання робіт на 2017рік по обєкту «ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013: «Покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі» № 19 від 04.02.2016року (а.с.62);

-письмовими поясненнями начальника відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Татарбунарської РДА ОСОБА_3 від 18.04.2017року, з яких вбачається, що між Татарбунарською РДА та ВАТ «Пересувна механізована колона 15 «Дунайводбуд» був укладений договір б/н від 04.02.2016року на виконання робіт з покращення гідрологічного стану річки Когильник від озера Сасик на відстані 6 км у Татарбунарському районі, проте з 2016року станом на день надання цього пояснення кошти на виконання договору не надходили, оплата за договором на надходила, виконання робіт не здійснювалося (а.с.64).

Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення та дослідивши наявні в ній докази, дійшов висновку про таке.

Відповідно до абз.1 ч.1 ст.48 Бюджетного кодексу (далі БК) України розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років, довгострокових зобовязань за енергосервісом, узятих на облік органами Казначейства України; щодо завдань (проектів) Національної програми інформатизації - після їх погодження з Генеральним державним замовником Національної програми інформатизації.

За змістом абз.1 ч.2 ст.48 БК України розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання за спеціальним фондом бюджету виключно в межах відповідних фактичних надходжень спеціального фонду бюджету (з дотриманням вимог частини другої статті 57 цього Кодексу).

Згідно з п.20 ч.1 ст.116 БК України порушенням бюджетного законодавства визнається порушення учасником бюджетного процесу встановлених цим Кодексом чи іншим бюджетним законодавством норм щодо складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету та звітування про його виконання, зокрема взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України.

Адміністративна відповідальність за порушення вказаних норм бюджетного законодавства встановлена частиною 3 статтею 164-12 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі КУпАП), за якою, зокрема, взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік, утворюють об'єктивну сторону цього порушення.

З матеріалів справи вбачається ОСОБА_1, працюючи на посаді голови Татарбунарської райдержадміністрації Одеської області, уклав договір з ВАТ «Пересувна механізована колона - 15 «Дунайводбуд» на виконання робіт на загальну суму 9540823грн.20коп. без відповідних бюджетних асигнувань та фактичних надходжень спеціального фонду бюджету.

Беручи до уваги те, що правочин укладено Татарбунарською РДА без відповідних бюджетних асигнувань та фактичних надходжень спеціального фонду бюджету, вважаю, що в діях її керівника на момент підписання договору ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-12 КУпАП.

Обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність, при розгляді справи не встановлені.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню його вини, вчинення правопорушення вперше, відсутності обставин, що помякшують та обтяжують відповідальність, беручи до уваги те, що порушенням матеріальної шкоди не заподіяно, вважаю необхідним та достатнім накладення на ОСОБА_1 мінімального штрафу в межах санкції ч.3 ст.164-12 КУпАП.

Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У цьому звязку з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 320грн.

Керуючись ст.ст. 27, 33-35, 40-1, ч.3 ст. 164-12, ст.ст.283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (пятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот пятдесят) гривень, який підлягає сплаті на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в розмірі 320 (трьохсот двадцяти) гривень (стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ - 26255795, вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601; реквізит рахунка для зарахування надходжень: отримувач - ГУК в м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України в м.Києві, код банку отримувача - 820019, рахунок отримувача - 31215256700001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.

Постанова про накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 КУпАП України (штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу).

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Строк предявлення постанови до виконання 3 місяці, а в частині стягнення судового збору - 1 рік.

Суддя Шевирін