
Справа № 766/9580/17
н/п 2-а/766/1853/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2017 року Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Прохоренко В.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, від імені якого діє ОСОБА_2 до головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії,
встановив:
Представник позивача звернувся до суду із позовом до головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі- ГУПФУ), в якому просив визнати протиправною бездіяльність ГУПФУ щодо непроведення перерахунку пенсії позивача з 01.01.2008 року ідповідно допостанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 1294 від 07.11.2007 року (далі постанова № 1294) та відмову у включенні в грошове забезпечення для перерахунку пенсії додаткових видів, отриманих протягом останніх 24 місяців перед звільненням, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення та одноразової грошової допомоги при звільненні. Зобовязати ГУПФУ здійснити перерахунок та виплату позивачу перерахованої пенсії без обмеження її максимального розміру за нижчевказані періоди та у зазначених розмірах з урахуванням фактично здійснених щомісячних пенсійних виплат:
-з 01.01.2008 року по 31.05.2016 року 79% із суми наступних видів грошового забезпечення: посадового окладу 1100,00 грн; окладу за спеціальним званням -130 грн; надбавки за вислугу років 40% - 492 грн; надбавки за таємність10% -110 грн; надбавки за виконання особливо важливих завдань 45% - 774,90 грн; підвищення посадового окладу -77,50 грн; надбавки за особливі умови служби- 507,50 грн; надбавки за указом Президента України (№ 771 -2001) - 507,50 грн; надбавки за безперервну службу в ОВС -2694,84 грн; доплати від належної суми пенсії -1448,52 грн. та премії 24%(1100+130+492+110+774,90)+33,3%(77,50+507,50+507,50+2694,84+1448,52)=2369,20 грн. Всього грошове забезпечення-10211,96 грн;
-з 01.06.2016 року по теперішній час з включенням в грошове забезпечення для перерахунку пенсії додаткових видів, отриманих протягом останніх 24 місяців перед звільненням, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення та одноразової грошової допомоги при звільненні з врахуванням посадового окладу 1100 грн. Всього грошове забезпечення відповідно 10211,96+851+5531,48=16594,44 грн.
Стягнути з ГУПФУ на користь позивача борг у сумі 156297,73 грн. у вигляді недоотриманої пенсії за минулий час з 01.01.2008 року по 31.05.2017 року. Звернути до негайного виконання постанову суду в частині стягнення всієї суми боргу за вищезазначений період з 01.01.2008 року по 31.05.2017 року. Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобовязання ГУПФУ подати у десятиденний строк з дати набрання цим рішенням законної сили звіт про його виконання.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Судом встановлено, що предметом даного позову є дії суб'єкту владних повноважень - ГУПФУ України по проведенню перерахунку призначеної позивачу пенсії, а тому відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України, справа повинна розглядатися в порядку скороченого провадження.
07.06.2017 року ухвалою суду було відкрито скорочене провадження а адміністративним позовом ОСОБА_1, від імені якого діє ОСОБА_2 до ГУПФУ про визнання бездіяльності ГУПФУ протиправною та зобовязання вчинити певні дії.
26.06.2017 року від відповідача надійшли письмові заперечення, в яких він просив відмовити в задоволенні позову за необґрунтованістю, зазначивши, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"від 09.04.1992 №2262-12 (далі - Закон № 2262-2) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Складові грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу встановлені постановою № 1294.
Положеннями ч. 4ст.183-2 КАС України, передбачено, що суддя розглядає справу у порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Відповідно до ч. 5ст. 183-2 КАС Українисправа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження протягом пяти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.
Судом встановлено, що з 1980 року по 2004 рік позивач проходив службу в органах внутрішніх справ України -УМВС України в Херсонській області (далі - УМВС).
У грудні 2004 року наказом начальника УМВС він був звільнений з посади начальника відділення державної автомобільно-технічної інспекції ВДАІ УМВС на пенсію.
Розмір грошового забезпечення для обчислення його пенсії було визначено відповідно до ч.3ст.43 Закону № 2262-12) у редакції станом на 17.07.2004 та відображено у грошовому атестаті № 31 від 08.12.2004.
Під час ознайомлення з матеріалами пенсійної справи позивачем було встановлено, що з вини працівників ГУПФУ за період з 2008 року по теперішній час не проводилися перерахунки його пенсії на підставі вимог чинного законодавства України, а саме ст.63 Закону № 2262-12.
Як вбачається із автоматизованого розрахунку розміру пенсії за вислугу років, наданої ГУПФУ позивачу, до нього включено посадовий оклад 155 грн. незважаючи на те, що згідно із довідкою УМВС від 09.04.2008 № 10/3979 він повинен застосовуватися з 01.01.2008 у розмірі 1100 грн. на підставі постанови №1294 від 07.11.2007 та наказу МВС України №499 від 31.12.2007, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за № 205/14896, чинного на той час.
На інформаційний запит позивача до ГУПФУ про розяснення причин нездійснення перерахунку його пенсії він отримав відповідь про те, що порядок проведення перерахунку пенсій визначений постановою КМУ «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-12, та внесення змін до постанови КМУ від 17.07.1992 №393» від 13.02.2008 № 45 (далі Порядок).
Щодо питання про неврахування у пенсійному забезпеченні позивача зміненого посадового окладу, а також нововведених з 01.01.2008 додаткових видів грошового забезпечення за відповідною посадою йому було розяснено, що розмір його пенсії розрахований на підставі останнього на той час чинного рішення суду, а інших підстав для зміни цього розміру не вбачається.
Відповідно до ч.3 ст.63 Закону №2262-12 у редакції станом на 01.01.2008 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку (45-2008-п) встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Згідно пунктів 1,2 цього Порядку перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у звязку із введенням для них щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Відповідно до п.3 вищезазначеного Порядку уповноважені органи МВС України повинні були забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою згідно із додатком 2, визначеного відповідно до постанови КМУ від 07.11.2007 № 1294 за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01.01.2008.
Така довідка була надіслана від УМВС до ГУПФУ 09.04.2008 за №10/3979, у якій посадовий оклад за відповідною посадою, з якої позивач звільнявся на пенсію, вказано у розмірі 1100 грн.
Зміна розміру грошового забезпечення, з якого обчислюється чи перераховується пенсія, може відбутися у випадку зміни розмірів його складових на підставі рішень КМУ та/або за рішеннями судів, які набрали законної сили.
Останній раз пенсія позивача перераховувалася у звязку зі змінами у законодавстві у 2005 році, а саме на підставі вимог Закону № 1769-15 від 15.06.2004, коли він перебував на обліку, як пенсіонер, в УМВС.
Постановою Суворовського районного суду м. Херсона від 14.08.2009 по справі № 2а-3147/09 (є чинною),залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 10.06.2010 по справі № 2а - 3147/09/2120 та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 04.04.2012 по справі № К/9991/79279/11 визнано протиправною бездіяльність ГУПФУ в частині нездійснення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки УМВС №10/76 від 31.12.2008 та її повернення до УМВС.
Суд зазначає, що вказані рішення судів першої, апеляційної та касаційної інстанцій є юридично чинними та мають преюдиціальне значення при вирішенні даної справи.
Предметом усіх зазначених позовів до органів МВС та ГУПФУ були спірні правовідносини щодо нездійснення перерахунку пенсії у звязку із змінами в чинному законодавстві України, які мали місце до 01.01.2008.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній, або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи, або особа, щодо якої встановлені ці обставини.
Частиною 3 ст.51 Закону № 2262-12 (в чинній редакції) передбачено, що перерахунок пенсій у звязку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у звязку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат,підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Суд вважає, що порушення прав позивача на належний рівень пенсійного забезпечення з боку ГУПФУ мало місце у 2008 році і полягало у непроведенні перерахунку його пенсії у звязку зі зміною розміру посадового окдаду за відповідною посадою і введенням за цією посадою нового додаткового виду грошового забезпечення - надбавки за виконання особливо важливих завдань відповідно до прийнятої постанови КМУ №1294 від 07.11.2007, яка стала чинною з 01.01.2008.
За приписами статті 1-1 Закону № 2262-12 законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складаються з цього Закону, Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(надалі Закон № 1058-IV) та інших правових актів України, прийнятих відповідно до цих Законів. Зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється шляхом внесення змін до цього Закону та Закону № 1058-IV.
Ліквідаційною комісією УМВС позивача повідомлено про те, що грошова допомога на оздоровлення у звязку із щорічними основними відпустками була виплачена у загальній сумі 3044,11 грн., а також одноразова грошова допомога при звільненні була нарахована та виплачена у сумі 26772,98 грн.
На прохання позивача здійснити перерахунок його пенсії з врахуванням вищезазначених одноразових видів грошового забезпечення керівництво ГУПФУ відмовило здійснити такий перерахунок, посилаючись на вимоги ч.3 ст.43 Закону № 2262-12 у редакції на теперішній час, акцентуючи при цьому увагу на те, що із вказаних сум матеріальної допомоги на оздоровлення та одноразової допомоги при звільненні страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування не утримувались.
Також позивачу було повідомлено, що відповідно до рішення Конституційного суду України (далі КСУ) від 13.05.2015 № 1-9/2015 включення при розрахунку пенсії таких складових грошового забезпечення, як одноразової грошової допомоги при звільненні та матеріальної допомоги на оздоровлення, з якої не було сплачено страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування є таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства.
З такою позицією ГУПФУ суд не може погодитись, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч.3 ст.43 Закону № 2262-12 (у редакції, чинній на час звільнення та призначення позивачу пенсії) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей обчислюються з грошового забезпечення цих війсковослужбовців, осіб начальницького і рядового складу. При цьому для обчислення їм пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби у порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
Частиною третьою цієї жстатті Закону(у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цимЗаконом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Крім того, в такій редакції ч.3 ст.43 Закону № 2262-12 стала діяти лише з 01.10.2011 після внесення в неї змін Законом № 3668-17 від 08.07.2011, тобто через 7 років після звільнення позивача на пенсію.
Відповідно до п.6 постанови КМУ № 393(далі - Постанова № 393) від 17.07.1992 (у редакції, чинній на час звільнення позивача) установлено, що:
…пенсії, які призначаються особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1цієї постанови, обчислюються із суми грошового забезпечення, що виплачується цим військовослужбовцям, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ на день звільнення зі служби...
Згідно із п.7 цієї ж постанови КМУ також у редакції на час звільнення
…пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; окладу за військове або спеціальне звання; процентної надбавки за вислугу років; додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця (надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби). Розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається (за вибором тих, хто звернувся за пенсією) за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби підряд протягом усієї служби перед зверненням за пенсією незалежно від наявних перерв у службі. Середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 календарні місяці і за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 календарні місяці служби підряд (перед зверненням за пенсією) чи за 60 календарних місяців служби підряд (протягом всієї служби) відповідно на 24 і 60.
З метою виконання чинних на час звільнення позивача ОСОБА_3 Президента України та постанов КМУ наказом МВС України від 01.11.2003 № 1236 було затверджено Інструкцію про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та умов оплати праці осіб, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу.
Відповідно до п.1 розділу 1 Інструкції в термінології оплати праці на той час застосовувалися поняття:
- оклади грошового утримання (посадовий оклад і оклад за військовим (спеціальним) званням;
- грошове забезпечення посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за вислугу років, 100 відсоткова надбавка (виплата цих видів проводиться незалежно від можливостей бюджетного фінансування), інші додаткові види грошового забезпечення надбавки, підвищення, доплати, преміювання та інше (які мають право установлювати керівники органів і підрозділів внутрішніх справ в межах фонду оплати праці).
Згідно із п.46 розділу 7 Інструкції матеріальна допомога для оздоровлення виплачується у розмірі місячного грошового забезпечення на рік.
Також відповідно до п.92 підрозділу 9.9 Інструкції особам рядового і начальницького складу, які звільняються з органів внутрішніх справ, у встановлених випадках виплачується грошова допомога у відповідному відсотку місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. При цьому в розрахунок включається посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, відсоткова надбавка за вислугу років та додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, премії тощо) у розмірах, що були їм встановлені наказами керівників органу на день звільнення зі служби.
Згідно із п.10 Постанови КМУ № 393 військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ при звільненні з військової служби або з органів внутрішніх справ за вислугою строку служби, за віком, за станом здоров'я, у зв'язку із скороченням штатів або з проведенням організаційних заходів у разі неможливості використання на службі (в органах) виплачується грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. Строк календарної військової служби, служби в органах внутрішніх справ для визначення розміру зазначеної грошової допомоги обчислюється згідно з пунктом 1 цієї постанови.
На підставі зазначених вимог строк календарної служби позивача визначено у розмірі 26-ти повних років.
Таким чином, розрахунок матеріальної допомоги для оздоровлення і одноразової грошової допомоги при звільненні здійснювався з врахуванням посадового окладу 155 грн. та 26-ти повних календарних років служби.
Кабінет Міністрів Українипостановою № 1294 установив, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством інфраструктури, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Державною пенітенціарною службою, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі-державні органи).
Відповідно до пп. 3 п.5 вищевказаної Постанови надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.
Перерахунок пенсій військовослужбовців та деяких інших осіб останній раз здійснювався у 2008 році на підставі ч.3 ст.63 Закону № 2262-12 (у редакції станом на 01.01.2008).
Згідно із вказаними нормативно - правовими актами за посадою, відповідною тій, з якої позивач був звільнений на пенсію, було встановлено посадовий оклад 1100 грн., виходячи з розміру якого і були перераховані розміри складових його грошового забезпечення, що були включені у довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії № 3979 від 09.04.2008.
Отже, отримані позивачем матеріальна допомога для оздоровлення та одноразова грошова допомога при звільненні підлягають включенню до розміру його грошового забезпечення в перерахованому у розмірі з врахуванням нового посадового окладу 1100 грн., оскільки саме такий посадовий оклад включався і до інших складових грошового забезпечення з 01.01.2008.
Посилання ГУПФУ на рішення Конституційного суду України від 13.05.2015 № 1-9/2015 не можуть бути прийняті до уваги, оскільки у цьому рішенні йдеться не про одноразові додаткові види грошового забезпечення, а про можливість включення до пенсійних виплат пенсіонерам Міністерства оборони України щомісячного додаткового виду грошового забезпечення - винагороди, яку отримують діючі військовослужбовці Збройних Сил України.
Відповідно до ст. 41 Закону № 1058-15 від 09.07.2003 до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою, з яких були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування, або збір на обовязкове державне пенсійне страхування.
Щодо нарахування та сплати внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, відсутністю яких ГУПФУ обґрунтовує неможливість включення одноразових видів грошового забезпечення для призначення та перерахунку пенсії, то керівництвом правління Пенсійного фонду України офіційним листом № 16862/03-30 від 31.10.2007 розяснено, що суми одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби відносяться до грошового забезпечення. У разі, якщо суми одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби нараховуються особам, які не є застрахованими, тобто звільнені зі служби у період до 01.01.2007 (до набрання чинності Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»), то на суми такої грошової допомоги внески не нараховуються.
На час звільнення позивача було передбачено сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР.
Така правова позиція була неодноразово викладена Вищим адміністративним судом України при розгляді касаційних скарг по справах: № 335/13349/13-а від 16.06.2015; № 524/7186/15-а від 12.02.2016; № 583/2746/15-а від 10.05.2016; № 524/230/16-а від 11.10.2016; № 583/1452/16-а від 18.04.2017; № 607/11339/16-а від 17.05.2017, а також Верховним Судом України (постанова по справі № 21-70а15 від 10.03.2015).
Рішенням від 20.12. 2016 № 7-рп/2016 Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення Закону № 2262-ХІІ зі змінами, а саме частини сьомої ст. 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлениих для осіб, які втратили працездатність.
Стосовно зверення постанови в частині стягнення всєї суми боргу за період з 01.01.2008 року по 31.05.2017 року до негайного виконання, суд приходить до висновку, що позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню, окільки відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду про присудження виплати пенсії, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних Державних фондів у межах суми стгнення за один місяць.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9,11,71,163,183-2, ст.256 КАС України, ст.ст.51,63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», суд
постановив:
Позовні вимоги ОСОБА_1, до головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2008 та відмову у включенні в грошове забезпечення для перерахунку пенсії додаткових його видів,отриманих протягом останніх 24 місяців перед звільненням, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення та одноразової грошової допомоги при звільненні.
Зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 перерахованої пенсії без обмеження її максимального розміру за нижчевказані періоди та у зазначених розмірах з урахуванням фактично здійснених щомісячних пенсійних виплат:
-з 01.01.2008 по 31.05.2016 79% із суми наступних видів грошового забезпечення: посадового окладу -1100 грн.; окладу за спеціальним званням -130 грн.; надбавки за вислугу років 40% - 492грн.; надбавки за таємність 10% - 110 грн.; надбавки за виконання особливо важливих завдань 45% - 774,90 грн.; підвищення посадового окладу - 77,50грн.; надбавки за особливі умови служби- 507,50 грн.; надбавки за указом Президента України (№ 771-2001)- 507,50 грн.; надбавки за безперервну службу в ОВС - 2694,84 грн.; доплати від належної суми пенсії - 1448,52грн.; та премії 24% (1100 +130 +492 +110+ 774,90) + 33,3% (77.50+507,50+507,50+2694,84+ 1448,52)=2369,20грн. Всього грошове забезпечення 10211,96грн.
- з 01.06.2016 по теперішній час з включенням в грошове забезпечення для перерахунку пенсії додаткових видів, отриманих протягом останніх 24 місяців перед звільненням, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення та одноразової грошової допомоги при звільненні з врахуванням посадового окладу 1100 грн. Всього грошове забезпечення відповідно 10211,96+ +851+5531,48=16594,44грн.
Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобовязання головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області подати у десятиденний строк з дати набрання цим рішенням законної сили звіт про його виконання.
В іншій частині відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: В.В. Прохоренко